Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Odpowiedzą za uprawę konopi

53

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego oraz posterunku w Tarnowcu zatrzymali trzech mieszkańców Krosna, którzy zajmowali się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podejrzani zakazaną roślinę hodowali w donicach na poddaszu domu. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 90 krzewów konopi oraz 300 gramów marihuany. Za swoją nielegalną działalność podejrzanym grożą surowe konsekwencje.

Sprawa miała swój początek w miniony piątek. Około godz. 23.30 uwagę policjantów patrolujących Tarnowiec zwróciło daewoo tico. Gdy jeden z funkcjonariuszy podał kierowcy sygnał do zatrzymania, ten zignorował polecenie i nagle skręcił w drogę dojazdową do prywatnej posesji. Policjanci ruszyli za nim, gdy wjechali w wąską drogę okazało się, że kierowca zatrzymał się na stromym podjeździe, porzucił tico i wraz z pasażerem uciekł w pobliskie zarośla. Jego samochód zaczął się szybko staczać ze wzniesienia wprost na radiowóz, tuż przed nim zjechał na prawo i uderzył tyłem w drzewo.

Mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, co było tego przyczyną. W samochodzie policjanci znaleźli 15 donic z sadzonkami konopi. Technicy kryminalistyki przeprowadzili oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady. W poszukiwanie podejrzanych włączyli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy.

W toku policyjnych czynności śledczy ustalili właściciela pojazdu oraz mężczyznę, który w dniu zdarzenia kierował samochodem. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Krosna. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności policjanci potwierdzili, że pasażerem tico był jego 33-letni kolega, również z Krosna. Funkcjonariusze ustalili miejsce, w którym przebywał i wkroczyli do jednego z domów na terenie gminy Frysztak. W środku policjanci zastali podejrzanego, który w piecu próbował spalić susz konopi. Ponadto na poddaszu ujawnili blisko 40 donic z rosnącymi w nich sadzonkami konopi oraz zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany.

Z zebranego materiału dowodowego wynikało również, że w nielegalny proceder zamieszany jest właściciel posesji, na której funkcjonariusze ujawnili zakazane rośliny. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krosna. Został on zatrzymany. W trakcie przeszukania jego drugiego mieszkania kryminalni zabezpieczyli 180 gramów marihuany.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci zebrali kolejne informacje, na podstawie których ustalili, że mężczyźni ujawnione w samochodzie konopie przewozili do wynajętego przez jednego z podejrzanych domu na terenie gminy Tarnowiec. Gdy funkcjonariusze sprawdzili to miejsce, znaleźli tam kolejne donice z sadzonkami konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 89 krzewów zakazanej rośliny.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut uprawy konopi indyjskich. Dwóch z podejrzanych odpowie również za posiadanie marihuany. Na wniosek funkcjonariuszy prowadzących sprawę zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grożą im surowe konsekwencje.

 KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 52

Dodaj komentarz Widok:
1
@ Cyberchłop
dnia 06.03.2014, 20:00 · Zgłoś
Ktos ich zakapował i tyle w temacie . Prawdpopodobnie inni dilerzy, którzy współpraxują z policją
Chlopaki wyszli z incjatywą stworzyli sobie miejsce pracy . Jakby bylo legalnie to podatki by musieli
Zapłacic i składke zusowską
Odpowiedz
0
@ gadgags
dnia 06.03.2014, 16:03 · Zgłoś
A niech mi ktoś powie co się z tymi krzakami stanie albo z suszem? Co policjanci bedę mieć co palić?
Odpowiedz
1
@ ogarniety
dnia 06.03.2014, 14:41 · Zgłoś
[...] prawo rodem z Moskwy, szkoda uczciwych obywateli, kiedy u nas przejza na oczy jak w USA gdzie stan po stanie legalizuje
Odpowiedz
0
@ to nie uzależnia!
dnia 06.03.2014, 12:30 · Zgłoś
Nie zabierajcie zioła! co teraz będą palić ludzie?!
Odpowiedz
0
@ gumis
dnia 06.03.2014, 11:15 · Zgłoś
ale miry dali by zakurzyc,,,pelny sukces gliniarzy z jasla---a ciekawe ile rowerzystów zlapali
Odpowiedz
2
@ POGROMCA [...]
dnia 05.03.2014, 21:50 · Zgłoś
Oooo wielcy znawcy że to konopi a jak rosła przed komendą to nie wiedzieli co to jest [...]
Odpowiedz
1
@ wd
dnia 05.03.2014, 19:30 · Zgłoś
Następna spodziewana wiadomość z KPP będzie pewnie dotyczyła rozbicia gangu wojowniczych żółwi ninja i uwolnienia czerwonego kapturka...
Odpowiedz
-2
@ gif
dnia 05.03.2014, 19:23 · Zgłoś
spalić ten [...]:-)))
stanę z boku i będę wdychał:-))
Odpowiedz
0
@ grass
dnia 05.03.2014, 19:20 · Zgłoś
Tyle gandzi się zmarnowało - szkoda ziela :(
Odpowiedz
-2
@ gość
dnia 05.03.2014, 18:07 · Zgłoś
Ale [...] nie wystarczyło by im 2 krzaczki?? Rosły by sobie gdzieś na spokojnie i na pewno kasa by też wpadała...
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 05.03.2014, 17:41 · Zgłoś
Tyle wygrać :D
Odpowiedz
6
@ Beti
dnia 05.03.2014, 17:09 · Zgłoś
Brawo, poruszyli to w teleexpressie ;D
Odpowiedz
-5
@ [...]
dnia 05.03.2014, 17:27 · Zgłoś
Ale czad ja [...]...tego policjanta z tymi wielkasnymi uszami w oklach tez pokazali w tv
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 05.03.2014, 14:04 · Zgłoś
Trawa dla [...]. Tyle w temacie.
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 05.03.2014, 14:28 · Zgłoś
Zalegalizować wszystko. [...] wybiją się sami.
Odpowiedz
-3
@ łodyniec
dnia 05.03.2014, 15:21 · Zgłoś
co ma picie czy palenie do wybijania się ??

ktoś tu chyba nigdy żadnych używek nie próbował prócz kawy i herbaty :D

łohohohohhoo
Odpowiedz
11
@ jasełko
dnia 05.03.2014, 13:37 · Zgłoś
no to masz człowieku znowu lipa będzie na mieście dostawy brak a już czekalismy na dobrego [...] :)

panowie policjancji pewnie się dumą zanoszą bo [...] prawdziwych przestępców morderców gwałcicieli a CI DOBRZY ludzie tylko chcieli dać innym ludziom trochę szczęścia i spokoju umysłu w tak [...]...wym i napiętym dziś swiecie :(

tylko szkoda że większość [...]ów morderstw pobić napadów wypadków drogowych to wina ludzi [...] mających od 2 do 4 promili :)

chore państwo chory ustrój

szkoda że Holandia czy Czechy mają legal i jakoś funkcjonują i stają się bogatymi krajami ile milionów ucieka rocznie państwu z nie opodatkowanych nielegali czyli [...] i prostytucji [...] są [...] lekkie są wszech obecne a kasa dla bandytów zamiast do kasy państwa

legal na [...] skoro chca zarabiać ciałem i zarabiają niech to trafia do skarbu i tak samo z marychą w kiosku kupujesz sobie skręta którego produkują legalne firmy typu malborochasz idzie z tego akcyza i kasa i tyle w temacie

a prawu ustalić takie jak na przykład na [...] nie prowadzimy pojazdów itp po spożyciu jesli chodzi o [...] nie o [...] :)
Odpowiedz
5
@ łodyniec
dnia 05.03.2014, 15:19 · Zgłoś
oj tam lipa odrazu :D podejdź na komende i pohandluj z [...]ntami :P może będzie promocja 10+5 gratis :D

łohohohohhohooh
Odpowiedz
-6
@ mieszkaniec
dnia 05.03.2014, 12:21 · Zgłoś
kilku [...] mniej, widać że czasem i te nieroby z komendy coś zrobią, a nie tylko czepiać się i mandaty dawać
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 05.03.2014, 13:23 · Zgłoś
[...] ?? hahahahaha ale ten kraj [...] ...

