Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Petrosoft.pl i Telgam zawarły sojusz na rzecz e-rozwoju

12

14 kwietnia 2014r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp z o.o, a Przedsiębiorstwem Telekomunikacyjnym TELGAM S.A. To dwie znaczące technologiczne firmy z Jasła.

 

Petrosoft.pl to jeden z liderów w dziedzinie dostarczania oprogramowania na zamówienie oraz integracji systemów informatycznych. Spółka dostarcza własne rozwiązania dla największych firm w Polsce tj. Grupa LOTOS S.A, KGHM S.A. Telgam to Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne działające na terenie zachodniego Podkarpacia na bazie własnych sieci świadczy usługi dzierżawy łączy, dostępu do internetu, telewizji cyfrowej i telefonii. Firma buduje sieci światłowodowe w ramach programów Innowacyjna Gospodarka współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, łącząc ultraszybkim internetem miejscowości, instytucje, firmy i klientów indywidualnych na terenie zachodniego Podkarpacia.

Spółki ustanowiły plan wzajemnego wsparcia min. przy pozyskiwaniu zleceń i wdrażaniu badań nad nowymi usługami teleinformatycznymi. To jednak tylko wstęp do szerszej współpracy. Podpisana umowa o kooperacji partnerskiej ma znacznie szerszy zakres.

Spółki w ramach wspólnego Konsorcjum planują startować w przetargach organizowanych przez instytucje publiczne oraz sektor biznesowy. Kolejnym ważnym elementem podpisanej umowy jest organizacja Jasielskiego Klastra Technologii Cyfrowych, który ma skupiać branżę, uczelnie i lokalne władze z terenu działalności Spółek.

- W dzisiejszych czasach postępujące wzajemne powiązanie i przenikanie się sieci telekomunikacyjnych i informatycznych jest nieuchronne. Podstawowym punktem wyjścia dla tych procesów jest technologia cyfrowa, wdrażana przez wyżej wymienione sektory, a konsekwencją stopniowe zacieranie się różnic między nimi – mówią kierujący Spółkami Artur Ząbek i Aleksander Stojek.

- Naszą współpracą chcemy również zwrócić uwagę na fakt, jak ważną dla rozwoju przyszłościową dziedziną staje się informatyka i telekomunikacja w każdym regionie kraju. Powinno to skutkować kooperacją takich firm jak nasze z uczelniami i samorządami.Dzięki nowoczesnym technologiom nasze firmy dostarczają informatyczne i telekomunikacyjne usługi outsourcingowe dla klientów w kraju i za granicą - kontynuują.

W programie Polska Wschodnia na lata 2014-2020 dla nowych pomysłów, platform startowych internacjonalizacji MŚP, ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych (klastry)w zakresie B+R przeznaczonych zostało blisko 0,5 mld euro. Dlatego już dziś Spółki przejawiają inicjatywę do działań integracyjnych na rzecz tworzenia skupiska gospodarczego i naukowego na terenie Jasła.

-------------------------------

Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Spółka z.o.o. jest producentem oprogramowania oraz integratorem systemów informatycznych. Firma dostarcza własne rozwiązania dla największych firm w kraju będąc ich pewnym partnerem. Firma specjalizuje się w systemach logistycznych: logistyka kolejowa oraz magazynowa. Prowadzi duże centrum wsparcia informatycznego dla kilkudziesięciu klientów z całego kraju. Posiada kilka oddziałów w Polsce zatrudnia kilkudziesięciu pracowników jej obroty za 2013r osiągnęły 12 mln zł.

Telgam S.A. to firma telekomunikacyjna budująca własne sieci światłowodowe na potrzeby dostępu do internetu, telewizji i telefonii, dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Plan inwestycyjny spółki obejmuje budowę do 2016r ok. 260 km sieci światłowodowych w modelu FTTH na terenie zachodniego Podkarpacia ( głównie powiat Jasło i ościenne ). Akcje Spółki od 2013r notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych jako pierwszej spółki z Jasła i od marca br. wchodzą w skład NCIndex30.

