Odpust w Hucie Polańskiej
3
W niedzielę 9 listopada ks. bp Kazimierz Górny gościł na uroczystości odpustowej w Hucie Polańskiej. Okazją do świętowania było wspomnienie św. Huberta patrona myśliwych.Wszystkich przybyłych na uroczystość gości powitał ks. Jan Delekta – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach - który jest głównym inicjatorem i koordynatorem odbudowy kościółka w Hucie Polańskiej i budowy domu duszpasterskiego „Betania”. O godzinie 11.00 pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza rozpoczęła się uroczysta Msza Święta odpustowa, podczas której został poświęcony dzwon „Hubert” ufundowany dla kościoła w Hucie Polańskiej. Dzwon stanowi dar Koła Łowieckiego „Zacisze” które przeżywa w tym roku 60-cio lecie istnienia.
Ks. bp Kazimierz Górny poświęcił także podczas niedzielnej uroczystości sztandar Koła Łowieckiego oraz pamiątkową tablicę, która została wmurowana w ściany świątyni. Po Mszy Świętej licznie zgromadzeni myśliwi pod przewodnictwem ks. Jana Delekty udali się na cmentarz, gdzie modlili się szczególnie za poległych podczas ostatniej wojny mieszkańców wioski oraz za zmarłych członków Polskiego Związku Łowieckiego, który w tym roku świętuje jubileusz 85-cio lecia.
Radio VIA
