Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Parking kością niezgody

28

Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej korzystają z 15 metrów parkingu, będącego za blokiem nr 3   na ul. Wincentego Pola w Jaśle. Mieszkańcy od 7.00 do 15.30  nie mogą zastawiać tego miejsca swoim pojazdem. Kilkakrotnie w tej sprawie interweniowała Straż Miejska czy Policja...

Pracownicy Urzędy Kontroli Skarbowej mają wydzielone 15 metrów parkingu, z którego mogą korzystać od godziny 7.00 do 15.30 od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni wolnych od pracy oraz świąt.

Pomimo postawionej tabliczki informacyjnej mieszkańcy bloku nie do końca przestrzegają zapisów na niej umieszczonych, pozostawiając w niektórych przypadkach zaparkowane samochody zajmując miejsca parkingowe pracownikom. Właściciel pojazdu jeżeli korzysta z miejsca wydzielonego dla pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej, musiałby przeparkować samochód przed godziną 7.00. - Pracownicy zaczęli zastawiać samochody mieszkańców, którzy rano nie opuścili tych niby ich miejsc. Jeśli ktoś np. idzie do pracy na 8:00 i nie zdąży przestawić samochodu to zostanie zablokowany innym pojazdem. Trzeba  wówczas dzwonić na Policję lub Straż Miejską – skarży się jeden z mieszkańców.

Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Naftowiec” w poprzedniej kadencji był Czesław Drobny. Za czasów jego prezesury w 2007 r. został zawarty akt notarialny pomiędzy Adamem Kmiecikiem, starostą jasielskim działającym w imieniu skarbu państwa a ówczesnym  prezesem spółdzielni Czesławem Drobnym.

- Według zawartego aktu notarialnego i wpisanej w księgach wieczystych służebności gruntowej, ustanowiono nieodpłatnie na czas nieoznaczony możliwość przejazdu i przechodu przez działkę będącą własnością skarbu państwa  w trwałym zarządzie Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie, w zamian za służebność gruntową polegającą na prawie korzystania przez samochody osobowe pracowników Urzędu z siedmiu miejsc parkingowych znajdujących się na działce 1304/1 „za blokiem mieszkalnym”, w czasie od poniedziałku do piątku każdego tygodnia w godzinach od 7.00 do 15.30, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy tj. niedzieli i świąt oraz sobót -  poinformowała Teresa Piechowicz, rzecznik prasowy Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Naftowiec” zobowiązana jest ponadto do utrzymywania w stanie zdatnym do użytku siedmiu miejsc parkingowych na długości 15 metrów.

Jak rozwiązać spór?

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Naftowiec” od dwóch lat zabiega o wybudowanie zielonego parkingu przy ul. Wincentego Pola w Jaśle. Dodatkowe miejsca parkingowe stanowiłyby rozwiązanie problemu. - Aby można było zrealizować tę inwestycję, wymagana  jest zgoda wszystkich właścicieli odrębnej własności lokalu – zaznacza Krystyna Woźniak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Naftowiec”. Udało się zebrać zgodę wyżej wymienionych właścicieli, z wyjątkiem jednej osoby, która obecnie przebywa za granicą.  Potrzebna jest 100 % zgoda, by  można było realizować budowę zielonego parkingu

- Spółdzielnia zobowiązała się użyczyć teren pod jego budowę Urzędowi Miasta – dodaje Stanisław Kmak, przedstawiciel mieszkańców bloku nr 3 na ul. Wincentego Pola w Jaśle.

Zdaniem Andrzeja Kachlika, wiceburmistrza miasta Jasła rozmowy będą miały sens w momencie, kiedy będzie notarialnie potwierdzony wykaz osób, które wyrażają zgodę przekazania miastu działki na budowę zielonego parkingu. – Jeżeli wszyscy mieszkańcy wyrażą zgodę, będziemy wtedy rozmawiać. Dzisiaj to są intencje - skwitował Andrzej Kachlik.

Póki nie ma zielonego parkingu, mieszkańcom Wincentego Pola brakuje miejsc parkingowych. Obecnie za blokiem nr 3 został wstawiony znak zakazujący parkowania pojazdów w godzinach pracy urzędników Kontroli Skarbowej. Osoby, które się do niego nie dostosują, będą karane mandatem karnym.

