Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Olimpiada Caritas dla osób z niepełnosprawnością

2

Dwudziesty trzeci raz w historii Caritas Diecezji Rzeszowskiej zgromadziła ok. 800 osób z całego województwa podkarpackiego na sportowej Olimpiadzie, zorganizowanej 7 września 2023 r. w Rzeszowie. Olimpiada rozpoczęła się mszą św. w kościele garnizonowym w Rzeszowie, której przewodniczył ordynariusz rzeszowski – Biskup Jan Wątroba.

Odwołując się do Ewangelii o cudownym połowie ryb – Ksiądz Biskup powiedział w kazaniu: „Gdy coś nam nie wychodzi, ważne jest, abyśmy wtedy zaufali Jezusowi. Również podczas dzisiejszej Olimpiady – wszyscy jesteśmy zwycięzcami. A Jezus dodaje nam siły; wspiera nas.”

Po Mszy św. licznie zgromadzeni uczestnicy i kibice przeszli na pobliski Stadion „Podhalańczyk”, gdzie dyrektor Caritas ks. Piotr Potyrała powitał podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych, a także przybyłych gości.

Po wysłuchaniu hymnu olimpijskiego ksiądz dyrektor dokonał uroczystego otwarcia Olimpiady. Reprezentacje poszczególnych ośrodków dla osób z niepełną sprawnością przystąpiły do rywalizacji sportowej. Organizatorzy przygotowali wiele dyscyplin o różnym stopniu trudności – tak aby każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie przestrzeń. Pomagali w tym wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z rzeszowskich szkół: II LO, III LO, IX LO, Szkoły Podstawowej Sióstr Prezentek, Zespołu Szkół Gospodarczych, Zespołu Szkół Ekonomicznych. Nad całością zawodów czuwał prezes Podkarpackiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Mieczysław Doskocz.

Na zakończenie Olimpiady – dyrektor rzeszowskiej Caritas ks. Piotr Potyrała z kierownikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie Krzysztofem Baranem wręczyli uczestnikom Olimpiady medale oraz dyplomy.

 Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Napisany dnia: 09.09.2023, 14:16
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ XKXKXKXKXKX
dnia 09.09.2023, 21:50
Ocena
komentarza:
4
Sam mam brata starszego, niepełnosprawnego. Czterokończynowe porażenie dziecięce. Bardzo dużo rozumie co się wokół niego dzieje i można z nim porozmawiać. Tylko ja i moja mama znamy znaczenia jego własnych, stworzonych słów. Mimo przykucia do łóżka, wózka czy raczkowania po podłodze, potrafi się śmiać... Właśnie jego śmiech pomimo kalectwa daje mi swojego rodzaju reset życiowy co jest tak naprawdę ważne w życiu.
@ :)
dnia 10.09.2023, 11:11
Ocena
komentarza:
4
Brawo dla Caritas Polska za organizację, było świetnie!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657