Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Oświadczenie Klubu Radnych PiS Rady Powiatu w Jaśle

40

W związku z konferencją prasową Zarządu Powiatu w Jaśle ponownie informujemy, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości popiera ideę rozbudowy szpitala powiatowego. Świadczą o tym dotychczas zgłaszane przez nas propozycje rozbudowy i zapytania z tym związane z tym tematem.

Ostatnie oświadczenie na konferencji prasowej, Starosty Adama Kmiecika mówiące o tym, że szpital nie zostanie poddany komercjalizacji, wydaje się być sprzeczne z dokumentami, które otrzymali Radni Rady Powiatu.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o zajęcie jednoznacznego stanowiska Zarządu Powiatu na piśmie i przesłanie do Klubu Radnych PIS.

Jest to szczególnie ważne gdyż obecny Zarząd podejmował w przeszłości decyzje, o których radni PIS byli informowani zbyt późno.

Mamy nadzieję , że zmiana stanowiska Zarządu Powiatu w sprawie rozbudowy szpitala, zwłaszcza deklaracja, że nie nastąpi jego komercjalizacja, są szczere mimo tego, że na ostatniej sesji rządząca powiatem koalicja PO, PSL i PSP nie poparła wniosku klubu PiS o przeznaczenie środków finansowych w kwocie 200 tyś. zł na prace projektowe.

Podobne inwestycje w innych powiatach np. w Gorlicach i Dąbrowie Tarnowskiej, kosztowały 16 i 15 mln zł, a koszt dokumentacji projektowej był w granicach 350 tys.zł ,dlatego uważamy,że rozpisanie konkursu za kwotę 1.5 mln zł może być zbyt kosztowne.

Zdaniem Klubu PIS w pierwszej kolejności należy ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, obejmującej blok operacyjny wraz z centralną sterylizacją oraz dwoma oddziałami w oparciu o posiadaną przez szpital koncepcją.

Zaplanowane zadanie na kwotę 75mln zł przy obecnej wielkości budżetu powiatowego jest mało prawdopodobne do zrealizowania.

Klub Radnych PIS opowiada się za oszczędnym, realnym i odpowiedzialnym wydatkowaniem środków publicznych, aby szpital jasielski mógł funkcjonować, jako nowoczesny, dobry ośrodek niosący pomoc potrzebującym mieszkańcom.

