Otwarcie krytej pływalni już w sobotę
Już w najbliższą sobotę, 18 września do użytku zostanie oddana kryta pływalnia w Jaśle.
Prace remontowe po czerwcowej powodzi dobiegły już końca i po trzech miesiącach można uruchomić basen.

Przypomnijmy, że w wyniku zalania pływalni uszkodzeniu uległy wszystkie urządzenia elektroniczne, techniczne i klimatyzacyjne. Postęp prac zależał w głównej mierze od napływu środków finansowych od firmy ubezpieczeniowej. Do tej pory na konto miasta wpłynęło blisko 620 tys. zł, co pozwoliło na przeprowadzenie niezbędnych prac i uruchomienia basenu. Teraz pozostaje jeszcze pobranie próbek wody przez Sanepid. Jeżeli będą spełnione wszystkie normy, to basen zgodnie z obietnicą, daną przez Tadeusza Baniaka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zostanie otwarty w sobotę.
Kryta pływalnia jest nieczynna od czerwca. Straty w wysokości około 300 tys. zł, które poniósł w tym czasie MOSiR są już nie odrobienia. Mimo, to dyrekcja zapewnia, że ceny biletów wstępu na basen pozostaną bez zmian.
(kp)
