Orlik już otwarty
40
Ponad 1 mln zł kosztowało boisko wielofunkcyjne wybudowane w ramach III edycji programu „Moje boisko - Orlik 2012”. Obiekt sportowy, z którego można bezpłatnie korzystać znajduje się na terenie Ogródka Jordanowskiego. Inwestycja została rozpoczęta w lipcu 2009 roku, zakończona w marcu br., a oddana do użytku 11 maja br.




Kompleks sportowy w Jaśle został sfinansowany jednej trzeciej z budżetu państwa, województwa podkarpackiego oraz kasy miejskiej. „Orlik” to nowoczesny, bezpieczny, ogólnodostępny a przede wszystkim bezpłatny obiekt do uprawiania sportu w skład którego wchodzą m. in.: boisko piłkarskie o wymiarach 30 x 62 m, boisko wielofunkcyjne, przeznaczone do gry w kosza i piłki siatkowej o wymiarach 19,1 x 32,1 m, budynek szatniowo-sanitarny o powierzchni użytkowej 58,20 m oraz oświetlenie i ogrodzenie boisk.

- Myślę, że tego typu obiekty pozwalają, aby młodzież naszego rozwijała się sportowo, by się wzajemnie integrowała, nawiązywała nowe przyjaźnie, aby mogła radośnie i dobrze spędzać wolny czas. To jest bardzo ważne, abyśmy nie tylko mówili, że młodzieży coś trzeba, ale przede wszystkim coś czynili dla młodzieży. Myślę, że miasto Jasło to czyni, ponieważ jest to już drugie boisko, które zostało oddane. To boisko jest dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas na sportowo – mówi Maria Kurowska, burmistrz Jasła.



Program „Moje boisko – Orlik 2012” został przygotowany przez Mirosława Drzewieckiego, ministra Sportu i Turystyki. Zakłada on budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym w każdej gminie na terenie całego kraju. Jego celem jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej do uprawiania sportu. Województwo podkarpackie znajduje się w czołówce samorządów pod względem ilości tych boisk.

– Warto było i nadal trzeba budować tego typu obiekty sportowe, choćby dla tych dzieci, które będą rozwijać swoje umiejętności piłkarskie, koszykarskie i siatkarskie. Miejmy nadzieję, że z tych orlikowców, którzy będą korzystać z tych kompleksów sportowych narodzą się nowe gwiazdy podkarpackiego sportu – powiedział obecny na otwarciu Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
Z obiektu będzie mógł korzystać każdy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z zatrudnionym tam personelem. - Będziemy to tak robić, aby było najlepiej. Ja ciągle marzę, żeby jaślanie wychodzili z domów i aktywnie spędzali czas. To jest dla mnie priorytet i dlatego też czynimy te działania, które prowadzą do tego, by ludzie się spotykali – podkreśla burmistrz.
Orlik będzie czynny codziennie w godzinach od 8.00 do 21.30.


Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl
Kompleks sportowy w Jaśle został sfinansowany jednej trzeciej z budżetu państwa, województwa podkarpackiego oraz kasy miejskiej. „Orlik” to nowoczesny, bezpieczny, ogólnodostępny a przede wszystkim bezpłatny obiekt do uprawiania sportu w skład którego wchodzą m. in.: boisko piłkarskie o wymiarach 30 x 62 m, boisko wielofunkcyjne, przeznaczone do gry w kosza i piłki siatkowej o wymiarach 19,1 x 32,1 m, budynek szatniowo-sanitarny o powierzchni użytkowej 58,20 m oraz oświetlenie i ogrodzenie boisk.
- Myślę, że tego typu obiekty pozwalają, aby młodzież naszego rozwijała się sportowo, by się wzajemnie integrowała, nawiązywała nowe przyjaźnie, aby mogła radośnie i dobrze spędzać wolny czas. To jest bardzo ważne, abyśmy nie tylko mówili, że młodzieży coś trzeba, ale przede wszystkim coś czynili dla młodzieży. Myślę, że miasto Jasło to czyni, ponieważ jest to już drugie boisko, które zostało oddane. To boisko jest dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas na sportowo – mówi Maria Kurowska, burmistrz Jasła.
Program „Moje boisko – Orlik 2012” został przygotowany przez Mirosława Drzewieckiego, ministra Sportu i Turystyki. Zakłada on budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym w każdej gminie na terenie całego kraju. Jego celem jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej do uprawiania sportu. Województwo podkarpackie znajduje się w czołówce samorządów pod względem ilości tych boisk.
– Warto było i nadal trzeba budować tego typu obiekty sportowe, choćby dla tych dzieci, które będą rozwijać swoje umiejętności piłkarskie, koszykarskie i siatkarskie. Miejmy nadzieję, że z tych orlikowców, którzy będą korzystać z tych kompleksów sportowych narodzą się nowe gwiazdy podkarpackiego sportu – powiedział obecny na otwarciu Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
Z obiektu będzie mógł korzystać każdy, po wcześniejszym ustaleniu terminu z zatrudnionym tam personelem. - Będziemy to tak robić, aby było najlepiej. Ja ciągle marzę, żeby jaślanie wychodzili z domów i aktywnie spędzali czas. To jest dla mnie priorytet i dlatego też czynimy te działania, które prowadzą do tego, by ludzie się spotykali – podkreśla burmistrz.
Orlik będzie czynny codziennie w godzinach od 8.00 do 21.30.
Katarzyna Pacwa-Wilk
k.pacwa@jaslo4u.pl
