Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Petrosoft.pl i Telgam zawarły sojusz na rzecz e-rozwoju

12

14 kwietnia 2014r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp z o.o, a Przedsiębiorstwem Telekomunikacyjnym TELGAM S.A. To dwie znaczące technologiczne firmy z Jasła.

 

Petrosoft.pl to jeden z liderów w dziedzinie dostarczania oprogramowania na zamówienie oraz integracji systemów informatycznych. Spółka dostarcza własne rozwiązania dla największych firm w Polsce tj. Grupa LOTOS S.A, KGHM S.A. Telgam to Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne działające na terenie zachodniego Podkarpacia na bazie własnych sieci świadczy usługi dzierżawy łączy, dostępu do internetu, telewizji cyfrowej i telefonii. Firma buduje sieci światłowodowe w ramach programów Innowacyjna Gospodarka współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, łącząc ultraszybkim internetem miejscowości, instytucje, firmy i klientów indywidualnych na terenie zachodniego Podkarpacia.

Spółki ustanowiły plan wzajemnego wsparcia min. przy pozyskiwaniu zleceń i wdrażaniu badań nad nowymi usługami teleinformatycznymi. To jednak tylko wstęp do szerszej współpracy. Podpisana umowa o kooperacji partnerskiej ma znacznie szerszy zakres.

Spółki w ramach wspólnego Konsorcjum planują startować w przetargach organizowanych przez instytucje publiczne oraz sektor biznesowy. Kolejnym ważnym elementem podpisanej umowy jest organizacja Jasielskiego Klastra Technologii Cyfrowych, który ma skupiać branżę, uczelnie i lokalne władze z terenu działalności Spółek.

- W dzisiejszych czasach postępujące wzajemne powiązanie i przenikanie się sieci telekomunikacyjnych i informatycznych jest nieuchronne. Podstawowym punktem wyjścia dla tych procesów jest technologia cyfrowa, wdrażana przez wyżej wymienione sektory, a konsekwencją stopniowe zacieranie się różnic między nimi – mówią kierujący Spółkami Artur Ząbek i Aleksander Stojek.

- Naszą współpracą chcemy również zwrócić uwagę na fakt, jak ważną dla rozwoju przyszłościową dziedziną staje się informatyka i telekomunikacja w każdym regionie kraju. Powinno to skutkować kooperacją takich firm jak nasze z uczelniami i samorządami.Dzięki nowoczesnym technologiom nasze firmy dostarczają informatyczne i telekomunikacyjne usługi outsourcingowe dla klientów w kraju i za granicą - kontynuują.

W programie Polska Wschodnia na lata 2014-2020 dla nowych pomysłów, platform startowych internacjonalizacji MŚP, ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych (klastry)w zakresie B+R przeznaczonych zostało blisko 0,5 mld euro. Dlatego już dziś Spółki przejawiają inicjatywę do działań integracyjnych na rzecz tworzenia skupiska gospodarczego i naukowego na terenie Jasła.

-------------------------------

Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Spółka z.o.o. jest producentem oprogramowania oraz integratorem systemów informatycznych. Firma dostarcza własne rozwiązania dla największych firm w kraju będąc ich pewnym partnerem. Firma specjalizuje się w systemach logistycznych: logistyka kolejowa oraz magazynowa. Prowadzi duże centrum wsparcia informatycznego dla kilkudziesięciu klientów z całego kraju. Posiada kilka oddziałów w Polsce zatrudnia kilkudziesięciu pracowników jej obroty za 2013r osiągnęły 12 mln zł.

Telgam S.A. to firma telekomunikacyjna budująca własne sieci światłowodowe na potrzeby dostępu do internetu, telewizji i telefonii, dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Plan inwestycyjny spółki obejmuje budowę do 2016r ok. 260 km sieci światłowodowych w modelu FTTH na terenie zachodniego Podkarpacia ( głównie powiat Jasło i ościenne ). Akcje Spółki od 2013r notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwszej spółki z Jasła i od marca br. wchodzą w skład NCIndex30.

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A.

Napisany dnia: 17.04.2014, 14:33
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Baleronik
dnia 17.04.2014, 14:39
Ocena
komentarza:
7
No to ja rezygnuje z tej firmy , jestem rolnikiem i skoro Rosja i Ukraina blokuje moje wyroby to ja tez nie chce wspomagac ich firm .
@ kupuj lokalne produkty
dnia 17.04.2014, 15:43
Ocena
komentarza:
5
Tez omijam firmy z rosyjskim kapitałem . Nie tankuje np. na BP i ni kupuje produktów Siemensa
@ Realista
dnia 17.04.2014, 16:28
Ocena
komentarza:
2
A jak tankujesz na innej stacji to ta benzyna jest zrobiona z polskiego siana ??? A gaz którym grzejesz/gotujesz w domu to kupujesz w Biedronce ???
@ asa
dnia 17.04.2014, 17:08
Ocena
komentarza:
5
Ja nie tankuję , a w domu nawet instalacji gazowej brak , wystarcza mi prąd .
@ robson
dnia 17.04.2014, 17:13
Ocena
komentarza:
1
Realista nie rozróżniasz jednej sprawy , co innego tankować benzyne zrobioną z rosyjskiej ropy a co innego tankować w stacji której współwłascicielem jest Rosja .
Gdyby było tak jak piszesz to ludzie tankowaliby gdzie popadnie a jakos sa stacje do których chetniej podjeżdzaja i są takie ktore omijają , wystarczy popatrzec na jakich w Jaśle ludzie częsciej tankują .
@ Stach
dnia 17.04.2014, 17:20
Ocena
komentarza:
4
Popieram , zawsze patrzę kto produkuje towar i wybieram to co jest robione w Polsce zamiast dawac zarabiac banksterom z jUSrAela lub Rosji . Lepiej nawet zaplacic lokalnemu wytwórcy pare groszy wiecej niz dac zarabiac tym ze wschodu lub zachodu . Trzeba sie troche orientować by nie dac sie wrobić i na przyklad kupić konserwę z chińskiego Krakusa ;)
@ oz
dnia 17.04.2014, 15:30
Ocena
komentarza:
5
gdyby nie grupa lotos , petrosoft by nie istniało, wystarczy zaobserwowac ich produkty w dennych sestemach kolejkowania w naszych przepięknych urzędach ha ha, no no prawie doline krzemową mamy !!! brawo.
@ Domownik
dnia 17.04.2014, 15:33
Ocena
komentarza:
-4
nareszcie jakaś aktywność w Jasle !

