OSP Harklowa: nowy Renault Traffic dla strażaków
Ochotnicza Straż Pożarna w Harklowej zakupiła nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Koszt zakupu poniósł Zarząd Główny OSP, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i OSP w Harklowej.


- Staliśmy się posiadaczami - pierwszego nowego pojazdu pożarniczego w 113-letniej historii naszej jednostki. Dotychczasowy park samochodowy, którym dysponuje nasza jednostka Star 244 oraz Mercedes – to już „dziadki” prawie trzydziestoletnie.Do tego szacownego grona dołączył dzisiaj nowy Renault Traffic. - powiedział nam Wiesław Świątek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Harklowej.


Całkowity koszt zakupu pojazdu z wyposażeniem to 120 tysięcy złotych. - Nabyliśmy go dzięki wsparciu finansowemu: Zarządu Głównego ZOSP RP 50 tysięcy złotych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska 20 tysięcy złotych. Pozostałe 50 tysięcy ufundowaliśmy sobie sami. Są to pieniądze pochodzące z działalności gospodarczej wypracowane przez druhów nasze Jednostki. Zrzekając się gratyfikacji z wykonywanej pracy oraz przekazując wszystkie dochody ryczałtowe z udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych Druhowie przekazali je w całości na zakup tego samochodu. - zaznaczał Wiesław Świątek.


- W chwili obecnej można będzie przy wykorzystaniu samochodu prowadzić akcje ratowniczo-gaśnicze. Po doposażeniu pojazdu w najbliższej przyszłości w niezbędny sprzęt można będzie wykorzystywać go w akcjach ratownictwa technicznego. Można powiedzieć, że jest to samochód pierwszego uderzenia - wyjaśniał p. Świątek.
ks
