Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ostrzeżenie o burzach

27

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że od 12 czerwca od godz. 15 do 13 czerwca do godziny 18 przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 do 30 mm, lokalnie w okresie trwania zjawisk burzowych opad 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h.

Burze mogą spowodować szkody w drzewostanie; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia budynków; straty w uprawach rolnych, zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych; zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów, zagrożenie pożarowe oraz lokalne podtopienia.  

W związku z ostrzeżeniem uprasza się o dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed silnymi burzami (pozamykanie okien, drzwi, uprzątnąć meble ogrodowe), usunięcie samochodów z okolic drzew, dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych lub zjechanie na parking, a także zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru. 

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle

Reklama

Komentarze: 27

Dodaj komentarz Widok:
-2
@ jkl
dnia 13.06.2012, 18:16 · Zgłoś
ogladnijcie sobie lepiej na necie piosenke ne euro 2012 tam dopiero jest [...] smiechu taki zespol to do kosciola a nie na euro ale osmieszenie
Odpowiedz
5
@ st(r)aszek
dnia 13.06.2012, 16:35 · Zgłoś
idzie burza bo mi sie wydluza...
Odpowiedz
2
@ tik
dnia 13.06.2012, 23:01 · Zgłoś
idzie deszcz bo mnie też
Odpowiedz
3
@ aaaaaaaaaaaaaa
dnia 13.06.2012, 16:24 · Zgłoś
Jak patrzę na te wasze komentarze to sam nie wiem czy śmiać się, czy płakać.
Odpowiedz
0
@ Emily
dnia 13.06.2012, 14:22 · Zgłoś
Jakoś na razie burzy nie ma.
Odpowiedz
-5
@ Ekscentryczny
dnia 13.06.2012, 14:06 · Zgłoś
Żeby tak wszystkich nauczycieli piorun wytrzaskał. Byłby święty spokój.
Odpowiedz
-1
@ betty bloom
dnia 13.06.2012, 13:40 · Zgłoś
czyli mnie ominie :)
Odpowiedz
0
@ jkl
dnia 13.06.2012, 13:37 · Zgłoś
dostalam wiadomosc od pioruna kulistego ze od kmiecika ma zaczac
Odpowiedz
0
@ jkl
dnia 13.06.2012, 13:22 · Zgłoś
bez obawy tylko burza ma atakowac [...] policjantow sedziow prokuratorow i ich rodziny bo [...] nie potrzebne
Odpowiedz
0
@ betty bloom
dnia 13.06.2012, 13:19 · Zgłoś
powiem wam tak strach przed tymi burzami .i jestem szczera i powiem wam ja boje sie blyskawic .
Odpowiedz
0
@ iskra
dnia 13.06.2012, 13:10 · Zgłoś
podobno pioruny maja bic w sad posterunek kazda suk.. jadaca i urzad miasta..
Odpowiedz
1
@ Laura Diaz
dnia 13.06.2012, 12:07 · Zgłoś
Jakieś obiecujące zwaliste chmury pojawiły sie na zachodzie... ale pewnie przejdzie bokiem:)
Odpowiedz
3
@ hmmm
dnia 13.06.2012, 10:35 · Zgłoś
jak na razie ani połowy burzy nie było.
Odpowiedz
2
@ mistrz
dnia 13.06.2012, 09:53 · Zgłoś
Mam nadzieje że mi piorun drugi raz w tym roku nie spali internetu
Odpowiedz
3
@ ali
dnia 13.06.2012, 09:48 · Zgłoś
narzekacie i jaja sobie robicie że ostrzegaja...a jakby tak Was zalało to też mielibyście pretensje że za późno, albo nie wiedzieliście..
Odpowiedz
1
@ tarzan zan
dnia 13.06.2012, 10:14 · Zgłoś
jak ma zalać to zaleje i czy bede o tym wiedział czy nie to nic to nie zmieni
Odpowiedz
1
@ tarzan zan
dnia 13.06.2012, 08:19 · Zgłoś
no to może wreszcie bedzie jaka powódź bo już dwa lata nie było...
Odpowiedz
2
@ marcin67ziomal
dnia 12.06.2012, 22:49 · Zgłoś
Ostrzegają a nic nie ma, front jest tak ustawiony że wszystkie burze nas mijają od paru dni od wschodu, można coś w nocy widzieć, ale w okolicach Jasła, nie u nas
Odpowiedz
-5
@ ika
dnia 12.06.2012, 22:45 · Zgłoś
a w grudniu koniec świata !!! i już nic nie pomoże.
Odpowiedz
-12
@ erdftghyj
dnia 12.06.2012, 21:31 · Zgłoś
kazek doj na ...
Odpowiedz
-5
@ Gibon
dnia 12.06.2012, 20:43 · Zgłoś
Teraz się zabezpieczają - powinni jeszcze dodać możliwe: trzęsienia ziemi, wybuch wulkanu, tsunami, cyklon "Onufry" /bo dzisiaj takie imieniny, a od tego nadają im nazwy/. Co to za prognozowanie, co przewidują wszystko na raz.
Odpowiedz
0
@ sde
dnia 14.06.2012, 13:41 · Zgłoś
Dokładnie - najlepiej zapowiedzieć to na cały rok. Żadnych burz nie było.
Odpowiedz
0
@ hhh
dnia 12.06.2012, 20:01 · Zgłoś
narazie ciiiiiisza") oby tak zostało nie nawidze takiej pogoday://
Odpowiedz
-28
@ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
dnia 12.06.2012, 19:59 · Zgłoś
ide zbierać kwiotki z balkonu żeby komu na [...] niespadły.Oj będzie się działo i te pioryny!!!
Odpowiedz
8
@ ;)))
dnia 12.06.2012, 20:13 · Zgłoś
zebyś czasami nie żałowała słow ;) pogoda sprawia psikusy ;d
Odpowiedz
-16
@ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
dnia 12.06.2012, 22:42 · Zgłoś
chyba tobie, teraz wiem że cie pierun walną i masz gembe jak niewypał !!!
Odpowiedz
-4
@ lol
dnia 12.06.2012, 23:21 · Zgłoś
wystaw "se" jeszcze gromnicę do okna
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.