Paulina Bara laureatką nagrody głównej w Kampanii Trzeźwy Umysł
Paulina Bara, uczennica z Gimnazjum nr 1 w Jaśle została laureatką nagrody głównej w ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Do kapituły konkursowej wpłynęło tysiące prac, z czego 400 z miasta Jasła. 26 uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów zostało dzisiaj nagrodzonych w ramach konkursu.<<FOTOGALERIA>>

Paulina Bara z Gimnazjum nr 1 w Jaśle nagrodę główną jaką jest laptop, który odbierze już jutro w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Dzisiaj natomiast 26 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z miasta Jasła otrzymało nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Producentów oraz Dziennikarzy Radiowych i Fundację „Trzeźwy Umysł”.

W pierwszym etapie kampanii zorganizowano pięć konkursów indywidualnych dla poszczególnych szkół pod hasłem: „ Na tropie piękna”, „ Dzielę się pięknem”, „Mały odkrywca”, „Eksplorator”, „Szukamy Młodych Mistrzów – Lokalni Liderzy”.

- Do kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł namalowałam martwą naturę, ponieważ jest tak wiele nieodkrytych miejsc, do których człowiek praktycznie nie ma dostępu. Chciałam to przedstawić. Chyba mi się udało – mówi zadowolona Aleksandra Kwast, laureatka konkursu. - Wybrałam się z tatą na grzyby i w ten sposób to mnie natchnęło, dlatego postanowiłam przedstawić tak piękne miejsce, które widziałam i podzielić się tym z innymi – dodaje.
Nagrodzeni uczniowie jasielskich szkół:
Anna Tarnawska (Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12), Dagmara Piątkowska (Szkoła Podstawowa nr 1), Wiktoria Gozdalska (Szkoła Podstawowa nr 8), Alina Dziedzic (Gimnazjum nr 2), Jakub Szajna (Szkoła Podstawowa nr 4), Wiktoria Rączka (Szkoła Podstawowa nr 2), Julia Gajecka (Szkoła Podstawowa nr 2), Patrycja Niziołek (Szkoła Podstawowa nr 4), Natalia Dyja (Szkoła Podstawowa nr 7), Jakub Węgrzynowicz (Gimnazjum nr 4), Aleksandra Stanula (Szkoła Podstawowa nr 8), Wiktor Toporowicz (Szkoła Podstawowa nr 10), Justyna Bukowiec (Gimnazjum nr 1), Anna Miśkowicz (Gimnazjum nr 1), Izabela Piątek (Gimnazjum nr 1), Aleksandra Kwast (Gimnazjum nr 1), Mateusz Żyra (Gimnazjum nr 1), Aleksandra Przetacznik (Gimnazjum nr 4), Łukasz Żebracki (Gimnazjum nr 1), Paulina Bara (Gimnazjum nr 1), Karol Centler (Gimnazjum nr 2), Łukasz Korczykowski (Gimnazjum nr 2), Gabriela Czerwińska (Gimnazjum nr 2), Lidka Marek (Gimnazjum nr 4), Krystian Półtorak (Gimnazjum nr 4), Agata Petrycka (Gimnazjum nr 4).

- Celem kampanii jest angażowanie młodych ludzi w różne działa profilaktyczne, czyli poprzez rozwijanie umiejętności, wyobraźni, pobudzanie ich do kreatywności dodatkowych zajęć, gdzie zamiast spędzać czas przy komputerze lub w domu proponujemy im inną formę zajęć – wyjaśnia Iwona Byczek z Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM w Jaśle.
Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł trwała od 1 kwietnia do końca czerwca.
(Red.)
