Otwarcie basenu już niebawem
Prawdopodobnie już w najbliższą sobotę, tj. 3 lipca br. zostanie oddany do użytku odkryty basen przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe związane z modernizacją obiektu po ostatniej powodzi.

Remont dobiega końca. W sobotę otwarcie?
W ramach remontu basen został wyczyszczony i zdezynfekowany, uzupełniono także braki po płytkach, a na koniec całość pomalowano. Podobne prace przeprowadzono również przy brodzikach. Do porządku doprowadzone zostały także trakty dla pieszych. - Teraz czekamy, żeby to wyschło i prawdopodobnie jutro, a najpóźniej pojutrze będziemy napełniać wodą. Potem Sanepid pobierze próbki i jeżeli wszystko będzie w porządku to w sobotę oficjalnie dokonamy otwarcia – mówi Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Wszystkie prace zostały wykonane przez pracowników MOSiR-u oraz pracowników i więźniów z Zakładu Karnego w Jaśle.
Ceny biletów wzrosną tylko o złotówkę
Straty związane z funkcjonowaniem basenu, które powstały w wyniku ostatniej powodzi zostały wycenione na 151 tys. zł. Jednak do tej pory firma ubezpieczeniowa ich nie wypłaciła. – Cały czas przekomarzamy się z nią, prowadzimy korespondencje – wyjaśnia Baniak. Uspokaja jednak, że ceny biletów w stosunku do roku ubiegłego wzrosną maksymalnie o 1 zł. Przypomnijmy, że w 2009 roku bilet dla młodzieży szkolnej oraz studentów w godzinach od 10.00 do 18.00 kosztował 5 zł, a od 18.00 do 20.00 – 3 zł. Dzieci do lat 7 za wstęp na basen płaciły 3 zł, a dorośli – 7 zł.
(kp)
Fot.: MOSiR Jasło
