Strona główna

Petrosoft.pl i Telgam zawarły sojusz na rzecz e-rozwoju

12

14 kwietnia 2014r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp z o.o, a Przedsiębiorstwem Telekomunikacyjnym TELGAM S.A. To dwie znaczące technologiczne firmy z Jasła.

 

Petrosoft.pl to jeden z liderów w dziedzinie dostarczania oprogramowania na zamówienie oraz integracji systemów informatycznych. Spółka dostarcza własne rozwiązania dla największych firm w Polsce tj. Grupa LOTOS S.A, KGHM S.A. Telgam to Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne działające na terenie zachodniego Podkarpacia na bazie własnych sieci świadczy usługi dzierżawy łączy, dostępu do internetu, telewizji cyfrowej i telefonii. Firma buduje sieci światłowodowe w ramach programów Innowacyjna Gospodarka współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, łącząc ultraszybkim internetem miejscowości, instytucje, firmy i klientów indywidualnych na terenie zachodniego Podkarpacia.

Spółki ustanowiły plan wzajemnego wsparcia min. przy pozyskiwaniu zleceń i wdrażaniu badań nad nowymi usługami teleinformatycznymi. To jednak tylko wstęp do szerszej współpracy. Podpisana umowa o kooperacji partnerskiej ma znacznie szerszy zakres.

Spółki w ramach wspólnego Konsorcjum planują startować w przetargach organizowanych przez instytucje publiczne oraz sektor biznesowy. Kolejnym ważnym elementem podpisanej umowy jest organizacja Jasielskiego Klastra Technologii Cyfrowych, który ma skupiać branżę, uczelnie i lokalne władze z terenu działalności Spółek.

- W dzisiejszych czasach postępujące wzajemne powiązanie i przenikanie się sieci telekomunikacyjnych i informatycznych jest nieuchronne. Podstawowym punktem wyjścia dla tych procesów jest technologia cyfrowa, wdrażana przez wyżej wymienione sektory, a konsekwencją stopniowe zacieranie się różnic między nimi – mówią kierujący Spółkami Artur Ząbek i Aleksander Stojek.

- Naszą współpracą chcemy również zwrócić uwagę na fakt, jak ważną dla rozwoju przyszłościową dziedziną staje się informatyka i telekomunikacja w każdym regionie kraju. Powinno to skutkować kooperacją takich firm jak nasze z uczelniami i samorządami.Dzięki nowoczesnym technologiom nasze firmy dostarczają informatyczne i telekomunikacyjne usługi outsourcingowe dla klientów w kraju i za granicą - kontynuują.

W programie Polska Wschodnia na lata 2014-2020 dla nowych pomysłów, platform startowych internacjonalizacji MŚP, ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych (klastry)w zakresie B+R przeznaczonych zostało blisko 0,5 mld euro. Dlatego już dziś Spółki przejawiają inicjatywę do działań integracyjnych na rzecz tworzenia skupiska gospodarczego i naukowego na terenie Jasła.

-------------------------------

Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Spółka z.o.o. jest producentem oprogramowania oraz integratorem systemów informatycznych. Firma dostarcza własne rozwiązania dla największych firm w kraju będąc ich pewnym partnerem. Firma specjalizuje się w systemach logistycznych: logistyka kolejowa oraz magazynowa. Prowadzi duże centrum wsparcia informatycznego dla kilkudziesięciu klientów z całego kraju. Posiada kilka oddziałów w Polsce zatrudnia kilkudziesięciu pracowników jej obroty za 2013r osiągnęły 12 mln zł.

Telgam S.A. to firma telekomunikacyjna budująca własne sieci światłowodowe na potrzeby dostępu do internetu, telewizji i telefonii, dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Plan inwestycyjny spółki obejmuje budowę do 2016r ok. 260 km sieci światłowodowych w modelu FTTH na terenie zachodniego Podkarpacia ( głównie powiat Jasło i ościenne ). Akcje Spółki od 2013r notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwszej spółki z Jasła i od marca br. wchodzą w skład NCIndex30.

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A.

Napisany dnia: 17.04.2014, 14:33 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Baleronik
dnia 17.04.2014, 14:39
Ocena
komentarza:
7
No to ja rezygnuje z tej firmy , jestem rolnikiem i skoro Rosja i Ukraina blokuje moje wyroby to ja tez nie chce wspomagac ich firm .
@ kupuj lokalne produkty
dnia 17.04.2014, 15:43
Ocena
komentarza:
5
Tez omijam firmy z rosyjskim kapitałem . Nie tankuje np. na BP i ni kupuje produktów Siemensa
@ Realista
dnia 17.04.2014, 16:28
Ocena
komentarza:
2
A jak tankujesz na innej stacji to ta benzyna jest zrobiona z polskiego siana ??? A gaz którym grzejesz/gotujesz w domu to kupujesz w Biedronce ???
@ asa
dnia 17.04.2014, 17:08
Ocena
komentarza:
5
Ja nie tankuję , a w domu nawet instalacji gazowej brak , wystarcza mi prąd .
@ robson
dnia 17.04.2014, 17:13
Ocena
komentarza:
1
Realista nie rozróżniasz jednej sprawy , co innego tankować benzyne zrobioną z rosyjskiej ropy a co innego tankować w stacji której współwłascicielem jest Rosja .
Gdyby było tak jak piszesz to ludzie tankowaliby gdzie popadnie a jakos sa stacje do których chetniej podjeżdzaja i są takie ktore omijają , wystarczy popatrzec na jakich w Jaśle ludzie częsciej tankują .
@ Stach
dnia 17.04.2014, 17:20
Ocena
komentarza:
4
Popieram , zawsze patrzę kto produkuje towar i wybieram to co jest robione w Polsce zamiast dawac zarabiac banksterom z jUSrAela lub Rosji . Lepiej nawet zaplacic lokalnemu wytwórcy pare groszy wiecej niz dac zarabiac tym ze wschodu lub zachodu . Trzeba sie troche orientować by nie dac sie wrobić i na przyklad kupić konserwę z chińskiego Krakusa ;)
@ oz
dnia 17.04.2014, 15:30
Ocena
komentarza:
5
gdyby nie grupa lotos , petrosoft by nie istniało, wystarczy zaobserwowac ich produkty w dennych sestemach kolejkowania w naszych przepięknych urzędach ha ha, no no prawie doline krzemową mamy !!! brawo.
@ Domownik
dnia 17.04.2014, 15:33
Ocena
komentarza:
-4
nareszcie jakaś aktywność w Jasle !

