Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Okradli modlącą się kobietę

32

Policjanci zatrzymali dwóch chłopców, którzy w kościele okradli mieszkankę Jasła.  Nieletni wykorzystali nieuwagę modlącej się kobiety i zabrali jej z portfela kilkaset złotych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

W minioną sobotę do komendy w Jaśle zgłosiła się 71-letni mieszkanka miasta. Starsza pani zawiadomiła, że  została okradziona.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że po południu wybrała się do kościoła w Jaśle. Po wejściu do środka usiadła w jednej z ław, obok położyła reklamówkę z zakupami i zaczęła się modlić. Po chwili wstała i podeszła do pomnika św. Antoniego zaświecić świeczkę. Gdy wróciła okazało się, że ktoś ukradł jej kilkaset złotych ze znajdującego się w reklamówce portfela.  

Pokrzywdzona poinformowała funkcjonariuszy, że kradzieży mogli dokonać będący w kościele nieletni chłopcy. Na podstawie zabranych informacji i przekazanych przez kobietę rysopisów, policjanci wytypowali sprawców. Okazali się nimi 12 i 14-latek z Jasła, którzy byli już wcześniej notowani przez Policję w związku z popełnianiem podobnych przestępstw.

Nieletni zostali doprowadzeni do komendy i przesłuchani w obecności jednego z rodziców. Chłopcy przyznali się do kradzieży. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 32

Dodaj komentarz Widok:
-3
@ OSA
dnia 28.10.2011, 21:05 · Zgłoś
Skoro szła do kościoła ,a przy okazji na drobne zakupy to po co brała ze sobą aż kilkaset złoty.
Odpowiedz
4
@ Pszczoła
dnia 28.10.2011, 22:19 · Zgłoś
Mogę nosić przy sobie nawet kilka tysięcy złotych i nikt nie ma prawa mnie okraść. Pani była nieostrożna, bo żyje w przeświadczeniu, że ludzie przychodzą do kościoła się modlić. Najgorsze jest to, że okradły ją dzieci- szkodami mi ich, że wychowały się w nienormalnych rodzinach, skoro tak postępują. Biedne dzieciaki- kto im pomoże odbić się od dna?
Odpowiedz
-2
@ właściciel pasieki
dnia 29.10.2011, 10:35 · Zgłoś
zapewne miała w kościele przeprowadzić deal narkotykowy...
Odpowiedz
1
@ juli
dnia 29.10.2011, 14:31 · Zgłoś
ja pitole ale koment :)
dobre:):)
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 28.10.2011, 20:46 · Zgłoś
Nie wiem o kogo chodzi, jestem jednak przekonany, że ci chłopcy mieszkają na ul. franciszkańskiej i są brunetami.
Odpowiedz
1
@ BNi
dnia 28.10.2011, 14:04 · Zgłoś
czy to aby nie synek policjantki z kryminalnej jasło? tak słyszałem,taki gruby [...] podobno. hanba ,dzieci policji kradną w kosciele!!!
Odpowiedz
2
@ xzc
dnia 28.10.2011, 13:33 · Zgłoś
patoogia z bieszczad...0 zasa,0 wychowania...
Odpowiedz
-5
@ dziwne
dnia 28.10.2011, 10:54 · Zgłoś
Taka bida, a kilkaset złotych w portfelu emerytki pod koniec miesiąca hmmmmm
Odpowiedz
8
@ :):):)
dnia 28.10.2011, 12:11 · Zgłoś
tak -bo niektórzy na koniec miesiąca dostają kasę a poza tym... co nas to obchodzi skąd miała pieniądze- fakt jest że została okradziona!!!
Odpowiedz
-3
@ ciekawy
dnia 28.10.2011, 10:47 · Zgłoś
to babcia chciała wysłać tą kase ojcu dyrektorowi ? i przyszła się pomodlić aby nie zachorowała bo na lekarstwa jej braknie ?
Odpowiedz
2
@ musieli być z ruchu palikota alboinnego
dnia 28.10.2011, 09:33 · Zgłoś
musieli być z ruchu palikota albo innego sld bo zpo lub pisu by nie zrobił
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 28.10.2011, 12:09 · Zgłoś
To na 1000% zwolennicy PiDiorów.
Odpowiedz
1
@ myślący
dnia 28.10.2011, 13:56 · Zgłoś
Z PO też by to zrobił, bo Palikot wywodzi się przecież z PO. Tylko PiS-owcy są czyści jak kryształ, kochają ludzi i Ojczyznę.
Odpowiedz
-9
@ pablo
dnia 28.10.2011, 07:42 · Zgłoś
lepiej że wzieli niż aby oddała kase proboszczowi;)
Odpowiedz
1
@ xyz
dnia 28.10.2011, 22:13 · Zgłoś
Przesadziłeś...
Odpowiedz
0
@ character24
dnia 28.10.2011, 00:23 · Zgłoś
katastrofa...
Odpowiedz
0
@ LOKA
dnia 27.10.2011, 22:25 · Zgłoś
ja [...]
ale wstyd
Odpowiedz
1
@ [...] do LOKA
dnia 28.10.2011, 12:07 · Zgłoś
Chyba aniołowi stróżowi, że nie upilnował .
Odpowiedz
-1
@ Realista
dnia 27.10.2011, 22:15 · Zgłoś
To [...] z patologicznych rodzin. Ich ojcowie to [...] na potęgę a matki dają za kasę. [...] ale klientela jakaś jest.
Odpowiedz
5
@ dzielny
dnia 27.10.2011, 21:54 · Zgłoś
Wielu rodzicom myli się wychowywaniem z hodowaniem. Nakarmić, jako tako ubrać często z pomocy społecznej bo takim się "noleży" i [...] z chaty. Teraz w Polsce jak ktoś nie jest złodziejem, bandytą, transwestytą albo [...] to nie ma żadnych praw. Palikot górą.
Odpowiedz
17
@ Qqnia
dnia 27.10.2011, 20:57 · Zgłoś
Co takim małolatom może zrobić sąd rodziny? Postraszy zastosuje dozór kuratora (tak mi się wydaje) a oni i tak będą mieli "na to wyje***" jak to mówi dzisiejsza młodzież. Podobał mi się kiedyś wywiad z Korwinem Mikke bodajże na temat młodocianych [...] ( przestępców) takiego rzezimieszka powinno się zakuć w dyby i postawić na rynku niech go inni widzą. A od siebie dodam, że rodziców którzy nie potrafią wychować [...] na człowieka powinno skazać się na roboty publiczne, w końcu w jakimś stopniu są odpowiedzialni za swoją latorośl.
Z drugiej strony wychodzi teraz to całe bezstresowe wychowanie dzieci, małemu/małej nie można dać zasłużonego strzała w [...], bo można być posądzonym o przemoc w rodzinie...Paranoja

