Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Pielęgniarki i położne czują się degradowane. Zapowiadają akcję protestacyjną

319

Kończy się cierpliwość związków zawodowych pielęgniarek jasielskiego szpitala. Podjęte rozmowy i wystosowane pisma do dyrekcji lecznicy nie przyniosły żadnych rezultatów. Konflikt na linii pracownik-pracodawca zaostrza się. - Chaos w zakresie wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych jest tak duży, iż nie wykluczamy podjęcia sporu zbiorowego oraz akcji protestacyjnych – podkreśla Agnieszka Maksym, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.

Związki zawodowe pielęgniarek domagają się czytelnych zasad w zakresie uznawania kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych zatrudnionych w szpitalu oraz zasad ustalania wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych określonych w ustawie z 8 czerwca 2017 r. Sęk w tym, że dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, jak podkreślają pracownicy nie ustaliła zasad awansu zawodowego pielęgniarek i położnych. - Nie uznajemy wyłącznie możliwości uczestniczenia w konkursie na pielęgniarkę oddziałową czy naczelną – mówi A. Maksym i dodaje - przepisy powszechne tj. Rozporządzenie Ministra zdrowia z 20 lipca 2011 r. daje pracodawcom czytelny katalog stanowisk, na którym mogą być zatrudnieni pracownicy. Jest to także narzędzie związane ze ścieżką awansu zawodowego - określa stanowiska od najniższego do najwyższego. Przepisy zawarte w ustawie mają charakter porządkujący i mają na celu zwiększenie możliwości awansu zawodowego oraz stanowią jednocześnie realizację postanowień określonych w Strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce, w zakresie ustalania ścieżki awansu zawodowego w tych zawodach. Strategia to dokument, który określa kierunki działań i zmian jakie należy podjąć, aby zapewnić wysoką jakość oraz bezpieczeństwo opieki pielęgniarskiej, a także zachęcić do wyboru tego zawodu.

Tymczasem, jak wskazują związki zawodowe, pracownicy z tytułem zawodowym magistra są degradowani. - W 2022 r. rozpoczęto procedurę zmiany umów o pracę w zakresie stanowiska pracy, kolejno przedkładane były porozumienia stron w zakresie obniżenia wynagrodzeń zasadniczych i degradacji – wyjaśnia przewodnicząca ZOZ ZPOA. Miało to miejsce w momencie, kiedy NFZ przestał przeznaczać środki na wynagrodzenie konkretnej pielęgniarki na tzw. "pesel", ale dokonywał tego zbiorczo, jako wzrost kwoty kontraktu. Od tamtej pory pojawił się problem z uzyskaniem awansu zawodowego i wyższego wynagrodzenia. Co więcej, odmówiono podwyższania wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarkom, które podniosły swoje kwalifikacje również na mocy umów zawartych z pracodawcą.

Związki zawodowe oczekują od władz powiatu jasielskiego kontroli w szpitalu, spotkania z nimi i omówienia problemu, a także zobowiązania kierownika podległego podmiotu leczniczego do polubownego uregulowania kwestii wynagrodzeń pielęgniarkom i położnym wraz z zobowiązaniem wypłaty w tych przypadkach, gdzie bezprawnie zostało ono obniżone (pracownicy nie otrzymali wypowiedzeń zmieniających, a wynagrodzenie jest niższe) oraz gdy nie zostało podniesione (pracodawca zobowiązał pracownika do podnoszenia wykształcenia, ale odmówił podniesienia wynagrodzenia).

- Liczymy na poważne potraktowanie naszego wniosku i podjęcie bez zbędnej zwłoki działań mających na celu zażegnanie konfliktu i satysfakcjonujące pracowników rozwiązanie problemu wynagrodzeń. Dajemy czas na podjęcie aktywnych oraz realnych działań do końca lutego. Jednocześnie, by nie być gołosłownymi i wskazać, że sprawa jest naprawdę istotna i pilna, a pielęgniarki oraz położne niezadowolone - związki zawodowe podejmą działania przepisane prawem w zakresie akcji protestacyjnej. Niestety, nasze próby pokojowego, a także polubownego rozwiązania tej sytuacji z pracodawcą trwające od września 2023 roku zawiodły – dodaje szefowa związków.

