Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Opłaty za usuwanie pojazdów z dróg publicznych uchwalone

59

Rada Powiatu Jasielskiego na sesji w dniu 28 listopada br. uchwaliła wysokość opłat za usuwanie pojazdów z drogi i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym. W głosowaniu brało udział 20 radnych. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Usuwanie pojazdów oraz prowadzenie parkingu strzeżonego dla pojazdów usuniętych należy do zadań własnych powiatu. Rada Powiatu, biorąc pod uwagę konieczność sprawnej realizacji tego zadania ustala corocznie, w drodze uchwały, wysokość opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdów na parkingu strzeżonym oraz wysokość kosztów związanych z wydaniem dyspozycji do usunięcia pojazdów. Uchwalone stawki obowiązywać będą od 1 stycznia 2014 roku. Pojazdy są usuwane z dróg publicznych na polecenie policji, straży miejskiej lub osoby dowodzącej akcją ratowniczą. Zadanie to Starosta realizuje za pomocą zewnętrznych podmiotów. 

Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku m.in. pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch, kiedy kieruje nim osoba w stanie nietrzeźwości, bądź nieposiadająca przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania pojazdem. Pojazd może też zostać usunięty z drogi, jeżeli jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego albo narusza wymagania ochrony środowiska.

Za usunięcie pojazdu z drogi na koszt właściciela obowiązują następujące opłaty:

1. rower lub motorower – 11 zł

2. motocykl – 220 zł

3. pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t – 483 zł

4. pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 7,5 t – 603 zł

5. pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t do 16 t – 854 zł

6. pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 t – 1259 zł

7. pojazd przewożący materiały niebezpieczne – 1532 zł

Z kolei za przechowywanie na parkingu strzeżonym pojazdu usuniętego z drogi ustala się opłatę za każdą dobę przechowywania w wysokości:

1. rower lub motorower – 18 zł

2. motocykl – 25 zł

3. pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t – 38 zł

4. pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t do 7,5 t – 50 zł

5. pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 t do 16 t – 72 zł

6. pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 t – 134 zł

7. pojazd przewożący materiały niebezpieczne – 198 zł

Przed odebraniem pojazdu należy wnieść opłatę za jego usunięcie i przechowywanie w wysokości ustalonej przez Radę Powiatu Jasielskiego.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 52