Młodzi ludzie powinni uczyć się telekomunikacji i informatyki to przyszłość.

Dawno nie czytałem pozytywnej informacji na J4u
@ to nie są brednie !
dnia 17.04.2014, 22:23
Ocena
komentarza:
2
To tylko prężenie kto ma dłuższego a nie poważne roszady !
@ Antek
dnia 18.04.2014, 13:48
Ocena
komentarza:
4
Ludzie przestańcie krytykować tylko cieszcie się , że w Jaśle są jeszcze takie firmy bo niedługo będzie tutaj PUSTYNIA !!!
@ noga
dnia 18.04.2014, 18:35
Ocena
komentarza:
3
o czym te trole piszą przeciez to jasielskie firmy nalezące do prywatnych osób
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle i okolicach grasują złodzieje

  W ostatnich dniach na terenie Jasła i Dębowca doszło do kradzieży z włamaniem. Mieszkańcom splądrowanego mieszkania oraz domu jednorodzinnego skradziono pieniądze i biżuterie. Sprawę bada jasielska policja.

 • Tablica z herbem Jasła zniknęła z mogiły jaślan poległych pod Firlejówką

   

  Firlejówka jest dla jaślan miejscem ze wszech miar wyjątkowym. W świadomości i kulturze historycznej lokalnej społeczności w ciągu dziesięcioleci urosła do rangi niepodważalnego symbolu męstwa i bezgranicznego poświęcenia ojczyźnie. Miejsce, które winno być otoczone szczególną czcią stało się jednak w ostatnim czasie polem dla zabiegów, które z trudem uznać można za przykład godnego upamiętnienia bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

 • Zderzenie BMW z volvo we Wrocance

  W miejscowości Wrocanka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Tuż za łukiem drogi zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

 • W Cieklinie powstanie strzelnica

  Rada powiatu zabezpieczyła 350 tys. zł na budowę strzelnicy powiatowej w Cieklinie. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 2 mln zł. Zarząd powiatu ubiegać się będzie o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 • Małgorzata Adamska-Chmiel drugim zastępcą burmistrza

  Dzisiaj burmistrz Jasła Ryszard Pabian powołał swojego drugiego zastępcę. Małgorzata Adamska-Chmiel dotychczas pełniła funkcję kierownika Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego. Pod jej skrzydłami miasto pozyskało 150 milionów złotych dofinansowania.

 • Powiat planuje budowę dwóch mostów i dróg powiatowych

  Rada Powiatu w Jaśle wyraziła zgodę na przystąpienie do budowy dwóch mostów na rzece Jasiołce oraz na rzece Ropie, a także wyraziła zgodę na zabezpieczenie środków w kwocie 200 tys. zł na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowych.

 • Wkrótce odwiedzimy groby naszych bliskich

   

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Nasza polska tradycja nakazuje, abyśmy odwiedzali w te dni groby swoich bliskich z rodziny i znajomych. Zapalili znicze, złożyli stroiki i chryzantemy w doniczkach.

 • Frekwencja wyborcza w Jaśle wyższa niż 4 lata temu

  Trwają wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do godziny 12.00 frekwencja wyborcza w mieście Jaśle wyniosła 20,1%.

 • Wypadek w Gorzycach. Trzech motocyklistów trafiło do szpitala

  Dzisiaj około godziny 10. na drodze wojewódzkiej nr 992 w Gorzycach doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i trzech motocykli. W wyniku tego zdarzenia do jasielskiego szpitala przetransportowano trzy osoby kierujące jednośladem. Obecnie droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do dwóch godzin.

 • Pożar sortowni odpadów w Wolicy. Strażacy walczą z ogniem

  Około godziny 17. w Wolicy wybuchł pożar sortowni odpadów w Wolicy. Ogromne kłęby ciemnego dymu zawisły nad Jasłem. Strażacy z ponad 30 jednostek z powiatu jasielskiego, a także z Krosna, Dębicy, Łańcuta, czy Sanoka zmagają się z gaszeniem pożaru.

 • Tam mógł być cmentarz. Budowa drogi wstrzymana

   

  Budowa odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle została wstrzymana zanim na dobre się rozpoczęła. Na placu budowy blisko dwa tygodnie temu podczas prac archeologicznych odnaleziono szkielet kobiety. Zagadkowe odkrycie pozwoliło na postawienie istotnego z punktu widzenia inwestycji pytania. Czy na trasie przebiegu drogi znajdował się niegdyś cmentarz żydowski?

 • Rusza kolejna edycja społecznej zbiórki zniczy na polskie groby na Ziemi Lwowskiej

   

  W ubiegłym roku w listopadzie harcerki i harcerze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” im. płk. Leopolda Lisa-Kuli działającej przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyli wycieczkę patriotyczną do Lwowa i Zadwórza.  Zabrali ze sobą ponad 1 100 zniczy zgromadzonych w społecznej zbiórce, której organizatorami było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego i 139. DH „Lisy”. W tym roku postanowili powtórzyć akcję.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105