łohohohohhoho
Odpowiedz
0
@ 12
dnia 06.03.2014, 08:21 · Zgłoś
A Tu taki człowiek światowy,że hejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.
Odpowiedz
0
@ Nancy
dnia 07.03.2014, 17:06 · Zgłoś
Pewnie dużo takich mandatów dostajesz piracie drogowy, że tak [...] zacieszasz.
Odpowiedz
10
@ NieBedeSluchalLudziKtorzySamiSąGłusi...
dnia 05.03.2014, 12:00 · Zgłoś
ZAKAZANEJ ROSLINY haha czy wy nie wiecie cze walczycie z natura...
Odpowiedz
-2
@ dzik
dnia 05.03.2014, 11:29 · Zgłoś
I bardzo dobrze
Odpowiedz
-3
@ policjanjt
dnia 05.03.2014, 10:21 · Zgłoś
zapraszamy na trawke :)
wsypa była tyle powiem,bo historia jak z bajki
Odpowiedz
4
@ łodyniec
dnia 05.03.2014, 11:14 · Zgłoś
to akurat nikogo nie dziwi hahaha - podejrzane tico hahahahaha :D

łohohhohohohohoho

dałbym [...]ntom awansy ,najlepiej takie aby siedzieli na zadzie i nic nie robili tylko brali kase $$$ :D im na rękę i reszta zadowolona bo mandatów by nie było :P

łohohohoho
Odpowiedz
6
@ Beton
dnia 05.03.2014, 10:20 · Zgłoś
Nawet nie zdajecie sobie sprawy ilu z waszych znajonych regularnie popala sobie jointy, takich chorych akcji jak ta wyzej opisana w artykule nie byloby, gdyby mozna bylo sobie hodowac na wlasny uzytek. Powod do dumy nie mniejszy, niz zlapanie terrorysty i rozbrojenie bomby, brawa dla lokalnych sluzb mundurowych ...
Odpowiedz
20
@ Agent Delegat
dnia 05.03.2014, 11:00 · Zgłoś
Lokalne służby mundurowe mają taki rozkaz wynikający ze stanowionego prawa. Gdyby prawo zabraniało kupowania puszek z różową farbą, zamykaliby za różową farbę. Dlatego brawo - ale bez ironii - za skuteczność. A pretensje o [...] prawo kieruj gdzie indziej.
Odpowiedz
16
@ łodyniec
dnia 05.03.2014, 10:13 · Zgłoś
naturalnie rosnąca roślina nie legalna - alkohol legalny :D

łohohohohhohohho

średniowieczny kraj ,a nawet nie ,bo wtedy była legalna i szeroko stosowana

łohohohohho

wszystko po to zrobione aby palikłocur z resztą bandytów się wzbogacił na alku :D

łohohohohohho

dojdzie kaczka do władzy to będzie legal ,wtedy trza bedzie zabronić handlu i produkcji [...] :D ach jaki piękny byłby kraj :D taki zielony :D

łohohohohho
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 05.03.2014, 11:39 · Zgłoś
Alkohol legalny ??? To spróbuj pędzić [...] na większa skalę to się przekonasz czy taki legalny :) Alkohol jest zalegalizowany sowitą akcyzą który każdy płaci kupując "pół litra"...
Odpowiedz
11
@ łodyniec
dnia 05.03.2014, 11:45 · Zgłoś
tarzan - pędzenie jest legalne :D na własny urzytek ,a to ,że ty handlujesz to już twój własny wybór . Mi wystarczyło by aby każdy mógł robić [...] dla siebie , alk za free ,tytoń za free, maryśka za free , ale na to pasożytniczy rząd nigdy się nie zgodzi ,bo na tym najbardziej żerują [...] :D