Na sesji Rady Powiatu w Jaśle głos zabrała również pielęgniarka, którą osobiście ta sytuacja dotknęła. Jak podkreśliła, czuje się oszukana. Jadwiga Małek, Naczelna Pielęgniarka Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zapewnia, że uczestniczy w rozmowach z dyrekcją i wkrótce zostanie przedstawiony pielęgniarkom plan awansu oraz zatrudnienia.

Radna Ewa Wawro skierowała do starosty Adama Pawlusia zapytanie w sprawie zapowiadanego przez związki zawodowe pielęgniarek jasielskiego szpitala sporu zbiorowego. Jak zauważyła, władze powiatu nie reagują na niepokojące sygnały docierające z kręgów szpitalnych, nawiązała tym samym do protestów techników rtg oraz pracowników pogotowia, które miały miejsce w ostatnich latach.

- W trakcie całej kadencji wielokrotnie zwracałam uwagę na brak jasnej i czytelnej polityki kadrowej szpitala w zakresie kadry medycznej, administracji oraz gospodarki i obsługi. A skoro jej brakuje to można odnieść wrażenie, że podnoszenie albo zaszeregowanie pracowników do poszczególnych kategorii płacowych odbywało i odbywa się nadal „po uważaniu” dyrekcji szpitala, a nie w oparciu o przyjęte kryteria. W pełni rozumiem trudną sytuację ekonomiczną szpitala, ale nie można zgodzić się na to, by pracownicy z dnia na dzień byli zaskakiwani zmianami płacowymi niezgodnymi z obowiązującym regulaminem wynagrodzeń – podkreśla radna E. Wawro. - Szokująca dla mnie, jak również samych zainteresowanych, jest aktualna narracja dyrekcji szpitala mówiąca o tym, że lepiej wykształcone pielęgniarki nie są nam potrzebne w szpitalu. Biorąc pod uwagę braki kadrowe wśród kadry lekarskiej sprawa staje się wręcz kuriozalna. Sytuacje, że na oddziałach brakuje lekarzy, a pacjenci często pozostają wyłącznie pod opieką pielęgniarek, z tego co mi wiadomo, są nagminne – dodaje zbulwersowana.

Wicestarosta Stanisław Pankiewicz zapewnił związki zawodowe, że w najbliższym czasie zorganizuje spotkanie, nie później niż do 1 marca br. Do tematu wrócimy.

