Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Orszak Trzech Króli po raz trzeci w Jaśle

18

6 stycznia 2016 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz trzeci ulicami Jasła przejdzie Orszak Trzech Króli.  Tym samym Jasło dołączy do grona ponad 400 innych miast w Polsce i na całym świecie, w których w tym dniu odbędą się uliczne jasełka.

Orszak wyruszy 6 stycznia o godzinie 11.30 spod Kościoła oo. Franciszkanów. Poprowadzą go Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Trasa orszaku przebiegać będzie ulicami 3 Maja, Kołłątaja, Kościuszki do Rynku. Na drodze przemarszu umiejscowiono trzy punkty gdzie ogrywane będą sceny nawiązujące do charakteru wydarzenia: na schodach Sanktuarium Świętego Antoniego, przy Jasielskim Domu Kultury oraz na scenie umiejscowionej na jasielskim rynku, gdzie odbędą się występy chórów oraz wspólne kolędowanie.

Organizatorzy: Miasto Jasło, Kolegiacka Parafia pw. Wniebowzięcia NMP Jaśle, Jasielski Dom Kultury oraz jasielskie szkoły serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Orszaku.

UMJ

Napisany dnia: 04.01.2016, 08:51 , Tagi: UM Jasło, JDK
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ szach
dnia 04.01.2016, 09:54
Ocena
komentarza:
4
Super sprawa tylko rok temu koło Domu Kultury w orszak pełno psich kupek na chodniku było ,oby w tym roku nie było.
@ łodyniec
dnia 04.01.2016, 11:59
Ocena
komentarza:
-18
super to jest w pastucharni

https://www.youtube.com/watch?v=2ylXYWj2BpU

u nas to h... d... i kamjyni kupa

łoohohhohohohohhohohohohohhohohohoh
@ pytanie do nauczycieli
dnia 04.01.2016, 21:40
Ocena
komentarza:
4
Czy to prawda, że w tym roku dzieci ze szkół mają brać udział w orszaku obowiązkowo?
@ pytanie do ...
dnia 05.01.2016, 07:55
Ocena
komentarza:
5
Pytam, bo takie pogłoski chodzą.
Czy minusy oznaczają, że to nieprawda czy też może kogoś uraziłem źle zadanym pytaniem?
@ łodyniec
dnia 05.01.2016, 09:28
Ocena
komentarza:
-7
co ty ,minusuje się dla jajec

łoohhoohhohohohohhoohohohohho
@ dragoness
dnia 05.01.2016, 10:45
Ocena
komentarza:
5
Wątpię. To jest dzień wolny i od rodziców zależy, co będą wtedy robić. A minusy? To norma, jeśli pytanie bądź wpis wykraczają ponad przeciętny poziom.
@ Rodzic
dnia 06.01.2016, 12:17
Ocena
komentarza:
9
To pewnie zależy od szkoły. W jednych szkołach obowiązkowo, a w innych dla chętnych za punkty z zachowania. Podobnie, jak ze szlachetną paczką: w jednych szkołach zbierano dary i wolne datki (od chętnych do pomocy), a w innych zbierano obowiązkowo od dzieci po 5 zł, żeby kupić jakiejś rodzinie sprzęt domowy.
@ dragoness
dnia 06.01.2016, 12:20
Ocena
komentarza:
1
A jeśli ktoś nie dał, to co? Był w jakiś sposób karany? Czy dziś będzie sprawdzana obecność, jak kiedyś na pochodach pierwszomajowych? Orszak Trzech Króli odbywa się w dzień wolny od zajęć i udział uczniów, jak nauczycieli jest całkowicie dobrowolny, co gwarantuje nam Konstytucja RP. Podobnie jak udział w WOŚP, Szlachetnej Paczce, czy Darze Serca.
@ Rodzic
dnia 06.01.2016, 16:11
Ocena
komentarza:
2
Punktami ujemnymi z zachowania. Wiem, co pani zaraz napisze: tak nie wolno. Ja też to wiem, ale taka jest prawda. Zabrałem raz głos na wywiadówce w sprawie obowiązkowych 5 zł zbieranych na Samorząd Uczniowski i straszenia uczniów punktami karnymi z zachowania, gdy nie zapłacą. Chyba nie muszę pisać, że moje dziecko miało potem przechlapane?
@ dragoness
dnia 06.01.2016, 16:13
Ocena
komentarza:
3
Czy w tej szkole nie ma dyrekcji? A jeśli jest tylko z nazwy, należy się zwrócić do wydziału edukacji przy UM. Godząc się na takie praktyki, upowszechniamy je.
@ Rodzic
dnia 06.01.2016, 16:55
Ocena
komentarza:
6
I to coś niby pomoże? Niektóre osoby tam zatrudnione nie raczą nawet odpisać na e-mail.
@ dragoness
dnia 09.01.2016, 19:26
Ocena
komentarza:
2
Cóż... moje komentarze magicznie znikają, niestety wiem, że takie patologiczne sytuacje się zdarzają i życzę Panu/i oraz dziecku uczęszczania w przyszłości do placówki normalnej pod tym względem. I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
@ :-///
dnia 10.01.2016, 16:37
Ocena
komentarza:
0
tylko mi tu z orkiestrą nie graj:-/
@ nick
dnia 05.01.2016, 19:08
Ocena
komentarza:
3
będą rozdawać tekturowe korony ?
@ Rodzic
dnia 06.01.2016, 12:19
Ocena
komentarza:
6
Korony rozdawali w szkołach tym uczniom, którzy zgłosili się do udziału w orszaku.
@ nick
dnia 05.01.2016, 19:09
Ocena
komentarza:
-4
A czy nasza dragoness dołączy do orszaku/
@ dragoness
dnia 09.01.2016, 19:27
Ocena
komentarza:
2
biorącym, bądź niebiorącym udziału w Orszaku z różnych przyczyn, życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
@ Aktywistka
dnia 09.01.2016, 13:14
Ocena
komentarza:
3
Można wiedzieć która szkoła jest taka beznadziejna? Sam Orszak popieram, ale udział w nim powinien być dobrowolny, wynikać z religijności i potrzeby serca; nikogo nie należy zmuszać!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657