Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Operator bliski lokalnej społeczności

Tak brzmi nowa misja spółki Telgam działającej na terenie Jasła, powiatu i okolicznych gmin. Coraz szybszy Internet, telewizja cyfrowa w jakości HD oraz usługa telefonii stacjonarnej z HD Voice. To nowości w zakresie usług telekomunikacyjnych jakie wprowadza Telgam do swojej oferty jeszcze w br. To jednak nie koniec, Telgam wykorzystując nowe możliwość współpracy z firmami z całego świata, będzie również prowadził badania nad aplikacjami terminali w systemach mobilnych GSM.

Telgam jest spółką bliską lokalnej społeczności i ma ambicje pogłębiać ten kontakt zapewniając dostęp swoim klientom do najnowszych światowych rozwiązań w zakresie telekomunikacji, internetu, telewizji, technologii informatycznych, reklamy. Spółka posiada niepowtarzalną synergię z tą częścią Jasła i powiatu, która była i jest związana z Gamrat S.A., ale nie tylko. Już dziś do grona klientów operatora należą przedszkola, szkoły, instytucje i firmy z min. takich gmin jak Brzyska, Kołaczyce, Skołyszyn, Frysztak, Brzostek, Trzcinica.


Zwiększanie zasięgu usług na miasto Jasło oraz kolejne miejscowości powiatu i regionu dadzą możliwość lokalnej społeczności korzystania z tańszych i bardziej przyjaznych usług  skierowanych do klientów indywidualnych, firm i instytucji.

„Chcemy aby mieszkańcy powiatu , przyległych gmin mieli poczucie, że obok nich funkcjonuje firma do której zawsze mogą zwrócić się bezpośrednio ze swoimi potrzebami i problemami. Więksi operatorzy patrzą na klienta często przez pryzmat wskaźników i call center. Telgam traktuje indywidualnie każdego klienta i  każdą firmę rozumiejąc lokalne otoczenie” - mówią pracownicy spółki.

Operator świadczy możliwie szeroki wachlarz usług związanych z dostępem do sieci internet, telewizji cyfrowej, telefonii, projektowania budowy stron internetowych, usług hostingowych. Dla firm przygotował kompleksowe rozwiązanie polegające na outsourcingu usług telekomunikacyjnych, IT, sieci i sprzętu.


Takie podejście sprawdziło się na świecie, wynika to z tego, że usługi telekomunikacyjne, aplikacje funkcjonujące w internecie np. strony www, sklepy internetowe, reklama czy monitoring przenikają się we współczesnej technologii, są w stosunku do siebie komplementarne.

Dla firmy czy instytucji zlecenie jednej firmie zapewnienia usług telekomunikacyjnych tj. wykonanie instalacji, podłączenie do internetu, telefonii czy telewizji, uruchomienie strony www, sklepu, formularza kontaktowego dla klientów, obsługa serwera, domeny, dostawa i konfiguracja sprzętu jest jak najbardziej korzystne finansowo, czasowo i pozwala skupić się na prowadzeniu głównej działalności.

Telgam również dla klientów indywidualnych stosuje podobne podejście, przykładem tego jest pojawienie się w niedługim czasie kompleksowej oferty usług w pakietach: Internet, telewizja cyfrowa, telefon z opcją własnej strony www  z możliwością podłączenia do Facebooka, czy Google+. Już dziś na osiedlu Gamrat w Jaśle mamy osoby które w ramach testów cieszą się cyfrową telewizją z jakością HD.

„Przed uruchomieniem komercyjnym usług rozmawiamy bezpośrednio z wieloma klientami i chcemy, aby nasza oferta odzwierciedlała potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności. W przeciągu miesiąca do klientów trafi oferta Telewizji Cyfrowej HD oraz multipakietów w konkurencyjnej cenie do większych firm spoza Jasła.  Każdy Klient może również przyjść do Biura Obsługi Klienta przy Mickiewicza 154 w Jaśle aby zobaczyć działanie Telewizji Cyfrowej HD Telgam na własne oczy."

Dążymy do tego aby usługi, które oferujemy i będziemy oferować, były konkurencyjne cenowo przy zachowaniu jakości. I zapewne tak się stanie, czego przykładem jest możliwość przejścia do naszej sieci na atrakcyjnych warunkach. Przekonujemy klientów ceną, jakością, ale również tym, że wspierają lokalna firmę, a nie korporacje czy firmy spoza naszego regionu i kraju ” - mówią pracownicy operatora.

Telgam pracuje również nad możliwościami korzystania z sieci światłowodowych budowanych w ramach środków z Unii Europejskiej przez większych operatorów tak aby móc zaoferować swoje usługi tam gdzie dotychczas nie było to możliwe. Aktualnie podejmowane działania przez Komisję Europejską umożliwią w przyszłości oferowanie klientom własnych konkurencyjnych usług detalicznych na równorzędnych warunkach przez lokalnych operatorów.

Kompetencje firmy o tak ugruntowanej pozycji na rynku i z takim doświadczeniem w zakresie technologii pozwalają spółce Telgam na zarządzanie każdą siecią informatyczną i telekomunikacyjną z maksymalnym pożytkiem dla lokalnych społeczności, instytucji i firm.

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam Sp z o.o powstało w 1996r. na bazie działu łączności ZTS GAMRAT.

W wyniku tego posunięcia TELGAM zaczął prowadzić intensywną rozbudowę infrastruktury teletechnicznej, efektem czego dokonano telefonizacji okolicznych gmin i miejscowości, które znalazły się w zasięgu działania firmy. Szybki rozwój nowych technologii oraz zmiana preferencji klientów szybko został zauważony przez TELGAM i jako jedna z pierwszych firm uzyskał koncesję na świadczenie usług internetowych i telekomunikacyjnych. W 2011r. w związku z prowadzoną prywatyzacją i restrukturyzacją ZTS Gamrat, została podjęta decyzja o sprzedaży udziałów funduszowi technologiczno-finansowemu Invest 2.0 Sp z o.o, który realizuje dynamiczny rozwój firmy, transfer technologii, dokapitalizowanie oraz rekrutacje kadr specjalizujących się w sprzedaży usług o raz ich obsługi i administracji. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie spółki www.telgam.pl


Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 08.10.2011, 00:41 , Tagi: Jasło
 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105