Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

OSP Hankówka otrzymała nowy wóz strażacki. Florek będzie służył całemu powiatowi.

39

760 tys. zł kosztował średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 13.290 wraz z agregatem prądotwórczym, zakupiony dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Hankówce. Środki na tę inwestycję pochodzą z trzech źródeł: Regionalnego Programu Operacyjnego, skąd pozyskano kwotę 640 tys. zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który przekazał 30 tys. zł  oraz Urzędu Miasta w Jaśle – 90 tys. zł. Matką chrzestną samochodu strażackiego o wdzięcznym imieniu Florek została po raz pierwszy burmistrz Jasła Maria Kurowska.

Samochód dla OSP został zakupiony w ramach wspólnego projektu miasta i osiedla Hankówka. - Wybraliśmy na partnera tę OSP ponieważ jest to bardzo aktywna straż, która nie tylko dba bardzo o sprzęt, ale również o magazyn sprzętu powodziowego, ratowniczego i dbają również o swoje pomieszczenia. Należał im się taki prezent w postaci nowego samochodu, ponieważ stary już nie spełniał wymagań jakie są wobec tego typu jednostek – tłumaczy Maria Kurowska, burmistrz Jasła.

Z kolei Wiesław Latoszek, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej uważa, że nie powinno się tego rozpatrywać w kategorii prezentu. - Nie odbieram tego w kategorii nagród. Zdecydowana większość jednostek na terenie powiatu działających podczas usuwania skutków powodzi zasłużyłaby na nagrody. Ale nikogo jednak nie stać, żeby tyle wspaniałych nagród szło dla wielu jednostek. Dodaje jednak, że jednostka w Hankówce na taki wóz zasłużyła. - Myślę, że ta w Hankówce jest jedną z 4 jednostek w mieście i przez ostatnie lata zasłużyła na to, żeby ten samochód trafił do niej. Zdarzył się taki układ, że w ramach RPO takie możliwości wystąpiły. Ten samochód ma bardzo dobre parametry taktyczno-techniczne, który będzie wykorzystywany do wszystkich zdarzeń. Ci strażacy muszą się dokładnie nauczyć obsługi tego samochodu, muszą sobie przypomnieć pewne rozwinięcia bojowe. To nie tylko powódź, ale szereg innych zdarzeń i ta jednostka musi być przygotowana, że powiatowe stanowisko ds. kierowania będzie dysponowało tą jednostką, bo nie wyobrażam sobie, żeby ta jednostka nie wyjeżdżała do pomocy nam – zaznacza komendant.

OSP Hankówka zaczynała swoją działalność ratowniczą od wozu konnego. Potem, idąc z postępem cywilizacyjnym wzbogaciła się o Nysę, IFĘ, a teraz otrzymała nowego MANa. - My mamy najlepszy wóz, jeden z najnowszych samochodów, który będzie wykorzystywany przy podwoziach. Na terenie powiatu jasielskiego jesteśmy najlepiej zaopatrzoną jednostką – cieszy się Stanisław Cholewiak, prezes OSP Jasło-Hankówka.

Uroczystość była także okazją do wręczenia podziękowań za aktywne działania strażaków ochotników podczas ostatniej powodzi. – Strażacy ze wszystkich rejonów miasta bardzo aktywnie pomagali nam usuwać skutki powodzi. Spotykałam ich wszędzie, o każdej porze i z taką zawziętością ratowali dobytek ludzki, że przy tej okazji postanowiliśmy im podziękować. Są to dyplomy, które będą stanowić pamiątkę i to, że burmistrz widzi ich działania, chce im pomagać, ale wyrazić z odpowiednim momencie słowa uznania – mówi burmistrz, deklarując dalsze działania w tym kierunku. - Strażacy z Jasła mogą liczyć na doposażenie. W miarę pisanych projektów, chcemy całą straż doposażyć, w ubiegłym roku było doposażenie na Niegłowicach. Teraz nie da się tylko rękami, trzeba mieć profesjonalny sprzęt i my im to zapewniamy – dodaje na zakończenie Kurowska.

(kp)