Dodaj komentarz Widok:
0
@ gruby
dnia 01.12.2013, 16:25 · Zgłoś
jak nazbieracie dużo złomu to macie kasę jak dzieci wstyd panowie radni
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 30.11.2013, 19:19 · Zgłoś
Rozumiem że teraz samochody które stoją na zakazie POd pierwszym liceum i na przejściu koło Bolka gdzie wszystkie samochody muszą przekraczać POdwujną ciąglą już tam nie będą stały bo czeka ich scholowanie na koszt właściciela albo Strażników bo oni olewają jak widzą co się dzieje tylko kierowców maluchow wzywają do straży PO mandacik.
Odpowiedz
2
@ Hitler
dnia 29.11.2013, 21:49 · Zgłoś
Po[...]nii...
Odpowiedz
2
@ ja
dnia 29.11.2013, 16:22 · Zgłoś
Ile tych pojazdów dziennie się usuwa,że potrzebna była aż ustawa ??
Odpowiedz
1
@ tik
dnia 29.11.2013, 15:27 · Zgłoś
ale to robota SOLIDARNOŚCI a następne rządy to sobie już mogą tylko palcem w bucie poruszać,widziały gały co brały
Odpowiedz
0
@ jan
dnia 29.11.2013, 15:09 · Zgłoś
to prawda do burmistrza dostać się jest niemożliwe Pracownicy milcza na ten temat bo chcą pracować Burmistrz jak podają nie liczy na dalszy wybór Jeżdzi raczej za własnymi interesami a pracę dla społeczeństwa traktyje drugorzędnie to są sło.wa z jego najbliższego otoczenia.
Odpowiedz
8
@ Rodacy! cieszcie się!
dnia 29.11.2013, 13:11 · Zgłoś
Budowa kapitalizmu i "demokracji " Platformy Obywatelskiej i Tuska kończy się absolutną degradacja Polski! - jesteśmy: w 1948 r. jeśli chodzi o wydobycie węgla, - w 1959 r. jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, - i w 1965 r. jeśli chodzi o całe górnictwo odkrywkowe. Teraz natomiast mamy - ponad 30% odłogów, - zniszczony absolutnie przemysł stoczniowy, zbrojeniowy, samochodowy, rolnictwo, hutnictwo, - z 77 kopalń zostało 35, - średnia płaca w przeliczeniu na towary jest 2-4 razy niższa niż w 1979 r. (4 razy to w oleju napędowym), - bezrobocie osiągało już w rzeczywistości ponad 40 % - jeśli uwzględnić wyjeżdżających "za chlebem", - banki nie są polskie (co jest ewenementem w skali światowej!), - nadal istniejemy z wyprzedaży tego, co wybudowała komuna, - zadłużenie jest kilkanaście razy większe niż za Gierka. Liczby osób żyjących poniżej minimum socjalnego jest 5 razy większa niż w 1986 r. a żyjących poniżej minimum biologicznego - (według % żyjących poniżej tego minimum) zmierza do nieskończoności (0% w 1986 r. i 12% obecnie). Za komuny ludność Polski wzrosła o 45% (a podobno nie było co jeść), obecnie zmalała o 5%. Taki ci u nas dostatek. Tylko ostatni [...] nie znający liczb i mający zbyt dużą podatność na propagandę twierdzi, że teraz jest dobrze. Lepiej na pewno nie będzie ! Całe PO należy osądzic w ośrodkach ososobnienia i sprawiedliwie rozliczyć!
Odpowiedz
3
@ Sven
dnia 29.11.2013, 14:57 · Zgłoś
Najlepiej dokonać rozliczeń za pomocą AWS,ZCHN i takich postaci jak np:Alicja Zając,Niesiołowski,Krzaklewski sukces gwarantowany...
Odpowiedz
2
@ polecam
dnia 29.11.2013, 23:03 · Zgłoś
2
@ MAM DZIAŁKE W MIEŚCIE
dnia 29.11.2013, 10:25 · Zgłoś
przyjmę auto scholowane do mnie na podwórko opłata jedynie 10zł doba ( ceny konkurencyjne ) druga doba gratis , ilość miejsc 100
Odpowiedz
2
@ TE OPŁATY TO ŻEBY ŻYŁO NAM SIĘ LEPIEJ
dnia 29.11.2013, 10:16 · Zgłoś
te opłaty to żeby żyło nam się lepiej w jaśle, parkingi płatne są super , jak nie zapłacisz to i tak auto ci pilnują służby ( policja< straż miejska itp>> wielki brat , parkingowy od opłat) a zeby było bezpieczniej dla twojego auta to samochód wezmą na parking płatny ( opłata jedynie 438 zł + 18 zł doba) , ruch jak na wall street ;-), w tym [...] w jaśle ;-),
Odpowiedz
2
@ ZA PÓL CENY
dnia 29.11.2013, 10:09 · Zgłoś
będę konkurencyjny