Ilona Czarnecka
ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 25.05.2011, 09:31 , Tagi: UM Jasło, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ jaślan
dnia 25.05.2011, 10:27
Ocena
komentarza:
35
Najważniejsze urzędasy. A petenci? Niech dymają z drugiego końca miasta, a co. Łaski nie robią.
@ ojojoj
dnia 26.05.2011, 09:50
Ocena
komentarza:
-8
Oj ludzie, ludzie! Nie wszyscy pracownicy są z Jasła i muszą "dymać" nie z drugiego końca miasta a powiatu! Śmiech, jacy wszyscy są "cięci" na urzędników-zazdrość Wam, że nie jesteście? Cóż, nie chciało się nosić teczki, trzeba kopać dołeczki! Już na samą myśl ile zaraz będzie negatywnych ocen boki zrywam! Pozdrawiam wszystkich frustratów!
@ olo
dnia 26.05.2011, 21:35
Ocena
komentarza:
2
Ale jak ci z urzędu dostali kiedyś mandaty bo zastawiali mieszkańców to piana im z pyska leciała.
Myślą że są nietykalni.
@ kat
dnia 25.05.2011, 11:33
Ocena
komentarza:
45
To jest absurd,jakim prawem ktoś może sobie rezerwować czyjś parking. Dojdzie do tego,że każdy urząd zarezerwuje sobie parking a ludzie przyjezdni będą parkować przed miastem.A poza tym gdzie jest powiedziane, że pracownicy muszą parkować przy swoim miejscu pracy ,niech jeżdżą pociągiem i z głowy.
@ onn
dnia 25.05.2011, 11:49
Ocena
komentarza:
32
dokladnie , zgadzam się. Moga sobie dojeżdżać do pracy autobusem np. Nie wyobrazam sobie żebym nie mógł zaparkowac pod swoim domem/blokiem gdyż ktoś chce mieć blisko do pracy. Absurd.
@ gie
dnia 25.05.2011, 15:43
Ocena
komentarza:
19
Co to za wyjątki UKS to święte krowy czy co ?
@ ja
dnia 25.05.2011, 16:56
Ocena
komentarza:
13
czas najwyższy znieść przywileje urzędasom> W każdym" myślącym" mieście,miejsca parkingowe są dla przede wszyskim dla klienta. Przykład:wszyskie hiper,-super markety. Wszyskim pozabierali przywileje pracownicze-zabrać i urzędasom!!!
@ wojtas
dnia 25.05.2011, 17:18
Ocena
komentarza:
-1
a ja sie pytam gdzie na tych zdjeciach jest BUNI TIGRA ;)
@ czesio
dnia 25.05.2011, 18:22
Ocena
komentarza:
-1
a który to Bunia???:P
@ Chuck NorRis
dnia 25.05.2011, 18:03
Ocena
komentarza:
4
Zastawianie innych samochodów to wysoki poziom kultury i wychowania. Przyszłość jest jasna! Przyszłość to opłata za parkowanie. Jeżeli nie umieją dogadać sie to na równych zasadach niech płacą od 7 do 15 przynajmniej miasto zarobi.
A urzędników ten zakaz nie dotyczy.
@ Absurd
dnia 25.05.2011, 18:48
Ocena
komentarza:
6
Pracodawcy firm prywatnych zabraniają pracownikom parkować pod firmami aby Klienci mogli spokojnie zaparkować - i to jest zrozumiałe. A tutaj, urzędnicy są na miejscu 1, petenci/klienci na miejscu 2. O co chodzi w tym kraju? Kiedy skończy się PRL?
@ Jureczek
dnia 25.05.2011, 18:54
Ocena
komentarza:
3
Zaraz obok jest byłe przedszkole do sprzedania z dużym placem .Urząd mógłby kupić część działki lub całą ,zrobić parking i problem z głowy.A tak dalej straszy ta ruina.
@ ruiniak
dnia 25.05.2011, 22:18
Ocena
komentarza:
-2
ruina fajna
szkoda Jej dla urzedasow
@ ////////
dnia 25.05.2011, 20:59
Ocena
komentarza:
4
Ciekawi mnie czym kierował się były prezes 'Naftowca; jeśli nie były to jego prywatne grunty,i nie było zgody wszystkich mieszkańców bloku, by przekazać część parkingu U K S. Ciekawe czy aby nie doszło do złamania prawa, może CBA powinno się tym zająć???
@ ja
dnia 25.05.2011, 21:09
Ocena
komentarza:
-2
za zablokowanie samochodu przez inny jest jedna kara, gwozc jedzie dookola po karoserii to rozwiazuje problem na dobre
@ Debilizm
dnia 25.05.2011, 21:18
Ocena
komentarza:
10
Ludzie mieszkają od lat w bloku ,płacą czynsze ,utrzymują m.innymi te bezproduktywne pijawki i jeszcze mają parkować na obrzeżach miasta to są jajca możliwe tylko w tym chorym kraju...GDY ostatni zgasi światło w tym starzejącym się grajdole , urzędasy i pozostałe bezproduktywne istoty będą miały mnóstwo miejsc parkingowych, cała sfera budżetowa będzie mogła podwyższać pobory sobie do woli .Tylko zasadnicze pytanie; kto na to wszystko urobi??? Zero szacunku z ich strony do ludzi którzy ich utrzymują i ciężko pracują na nich..
@ ola
dnia 25.05.2011, 21:23
Ocena
komentarza:
10
ja radziłabym kupić zamiast samochodu kijki i uprawiać nordic walking ,na pewno łatwiej je zaparkować:-) i można się zrelaksować przed pracą może wtedy pracownicy byliby bardziej uprzejmi dla klientów Urzędu
@ jasiu zpod lasu
dnia 25.05.2011, 22:17
Ocena
komentarza:
6
i niektore urzedasy schudna...z brzuchow i nierobstwa...
@ Janek
dnia 25.05.2011, 22:13
Ocena
komentarza:
5
Pewnie Pan X dostał od Pana Y czapkę śliwek i teraz może do woli deptać ogród Pana X. Tylko Pan X zapomniał o tym, że ten ogród nie jest jego a on sam jest tam tylko ogrodnikiem. Tym samym właścicielowi ogrodu wylał nań wielką kupę [...] a nowy ogrodnik ma tą kupę daleko w [...]
A za to wszystko płacą zwykli ludzie.
Dość że ci wszyscy prezesi żyją z pieniędzy tych zwykłych ludzi to jeszcze kąsają rękę, która ich karmi.
Kiedy w tym kraju coś się zmieni ???
@ ju
dnia 25.05.2011, 22:16
Ocena
komentarza:
1
a co to [...] za sprawiedliwośc ze urzedaczyna co pracuje od do. ma kaske na konto co miesiac a [...] ze soba reprezentuje niech sie wypchaja i sie przejda kawalek ...tyle maja do roboty...
@ Grażynka
dnia 25.05.2011, 23:59
Ocena
komentarza:
2
Są parkingi płatne przed urzędem czemu nie korzystają ? Bo ich nie stać? Odpowiedź jest prosta. Pensja wysoka a i tak oszczędzają kosztem biednych ludzi. A podatnika...
Zarobki:
http://www.vat.pl/2205_wynagrodzenia_skarbowki_aktualnosci_vatpl_3067.php