Reklama

Komentarze: 39

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ale z was DEBI.....
dnia 05.10.2010, 19:09 · Zgłoś
Ale miedzy wami jest ZAWISC!!
Widzę, że większość z was nie wie wogóle o czym pisze i są słabo poinformowani.
Po pierwsze OSP bardzo czesto są na miejscu o wiele szybciej niz PSP i wykonuja "czarna robote" y (z całym szacunkiem dla pracy PSP). więc niech mi ktoś nie wmawia głupot, że OSP powinno się likwidować, rozumiem niektóre jednostki które maja na wyposarzeniujedynie starego "żuczka".
Po drugie: widzieliscie nowy wóz OSP Brzyska??
FULL WYPAS inne nie mogą się do niego umywać!! SPRAWDZCIE SAMI:p
Po trzecie: Jakie marnowanie pieniedzy??? jak ci sie bedzie dom palił albo jak bedziesz siedział we wraku samochodu bedziesz przeklinał i sie modlił zeby przyjechali z odpowiednim sprzetem i w odpowiednim czasie zeby nie było za późno... A tym bardziej, że to kasa głównie z uni...
WIEC FRA.RZY JESLI NIE WIECEI TO [...] NIE WALCIE GŁUPOT
Odpowiedz
0
@ kaz..(::
dnia 05.10.2010, 05:22 · Zgłoś
czy potrzeba jest tyle nowych samochodow,teaz postarajmy sie o podpalaczy, by mogly wyjechac..
Odpowiedz
0
@ masakra
dnia 04.10.2010, 20:07 · Zgłoś
marnotrawstwo pieniedzy podatnika
Odpowiedz
0
@ osp czermna
dnia 04.10.2010, 09:48 · Zgłoś
z tego co mi wiadomo to prawie w każdej miejscowości w ostatnich dniach jednostki osp wzbogaciły się o nowy wóz. wiadome ze trzeba brać i korzystać z okazji bo jak unia tyle kasy dokłada to się bierze a wiadomo że tych pieniędzy nie mogą wykorzystać PSP , u nas chłopaki teraz mają dostać jakiegoś nowego Mercedesa i nie znam się na tym i tez mi się wydaje ze jak się pali to zawsze ostatni wyjezdzają ale najważniejsze to to ze zawsze służą pomocą i nieraz 2 dni pomagają przy pożarach. A co do pokrzywdzonych Miejscowości których nie opisano w internecie....tj. OSP Brzyska na pewno napiszą o was w informatorze gminnym...... :)
Odpowiedz
0
@ XD
dnia 04.10.2010, 08:17 · Zgłoś
A OSP ZÓŁKOWA NIC
Odpowiedz
0
@ do anonim
dnia 03.10.2010, 17:45 · Zgłoś
widzę,że jesteś bardzo dobrze poinformowany!! pewno jesteś
z Hankówki!!! i pewno z OSP!!!! Ja jestem też z Hankówki i wcale tego profesjonalizmu PSP podczas powodzi nie widziałem!!!!!!!!!!! PEŁEN PROFESJOINALIZM POKAZALI CHŁOPAKI Z OSP BYLI WSZĘDZIE I ZAWSZE!!!!!!!! A PSP?????????? PO 2 GODZINACH NA DESZCZU POJECHAŁA SIĘ PRZEBRAĆ BO ZMOKLI!!! PRACOWALI TYLKO SWOJE 24 GODZINY!!! A POTEM WOLNE!!!!!!!! OSOBY KTÓRE BYŁY W KOMENDZIE PSP NA GÓRZE NIE CHCIAŁO IM SIĘ ZEJŚĆ NA DÓŁ ŻEBY SPRZĘT ZABESPIECZYĆ!!!!!!!!!! I MIELI TO GŁĘBOKO W [...]!!!!!!! A TERAZ ŻALE!!!! JAK OSP HANKÓWKA PRACOWAŁA TO WIDZIAŁEM BO MIAŁEM ŻALĘ DO NICH, ŻE W MARCU NIE ZABEZPIECZYLI HANKÓWKI!!! ALE ONI DZIAŁAJĄ WEDŁUG ROZKAZÓW!!!!!! I W CZERWCU CZUŁEM SIĘ BEZPIECZNIE BO OSP HANKÓWKA ZOSTAŁA NA OSIEDLU NIE WYKONALI ROZKAZY I ZABEZPIECZYLI CAŁE OSIEDLE W 20 OCHOTNIKÓW!!!!!!!!!! I CHWAŁA IM ZA TO!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ esc
dnia 03.10.2010, 13:43 · Zgłoś
brzyska to lalusie
Odpowiedz
0
@ Hankowianaka
dnia 03.10.2010, 11:58 · Zgłoś
Brawo dzielni chłopcy z Hankówki. Jestem z Was dumna, ale na litość Boską kto Wam podsunął taką Matkę Chrzesną? Mało macie swoich bliższych krajanek, które by mogły tę funkcję pełnić? Tu daliście plamę. Jeśli chodzi o prezent o którym wspominała pani Burmistrz, to niech ona sama Wam go ufunduje a nie podpina się do innych.
Odpowiedz
0
@ jks
dnia 02.10.2010, 19:25 · Zgłoś