proponuje stawki przez pół ;-) założę firmę

doi kogo mogę się w tej sprawie zwrócić

bdzię taniej dla jaślan
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 29.11.2013, 09:02 · Zgłoś
Wyludnianie miasta Jasła ciąg dalszy.
Odpowiedz
2
@ Pogromca [...]
dnia 29.11.2013, 08:59 · Zgłoś
Podmiot złodziejski legalnie się rozwija w Jaśle w wyższych strefach
Odpowiedz
1
@ bazalt
dnia 29.11.2013, 08:06 · Zgłoś
Stawki niskie/wysokie...? Nie oceniam, bo nie mam punktu odniesienia. Ale każdemu komu się nie podobają, proponuję zakup odpowiedniego sprzętu do odholowywania (laweta, dźwig, ciężki holownik) i start w przetargu za podane ceny.
Odpowiedz
3
@ zdegustowany
dnia 29.11.2013, 07:42 · Zgłoś
A myślałem, że gorzej niż za Maryjki być nie może, a tu proszę zaskoczenie. Żenada na max-a.
Odpowiedz
8
@ wieśniok
dnia 29.11.2013, 00:30 · Zgłoś
aa gdzie cena za dowiezienie jakiegoś [...] żłoba do domu? aaa sorry, oni maja imunitet :D
Odpowiedz
1
@ sroka
dnia 28.11.2013, 22:16 · Zgłoś
następny cudowny sposób na załatanie dziury w budrzecie Jasełka.haracz
Odpowiedz
2
@ prawnik
dnia 28.11.2013, 21:27 · Zgłoś
Czy faszystowskie pozdrowienia wznoszone przez niejakiego " Svena " nie są aby
karalne ?
Odpowiedz
5
@ l
dnia 28.11.2013, 21:41 · Zgłoś
są, ale psychicznego nie ukarzą, natomiast moderator powinien to natychmiast usunąć
Odpowiedz
7
@ ixi
dnia 28.11.2013, 20:23 · Zgłoś
zagranicznym TIRom [...] oplaty, i Niemcom - za uzywanie Polskich drog! a co!
Odpowiedz
-18
@ Sven
dnia 28.11.2013, 20:36 · Zgłoś
Odczep się od Niemców Niemcy to pany,a Niemki to cudowne pełne kultury KWIATUSZKI nie to co te bezwartościowe Polki.
Odpowiedz
4
@ bam...
dnia 28.11.2013, 20:18 · Zgłoś
[...]e [...]...
Odpowiedz
20
@ Toki
dnia 28.11.2013, 20:14 · Zgłoś
Cennik nie zawiera pozycji za wywiezienie rady na okarynie.
Odpowiedz
8
@ xx
dnia 28.11.2013, 19:54 · Zgłoś
niech sie lepiej zajmą głlebiami bo [...]ą po starostwie i po rynku i gawronami i niech je odcholują
Odpowiedz
12
@ jan
dnia 28.11.2013, 18:17 · Zgłoś
czy ktoś w Jaśle widział studzienkę równą z jesdnią bo ja widziałem dwie a reszta 2 ,3 i pięć centymetrów niżej asfaltu .Pytam tych co odbierają [...] robotę czy na własnym podwórku też by sobie na to pozwolili. A to za nasze wspólne pienądze są remontowane jesdnie. Czy ten kierownik /taki wysoki / z Rejonu drog w Jaśle ma strita i niewidzi tych sydzienek. Czy to Burmistrz i starosta odbierają wyremontowane drogi od tych [...] .Co nowy remont to to samoSUDZIENKA NA JEZDNI OBNIŻONA O 2,3 CM i musisz ją omijać.
Odpowiedz
1
@ mysza
dnia 28.11.2013, 20:32 · Zgłoś
Musisz się wybrać na ul. Piotr Skargi tuż przed zajezdnią MKS-u czy być może to się teraz inaczej nazywa ale po prawej stronie jezdni jest baaardzo superowe może nie studzienka ale jakieś wgłębienie z pokrywką metalową to zobaczysz jak jest to wykonane ... Tam nie ma dziury na 2-3 cm tam jest dół nie moge określić głębokości w cm bo jak skręciłam tam noge to szukałam pomocy na pogotowiu a nie żeby się temu przyglądać ...