Janek trzeba budzik nastawić na 7 i przeparkować samochód
@ ziom
dnia 25.05.2011, 23:09
Ocena
komentarza:
3
rowery im wszystkim dac!!!i tym z skarbówki i tym z wincentego pola!!!niech maja wszyscy nauczke a nie tylko biedniejsi!!!to bedzie lepsze dla srodowiska i dla jasielskich parkingow!!!
@ tn
dnia 25.05.2011, 23:39
Ocena
komentarza:
5
taka sama sytuacja jest na parkingu przy zakładzie energetycznym - pewnego dnia zatrzymałem się tam, aby zapłacić rachunek za energię. nim trzasnąłem drzwiami samochodu już stał przy mnie ochroniarz z tekstem,że to parking dla pracowników - klienci nie mają prawa tam parkować - przecież to paranoja.
@ k.
dnia 26.05.2011, 00:17
Ocena
komentarza:
6
Jestem mieszkanką tego bloku od 30-stu lat i wkurza mnie postępowanie byłego prezesa Sp-ni i pani P. równiez mieszkanki naszego bloku, która była w tym czasie w zarzadzie sp-ni. Oni nie zapytali żadnego mieszkańców czy wyrażają zgodę na oddanie części parkingu tym darmozjadom. Po cichutku sporządzono akt notarialny a mu pozostałiśmy sami sobie.Najlepiej wzywać straż miejską i policję i tak rozwazywać problem.To jest chore.
@ arlut
dnia 26.05.2011, 09:27
Ocena
komentarza:
2
Do wszystkich pyskujących w tym temacie: Taka umowa między spółdzielnią a UKS em nie wzięła się z nikąd. Sprawdźcie sobie najpierw jak wygląda własność terenu wokół bloku to zrozumiecie i będziecie jeszcze cieszyć się, że jest tak jak jest.
@ jaślanin
dnia 26.05.2011, 09:39
Ocena
komentarza:
5
parodia to dopier w niedziele na chodniku przy kościele franciszkanów,gdy nowobogatcy chcą swoim dorobkiem życia wjechać przed ołtarz aby ich wszyscy podziwiali.a że schody przeszkadzaja to bryki przrd nimi zostawiają,a pospólstwo się pomiędzy nimi przeciska i raczej klnie nie podziwia.ale co wolno wojewodzie to nie tobie s...e.
@ gbur
dnia 26.05.2011, 14:21
Ocena
komentarza:
1
Zadziwiająca choroba dotyka wtedy oczy policjantów i pasożytów ze straży miejskiej.
@ mieszkaniec
dnia 27.05.2011, 13:24
Ocena
komentarza:
1
ta sam choroba sprawia że stare harleyowce ze zdemontowanymi tłumikami przekraczają dwukrotnie normy hałasu jeżdżąc z rykiem i hukiem po Jaśle i nikt ich nie karze za ten fakt, a uszy aż bolą a małe dzieci dostają histerii ze strachu (Państwo prorodzinne???)... niech sobie jeżdżą ale ze sprawnym tłumikiem!!!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657