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A.

Napisany dnia: 17.04.2014, 14:33
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Baleronik
dnia 17.04.2014, 14:39
Ocena
komentarza:
7
No to ja rezygnuje z tej firmy , jestem rolnikiem i skoro Rosja i Ukraina blokuje moje wyroby to ja tez nie chce wspomagac ich firm .
@ kupuj lokalne produkty
dnia 17.04.2014, 15:43
Ocena
komentarza:
5
Tez omijam firmy z rosyjskim kapitałem . Nie tankuje np. na BP i ni kupuje produktów Siemensa
@ Realista
dnia 17.04.2014, 16:28
Ocena
komentarza:
2
A jak tankujesz na innej stacji to ta benzyna jest zrobiona z polskiego siana ??? A gaz którym grzejesz/gotujesz w domu to kupujesz w Biedronce ???
@ asa
dnia 17.04.2014, 17:08
Ocena
komentarza:
5
Ja nie tankuję , a w domu nawet instalacji gazowej brak , wystarcza mi prąd .
@ robson
dnia 17.04.2014, 17:13
Ocena
komentarza:
1
Realista nie rozróżniasz jednej sprawy , co innego tankować benzyne zrobioną z rosyjskiej ropy a co innego tankować w stacji której współwłascicielem jest Rosja .
Gdyby było tak jak piszesz to ludzie tankowaliby gdzie popadnie a jakos sa stacje do których chetniej podjeżdzaja i są takie ktore omijają , wystarczy popatrzec na jakich w Jaśle ludzie częsciej tankują .
@ Stach
dnia 17.04.2014, 17:20
Ocena
komentarza:
4
Popieram , zawsze patrzę kto produkuje towar i wybieram to co jest robione w Polsce zamiast dawac zarabiac banksterom z jUSrAela lub Rosji . Lepiej nawet zaplacic lokalnemu wytwórcy pare groszy wiecej niz dac zarabiac tym ze wschodu lub zachodu . Trzeba sie troche orientować by nie dac sie wrobić i na przyklad kupić konserwę z chińskiego Krakusa ;)
@ oz
dnia 17.04.2014, 15:30
Ocena
komentarza:
5
gdyby nie grupa lotos , petrosoft by nie istniało, wystarczy zaobserwowac ich produkty w dennych sestemach kolejkowania w naszych przepięknych urzędach ha ha, no no prawie doline krzemową mamy !!! brawo.
@ Domownik
dnia 17.04.2014, 15:33
Ocena
komentarza:
-4
nareszcie jakaś aktywność w Jasle !

Młodzi ludzie powinni uczyć się telekomunikacji i informatyki to przyszłość.

Dawno nie czytałem pozytywnej informacji na J4u
@ to nie są brednie !
dnia 17.04.2014, 22:23
Ocena
komentarza:
2
To tylko prężenie kto ma dłuższego a nie poważne roszady !
@ Antek
dnia 18.04.2014, 13:48
Ocena
komentarza:
4
Ludzie przestańcie krytykować tylko cieszcie się , że w Jaśle są jeszcze takie firmy bo niedługo będzie tutaj PUSTYNIA !!!
@ noga
dnia 18.04.2014, 18:35
Ocena
komentarza:
3
o czym te trole piszą przeciez to jasielskie firmy nalezące do prywatnych osób
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Polski Ład – zmiany w zasadach rozliczania składki na ubezpieczenie zdrowotne. Dyżur telefoniczny ZUS pod patronatem Jaslo4u.pl

   

  Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biuro rachunkowe? Chciałbyś się dowiedzieć jakie zmiany wprowadził Polski Ład w rozliczaniu składek na ubezpieczenie zdrowotne? 21 stycznia zapraszamy na dyżur telefoniczny ekspertów Oddziału ZUS w Jaśle, którzy będą odpowiadać na pytania z zakresu zmian w ubezpieczeniach wynikających z Polskiego Ładu.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Wieloletni lider rynku samochodów osobowych wraca do gry !

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105