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 29.11.2013, 09:43 · Zgłoś
Po tym wpisie pojechałem aby zrobić zdjęcie. Niestety nie widziałem tam żadnego takiego jak napisałeś nie ma żadnej dziury a co dopiero dołu!!! Oczywiście nogę można skręcić nawet na prostej drodze nawet we własnym pokoju. Coś przesadziłaś bo chyba chciałaś dostać odszkodowanie ale po wizji stwierdzam, że albo masz jakieś przestarzałe informacje albo coś słyszałaś a nie wiesz z autopsji. Tam jest droga jak stół a faktycznie jest blacha ale po niej przechodzi się i przejeżdża tak, że nawet nie czuć... Do Jan - trochę masz braki w zakresie pisowni.
Odpowiedz
6
@ adidas
dnia 28.11.2013, 18:00 · Zgłoś
to pan roman B.kupi lawete
Odpowiedz
13
@ Sven
dnia 28.11.2013, 17:55 · Zgłoś
Zauważcie ludzie jedną rzecz z aspektu psychologicznego wszyscy głosują za pod pręgierzem zastraszenia bo każdy jeden na drugiego patrzy UMIEM TO ROZPOZNAĆ.
Odpowiedz
6
@ ono
dnia 28.11.2013, 17:40 · Zgłoś
to jest chore ale i tak ok.że można się zatrzymac np.przy słowackiego bo dawniej nie było mozliwości nic tam załatwic ani w gminie ani ARIMR gdzie skłądam wnioski .\
Proszę się zatrzymac przy starostwie...tam jest dopiero [...]
Odpowiedz
45
@ aro
dnia 28.11.2013, 16:41 · Zgłoś
Ciekawe kiedy mniej inteligentni radni, ustalą nowe miejsca pracy dla ludzi, a nie dla swoich z rodziny? Na głupoty to mają czas, a parkingów brak jedynie płatne, a ludzie tak szukają gdzie jest za darmo.
Zapłaci taki jeden za godzinę za parking np. pod gminą na ul. Słowackiego, ma ma tylko jedną sprawę, a tu się okaże, że pani tyle co wyszła sobie na miasto z koleżankami i czeka się czasem ponad godz. i co trzeba znowu iść i na następną godz. wykupić.
Chore miasto, a bardziej ludzie co nim rządzą.
Odpowiedz
18
@ FAN
dnia 28.11.2013, 23:59 · Zgłoś
Fajnie ze poruszyłeś temat parkingów,mam pytanie gdzie parkuje Burmistrz Jasła,starosta i cała ta psełdo skwaszona śmietanka?,chciałbym wiedzieć czy płacą za parking ja każdy obywatel,a powinni ile to teraz zarabiają nasi włodarze,chyba nie najniższą krajową jak większośc ludzi w Jaśle.Chyba ich stać,nie piszcie ze maja darmowe parkingi!.
Odpowiedz
11
@ FAN
dnia 29.11.2013, 00:30 · Zgłoś
NIE chce obrażać ludzi z Jasła,ale zacznijcie więcej interesować sie tym co się dzieje w waszym mieście,będziecie wiedzieć kto jak rządzi i jak przyjdą wybory to mogą wtedy krzyczeć,złodziej,po co to było i takie tam.np.Deptak w rynku ile to sie okrzyczeli po co,na co i co cisza.Rondo koło europy.Proszę wymieńcie jeśli ktoś wie zasługi pani Mari K.I jeśli można pana Czarneckiego.Ale trzeba sie interesować swoim miastem,interesujesz sie patrzysz władzy na ręce wiesz co kto mówi i wiesz czy spełnia obietnice czy tylko chce,żeby się dostać do koryta.Wybory są po to żeby takie [...] od koryta oderwać,Ale trzeba wiedzieć i chodzić na wybory.To jest obowiązek to jest Patryjotyzm,jesli sie bendziemy wstydzili Polskości wyjedziemy wszyscy z kraju.Ja wyjechałem za chlebem,ale kocham swój kraj.Pamientajcie oni mają służyć nam po to zostali wybrani,żeby nam sie lepiej żyło. znaczy nam POLAKOM PAMIĘTAJCIE.
