Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Otwarcie sali gimnastycznej w Nienaszowie

15

Nowa sala gimnastyczna po budowie i wyposażeniu została oddana do użytku i nastąpiło jej uroczyste poświęcenie 17 października 2010 roku.

Szkoła w Nienaszowie to niedawno wybudowany nowoczesny  budynek, w którym mieści się Gimnazjum i Szkoła Podstawowa. Szkoła ta, mimo że niedawno wybudowana, ma długą historię, ponieważ już 30 lat temu mieszkańcy Nienaszowa rozpoczęli starania o jej wybudowanie. Początki tej inwestycji nie były łatwe. Pierwsze pieniądze na budowę szkoły pochodziły od mieszkańców, którzy na własny koszt zakupili 10 000 sztuk cegły oraz przeprowadzili zbiórkę pieniędzy po 1000 zł od każdego domu w miejscowości. Jednak pozwolenie na budowę pojawiło się dopiero 7 kwietnia 1999 roku, a budowa ruszyła pod koniec  2000 roku . Po wielu latach zmagań mieszkańców i samorządu lokalnego zakończono inwestycję i 27 lutego 2008 otwarto nowy budynek szkoły w Nienaszowie .Do wykończenia została jeszcze sala gimnastyczna, nad którą prace wykończeniowo - budowlane kosztowały 895 744,10zł i trwały do 2010 roku.

Otwarcie Sali podsumowało całą budowę, która kosztowała prawie trzy i pół miliona złotych.  Na otwarcie Sali przybył wójt  Gminy Nowy Żmigród Krzysztof Augustyn, zastępca wójta Franciszek Miśkowicz, przewodniczący rady gminy Zenon Książkiewicz, członkowie rady gminy, radni powiatowi, sołtysi i dyrektorzy szkół z Gminy Nowy Żmigród, uczniowie zespołu szkół w Nienaszowie i mieszkańcy, a także Zasłużony dla Gminy Nowy Żmigród ks. Prałat Zygmunt Kudyba, który poświęcił salę i krzyż, który w niej zawisł.

Przybyli goście wyrazili swoje zadowolenie, że po wielu latach ciężkich zmagań wspólnym wysiłkiem udało się wznieść tak potężny gmach szkoły.
 
Sala po poświęceniu została otwarta pierwszym golem, którego strzelił wójt gminy wraz z ks. proboszczem z Nienaszowa oraz występami dzieci i grupy akrobatycznej massive attack.

www.nowyzmigrod.eu

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ Nien
dnia 23.10.2010, 18:56 · Zgłoś
Szkoda , że na salę uczniowie musieli czekać tyle lat dobrze, że co 5 lat są wybory bo pewnie czekali by jeszcze........To jeden z hitów kampanii pozyskać głosy wsioski.
Odpowiedz
-1
@ MK
dnia 22.10.2010, 21:07 · Zgłoś
Łęzyny,Nienaszów,Samoklęski,Osiek [...]Kąty,Krempna posiadają salę gimnastyczną tylko Nowy Żmigród nie może się doczekać .
Odpowiedz
1
@ ff
dnia 21.10.2010, 13:28 · Zgłoś
Nienaszów to [...]
Odpowiedz
1
@ do gall anonim
dnia 20.10.2010, 19:55 · Zgłoś
pewnie nasi kochani politycy poczekaja do wyborow bo wtedy bedzie mozna wystawic swoje zeby do fleszy aparatow i dac rozglos...
Odpowiedz
1
@ ciekawska
dnia 20.10.2010, 18:40 · Zgłoś
Gość - skoro szkołę budowali 30 lat, to na czym polegały efekty pracy wójta? Na tym, że w niczym nie pomagał?
Odpowiedz
-1
@ gall anonim
dnia 19.10.2010, 23:02 · Zgłoś
To może tak teraz Starostwo umożliwiło by nareszcie otawarie sali przy II LO!!! Niestety stoi juz chyba miesiąc nieużyteczna!!! A pogoda nie pozwala na korzystanie z Orlika...
Odpowiedz
-1
@ BXX
dnia 19.10.2010, 21:59 · Zgłoś
Tak prawda Gdzie otwieracz i przecinaczek szarf B Wicemarszałek
Odpowiedz
-1
@ gość
dnia 19.10.2010, 21:11 · Zgłoś
Brawo dla Wójta Augustyna. Ciągle widac efekty jego pracy. KRozmach z jakim buduje się kanalizację jest naprawdę imponujacy. Trzeba przyznać , że jest dobrym gospodarzem. Gratuluje i dziękuje Panie Wójcie.
Odpowiedz
-1
@ ktos
dnia 19.10.2010, 20:40 · Zgłoś
a ja sie pytam kiedy bedzie otwarta sala przy II lo.. od miesiaca stoi gotowa i tylko czeka na otwarcie a mlodziez siedzi na wfie i [...] robi
Odpowiedz
-1
@ bzyx
dnia 19.10.2010, 20:24 · Zgłoś
jaka zje**na sala :o lol
Odpowiedz
-1
@ `ka.
dnia 19.10.2010, 18:30 · Zgłoś
nareszcie dzieci mają normalne warunki do nauki i zabawy.
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 19.10.2010, 18:13 · Zgłoś
Oczywiście najwięcej napracował się ksiądz!!!
A gdzie znany otwieracz Rzońca ???
Odpowiedz
1
@ Kazimiesz
dnia 19.10.2010, 15:13 · Zgłoś
miejscowi nadonżaja za modom hahahaha !
Odpowiedz
-1
@ xxx
dnia 19.10.2010, 14:44 · Zgłoś
ha w nienaszowie zrobili salexdd Mam do nienaszowa tylko 2-3km
:D
Odpowiedz
1
@ osco
dnia 19.10.2010, 13:46 · Zgłoś
a ten [...] ładnie napity
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.