SZEBNIE WEZ SIE NIE ODZYWAJ JAK NIE MASZ POJECIA ILE TE CHLOPAKI ROBIA KIEDY LUDZIE POTRZEBUJA POMOCY
Odpowiedz
0
@ TIKI
dnia 02.10.2010, 19:23 · Zgłoś
BARDZO DOBRZE ZE HANKOWKA DOSTALA DAWNO IM SIE TO NALEZALO BRAWO
Odpowiedz
0
@ elo
dnia 02.10.2010, 19:02 · Zgłoś
Ja [...] normalnie widze ze zawisc taka w ludziach siedzi ze szok. Dla tych co sie tak rozpisuja ze ich jednostek nie wymieniono, nowe samochody dostały/ną:
GBA I GCBA - Brzyska, Hankówka, Kołaczyce, Skołyszyn, Warzyce, Skalnik.
GLM i SRt - Łasjce, Tarnowiec, Harklowa
Kto poza tymi jednostkami to nie wiem bo gmina Zmigrod, Osiek i Debowiec tez wnioskowaly o doatcje Unijne wiec cos w tym kierunku robic beda ale kiedy i kto co dostanie to nie mam pojecia. Zamiast sie licytowac to lepiej cieszyc sie ze wymienia sie tabor w powiecie i zaczna znikac te stare Zuki itp. Jesli jakas jednostka faktycznie chce preznie dzialac i pomagac ludziom to dlaczego bronic jej dostepu do nowego sprzetu. Ochotnicy okazali sie n-razy bardziej przydatni od zolnierzy podczas ostatniej i nalezy sie im za to wielkie uznanie.
Co sie tyczy ksiedza Wawryszko to tak sie sklada ze jest kapelanem powiatowym strazakow wiec jego obecnosc jest tutaj jak najbardziej na miejscu.
I jeszcze pytanie do indora.
A czym szczegolnym w ciagu ostatnich paru lat sie wslawila Czeluscnica jako OSP zeby o nowy samochod wolac. Niech pierw przemowia wasze czyny. pzdr
Odpowiedz
0
@ xxxxxx
dnia 02.10.2010, 16:29 · Zgłoś
ZŁODZIEJE SAMOCHODY NAGRODY PIENIĘŻNE po 1.000złna osbobe ale tylko dla tych co mają wtyki reszta jednostek jeżdzi starymi żukami i niedostali wynagrodzeń po 1.000zł jedna wielka mafia,złodzieje,układy ale wreszcie ministerstwo sparawiedliwosci sie dowiedziało jak oszusci dziłają!!
Odpowiedz
0
@ \
dnia 02.10.2010, 15:39 · Zgłoś
OSP Tarnowiec też ma nowy samochód nikt tutaj tego nie opisał:\
Odpowiedz
0
@ OSP Cyrno
dnia 02.10.2010, 09:16 · Zgłoś
a brzyska to goście z klasą i zawsze ratuja [...] innym ale nie chwalą sie bo to nie ładnie :D
Odpowiedz
0
@ anonim,
dnia 01.10.2010, 23:41 · Zgłoś
nie jestem zwiazanyz osobnica, brzyskami, hankowka etc. Ale po co sie wykazywac taka zawiscia. MIszkam w jasle i to zrozumiale PSP powinno byc doposarzane. Lecz jak je forumowicze chcecie doposarzac wybudujcie nowy budynek PSP na garaze dla tych aut ktore rzekomo powinny tam waszym zdaniem tam stac. Wedlug mnie OSP I PSP sa potrzebne poniewaz co PSP samo to nie to. Wiadomo oni sa profesjonalnie wyszkoleni itp. Ale co kilka dodatkowych prodow wody skierowanych w strone ognia to juz lepiej. Z reszta jednostka OSP hankowka musi docierac do odkażania studni bo sa jedyna taka jednostka w naszej gminie ktora odkaża studnie a niejednokrotnie studnie znajduja sie w polach itp. wiec musza miec sprzet. Chwale sobie to ze ten woz ma agregat prado tworczy wiec to juz jest duza pomoc nie tylko dla samego osp ale i dla PSP. Nie mam obaw bo gdy PSP bedzie potrzebowalo tego wozu do pomocy to strazacy beda czesciej wyjezdzali niz dotad. Takie jest stanowisko moje w tej sprawie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow :)
PS. Jezeli sie pisze o takich wydarzeniach nie piszmy o wyborach i konkretnych osobach, bo to powinna byc okazja do zadowolenia i radosci a nie niesnasek i złosci kierowanych niepotrzebnie ku wyżej was wymienione osoby :)
Odpowiedz
0
@ Jasiek
dnia 01.10.2010, 23:15 · Zgłoś
do szebnie... po co pchać kasę w OSP?? chociażby po to że PSP ma płacone od siedzenia na d[...] 24 godz/na dobę i czekania na akcję, a OSP jeśli już ma płacone to tylko za wykonane akcję
