Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Partnerstwo na rzecz rozwoju za 60 tysięcy złotych

9

Miasto Jasło będzie uczestniczyć w projekcie partnerskim pn." Partnerstwo na rzecz rozwoju południowej części województwa podkarpackiego" na lata 2014-2015. Wkład miasta wynosi 60 tysięcy złotych.

Liderem projektu jest miasto Krosno, a jego partnerami są Gmina Miejska Sanoka, powiat krośnieński, jasielski i sanocki. Za zgodą rady Miasto Jasło dołączy do grona uczestniczących samorządów.

- Zakres projektu partnerskiego obejmuje między innymi opracowanie koncepcji dostępności komunikacyjnej wspólnego obszaru problemowego oraz koncepcji rozwoju transportu publicznego w ramach wspólnego obszaru problemowego. Ponadto obejmuje opracowanie koncepcji rozwoju przestrzeni publicznych służących wzmocnieniu lokalnych więzi społecznych na wspólnym obszarze problemowym, a także studium wykonalności dla planowanej inwestycji polegającej na uruchomieniu zintegrowanego transportu kolejowego - wyjaśnia Małgorzata Adamska-Chmiel, kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta w Jaśle.

Wartość projektu opiewa na 2 miliony złotych. Dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego wynosi 85% wszystkich kosztów. Zdaniem burmistrza Andrzej Czerneckiego wkroczenie w projekt pozwoli pozyskać środki zewnętrzne na rozwój miasta. - Wspólna realizacja projektu wzmocni działania podejmowane w ramach Podkarpackiego Trójmiasta. Do tej pory była to współpraca głównie na polu kulturalnym i promocyjnym – zaznacza Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Radni przychylili się do prośby burmistrza dotyczącej realizacji projektu i zabezpieczenia 60 tysięcy złotych w budżecie.

 (icz)

Napisany dnia: 03.04.2013, 23:17 , Tagi: UM Jasło, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Sven
dnia 03.04.2013, 23:25
Ocena
komentarza:
1
Czyli nic nie będzie jest co poniżej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polsk_riksdag
@ czesio
dnia 05.04.2013, 21:11
Ocena
komentarza:
1
plus od czesia...:)
od XVIII nic sie nie zmieniło w pijanym amoku na wiejskiej
a w językach skandynawskich wiele słów zaczyna się od :polsk... i nie są to bynajmniej superlatywy
@ Parodia.
dnia 07.04.2013, 11:54
Ocena
komentarza:
1
Znowu mamy sukcesa brawo tak trzymac.
@ PAN X
dnia 03.04.2013, 23:41
Ocena
komentarza:
6
Ręce opadają i nie tylko jak się czyta uzasadnienie do kolejnego partnerstwa urzędniczego.Tylko 60 tysięcy,a ile imprez ,fotek i krzyku będzie. No co ,wybory idą to i gadać trza,programy tworzyć i głupotę mnożyć!
@ Sven
dnia 03.04.2013, 23:43
Ocena
komentarza:
-5
To są sukcesy katolickich rządów...
@ stary prok
dnia 04.04.2013, 01:13
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ łodyniec
dnia 04.04.2013, 08:59
Ocena
komentarza:
6
"- Zakres projektu partnerskiego obejmuje między innymi opracowanie koncepcji dostępności komunikacyjnej wspólnego obszaru problemowego oraz koncepcji rozwoju transportu publicznego w ramach wspólnego obszaru problemowego.""

po Polsku tzn. trza puścić dwa pks-y więcej do Sanoka i Krosna ...

ale na co pójdzie te 2 MLN ZŁ ???

na durne debaty ? Czy lepiej- do kieszeni ?
@ g
dnia 08.04.2013, 08:23
Ocena
komentarza:
0
Puszczenie 2 autobusów to są konkrety. tu chodzi o koncepcje rozwoju. Takich mieliśmy już wiele i guzik z tego jest.
Podsumowując.
W wyniku tych koncepcji tabor zwiną.
@ jaślan
dnia 07.04.2013, 21:56
Ocena
komentarza:
0
Mam nadzieję, że w ramach tej dostępności komunikacyjnej wchodzi poprawa drogi Jasło - Krosno. Bez tego wszystko o d..ę rozbić...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ciężka praca nagrodzona – najlepsi uczniowie uhonorowani