Młodzi ludzie powinni uczyć się telekomunikacji i informatyki to przyszłość.

Dawno nie czytałem pozytywnej informacji na J4u
@ to nie są brednie !
dnia 17.04.2014, 22:23
Ocena
komentarza:
2
To tylko prężenie kto ma dłuższego a nie poważne roszady !
@ Antek
dnia 18.04.2014, 13:48
Ocena
komentarza:
4
Ludzie przestańcie krytykować tylko cieszcie się , że w Jaśle są jeszcze takie firmy bo niedługo będzie tutaj PUSTYNIA !!!
@ noga
dnia 18.04.2014, 18:35
Ocena
komentarza:
3
o czym te trole piszą przeciez to jasielskie firmy nalezące do prywatnych osób
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Franciszkanie na kwarantannie. Jeden z duchownych zakażony koronawirusem

  - W związku z zachorowaniem na koronawirusa jednego z ojców i kwarantanny mających z nim styczność posługa duszpasterska w kościele została znacznie ograniczona – poinformowali ojcowie z klasztoru Franciszkanów w Jaśle. Jasielski Sanepid szuka osób, które początkiem sierpnia podczas odprawianych mszy przyjmowały komunię świętą.

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Oddział zakaźny w Jaśle zamknięty do odwołania. U jednej z pracownic wykryto koronawirusa

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną od 6 sierpnia 2020 r. wstrzymana zostaje do odwołania działalność Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i WZW, Poradni Chorób Zakaźnych, Punktu Konsultacyjnego – czytamy w oficjalnej informacji podanej przez dyrekcję szpitala.

   

 • OSP Tarnowiec z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

   

  Na wyposażenie jednostki OSP w Tarnowcu trafił nowy pojazd. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy służył będzie strażakom ochotnikom głównie do działań związanych z ratownictwem technicznym i powodziowym. 

 • CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak poradzili sobie z nim uczniowie szkół z powiatu jasielskiego?

   

  Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne informacje o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W całej Polsce przystąpiło do niego 343 025 uczniów VIII klas szkół podstawowych. Średni wynik z języka polskiego wyniósł 59 proc. punktów możliwych do otrzymania. W przypadku matematyki jest to 46 proc. Jak na tle uczniów w kraju wypadli ósmoklasiści z powiatu jasielskiego?

 • Trzy nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w dzisiejszym komunikacie o kolejnych 33. przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego. Na COVID-19 zachorowało kolejnych 3. mieszkańców powiatu jasielskiego (dwóch mężczyzn i jedna kobieta).

 • Groził pracownikom stacji paliw. Usłyszał prokuratorskie zarzuty

  Sobotniej nocy pracownicy trzech stacji paliw na terenie powiatu jasielskiego przeżyli chwile grozy. Młody mężczyzna grożąc im pobiciem zażądał wydania papierosów. Ostatecznie  został zatrzymany przez policjantów na stacji paliw Grosar w Jaśle...

 • Wakacje z tenisem – zapisy nadal trwają

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja zaprasza do Wakacyjnej Szkółki Tenisowej. Chętne osoby, które nie zdążyły z zapisem dziecka na zajęcia mamy świetną wiadomość!  Zajęcia będziemy prowadzić do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy, gdyż pozostało już mało czasu. 

 • Blisko 500 tys. zł na remont drogi KG2

   

  Droga KG2 została oddana do użytku w styczniu bieżącego roku.  Szybko okazało się, że nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 posiada szereg usterek, które zostały usunięte w ramach udzielonej gwarancji przez wykonawcę robót. Teraz, droga wymaga przeprowadzenia kolejnych prac remontowych, w związku ze skutkami czerwcowych nawałnic. PZDW w Rzeszowie szacuje, że koszt przewidzianych napraw wyniesie około 500 tys. zł.

 • Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazało blisko 2 mln zł do poszkodowanych w wyniku powodzi

  Po czerwcowych nawałnicach, jakie przeszły przez Podkarpacie, Caritas Diecezji Rzeszowskiej ruszyło na pomoc powodzianom. Oprócz wsparcia rzeczowego poszkodowane rodziny otrzymały środki finansowe. W ramach zbiórki do puszek zorganizowanej w parafiach oraz od darczyńców udało się zebrać kwotę 1 744,800 zł...

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105