Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Papa samoprzylepna na pokrycie dachowe? Przekonaj się, że to możliwe!

0

Obecnie w kategorii pap bitumicznych nie istnieje zbyt wiele produktów, które mogłyby rywalizować z papami samoprzylepnymi. Coraz to nowsze modele pap tego rodzaju eliminują problemy montażowe, z którymi profesjonaliści z branży dekarskiej zmagali się od dawna. Ostatnie postępy w produkcji pap najnowszych generacji sprawiły zaś, że dziś zdarzenia takie, jak zwijanie się i marszczenie materiału, nie będą nam już przeszkadzać. W niniejszym artykule postaramy się przekonać Was do stosowania pap samoprzylepnych w kolejnych projektach i inwestycjach.

Łatwość stosowania to oszczędność czasu! Zapewni ją papa samoprzylepna

Przede wszystkim sposób układania w przypadku papy samoprzylepnej pozwala uniknąć wielu kosztownych zabiegów i ewentualnych pomyłek. Nie potrzebujemy w tym wypadku ani gwoździ, ani lepików, ani też palników, co oczywiście przekłada się na oszczędności poprzez skrócenie czasu pracy. Co więcej, papę w tej technologii mogą położyć już nawet dwie osoby – i to bez obaw o działanie wiatru i mechaniczne uszkodzenia. Przyklejona raz papa samoprzylepna zostaje na swoim miejscu, możesz więc zapomnieć o zwijającym się i marszczącym materiale.

Jeszcze lepsza hydroizolacja, niż się spodziewasz. Przekonaj się!

Ponieważ raz przyklejona papa nie ulega marszczeniu, woda nie zbiera się w żadnym punkcie pokrycia, co znacznie utrudnia jej penetrowanie dachu i wnętrza budynku. Dodatkowo brak dziur po gwoździach tylko przyczynia się do zachowania trwałej bariery przeciwwodnej obiektu. Z drugiej strony, nie będziesz zmuszony do zaklejania newralgicznych miejsc specjalnymi taśmami, tak jak to ma miejsce w wypadku zwyczajnych pap.

Nowoczesne papy są wytrzymalsze od tradycyjnych materiałów

Kiedy zaczynamy pracę z tradycyjnym pokryciem bitumicznym dachu, musimy na ogół być gotowi na jego pękanie oraz rozrywanie się w różnych, często najmniej pożądanych miejscach. Tymczasem nowe generacje pap oraz papy samoprzylepne całkowicie wyeliminowały podobne problemy, poprzez dodatki polimerów do masy asfaltowej. Dzięki nim, materiałowi nie straszne są siły i uderzenia mechaniczne. Możesz więc przestać martwić się o ewentualne szkody, zachodzące przy instalacji pokrycia. Papa samoprzylepna to surowiec, który zastosujesz bez trudu, a dodatkowo po wszystkim zostanie znacznie mniej odpadków, które w tym wypadku możesz użyć do wykonania szczelnych i dopasowanych do konkretnych wyzwań konstrukcyjnych obróbek.

Bywa, że papy samoprzylepne stanowią jedyną możliwość

Papa samoprzylepna jest też odpowiedzią, stosowną do wielu regulacji odgórnych. Położymy ją z powodzeniem wszędzie tam, gdzie prawo zabrania używania palników lub też nakazuje użycie materiału o wyśrubowanych parametrach. Najlepiej więc już dziś skonsultować się z prosperującą od lat hurtownią, taką jak Polskie Centrum Dachowe. Tam, obok szerokiego wyboru materiałów wysokiej jakości, spotkasz się z ekspertami służącymi opiniami oraz poradami, jakich nie usłyszysz nawet w największym markecie.

Artykuł partnera

Napisany dnia: 06.12.2019, 09:08

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657