Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Otwarcie zmodernizowanego mostu w Kątach

34

19 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie odbudowanego mostu w Kątach na potoku Ryj (w ciągu drogi powiatowej Kąty – Desznica – Świątkowa Mała). Inwestycję realizował Zarząd Powiatu w Jaśle, a jej wykonawcą była firma Z.U.P.H. Hażbud z Gorlic. Nowy most ma konstrukcję belkową zespoloną i żelbetonowy pomost - jego nośność wynosi 40 ton.

- Odbudowa tego mostu jest ważna dla mieszkańców, bo jest on usytuowany w drodze łączącej Desznicę i Jaworze z drogą główną. Poprzedni, drewniany most był w złym stanie technicznym i wymagał kapitalnego remontu. Dlatego też cieszę się, że udało się zakończyć tę inwestycję – powiedział do zgromadzonych starosta jasielski Adam Kmiecik.

Zarząd Powiatu czynił starania o pozyskanie środków na jego remont. Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego udało się inwestycję zrealizować. - Jednak droga do jej realizacji nie była łatwa. Stoczyliśmy batalię o ten most. Chodziło o poszerzenie mostu o 15 cm w stosunku do pierwotnego planu i rok trwało przeforsowanie tego pomysłu. Trzeba było interwencji wielu osób, aby ta inwestycja mogła powstać – dodał etatowy członek zarządu Tadeusz Górczyk.

Wicestarosta Franciszek Miśkowicz i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Pers podziękowali tym wszystkim, którzy poparli tę ideę i współuczestniczyli w przedsięwzięciu, zarówno wykonawcy, inspektorowi nadzoru, kierownikowi budowy jak i swoim współpracownikom za szybkie i sprawne zrealizowanie inwestycji. Z kolei sołtys Stanisław Piwowarczyk podziękował obecnym na otwarciu przedstawicielom władzy samorządowej i Powiatowego Zarządu Dróg za zrealizowanie długo oczekiwanej inwestycji.

