Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu i burzach z gradem

25

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega,  że od 3 czerwca od 8.00 do 4 czerwca do 8.00 przewiduje się opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 50 mm. W godzinach popołudniowych i wieczornych prognozuje się również burze. W burzy możliwy opad gradu i porywy wiatru do 60 km/h. Intensywne opady deszczu i burze mogą spowodować utrudnienia w komunikacji oraz lokalne podtopienia.

W związku z ostrzeżeniem uprasza się o dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed intensywnymi deszczami oraz dostosowanie  prędkości  jazdy  pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych.

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle

Reklama

Komentarze: 25

Dodaj komentarz Widok:
0
@ w przysiekach
dnia 05.06.2013, 23:18 · Zgłoś
ja budowałem sie 20 lat temu wtedy wody tak nie wylewały kolegdzy, a i tak teren pod budowe bardzo podniosłem , w kazdym razie wały miały byc robione , ktos to obiecał ... chyba ze znów przed wyborami ruszą z planami i mapkami a po wyborach ucichnie jak kamien w wode
Odpowiedz
4
@ Werdi
dnia 03.06.2013, 13:33 · Zgłoś
Na stołkach siedzą same WAŁY i jakoś podtopień tam nie widać!!!
Odpowiedz
0
@ nikt_specjalny
dnia 03.06.2013, 13:16 · Zgłoś
Trzeba tylko zauważyć, że jak się wszędzie zrobi wały to woda nie ma się gdzie rozlać i idzie w górę i przelewa się przez te wały
wiem że klika razy pomoże ale jak będzie wiecej wałów to 2010 tez sie bedzie powtarzał
Odpowiedz
4
@ uzupełniający
dnia 03.06.2013, 15:23 · Zgłoś
Tak, to człowiek zajął miejsce rzece i wybudował domy tam, gdzie woda powinna się rozlewać, a teraz strach i narzekanie. A było się budować na naturalnym terenie zalewowym?
Odpowiedz
3
@ do uzupałniającego
dnia 03.06.2013, 18:47 · Zgłoś
to nie wina tych co się budowali lecz tych co pozwolenia na budowę wydawali bo jeśli ktoś kupuje działkę to tak naprawdę nie wiele wie o terenie i o tym czy on jest zalewowy czy nie i pierwsze co to zwraca się o pozwolenie na budowę do [...] i jeśli ci wyrażają zgodę na budowę na terenie zalewowym to coś tu nie gra!!!
Odpowiedz
2
@ w przysiekach
dnia 03.06.2013, 13:05 · Zgłoś
w przysiekach mieli ruszac z wałami na jesien a tu jednej koparki nie widac, obiecanki cacanki
Odpowiedz
2
@ Pula me
dnia 03.06.2013, 12:15 · Zgłoś
Porywy wiatru do 60 km/h - ale mi to porywy...
Odpowiedz
1
@ ulan
dnia 03.06.2013, 11:54 · Zgłoś
Do roboty [...]ane nieroby
Odpowiedz
2
@ Werdi
dnia 03.06.2013, 11:28 · Zgłoś
Płytkie to woje myślenie co rusz to się czepiasz to Boga to Świętych bo tylko oni ci się na forum nie odgryzą ale uważaj bo kara Boża istnieje i oby cię nie dotknęła!!!
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 03.06.2013, 11:40 · Zgłoś
Mnie już dotknęła ,,kara boża'' w postaci towarzystwa bogobojnych,sprawiedliwych katolików.
Odpowiedz
-1
@ nerwowy
dnia 03.06.2013, 14:47 · Zgłoś
[...] prowokacyjny [...].
Odpowiedz
-2
@ Sven
dnia 03.06.2013, 11:08 · Zgłoś
...Nastawiali świętych [...] na kolumnach za pieniądze podatnika przy mostach na Mickiewicza i w Kołaczycach...

Czegoś nie rozumiem rzekomo ten ,,święty''uratował Jasło przed powodzią mam rozumieć,że Jasło nie było zalane naprawdę chory i niebezpieczny naród.
Odpowiedz
-1
@ komar
dnia 03.06.2013, 11:34 · Zgłoś
Z tego co wiem Św. Nepomucen został postawiony przy ul. Mickiewicza za pieniądze parafialne z Kościoła M.B. Częstochowskiej.
Pierwsze zasięgnij informacji, a później pisz!
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 03.06.2013, 11:38 · Zgłoś
Za pieniądze podatnika bez jego zgody.
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 03.06.2013, 16:37 · Zgłoś
Ale 4 czerwca 2010 chyba miał wolne...
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 03.06.2013, 11:02 · Zgłoś
O co chodzi ? Przecież jasielskie katolickie władze wybudowały w Myscowej zaporę i teraz zamkną śluzy zatem jaka powódź ? Mało tego postarały się o zjazd z autostrady A4 w Pilznie na Jasło,krosno i Sanok.

[...] wybudowali zaporę w Solinie w 4 lata i nie było unii ani banków światowych no skoro pieniądze poszły na sanktuaria...Niech mi ktoś napiszę gdzie została wybudowana jedna zapora lub elektrownia przez prawicowe katolickie władze w ostatnich 24 latach ?

CZAS ZAWSZE WERYFIKUJE FAKTY I KOMPETENCJE.
Odpowiedz
-1
@ svenu to nie wina kleru
dnia 03.06.2013, 17:53 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-3
@ chalupa
dnia 03.06.2013, 10:56 · Zgłoś
co to jest "pul" ?
Odpowiedz
2
@ Pula me
dnia 03.06.2013, 12:15 · Zgłoś
Pula po rumuńsku oznacza dick /ang/.
Odpowiedz
4
@ w przysiekach
dnia 03.06.2013, 10:46 · Zgłoś
w przysiekach ludzie pozrzekali sie pul na wały a tu ani słychu ani dychu ;/
Odpowiedz
18
@ Werdi
dnia 03.06.2013, 10:12 · Zgłoś
Wały się buduje a nie ostrzega bo jeśli nawet sprawdzą się prognoz to nikt kijem wody nie powstrzyma!!!
Odpowiedz
18
@ cc
dnia 03.06.2013, 10:58 · Zgłoś
waly to budowal Gierek a teraz sie burzy a nie buduje
Odpowiedz
5
@ cc
dnia 03.06.2013, 10:59 · Zgłoś
czy wały dadza komus zarobic??? NIE -wiec w tej sprawiedliwosci niby po co je budowac?
Odpowiedz
8
@ fakt
dnia 03.06.2013, 11:21 · Zgłoś
Należy się cieszyć że pada deszcz i jest grunt nawodniony, przypominam sytuację z ubiegłego roku jak nastała susza. Co do zabezpieczeń i podtopień to oczywiście wina leży po stronie zarządcy i państwa.
Odpowiedz
5
@ Werdi
dnia 03.06.2013, 11:32 · Zgłoś
Więc o tym mowa że gdyby ludzie mieli zapewnione bezpieczeństwo w postaci wałów przeciwpowodziowych to pewno by się cieszyli a tak drżą gdy tylko zaczyna padać deszcz.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.