Adam Pawluś

Przewodniczący Klubu Radnych PIS

Rady Powiatu w Jaśle

Reklama

Komentarze: 40

Dodaj komentarz Widok:
2
@ wolny człowiek
dnia 11.02.2014, 13:12 · Zgłoś
A ja popieram likwidację tych wszystkich urzędników ! Niech się ode mnie odwalą, a w szczególności od moich pieniędzy. Nie potrzebuję żeby mi budowali szpitale itp. Chcę płacić ubezpieczenie dobrowolnie nie pod przymusem i nie do państwowego molocha tylko prywatnej firmie ubezpieczeniowej którą będę mógł zmienić w każdej chwili. Po prostu chcę mieć wolny wybór !!!
Odpowiedz
1
@ romeo
dnia 11.02.2014, 12:22 · Zgłoś
Nie pomoże wam cenzura i tak w jesiennych wyborach wygra PIS.
Odpowiedz
2
@ FAN
dnia 11.02.2014, 13:12 · Zgłoś
Ludzie nie marnować głosów,jak będa wybory.Szkoda każdego głosu,jak trzeba będzie niech każdy swoją krwią zaznaczy kartę do głosowania.tego nie sfałszują.
Do ilu dni można sprawdzić swoja karte,jeśli ktoś wie niech napisze.
Odpowiedz
-1
@ FAN
dnia 11.02.2014, 13:18 · Zgłoś
Nie marnować głosów na małe partie,które nic nie mogą,a tylko sie do koryta pchają.Polska potrzebuje rozliczenia z przeszłością.
Bojkotujcie Telewizje TVN,POLSAT,gazetę wymiotną.Jak widze jak ludzie to coś czytają i jaki maja potem [...] wyraz twarzy.
Odpowiedz
0
@ gosc
dnia 11.02.2014, 10:29 · Zgłoś
Dlaczego ten pan po prawej taki czerwony?
Odpowiedz
2
@ paks
dnia 11.02.2014, 10:23 · Zgłoś
do mopsu najpierw niech dadza na pomoc ludziom chorym i niepelnosprawnym bo o nich zapomnieli
Odpowiedz
0
@ derr
dnia 11.02.2014, 08:43 · Zgłoś
Panowie i Panie z PIS. Chcecie zadziobać przed wyborami. Zainicjujcie wprowadzenie karty 3+. Wasze notowania wzrosną!!!
Odpowiedz
4
@ FAN
dnia 11.02.2014, 09:40 · Zgłoś
Pamiętasz 3xtak,jak PO zebrało ponad milion podpisów i co poszło do niszczarki.
PO [...] i wstyd sie przyznawać,znam ludzi którzy po pieraja PO,ale publicznie milczą,a jeśli już zabierają głos to w swoim gronie,lub przytakują krytyce rządu,tak tak tak tak.
Odpowiedz
9
@ GELO 7
dnia 11.02.2014, 08:12 · Zgłoś
Kmiecik jak startował na starostę nie miał nic tylko strychu długi i mieszkał na skalnej
teraz ma dom i mieszkanie w Rzeszowie skąd się pytam...
Odpowiedz
-4
@ Yeti
dnia 11.02.2014, 09:10 · Zgłoś
Drogi GELO7 zastanów się co piszesz i spójrz co ty masz i jak się prowadzi twoja rodzinka. no i pisz prawde bo to co wypisujesz to dyrdymały POzdrawiam. Weż się do roboty zamiast pić [...] u mikoszki to może i ty czegos się dorobisz
Odpowiedz
6
@ dragoness
dnia 11.02.2014, 07:43 · Zgłoś
Jaki bogaty powiat mamy... 1.5 miliona na projekt. Ponad 70 milionów na rozbudowę. Ciekawe, kto to sfinansuje? Pszczoły p. Kmiecika, czy koniki p. Urbana? Nie... MY! A potem potop, albo prywatyzacja.
Odpowiedz
-1
@ Yeti
dnia 11.02.2014, 09:08 · Zgłoś
Pani Dragoness nie wypada nauczycielowi takich mrzonek opisywać
Odpowiedz
3
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 11.02.2014, 02:19 · Zgłoś
Oto treść którą blokuje cenzura na portalach:
Zostałem w perfidny sposób okradziony z moich pieniędzy i nie zamierzam wam tego puścić płazem: ponieważ na 99% jestem pewien , że nie wykorzystam środków gromadzonych przez 55 lat pracy na moją ew. emeryturę, ale jako świadomy i odpowiedzialny mogę te środki przeznaczyć dla moich dzieci i nie pomniejszać wasz kredyt , zaciągnięty na waszą odpowiedzialność - nie ogółu społeczeństwa od którego nie otrzymaliście mandatu na decydowanie: { jaki faktyczny %społeczeństwa was popiera, czy jest to 50 % + 1 }...???