łohohohoho
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 05.03.2014, 18:48 · Zgłoś
:) chyba pomyliłeś z winem i [...]... "na własny użytek"...
Cóż... Jak napędzisz dwie litry [...] to łeba Ci nie urwą, ale nikt Ci nie uwierzy jak znajdą 1000 butelek - że to na własny użytek...
Odpowiedz
7
@ No nie mogę.
dnia 05.03.2014, 20:53 · Zgłoś
A co to 1000 flaszek nie mogę trzymać w piwnicy? Mam 2 córki. Za paręnaście lat pewno 2 wesela. Co daje jakieś 400 flaszek. W międzyczasie flaszeczka, dwie z kumplami i pójdzie 1000 jak złoto. Póki mi nie udowodnią że czerpię z tego korzyści to niech mnie w [...] pocałują.
Odpowiedz
2
@ Kazimierz
dnia 05.03.2014, 22:18 · Zgłoś
2l ? haha kupując najtańszą aparature bez problemowo z jednej zabawy otrzymujesz 5l czystego spyrytusiku a nie tego [...] który stoi na sklepowych pólkach. Tak samo powinno być z trawką i tytoniem , każdy na swojej działce powinien miec prawo uprawiania czegoś co mu się nie spodoba, jednak żyjemy pośród starych [...] którzy popierają "akcyzy" na tytoń, [...] go nie mając pojęcia czym jest przeje*** , tak samo jest z konopiami- jeśli wogóle można tak nazwać ten towar występujący na ulicach miast...
Odpowiedz
1
@ DJ Bobo
dnia 06.03.2014, 00:12 · Zgłoś
Ale przeciez tak juz jest , słyszałes zeby złapano kogos kto sobie pędzi i sam spożywa ? Słyszałeś zeby zwineli kogos kto sadzi tylko dla siebie ?
Jesli robisz dla siebie i nikt o tym nie wie to jak niby "policja" miałaby cie namierzyć ? A ze są [...] co sie chwalą na lewo i prawo to ich łapią , szczególnie ze konfidenctwo kwitnie :-P Wszystko trzeba robic z głową i nie ma szans zeby ktoś cie zwinał .
Cały myk z legalizacją to lep na [...] którzy nie potrafia zasadzic krzaczka bez rozgłosu i dlatego będą płacic państwu za mozliwosc kupna towaru z akcyzą , tak jak dzis kupują [...] z napisem "[...]" i płacą bo nie wiedzą jak ukręcic taniej lepszy alkohol .
Odpowiedz
2
@ haha
dnia 05.03.2014, 10:11 · Zgłoś
chory kraj
Odpowiedz
7
@ [...]
dnia 05.03.2014, 09:54 · Zgłoś
To teraz w komendzie beda mieli co [...] noskowi az z nosa i uszu dymy beda szly kazdy gliniarz wesoly bedzie i [...] dopiero teraz beda gliny dawac czadu jaj sie najaraja trawy oj bedzie sie dzialo ha ha ha
Odpowiedz
13
@ masz mózg czy telewizor ?
dnia 05.03.2014, 09:25 · Zgłoś
Śmiech na sali karać za coś co jest mniej szkodliwe od kawy. Niestety ale najgorszym [...] jest legalna [...]. W internecie można znaleźć wiele różnych badań naukowych nt. używek w których zawsze na podium z [...], crackiem czy [...] znajduje się [...] ! (np. http://lifemusicfun.files.wordpress.com/2013/10/drug-chart.jpg )
Odpowiedz
9
@ Tarzan-zan
dnia 05.03.2014, 11:29 · Zgłoś
Gdyby jechali NORMALNIE, i w biały dzień - np w południe - nikt by uwagi na nich nie zwrócił...
Odpowiedz
9
@ Dr. Dollitlle
dnia 05.03.2014, 13:45 · Zgłoś
Zapraszamy na dowolny oddział neurologiczny lub psychiatryczny wybranego szpitala, wtedy będziesz Pan mógł uzyskać pełne spektrum nieszkodliwości suszu z konopi. Na razie to cytujesz Pan argumenty i kontrargumenty zwolenników i przeciwników. Wytarte banały oderwane od faktów i wyciągnięte z kontekstu.
Odpowiedz
-2
@ łodyniec
dnia 05.03.2014, 15:24 · Zgłoś
doktorek każde [...] mają plusy i minusy :D marysia napewno mniej szkodzi niż alk i nigdy nie rodzi przemoc ,co jest najważniejszym atutem :D a to że po paleniu co dzień ma się dziury w mózgu to efekt uboczny ,po nadużyciu alku jest jeszcze gorzej :D