Odpowiedz
4
@ ZASŁUGI
dnia 29.11.2013, 10:34 · Zgłoś
to burmistrz miasta ma mieć jakieś zasługi , przecież to ich praca , za to dostają pensje, mi w pracy nikt nie dają zasług tylko płaci za moja prace ;-) chciałbym mieć taka prace jak urzędnik ( zasługi + płaca , w tym kraju bycie burmistrzem to prawie jak bycie celebrytą w holwood ;-)
Odpowiedz
1
@ FAN
dnia 29.11.2013, 12:48 · Zgłoś
0
@ FAN
dnia 29.11.2013, 13:27 · Zgłoś
komentarz nie na temat
Odpowiedz
2
@ FAN
dnia 29.11.2013, 13:36 · Zgłoś
Prosze wpisać Polska Agencja Prasowa w gogle i wyskoczy,a jesli chodzi o podane sumy,to polecam W SIECI strona 100-101,jest opisane dosyc szczegółowo co i jak.
Sorki za powyżej nie wiem może blokują,wiele linków na jasielskim portalu nie można otworzyć,jesli są nie na ręke władzy.
Odpowiedz
2
@ do aro
dnia 29.11.2013, 17:41 · Zgłoś
Jak już nie będziesz głosował na "szarą eminencję w gumofilcach" to może się coś zmieni na lepsze, uwalisz to kolesiostwo...
Odpowiedz
5
@ m
dnia 28.11.2013, 15:58 · Zgłoś
podoba mi sie to ze "Zadanie to Starosta realizuje za pomocą zewnętrznych podmiotów."zeby tak wiecej innych spraw zalatwialy wlasnie te podmioty zewnetrzne
Odpowiedz
18
@ zaufny
dnia 28.11.2013, 15:29 · Zgłoś
A mają takie lawety na rowery czy rzucają na skrzynie [[...] ci radni z Jasła]
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 28.11.2013, 22:18 · Zgłoś
Rowery osobiście RUMIANY odwozi na strzeżony parking
Odpowiedz
20
@ j23
dnia 28.11.2013, 15:26 · Zgłoś
a kiedy uchwalą żeby naprawić ul Na Kotlinę
Odpowiedz
11
@ dragoness
dnia 28.11.2013, 19:50 · Zgłoś
Jak w blokach nr 1, 3, 5, i 7 zamieszka jakaś szycha z UM. Inaczej nie ma szans.
Odpowiedz
-13
@ ol
dnia 28.11.2013, 15:24 · Zgłoś
czego tak tanio
Odpowiedz
-6
@ lol
dnia 28.11.2013, 20:33 · Zgłoś
"czego" żeś [...]?
Odpowiedz
-8
@ Tarzan-zan
dnia 28.11.2013, 22:17 · Zgłoś
a usuwanie klekotów A4, 80, pastuchów B4 i B5 i innego tego typu złomu GRATIS... Prosto na złomowisko :)
Odpowiedz
2
@ Te stare A4 i 80
dnia 28.11.2013, 23:47 · Zgłoś
to są bardziej bezpieczne i o wiele wiele mniej zardzewiałe niz 3 letnie fiaty i ople.
Odpowiedz
5
@ 18
dnia 29.11.2013, 07:43 · Zgłoś
a usunięcie Ciebie jaka cena
Odpowiedz
0
@ AUDI
dnia 29.11.2013, 17:40 · Zgłoś
Akurat tu jest racja,te 4,5 letnie pseudo samochody typu fiat,renault wykluczając peugeota 106 ba ma on ocynkowaną blachę to sama zgnilizna i korozja a szczególnie golfy 4 i ople astry generacji I i II to by było na tyle w temacie.
Odpowiedz
1
@ Ooo...
dnia 30.11.2013, 06:59 · Zgłoś
Ciekawe kto na tym będzie zarabiał oprócz budżetu miasta?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.