Odpowiedz
8
@ bimberek
dnia 10.02.2014, 22:48 · Zgłoś
Ale na zdjęciu ładne chłopoki .
Ciekawe który więcej wypije :-))) "winne klimaty"
Odpowiedz
5
@ do bimberek
dnia 10.02.2014, 23:01 · Zgłoś
Oj bimberek, co Ci przyszło do głowy z tym wypiciem. Przecież to są ludzie już w podeszłym wieku i tak wyglądają.
Odpowiedz
-1
@ FAN
dnia 10.02.2014, 23:04 · Zgłoś
Ten link,te 19 miliardów ukrył ROSTOWSKI,oszukał społeczeństwo Polskie,zęby nie było widać jak sie bardzo zadłużamy.http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-gdzie-zginelo-19-mld-zl-z-ofe-ujawniamy-tajemnice,nId,1100606 .
Odpowiedz
3
@ Mr.X
dnia 10.02.2014, 23:22 · Zgłoś
Jest jeden plus. Bez OFE zobaczymy prawdziwy obraz polskiej giełdy, a nie sztucznie wykreowany wielkim strumieniem pieniędzy publicznych. I tak bez końca nie da się ciągnąć tego wspomagania tej grupki firm pieniędzmi publicznymi, pochodzącymi ze składek. OFE - to preferowanie tych ponad 200 firm giełdowych kosztem 3 milionów małych i średnich firm. Ci, którzy żyją ze spekulowania na giełdzie publicznymi pieniędzmi może wezmą się do jakiejś produktywnej pracy w końcu!
Odpowiedz
1
@ Ekonom
dnia 11.02.2014, 02:51 · Zgłoś
Przecież w ubiegłotygodniowej "akcji" z OFE chodziło o kasę zainwestowaną w obligacje skarbu państwa a nie akcje spółek giełdowych. Zabrano te pieniądze, przeniesiono do ZUS a obligacje umorzono. Myk polega na tym że REALNE pieniądze w OFE zamieniono na ZAPIS KSIĘGOWY w ZUS.
Odpowiedz
0
@ tik
dnia 11.02.2014, 10:18 · Zgłoś
ale po co to OFE komu miało służyć
Odpowiedz
7
@ FAN
dnia 10.02.2014, 22:27 · Zgłoś
Czas na zmiany,ludzie ile można http://biznes.interia.pl/gieldy/news/gigantyczne-zarobki-bylego-ministra-skarbu,1990580,1844 .Tutaj pan Grad będzie zarabiał miesięcznie 120tyś.
Ludzie zwykły wójt gminy,zarabia prawdopodobnie 4,5tyś,Burmistrz Jasła 12tyś.Oni zapomnieli jak sie żyje,oni maja raj.Ludzie trzeba coś z tym zrobić.Ukraina powstała,Bośnia i Hercegowina http://telewizjarepublika.pl/kolejny-dzien-protestow-w-bosni-i-hercegowinie-quotkto-sieje-glod-ten-zbiera-gniewquot,3939.html#.UvlCr85OTzM .A my patrzymy i narzekamy.a w Turcji http://www.sdp.pl/informacje/9300,turcja-wprowadza-cenzure-internetu-i-tlumi-protesty,1392036329 .Na co my czekamy.NASI PARLAMENTARZYŚCI.http://fakty.interia.pl/news-trzy-miliony-zl-kosztowaly-nas-wojaze-poslow,nId,1103810 .
Odpowiedz
7
@ alesyf
dnia 10.02.2014, 22:32 · Zgłoś
I masz całkowitą rację . Mnie też trafia szlak !!!
Tylko powiedz mi co my ku[...] tak na prawdę możemy zrobić???
Odpowiedz
10
@ kończy się moje miasto
dnia 10.02.2014, 22:34 · Zgłoś
Na to już nawet nie pomogą bimbrowe klimaty:-)))
Odpowiedz
7
@ FAN
dnia 10.02.2014, 22:46 · Zgłoś
My!!społeczeństwo musimy sie zebrać,ZJEDNOCZYĆ!!,odrzucić waśnie i zrobić to co na Majdanie.Każdy z nas ceni swoje życie,ale wyżej od swojego cenimy bliskich.A na co my ich skazujemy?.A co robią na Ukrainie,walczą i giną.Nikt nie myśli że może zginąć,tylko idzie.W latach 70,81 ludzie tez ginel.Nasi radni siedzą w ciepłych biurach i krzyczą na siebie,a my co przyglądamy sie i piszemy tutaj udając mądrych.CZAS ZACZĄĆ DZIAŁĆ,wymusić na władzy mają nam służyć.
