Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Padł rekord - zebrali 9,5 tony zużytych baterii

0

Niemal 9,5 tony zużytych baterii, dokładnie 9 234 kg, zebrały jasielskie przedszkola i szkoły podstawowe w ramach XXII konkursu ekologicznego organizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jaśle. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Jasielskim Domu Kultury 13 czerwca, a nagrody uczestnikom konkursu wręczył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

- To od Was – dzieci i młodzieży - zależy jak będzie wyglądała nasza ziemia w najbliższych latach, dlatego bardzo się cieszę, że tak ochoczo przystępujecie do tego konkursu, bo tym samym uświadamiacie swoim rodzinom jakim zagrożeniem dla środowiska jest niewłaściwe gospodarowanie odpadami, w tym wypadku zużytymi bateriami – mówił podczas rozdawania nagród Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Konkurs pod nazwą „Zbiórka zużytych baterii”, który zorganizowany został już po raz XXII, dedykowany był dzieciom i młodzieży z jasielskich przedszkoli i szkół podstawowych zarówno publicznych jak i niepublicznych, przy czym wzięli w nim również udział wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Zbiórka trwała przez cały rok szkolny 2021/2022. – Chcemy upowszechniać wśród dzieci i młodzieży szkolnej postawy ekologiczne, a w szczególności prawidłowe postępowanie z odpadami powstającymi w naszym codziennym życiu – zaznaczał Marcin Gustek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej UMJ.

W konkursie wzięło udział 19 przedszkoli, które zebrały 5 130 kg baterii, 10 szkół podstawowych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Miasta Jasła, które zebrały 4 104 kg baterii. Łącznie zostało zebranych 9 234 kg zużytych baterii. Warto przypomnieć, że z roku na rok liczba zebranych baterii w konkursie sukcesywnie wzrasta: 2016/2017 - 3 486 kg; 2017/2018- 4 195,5 kg; 2019/2020 - 4 797 kg.

Nagrody:

• 57 przedszkolaków zajmujących kolejno 1, 2 i 3 miejsce w każdym przedszkolu (zestawy klocków lego)

• 33 uczniów szkół podstawowych (w tym SOSW) zajmując 1, 2 i 3 miejsce (zegarki typu smart band)

• „Najlepsi z najlepszych”- trzech uczniów spośród wszystkich placówek, z największą liczbą zużytych baterii. I miejsce: Matylda Klocek z Niepublicznego Przedszkola „Smyk”, 32 080 szt. baterii, II miejsce: Jakub Michalski ze Szkoły Podstawowej nr 1 - 23 205 szt. baterii, III miejsce: Barbara Jędraszyk z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy” 20 049 szt. zużytych baterii (laureaci otrzymali słuchawki bezprzewodowe).

• „Najlepsze Przedszkole”: I miejsce: Niepubliczne Przedszkole „Smyk” 754 kg baterii co w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosło 11,78 kg, II miejsce: Niepubliczne Przedszkole „Mali Odkrywcy” z liczbą 454 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosło 11,35 kg baterii; III miejsce Przedszkole Miejskie nr 14 - 159,5 kg zużytych baterii, gdzie na jednego ucznia przypadało 8,39 kg baterii (zabawki dla przedszkola - zestawy klocków, wózki dla lalek i samochody zabawki).

• „Najlepsza Szkoła Podstawowa” – I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 10 zbierając 393,5 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia wyniosła 5,31 kg, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11, gromadząc 367 kg zużytych baterii, na 1 ucznia przypadało 2,29 kg baterii; III miejsce przypadło Społecznej Szkole Podstawowej, w której zebrano 185 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na 1 ucznia przypadło 2,12 kg baterii. (zestawy piłek sportowych do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki).

• Każdy opiekun szkolnego konkursu otrzymał sadzonkę rośliny pnącej.

Nagrody ufundowane zostały przez Miasto Jasło i firmę PHU Ekomax.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 20.06.2022, 08:53
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657