Jeśli ktoś się z tym nie zgadza to proszę o konstruktywną krytykę a nie jakieś mało istotne i pyskówki.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 28.10.2011, 19:34 · Zgłoś
Kiedyś to się małolata PRZYBIJAŁO do pręgierza za ucho. Stał, dopóki się sam nie urwał. Ach, gdzie te czasy...
Odpowiedz
3
@ rjs
dnia 28.10.2011, 22:22 · Zgłoś
dokładnie gdzie
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 01.11.2011, 01:25 · Zgłoś
...owszem , nie jeden klaps a pas i na goly [...] i do skutku ,inaczej za kilka lat bedzie strach wyjsc z domu a co dopiero do kosciola ,
Odpowiedz
16
@ Oł jeee
dnia 27.10.2011, 20:49 · Zgłoś
Kraść w kościele... to już naprawdę przesada... Gdzie wy macie honor?
Odpowiedz
2
@ j
dnia 28.10.2011, 06:36 · Zgłoś
mnie wkosciele okradli ministranci a ksiadz stwierdzil ze to tylko drobny incydent
Odpowiedz
2
@ rjs
dnia 28.10.2011, 22:21 · Zgłoś
szkoda gadać jak te czarne się panoszom PIS ich tak rozbestwił czarna [...]
Odpowiedz
-6
@ czesio
dnia 27.10.2011, 19:55 · Zgłoś
takie...cuda..tylko...w..PO-lsce...
Odpowiedz
-8
@ Blue
dnia 27.10.2011, 20:17 · Zgłoś
"Jasło było, jest i będzie PiSowskie"...
Odpowiedz
14
@ i
dnia 27.10.2011, 22:06 · Zgłoś
Cy to PIS czy PO czy SLD- kradli,kradną i będą kraść dopóki prawo będzie łagodne.
Odpowiedz
-1
@ [...] do blue
dnia 28.10.2011, 12:06 · Zgłoś
nigdy !!! pis skisł i [...] !!
Odpowiedz
-4
@ ;D
dnia 27.10.2011, 19:35 · Zgłoś
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.