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 10.02.2014, 22:55 · Zgłoś
A jak myślicie,oni nie czytaja tego,Tusk czemu po Polsce nie jeżdzi TUSKOBUSEM.
Jak będzie w jaśle to zobaczy jaka będzie miał jajecznice.Nie tylko w Jasle,w cały kraju maja go ludzie dosyć.Kto widział ostatnio to znaczy od ponad roku Tuska żeby się przechadzał po ulicach,pytam kto.Nikt.A Komorowski to samo,ludzie [...] na nich,maja dosyć psełdo prezydenta i słońce Peru.Polska jest bankrutem,ludzie jak by Tusk nie ukradł teraz 153 miliardy,to nie było by na emerytury,renty.Państwo polskie jest bankrutem,żyjemy jeszcze ale to agonia.
Jeśli by nie ukradli tych 153 miliardów,to skąd mieli by pieniądze,kto by im pożyczył i na jaki procent i za co,bo to już u lichwiarza.
Odpowiedz
6
@ Gdzie jest 19 mld z OFE?
dnia 10.02.2014, 22:56 · Zgłoś
Fan jesteś fanatykiem ,ale idę z Tobą-podoba mi się to ,że władza ma nam służyć!
Odpowiedz
1
@ FAN
dnia 10.02.2014, 23:12 · Zgłoś
Nie jestem fanatykiem,Boli mnie jak ludzie cierpią,z głodu zimna,biedy.A nie mogę liczyć na państwo.A kapitaliści im przytakują.
Oni nie wiedzą jaki jest w nas gniew.
Odpowiedz
0
@ OOO
dnia 11.02.2014, 01:38 · Zgłoś
Fan, [...] z ciebie jak z minionej epoki :). Lud na barykady, to hasło u nas już nie działa :). Masz demokrację i w perspektywie wybory. Przeszkadza ci kapitalizm, głosuj na komunistów- sprawdzeni, kryształowi, a przynajmniej wszyscy równo biedę klepać będziemy. Daj chłopie spokój z tą rewolucjonistyczną propagandą i nie porównuj nas do Ukrainy, bo chyba nie wiesz o czym mówisz.
Odpowiedz
-1
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 11.02.2014, 01:57 · Zgłoś
Rewolucyjna "propaganda" nie działa na "elyty" do których Ty zapewne się zaliczasz @OOO , ale są też tacy którzy medytują nad tym na co przeznaczyć posiadane środki : czy na , opał , kształcenie dzieci , a może na normalne żarcie - nie to z najniższej półki o 100% zawartości "odpadów z fabryk chemicznych i mumifikantów", ty uznajesz inaczej - jeżeli [...] stać na parówę za 5,5zł z Biedronki to można jeszcze coś z niego wycisnąć, ale do czasu - szykuj się na zmiany...
Odpowiedz
7
@ robol
dnia 11.02.2014, 08:02 · Zgłoś
A komu wy chcecie rewolucje robić:)? Przecież sami takich [...] wybraliscie. Zresztą macie na horyzoncie kogos lepszego? Kolejna przygrywka wyborcza a wy się ekscytujecie i starym polskim zwyczajem wywijacie szabelką!!!.
Odpowiedz
4
@ FAN
dnia 11.02.2014, 09:21 · Zgłoś
Do ooo.
Ty mi zarzucasz że ja nawołuje do rewolucji?,poczytaj trochę internet.Polska aż wrze.Piszesz że te hasła już były,tak były!, ten rząd zrobił wszystko żeby społeczeństwo podzielić.Piszesz o demokracji o jakiej?,wymień jak spostrzegasz demokracje-CIEŚCIE SIĘ ŻE NIE JESTEŚCIE W PASTUCHACH?,tak to spostrzegasz.
Jeśli jesteś przedsiębiorcą,to pochwal się ile płacisz osobą które zatrudniasz,jeśli zatrudniasz.Czy kiedykolwiek spróbowałeś przeżyć miesiąc za 2000 tyś,spróbuj i opisz jak sie żyje.
Opiszę ci pewna sytuacje,a znam ich wiele.Kiedyś zabrałem jedną panią na stopa.
Słowo słowo i powiedziała,że jej mąż pracuje u prywaciarza,nie płaci regularnie,a ostatnio to wcale.Praca na czarno i za 7zł,to było1,5 roku temu.Ale sobie kupił nowy samochód,od jej męża nie odbierał tel jak ten do niego wydzwaniał w sprawie wynagrodzenia,albo mówił że muszą poczekać.Ona nie wytrzymała i zadzwoniła do jego szefa,to tak go zjechała a on nawet sie nie przeją.A nawet nie wiesz ile takich prywaciarzy znam co tak traktują ludzi.
