Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Operator bliski lokalnej społeczności

Tak brzmi nowa misja spółki Telgam działającej na terenie Jasła, powiatu i okolicznych gmin. Coraz szybszy Internet, telewizja cyfrowa w jakości HD oraz usługa telefonii stacjonarnej z HD Voice. To nowości w zakresie usług telekomunikacyjnych jakie wprowadza Telgam do swojej oferty jeszcze w br. To jednak nie koniec, Telgam wykorzystując nowe możliwość współpracy z firmami z całego świata, będzie również prowadził badania nad aplikacjami terminali w systemach mobilnych GSM.

Telgam jest spółką bliską lokalnej społeczności i ma ambicje pogłębiać ten kontakt zapewniając dostęp swoim klientom do najnowszych światowych rozwiązań w zakresie telekomunikacji, internetu, telewizji, technologii informatycznych, reklamy. Spółka posiada niepowtarzalną synergię z tą częścią Jasła i powiatu, która była i jest związana z Gamrat S.A., ale nie tylko. Już dziś do grona klientów operatora należą przedszkola, szkoły, instytucje i firmy z min. takich gmin jak Brzyska, Kołaczyce, Skołyszyn, Frysztak, Brzostek, Trzcinica.


Zwiększanie zasięgu usług na miasto Jasło oraz kolejne miejscowości powiatu i regionu dadzą możliwość lokalnej społeczności korzystania z tańszych i bardziej przyjaznych usług  skierowanych do klientów indywidualnych, firm i instytucji.

„Chcemy aby mieszkańcy powiatu , przyległych gmin mieli poczucie, że obok nich funkcjonuje firma do której zawsze mogą zwrócić się bezpośrednio ze swoimi potrzebami i problemami. Więksi operatorzy patrzą na klienta często przez pryzmat wskaźników i call center. Telgam traktuje indywidualnie każdego klienta i  każdą firmę rozumiejąc lokalne otoczenie” - mówią pracownicy spółki.

Operator świadczy możliwie szeroki wachlarz usług związanych z dostępem do sieci internet, telewizji cyfrowej, telefonii, projektowania budowy stron internetowych, usług hostingowych. Dla firm przygotował kompleksowe rozwiązanie polegające na outsourcingu usług telekomunikacyjnych, IT, sieci i sprzętu.


Takie podejście sprawdziło się na świecie, wynika to z tego, że usługi telekomunikacyjne, aplikacje funkcjonujące w internecie np. strony www, sklepy internetowe, reklama czy monitoring przenikają się we współczesnej technologii, są w stosunku do siebie komplementarne.

Dla firmy czy instytucji zlecenie jednej firmie zapewnienia usług telekomunikacyjnych tj. wykonanie instalacji, podłączenie do internetu, telefonii czy telewizji, uruchomienie strony www, sklepu, formularza kontaktowego dla klientów, obsługa serwera, domeny, dostawa i konfiguracja sprzętu jest jak najbardziej korzystne finansowo, czasowo i pozwala skupić się na prowadzeniu głównej działalności.

Telgam również dla klientów indywidualnych stosuje podobne podejście, przykładem tego jest pojawienie się w niedługim czasie kompleksowej oferty usług w pakietach: Internet, telewizja cyfrowa, telefon z opcją własnej strony www  z możliwością podłączenia do Facebooka, czy Google+. Już dziś na osiedlu Gamrat w Jaśle mamy osoby które w ramach testów cieszą się cyfrową telewizją z jakością HD.

„Przed uruchomieniem komercyjnym usług rozmawiamy bezpośrednio z wieloma klientami i chcemy, aby nasza oferta odzwierciedlała potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności. W przeciągu miesiąca do klientów trafi oferta Telewizji Cyfrowej HD oraz multipakietów w konkurencyjnej cenie do większych firm spoza Jasła.  Każdy Klient może również przyjść do Biura Obsługi Klienta przy Mickiewicza 154 w Jaśle aby zobaczyć działanie Telewizji Cyfrowej HD Telgam na własne oczy."

Dążymy do tego aby usługi, które oferujemy i będziemy oferować, były konkurencyjne cenowo przy zachowaniu jakości. I zapewne tak się stanie, czego przykładem jest możliwość przejścia do naszej sieci na atrakcyjnych warunkach. Przekonujemy klientów ceną, jakością, ale również tym, że wspierają lokalna firmę, a nie korporacje czy firmy spoza naszego regionu i kraju ” - mówią pracownicy operatora.

Telgam pracuje również nad możliwościami korzystania z sieci światłowodowych budowanych w ramach środków z Unii Europejskiej przez większych operatorów tak aby móc zaoferować swoje usługi tam gdzie dotychczas nie było to możliwe. Aktualnie podejmowane działania przez Komisję Europejską umożliwią w przyszłości oferowanie klientom własnych konkurencyjnych usług detalicznych na równorzędnych warunkach przez lokalnych operatorów.

Kompetencje firmy o tak ugruntowanej pozycji na rynku i z takim doświadczeniem w zakresie technologii pozwalają spółce Telgam na zarządzanie każdą siecią informatyczną i telekomunikacyjną z maksymalnym pożytkiem dla lokalnych społeczności, instytucji i firm.

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telgam Sp z o.o powstało w 1996r. na bazie działu łączności ZTS GAMRAT.

W wyniku tego posunięcia TELGAM zaczął prowadzić intensywną rozbudowę infrastruktury teletechnicznej, efektem czego dokonano telefonizacji okolicznych gmin i miejscowości, które znalazły się w zasięgu działania firmy. Szybki rozwój nowych technologii oraz zmiana preferencji klientów szybko został zauważony przez TELGAM i jako jedna z pierwszych firm uzyskał koncesję na świadczenie usług internetowych i telekomunikacyjnych. W 2011r. w związku z prowadzoną prywatyzacją i restrukturyzacją ZTS Gamrat, została podjęta decyzja o sprzedaży udziałów funduszowi technologiczno-finansowemu Invest 2.0 Sp z o.o, który realizuje dynamiczny rozwój firmy, transfer technologii, dokapitalizowanie oraz rekrutacje kadr specjalizujących się w sprzedaży usług o raz ich obsługi i administracji. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie spółki www.telgam.pl


Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 08.10.2011, 00:41 , Tagi: Jasło
 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105