Olimpijczycy ZSUiS w Jaśle – najlepsi w południowej Polsce
Dnia 7.12.2012 r. w Katowicach odbył się etap okręgowy XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności, w którym wzięli udział uczniowie klas kształcący się w zawodzie Technik Technologii Żywności.

Do etapu okręgowego, obejmującego woj. opolskie, śląskie, małopolskie, część podkarpackiego zakwalifikowało się 45 uczniów wyłonionych w etapie szkolnym z 11 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Joanna Pacocha, Wioletta Szura z kl.3TS, Katarzyna Gabryel, Marcelina Filipak, Bartosz Źrebiec z kl.4TS , Daniel Stasiowski z kl. 3TU.
Rywalizacja była bardzo zacięta.
Uczniowie pisali test z zakresu bloku przetwórczego, analitycznego, technicznego i ekonomicznego. Do części ustnej przeszło 20% uczniów z najlepszymi wynikami. Część ustna obejmowała różnorodne zadania problemowe z zakresu wiedzy obowiązującej na teście.
Zmagania „olimpijskie” były pełne emocji do ostatniej chwili.
Nasi olimpijczycy pokazali wysoką klasę i śmiało można powiedzieć, że nadawali ton całej rywalizacji, zdobywając czołowe miejsca. Wysoki poziom przygotowania naszych uczniów docenili nie tylko członkowie komisji, ale również konkurenci i obserwatorzy zmagań.
Finalistami etapu okręgowego XV Olimpiady Wiedzy o Żywności zostali :
I miejsce – Daniel Stasiowski 3TU
III miejsce - Źrebiec Bartosz 4TS
IV miejsce – Szura Wioletta 3TS
V miejsce- Filipak Marcelina 4TS
Sukces ten, to wielka radość i satysfakcja dla uczestników Olimpiady, dla ich Rodziców oraz dla nauczycieli prowadzących. Uzyskanie po raz kolejny tak świetnych wyników potwierdza wysoki poziom kształcenia zawodowego w branży spożywczej ZSUiS w Jaśle.
Zdobycie wysokich miejsc, to efekt ciężkiej pracy uczniów oraz ich nauczycieli:
- mgr inż. Lidii Gicali
- mgr inż. Urszuli Ochały
- mgr inż. Ewy Zawilińskiej
- mgr Teresy Szczudło
Wielkie gratulacje dla uczniów oraz życzenia dalszych sukcesów w etapie centralnym w Poznaniu!!!
ZSUiS
