Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ostrzeżenie o burzach z gradem

13

Jak poinformowało Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie do godziny 7.00 dnia 16 lipca br. przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 60 km/h. Burze przemieszczać się będą z południowego zachodu na północny wschód.
    
Burze mogą spowodować szkody w drzewostanie; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia budynków; straty w uprawach rolnych, zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych; zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów, zagrożenie pożarowe oraz lokalne podtopienia.

W związku z ostrzeżeniem apelujemy o dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed silnymi burzami (pozamykanie okien, drzwi), usunięcie samochodów z okolic drzew, dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych oraz zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.

Red.

Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ transporterNaPiwo
dnia 18.07.2011, 22:34 · Zgłoś
Znowu ten Grad,czemu go jeszcze trzymają w tym [...]; burze sprowadza do kraju bez autostra(t).Oddawać podatek drogowy !!!Same wypadki w tym kraju i dziury o pogodzie żal wspominać.
Odpowiedz
1
@ hehehe
dnia 17.07.2011, 20:43 · Zgłoś
A niech ta troche zagrzmi ::D:D:D:D hehehe
Odpowiedz
3
@ buza
dnia 17.07.2011, 11:41 · Zgłoś
sprawdziło sie nie ma co
Odpowiedz
5
@ marcin67ziomal
dnia 17.07.2011, 11:26 · Zgłoś
To były training storms :) burze przechodzące jedne po drugiej :D były aż cztery, ale te burze to totalny odjazd trzy nagrałem drugiej się nie dało :P
Odpowiedz
2
@ anonim
dnia 17.07.2011, 11:21 · Zgłoś
masakra co to się dzieje,tyle szkód;(
Odpowiedz
1
@ ej
dnia 17.07.2011, 10:24 · Zgłoś
jak na każdym portalu o pogodzie. ostrzeżenia o burzach i nawałnicach zawsze się sprawdzają... PO FAKCIE! hehe
Odpowiedz
2
@ mudżyn
dnia 16.07.2011, 18:28 · Zgłoś
jest już 18:26 a od 7:00 nie ma nic oprócz słońca
Odpowiedz
3
@ pogodynka
dnia 16.07.2011, 11:24 · Zgłoś
ja to się boje burzy
Odpowiedz
1
@ jsdsa
dnia 15.07.2011, 22:21 · Zgłoś
szkoda ze tylko taka jest w jasle dyskoteka na piatek... ale powaznie teraz niech to cholerstwo przejdzie !!!
Odpowiedz
2
@ Kazmierz
dnia 15.07.2011, 19:36 · Zgłoś
sprawdziła sie prognoza :D
Odpowiedz
1
@ Boniek
dnia 15.07.2011, 17:57 · Zgłoś
Dobrze że poinformowali
Odpowiedz
1
@ AGA
dnia 15.07.2011, 14:11 · Zgłoś
No to znowu będzie,narobi szkód a zboża są takie ładne w tym roku!!
Odpowiedz
2
@ Eehh
dnia 15.07.2011, 14:06 · Zgłoś
z zachodu burze najgorsze ;|
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.