Po trwającej prawie pięć miesięcy odbudowie zmienił się nie tylko wygląd zewnętrzny mostu i jego parametry techniczne, wykonano również odcinkowe umocnienia koryta potoku. Inwestycję realizował Powiat Jasielski, a jej wykonawcą była firma Z.U.P.H. Hażbud z Gorlic. Koszt realizacji przedsięwzięcia w zakresie samego obiektu mostowego i robót towarzyszących wyniósł ponad 577 990 zł. Starostwo Powiatowe uzyskało środki na odbudowę tej przeprawy w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Odbudowa powiatowej infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Jasielskiego” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego przeznaczonych na wsparcie terenów zniszczonych przez powódź.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
0
@ tolo
dnia 22.11.2013, 20:24 · Zgłoś
wszyscy stoja tam gdzie maja stac
Odpowiedz
4
@ Ewa
dnia 21.11.2013, 21:13 · Zgłoś
Tam obiecują 20 lat i chociaż usunęli sbka to i tak mostu nie będzie
Odpowiedz
1
@ olo
dnia 29.11.2013, 19:54 · Zgłoś
trzymaj kciuki to będzie
Odpowiedz
7
@ [...] gądki
dnia 21.11.2013, 21:10 · Zgłoś
Taki most chciałbym na Gądkach
Odpowiedz
1
@ gwiazda
dnia 21.11.2013, 16:50 · Zgłoś
no to moze jeszcze z tym usmiechem zrobia droge do nowego zmigrodu bo za niedlugo to bedziemy zawieszenia robic PANIE WUJCIE MOST SUPER TERAZ DROGA
Odpowiedz
0
@ Stregaa
dnia 21.11.2013, 16:12 · Zgłoś
No i po jaką [...] się tak unosicie? I tak Wasze gadanie i najeżdżanie na władze powiatu nic nie pomoże. Cieszcie się, że w końcu wygląda "to", jak wygląda i że nie jest to dziurawy most z "nie dotyczy autobusów, bez pasażerów".
Odpowiedz
1
@ ktoś
dnia 21.11.2013, 15:18 · Zgłoś
A gdzie są władze gminne z Panem Wójtem na czele? - czyżby popadły w niełaskę?
Odpowiedz
2
@ gość
dnia 21.11.2013, 13:26 · Zgłoś
Powiat krośnieński wykonał mniejszy ale za to za prawie 900 tys zlotych
Odpowiedz
-1
@ obserwatir
dnia 21.11.2013, 11:40 · Zgłoś
Jednym słowem paranoja. Popatrzcie jak oni pracują za nasze podatki. Powodzenia im przy wyborach w przyszłym roku.
Odpowiedz
-5
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 20.11.2013, 22:29 · Zgłoś
Szykuje się woja ... po takim moście to i czołgi przejadą - a może jakiś nowy zjazd z A4 i tiry "na skróty" na "Słowację"... nie widać tylko przedstawicieli z armii...???
Odpowiedz
3
@ he he he
dnia 20.11.2013, 19:59 · Zgłoś
no wkoncu mamy most, ale jaki ładny :)
Odpowiedz
5
@ he he
dnia 20.11.2013, 19:30 · Zgłoś
temu pierwszemu z prawej widac piersiowke w kieszeni, trzeci trzyma reka flaszke zeby nie wystawala a reszta to chyba raczej na krzysia przyszla bo jest okazja na darmoszke
Odpowiedz
4
@ czesio otwieracz mostów
dnia 20.11.2013, 19:14 · Zgłoś
rok walczyli o 15 cm poszerzenia...dobrze że nie wpadli na pomysł wydłużenia!!!
no ale przecież stoczyli batalię...kto...z kim...kiedy???gdzie są pieniądze z akcyzy zawartej w cenie paliwa złodzieje...he?łahe robicie że drogi remontujecie i mosty za NASZE pieniądze???
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 20.11.2013, 18:47 · Zgłoś
Nie widzę przedstawicielki rodziny stworzonej do rządzenia...
Odpowiedz
1
@ jasiu
dnia 21.11.2013, 02:33 · Zgłoś
I jest to ewidentne niedopatrzenie
Odpowiedz
0
@ Skiba
dnia 21.11.2013, 14:11 · Zgłoś
To jest skandal !!!
Odpowiedz
5
@ bob
dnia 20.11.2013, 17:30 · Zgłoś
Wreszcie na grzyby będzie można jeżdzić.
Odpowiedz
4
@ gelo7
dnia 20.11.2013, 17:20 · Zgłoś
teraz nawet er-busy będą jeżdzić po nowym moście pozdrawiam..
Odpowiedz
-3
@ gazda
dnia 20.11.2013, 17:17 · Zgłoś
O ile wiem to ludziska jeżdża tym mostem już od kilku tygodni...legalnie,czy nie ???
Odpowiedz
-8
@ Sven
dnia 20.11.2013, 17:17 · Zgłoś
Nie wie ktoś przypadkiem jak jest z przejazdem z Kątów przez Myscową są mosty i asfalt czy może jest zasada---,Panie brodu trzeba szukać bardziej na lewo''
Odpowiedz
3
@ do Svena
dnia 20.11.2013, 18:18 · Zgłoś
Z Kątów do Myscowej jest jeden nowy most, natomiast drugi przejazd przez Wisłokę trzeba pokonać w bród po śliskich płytach pokrytych glonami. A jak się poziom wody podniesie, to do Myscowej należy jechać przez Krempną i Ostryszne.
Odpowiedz
0
@ gwiazda
dnia 21.11.2013, 16:51 · Zgłoś
oooo witaj a sam sprawdz
Odpowiedz
1
@ kładka
dnia 20.11.2013, 16:02 · Zgłoś
Teraz można juz będzie budować zaporę np. imieniem starosty.
Odpowiedz
8
@ gwiazda
dnia 20.11.2013, 15:58 · Zgłoś
no [...]zeczywiscie jakby co najmniej zapora byla a tu taki mostek wladza ma miny jakby chciala powiedziec "mala zecz a cieszy "
Odpowiedz
0
@ ortograf
dnia 21.11.2013, 08:48 · Zgłoś
gwiazda do nauki, piszemy rz a nie ż : rzeczywiście, rzecz
Odpowiedz
1
@ gwiazda
dnia 21.11.2013, 16:43 · Zgłoś
oj pisalam szybko pomylka rzecz normalna nie badz taki drobiazgowy
Odpowiedz
23
@ RR
dnia 20.11.2013, 15:43 · Zgłoś
Więcej ich nie było?!
Odpowiedz
4
@ a
dnia 20.11.2013, 16:15 · Zgłoś
40 ton to ile świniaków?
Odpowiedz
10
@ kalkulator
dnia 20.11.2013, 16:32 · Zgłoś
Jeśli przyjąć, że jeden tucznik waży 120 kg, to na 40 ton potrzeba 333 [...]:)
Odpowiedz
3
@ NowoŻmigrodzanin
dnia 20.11.2013, 18:20 · Zgłoś
Kolejny art. z www.lysagora.info ?
Odpowiedz
4
@ Próba
dnia 20.11.2013, 22:37 · Zgłoś
Aby zatem zrobić próbne obciążenie mostu należy zgromadzić tam 333 [...] o wadze 120 kg każdy + 40 kg mała [...]. Czy wszystkie zmieszczą się na tym moście? Oto jest pytanie. Wątpię, nie każdy przecież stanie na 2 łapach...
Odpowiedz
4
@ sx
dnia 20.11.2013, 23:41 · Zgłoś
Tyle ile na zdjęciu:D
Odpowiedz
2
@ do łysagoira.info
dnia 21.11.2013, 07:37 · Zgłoś
To normalne- potrafia kopiowac
Odpowiedz
0
@ gwiazda
dnia 21.11.2013, 16:54 · Zgłoś
ojoj a gdzie jest soltys chyba szykuje impreze to nie daleko na nogach dojda MOGA PIC
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.