   

  Aż 129 uczniów jasielskich szkół podstawowych otrzymało w tym roku Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Najcenniejsza z nich wszystkich statuetka Bartłomieja z Jasła trafiła do Igora Sudyki – ucznia klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w Jaśle za wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

 • Radni domagają się umów o pracę dla dwóch pracowników interwencyjnych

  Radni miejscy po raz kolejny podnoszą kwestię zatrudnienia na umowę o pracę dwóch z sześciu pracowników interwencyjnych nieprzypisanych do żadnych obiektów, utrzymujących czystość i porządek w mieście Jaśle...

 • Letnie promocje w DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle

   

  Lato zbliża się wielkimi krokami. To doskonały moment na rozpoczęcie, niekiedy odkładanego od dawna remontu łazienki. Szczególnie, że teraz można skorzystać z promocji na wybrane elementu asortymentu, jakie dla swoich klientów przygotował DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle. Sklep oferuje atrakcyjne rabaty na zakup ceramiki sanitarnej i kabin prysznicowych przy zakupie płytek.

 • Motocyklista zderzył się z jaguarem. Zginął 47-letni kierowca jednośladu

  Dzisiaj przed godziną 18. na dk 28 w Skołyszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Skołyszyn.

   

 • Miasto Jasło przekaże ponad 100 tys. zł jasielskiemu szpitalowi na zakup sprzętu diagnostycznego

   

  Samorząd Miasta Jasła, przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle ponad 100 tys. zł w formie dotacji celowej na zakup aparatów diagnostycznych do wykonywania badań echa serca i kolonoskopii. Decyzję w tej sprawie, podjęli w miniony poniedziałek, miejscy radni.   

 • Pranie dywanów metodą na „WSKROŚ”. Pierwsza taka pralnia w Jaśle!

   

  Decydując się na oddanie dywanów do pralni, postaw na profesjonalistów. Teraz będzie to łatwiejsze. W Jaśle rozpoczęła działalność pralnia dywanów, która potrafi przywrócić dywanom świeżość i czystość dzięki praniu metodą na "wskroś". 

 • Poszukiwany listem gończym były policjant trafił do aresztu

  Tomasz G., były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poszukiwany listem gończym trafił do aresztu. Mężczyzna sam zgłosił się na policję. Prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i łapownictwo.

 • Gotowi na świetną zabawę? Do Jasła przyjechało wesołe miasteczko!

   

  Tradycyjnie, już na tydzień przed Dniami Jasła, do miasta zawitało wesołe miasteczko. Teren przy obiektach sportowych jasielskiego MOSiR-u zamienił się w prawdziwe centrum rozrywki. Na dzieci i młodzież w każdym wieku oraz dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.

 • ZS w Trzcinicy ma coraz lepsze warunki do uprawiania sportów

  Dzisiaj w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanej sali gimnastycznej oraz przewiązki, która dotychczas była wykorzystywana do treningów lekkoatletycznych...

 • Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

   

  Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach na rok szkolny 2022/2023

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Ranking pożyczek online – gdzie szukać najtańszych pożyczek?

   

  Trudna sytuacja finansowa zmusza wielu Polaków do rygorystycznej kontroli i ograniczenia swoich wydatków. Niestety bywa, że nawet takie wyrzeczenia nie zawsze mogą uratować budżet domowy. W takim przypadku warto rozważyć inne możliwości na wsparcie finansowe. Pożyczki online cieszą się sporą popularnością wśród konsumentów. I to właśnie one mogą okazać się pomocnym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach. Gdzie zatem szukać najtańszych pożyczek? Na czym dokładnie polega ranking pożyczek online?

 • Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Dzięki Projektom Specjalnym, każdy kinomaniak, z łatwością znajdzie w repertuarze krośnieńskiego Kina Helios, ciekawe propozycje. Tym razem na dużym ekranie będzie można zobaczyć jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. „Lingui” to podnosząca na duchu historia kobiecej emancypacji.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657