Odpowiedz
0
@ xman
dnia 01.10.2010, 21:42 · Zgłoś
do szebnie : Niewiem kolego ale z tego co mi sie wydaje to Ty masz niewiele wspolnego z OSP bo faktem jest ze sa jednostki osp w gminach ktore w roku niemaja zadnego wyjazdu co wedlug mnie powinno spowodowac że te jednoski nie powinny otrzymywac dotacji bo w takich jednostach niema przyszłości. A druga sprawa sa bardzo preżne jednostki, które maja po 200 interwencji w roku i wiecej. A na marginiesie PSP nie poradziłoby sobie bez PSP. Jednostki PSP sa uzależnione od OSP.
Odpowiedz
0
@ radny
dnia 01.10.2010, 21:20 · Zgłoś
Żmigród kupił wóz za 950.00 zł i nic nie piszecie, jaką kasę bierzecie za reklamę
Odpowiedz
0
@ szebnie
dnia 01.10.2010, 19:53 · Zgłoś
760 tys smiech dla mnie wszystkie osp powinne byc zlikwiodowane a panstwowe wzomocnione o 3x tyle ludzli po co pchac taka kase w osp ktore wyjedzie 3 razy do roku paranoja
Odpowiedz
0
@ sivy
dnia 01.10.2010, 19:08 · Zgłoś
Osp Niegłowice rządzi!
Odpowiedz
0
@ m a f
dnia 01.10.2010, 18:51 · Zgłoś
a wawrycho ze skołyszyna to co on tam robi . kto go tam zaprosił a moze jak zawsze sam sie [...]ł
Odpowiedz
0
@ ahsha
dnia 01.10.2010, 18:23 · Zgłoś
nawet mają bezprzewodowy mikrofon z kablem:D
Odpowiedz
0
@ Mirko
dnia 01.10.2010, 18:02 · Zgłoś
Brzyskach też jest nowy!!!
Odpowiedz
0
@ brzyska siti
dnia 01.10.2010, 17:07 · Zgłoś
widocznie wasz wóz nie jest tego wart
Odpowiedz
0
@ brzyska
dnia 01.10.2010, 16:51 · Zgłoś
no wlasnie!OSP brzyska tez ma taki woz ze ohoh i jego nie opiszecie???Tylko ja przyjdzie co do czego to lecicie po pomoc....
Odpowiedz
0
@ Jasło
dnia 01.10.2010, 16:39 · Zgłoś
Bo Brzyska do [...]pie:D
i Dzióra xD
Odpowiedz
0
@ lol
dnia 01.10.2010, 16:26 · Zgłoś
no to bedzie im sie psul jak pani Kurowska matka chrzestna :D
Odpowiedz
0
@ indor
dnia 01.10.2010, 16:25 · Zgłoś
Jeszcze dla OSP Czeluśnicy nowy prosimy
Odpowiedz
0
@ do miecio
dnia 01.10.2010, 16:14 · Zgłoś
bo Brzyska nie sa w mieście Jaśle, gdzie rządzi p. Kurowska, która musi wszystko chrzcić..swoja droga, aż dziw bierze, że nie zaproszono księdza...?
Odpowiedz
0
@ patosqad
dnia 01.10.2010, 16:09 · Zgłoś
widać że się wybory zbliżają hehe
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 01.10.2010, 16:05 · Zgłoś
Łajce , Skołyszyn tez dostały nowe samochody i słyszałem za Harklowa tez ma mięć !
Odpowiedz
0
@ italart74
dnia 01.10.2010, 15:36 · Zgłoś
Oczywiscie Kurowska musiala byc,zalosne.
Odpowiedz
0
@ on
dnia 01.10.2010, 14:58 · Zgłoś
Ja widze nazwe Stolarczyk na przodzie tego samochodu,i jeszcze pytanie jak kura zniesie jajko,czy kot sie okoci to tez chyba sa uroczystosci,bibki,itemu podobne,uroczystosci.
Odpowiedz
0
@ hańba
dnia 01.10.2010, 14:56 · Zgłoś
Autko skropione, widzę że ksiądz był. I dobrze. bo by się pewni zepsuł gdyby nie to. Proponuje wybrać świętego dla tego wozu....
Odpowiedz
0
@ Kuba
dnia 01.10.2010, 14:50 · Zgłoś
BRAWO Stanisław DBAJ O TO CACKO JAK O SWOJEGO << poldka >> a propo było chyba po kielichu, ACH ale zdrowie nie TO. Jeszcze raz < GRATULACJE >
Odpowiedz
0
@ osp to [...]
dnia 01.10.2010, 14:25 · Zgłoś
xxx
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 01.10.2010, 13:20 · Zgłoś
Same podwozia i podwozia..
Odpowiedz
0
@ miecio
dnia 01.10.2010, 13:07 · Zgłoś
OPS Brzyska tez ma nowy woz bojowy dlaczego tamtego wozu nie opisaliscie
Odpowiedz
0
@ miecio
dnia 01.10.2010, 13:05 · Zgłoś
OSP
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.