łohohohohhoo
Odpowiedz
10
@ Dr. Dollitlle
dnia 05.03.2014, 15:45 · Zgłoś
[...] nie szkodzi mniej niż alkohol tylko inaczej.
Wiem co mówie, gdyż paliłem 10 lat więc wsadżćie sobie wywody w buty.
Promocja [...] jako nieszkodliwej, przyjemnej [...] to największa zbrodnia na dzisiejszym młodym pokoleniu, która pali [...] nasączone jakimś innymszajsem. Dla porządku dodam, że alkohol to zbrodnia już dokonana.
Odpowiedz
-5
@ Rambo Ostatnia Krew
dnia 05.03.2014, 18:16 · Zgłoś
Doktorek: To się załóżmy ja palę 20 dżointów a Ty w tym czasie wypijasz 20 kaw. Zobaczymy kto pierwszy wykorkuje :P
Odpowiedz
1
@ mozkit
dnia 07.03.2014, 07:40 · Zgłoś
internet to nie jest wiarygodne źródło informacji uwierzę jak zobaczę taki zapis w encyklopedii np PWN
Odpowiedz
0
@ Nancy
dnia 07.03.2014, 17:03 · Zgłoś
A ja dodam, że gdyby było legalnie to było by to unormowane prawem. Nie było by [...] tylko towar dobrej jakości. Tak samo nikt nie mówi, ze ma być dostępne dla wszystkich.
Odpowiedz
0
@ mar
dnia 08.03.2014, 23:01 · Zgłoś
Obawiam się żaden z was nie będzie tego miło wspominał... (mówię o jointach z czysciocha)
Odpowiedz
-1
@ Walery L.
dnia 05.03.2014, 09:18 · Zgłoś
[komentarz nie na temat.]
Odpowiedz
17
@ TwTp
dnia 05.03.2014, 09:19 · Zgłoś
Tiaaa u Was w Rosji to nawet za myśli niezgodne z wodzem Putinem potrafia zamykac w łagrze .
Odpowiedz
16
@ DJ Bobo
dnia 05.03.2014, 09:30 · Zgłoś
W Rosji karmią was za to wódą , pewnie na trzeźwo juz dawno pogonilibyście icków którzy was okradają :-P
Odpowiedz
12
@ DJ Bobo
dnia 05.03.2014, 09:35 · Zgłoś
Co to na jaslo4u az tak boicie sie róznych opinii ??? Nie zgadzałem sie z opinia Walery L. ale zeby od razu kasowac post goscia ??? masakra , gorzej jak w Chinach
Odpowiedz
5
@ FAN
dnia 05.03.2014, 21:37 · Zgłoś
Towar podrożeje
Odpowiedz
0
@ FAKTY
dnia 30.03.2014, 13:52 · Zgłoś
w chinach człeniu jest dobrobyt. w chinach nie mają długów, to reszta świata wisi im kasę [...]. poczytaj i zobacz jak się ten kraj w ostatnich 15 latach rozwinął. głosując na PO/PIS/SLD/Ruch palikmiota sądziłeś że jesteś lepszy od skośnego chińczyka który ma teraz kasy jak lodu a ty jeździsz starym polonezem albo właśnie takim zardzewiałym tico.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.