Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ostrzeżenie o burzach z gradem

26

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że w dniu 5 lipca od godz. 14.00 do 6 lipca do godz. 2.00 przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 20 mm do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 75 km/h.

Burze z gradem mogą spowodować: zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych; zagrożenie życia od uderzenia piorunów, utrudnienia na terenach zurbanizowanych; utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania.

W związku z ostrzeżeniem uprasza się o dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed burzami z gradem(pozamykanie okien, drzwi), Zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru, usunięcie samochodów z okolic drzew oraz dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle

Reklama

Komentarze: 26

Dodaj komentarz Widok:
1
@ DENKO
dnia 06.07.2013, 23:43 · Zgłoś
Jak Cię [...] to aż denko Ci spadnie.
Ty HWD .
Odpowiedz
0
@ SZLACHIC
dnia 06.07.2013, 22:04 · Zgłoś
HWD burzom i gradom
Odpowiedz
-1
@ bazalt
dnia 06.07.2013, 19:09 · Zgłoś
( to nie tajemna wiedza z zakazanych ksiąg tylko nauka .) Dokładnie o to chodzi. Kłania się fizyka, szczypta chemii i obserwacja atmosfery wieeeeeele lat.
Odpowiedz
0
@ bazalt
dnia 06.07.2013, 18:04 · Zgłoś
Nie podobają wam się ostrzeżenia? To poczytajcie sobie treść i forum, i postów - po powodzi sprzed 3 lat. Wtedy rzucaliście gromy , że ostrzeżeń nie było.
Odpowiedz
0
@ pz
dnia 06.07.2013, 18:11 · Zgłoś
no własnie o to biega ze ostrzegaja kiedy nie ma do tego podstaw - laik popatrzy na odpowiednia stronę i juz wie czy jest zagrozenie czy nie , słuzby powinny ostrzegać kiedy jest to potrzebne , to nie tajemna wiedza z zakazanych ksiąg tylko nauka .
Odpowiedz
0
@ myśliciel
dnia 07.07.2013, 11:42 · Zgłoś
No o Cie ostrzegają, komputer nawet jeśli zaokrągli jedną liczbę z miliarda po przecinku, to może wskazywać na to, że w jaśle będzie tornado, a w praktyce okazuje się, że przez zaokrąglenie sie pomylił... poczytaj troche o tym jak się prognozę pogody wyznacza, to zobaczysz czy to takie proste dla naszych superszybkich komputerów... a jak sama nazwa wskazuje jest to pogoda " PROGNOZOWANA !! " czyli może być taka a nie musi
Odpowiedz
1
@ ttt
dnia 06.07.2013, 17:39 · Zgłoś
Juz ktorys raz ostrzegacie i nic z tego... ostrzegacie tylko zeby cos napisac na stronie...
Odpowiedz
2
@ mete-urolog
dnia 06.07.2013, 10:15 · Zgłoś
Noi jak tam? Grzmiało nie? Aż się szyby trzęsły. Wiedziałem żeby nie jeść tyle grochówki...
Odpowiedz
2
@ BURZA
dnia 05.07.2013, 23:21 · Zgłoś
Ale macie [...] pod pokrywką.
Odpowiedz
7
@ KAROL
dnia 05.07.2013, 22:45 · Zgłoś
Oby łupnął piorun w ten Kreml na rynku...Najlepiej ok 8-ej z rana kiedy [...] kawę!!!
Odpowiedz
2
@ dd
dnia 05.07.2013, 17:45 · Zgłoś
0
@ janusz
dnia 05.07.2013, 16:46 · Zgłoś
Czy wy też dostajecie maile, w których piszą że posiadacie ileś tam milionów dolarów w banku nigeryjskim??
Odpowiedz
2
@ bfdthygjhu
dnia 05.07.2013, 20:27 · Zgłoś
w banku nigeryjskim jest tylko piasek i czarna farba
Odpowiedz
0
@ pseduoo
dnia 05.07.2013, 14:08 · Zgłoś
2
@ kayn
dnia 05.07.2013, 13:54 · Zgłoś
Trudno stwierdzić czy będzie burza, choć jest możliwość. Zawsze patrzyłam tutaj - http://lowcyburz.pl/skypredict/warns/issue/view.php - Przeważnie zawsze się sprawdzało. Teraz widać że chmury idą w naszą stronę, więc nie zdziwię się. Ale Saven - ostrzegają, czyli nie jest wiadomo. Lepiej być przygotowanym niż potem narzekać na cały świat że burza zniszczyła coś twojego.
Odpowiedz
15
@ Jaa
dnia 05.07.2013, 13:08 · Zgłoś
SVEN a jak z Twoim malym ? tez sie drzwiga czy nie ?
Odpowiedz
2
@ JURAS
dnia 05.07.2013, 15:37 · Zgłoś
zeby mowic o wielkim to trzeba miec ok 23 cm minikurduplu
Odpowiedz
1
@ !
dnia 05.07.2013, 23:15 · Zgłoś
twój jest o.k
Odpowiedz
1
@ dudu
dnia 06.07.2013, 18:01 · Zgłoś
o ludzieeeeeeee ale smieje nad tymi komentarzamiiiii :):):)
Odpowiedz
2
@ sven
dnia 05.07.2013, 13:05 · Zgłoś
ja tam nie widzę mój barometr dzwiga się na pogodę idzie wolne ha.ha.
Odpowiedz
-1
@ pz
dnia 05.07.2013, 13:01 · Zgłoś
i znów ostrzegaja , wiec znów nic nie bedzie . jak zwykle . Moge sie załozyc ze jak juz to bedzie zwykła burza i troche pokropi .
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 05.07.2013, 21:51 · Zgłoś
no właśnie, zawsze tak jest - jak ostrzegają to można spać spokojnie, a jak nic nie mówią, to nagle jak nie ... i grad, powódź potop śnieżyca i tornado
Odpowiedz
1
@ jo
dnia 05.07.2013, 23:11 · Zgłoś
po [...] wiatr!!!
Odpowiedz
1
@ jo
dnia 05.07.2013, 23:13 · Zgłoś
200 to jo!
Odpowiedz
10
@ qwert
dnia 06.07.2013, 06:46 · Zgłoś
Ani burzy ani gradu , mam nadzieje ze centrum kruzysowe pracuje za free bo za taką celnosc prognoz mieszkancy nie chcą płacic
Odpowiedz
5
@ pz
dnia 06.07.2013, 07:10 · Zgłoś
I co wielcy spece od prognoz ??? Miałem racje . Dzis w dobie internetu i zdjec satelitarnych wciskanie Waszych kitów mozna łatwo podwazyć .
Juz nie raz zdarzyło sie ze wiezczycie burze choc przesłanek ku temu brak , a innym razem kiedy zagrozenie jest milczycie .
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.