Nie przeszkadza mi kapitalizm,tylko to jak są traktowani ludzie.Państwo ustaliło 1700,brutto,netto 1200 i mówią,że nikt im tyle nie dał.A możę ty lub tobie podobni myślą no tak kto im da więcej.Umowy śmieciowe,Polska pod tym względem w UE numer 1.Napisz jak wygląda umowa śmieciowa,o dzieło.I kto ponosi koszty,ty czy osoba zmuszona żeby podpisać taką umowę.Kto na tym korzysta.Komuniści w Polsce czują się lepiej,niż za czasów PRL,a ty piszesz ze mamy demokracje.Polska jest na kolanach,ty piszesz żebym nie porównywał kraju do Ukrainy,wiesz że oni nie mają wiz.żyją jak w obozie.Pomyśl jak się w Polsce żyło jeszcze w 2004 roku,ty myślisz że te piękne domy które są budowane to z Polskich pieniędzy.To ludzie którzy przyjeżdzają za granicy napędzają Polską gospodarkę.W Polsce osoby które nie mogą wyjechać,lub są skazani na prywaciarzy żyją tak jak na Ukrainie.PANY SIE BAWIĄ MÓWIĄ,MERKEL nas chwali,cała unia nas chwali.Tyle razy zadałem to pytanie tutaj za CO NAS CHWALI NAPISZCIE W KOŃCU.
Boisz się?,nie tylko ty się boisz.
Odpowiedz
2
@ .
dnia 11.02.2014, 09:44 · Zgłoś
Częściowo bzdura - pokaż mi wójta w powiecie jasielskim, który dostaje miesięcznie mniej niż 9 tys.
Odpowiedz
3
@ tik
dnia 11.02.2014, 10:14 · Zgłoś
masz rację tak się wszyscy cieszyli jak prywatyzowali zakłady a wtedy trzeba było protestować teraz to już wszystko sprzedane kaska w prywatnej kieszeni a budżet pusty i do kogo pretensje
Odpowiedz
0
@ Tusk sie boi pokazac na ludzi
dnia 11.02.2014, 11:47 · Zgłoś
Wie że dostał by w twarz.Szczególnie na tym [...] podkarpaciu
Odpowiedz
-1
@ OOO
dnia 11.02.2014, 23:27 · Zgłoś
Człowieku, ochłoń. Tak się zaperzyłeś, że ta twoja wypowiedź, to jeden wielki [...]. Jakbym [...] pod krzyżem słyszał. Mieszasz teraźniejszość z przeszłością, Polskę z Ukrainą, brak wiz z biedą... Najwyraźniej należysz do etatowych malkontentów, ale gderaniem i narzekaniem jeszcze nikt się nie dorobił ( chyba, że wrzodów). Takie politykierstwo jest bardzo niezdrowe, ale zarażeni nim nie mają poczucia choroby, niestety :).
Odpowiedz
2
@ FAN
dnia 12.02.2014, 16:21 · Zgłoś
Czas pokaże kto ma racje.
Jak widzę jacy są jasielscy Pseudo biznesmeni,jeden na drugiego kontrole napuszcza.Bo jeden drugiemu żonkę [...].A.
A jak sie spotykają,to się chwalą jeden przed drugim jaki to biznes nie zrobił i ile zarobił.A jakie z was małpy wychodzą jak sie już [...].
Z kąd wiem,dużo rzeczy wiem 00000000000000000000000000000000000000000000.
Mam prośbę,jeśli ktoś wie że jakiś leming prowadzi biznes,nie znam takich wielu.jak już to jadą na wyzysku ludzi.To bojkotować ich nie kupować u nich nic.
Ja tak robię ,wiem nie kupuje.
Odpowiedz
4
@ alicja
dnia 10.02.2014, 21:53 · Zgłoś
jestem jak najbardziej za tym co wyżej jest zamieszczone !!
Odpowiedz
4
@ blondi
dnia 10.02.2014, 22:28 · Zgłoś
A to dlaczego??
Odpowiedz
17
@ ss
dnia 10.02.2014, 21:44 · Zgłoś
najpierw wyremontujecie za państwowe pieniądze a potem oddacie w ręce prywatne!!!
Odpowiedz
8
@ Mr.X
dnia 10.02.2014, 22:35 · Zgłoś
Po inwestycji, a przed oddaniem w prywatne ręce wprowadzą jeszcze w stan upadłości żeby nie było podejrzeń
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.