id

Napisany dnia: 25.02.2024, 11:37

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ zawiedziona
dnia 05.03.2024, 09:43 · Zgłoś
Dlaczego tylko pielęgniarki mają dostać podwyżki a inni to co. Skoro im tak źle, mają tak mało to dlaczego pracują mając 62, 63 lata a nie idą na emeryturę. Wypowiedzi pielęgniarek: nie idę na emeryturę bo mamy bardzo dobre płace, dobrze wreszcie zarabiam a w pracy się nie przemęczam i etc. Pracują tylko 37 godzin tygodniowo. Na oddziale lezy dwóch pacjentów a pani pielęgniarka ta zmęczona po przepracowanej nocy na oddziale Kiedy leżałam na oddziale to też zauważyłam, wyżywienie panie pielęgniarki mają gratis - może tym by się też zainteresowała Pani Dyrektor. Może by popatrzyła na cały personel na podwyżki ( pomijamy biurowiec) i nie dyskryminowała innych.
Odpowiedz
0
@ Midwife
dnia 28.02.2024, 13:08 · Zgłoś
Drogie Panie Pielegniarki i Położne!!!
To przecież Wy wybieracie swoje władze samorządu.Może warto przed wyborami zweryfikować kompetencje kandydatów??!!!
Nie wybierajmy swoich przedstawicieli z automatu na kolejne kadencje!!! Stanowiska "przez zasiedzenie" nie przynoszą Wam korzyści!!!Zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia!!!
Odpowiedz
0
@ Pracownik
dnia 01.03.2024, 10:24 · Zgłoś
Midwife nie wiesz jak jest w Jaśle? Zawsze ktoś jest podstawiony i ten "wybór" to tylko w teorii. Stanowiska są obstawione już przed wyborami
Odpowiedz
0
@ Abnegat
dnia 28.02.2024, 07:47 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
5
@ Rada dla pielegniarek
dnia 27.02.2024, 14:48 · Zgłoś
Wywalczcie osobny fundusz płacy dla pielęgniarek i personelu pomocniczego;wrzucanie do "wspólnego wora"wraz z lekarzami powoduje,że lekarze zawsze Was "wyrolują",a mówiąc wprost okradną z należnych pieniędzy.
Odpowiedz
5
@ Rada dla pielegniarek
dnia 27.02.2024, 15:29 · Zgłoś
Oczywiście musi to być załatwione ustawowo;od czego macie parlamentarzystów Marię K. i Alicję Z.i ;niech wreszcie coś zrobią.
Odpowiedz
6
@ Pacjentka Maria
dnia 27.02.2024, 13:53 · Zgłoś
Popieram protest pielęgniarek
Za ich ciężką pracę należy się godziwe wynagrodzenie. Nie można zapominać o tym że to właśnie pielęgniarki, tylko i jedynie one najwięcej czasu spędzają z pacjentami, okazują najwięcej zainteresowania, poświęcenia, empatii.
Nie można krytykować ich za to że są czasem oschłe czy mniej dostępne niż pacjenci czy rodzina oczekują, jest ich zwyczajnie ZA MAŁO, żeby każdemu dogodzić!!! A jak społeczeństwo będzie nadal tak najeżdżać na pielęgniarki to będzie ich jeszcze mniej, bo kto by to wytrzymał. Tak ciężko harować i jeszcze zbierać baty i hejt.

DYREKTOR POWINIEN PŁACIĆ IM GODNE WYNAGRODZENIE ZA ICH PRACĘ A NIE ZMUSZAĆ DO TAKICH POSUNIĘĆ.
Odpowiedz
3
@ Paulina
dnia 27.02.2024, 00:43 · Zgłoś
Wszystko rozumiem ale uważam, że w pierwszej kolejności powinien pojawić się państwowy fundusz na szkolenia personelu medycznego z zaresu empatii. Po takim szkoleniu i egzaminie zaliczonym na 100% dopiero by panie i panowie dostali podwyżki. Podwyżka była by zabierana w razie skarg pacjentów. Ale by się zaraz miło do nas pacjentów odnosili ! Bo szczerze mam 35 lat a z różnych powodów nie skłamię jak powiem, że spotkałam kilkudziesięciu jak nie ponad stu przedstawicieli zawodów medycznych, którzy powinni ze swoim podejściem w szpitalach tylko podłogi myć i się nie odzywać do ludzi. A Ci z powołaniem i empatią ? To tak mała garstka... Tylu obelg co w szpitalach to się nigdzie nie nasłuchałam... Trauma została.
Odpowiedz
2
@ Emerytka
dnia 27.02.2024, 10:34 · Zgłoś
Zgadzam się w zupelnosci
Odpowiedz
-2
@ Loli
dnia 26.02.2024, 22:08 · Zgłoś
Wszystkie zawody budżetówki zawsze strajkują bo im można wiedzą że,mogą coś wywalczyć
Odpowiedz
3
@ Zenek
dnia 27.02.2024, 11:48 · Zgłoś
Covid się skończył trzeba pracować a dodatków nie ma
Odpowiedz
5
@ nie-VIP
dnia 26.02.2024, 17:59 · Zgłoś
...a wróbelki ćwierkają, że v-ce Starosta Pankiewicz zamierza dalej startować w wyborach do Rady Powiatu.???!!!
A może by tak dać szansę młodym, zdolnym i zdrowym, reprezentować i zarządzać Powiatem w sposób przejrzysty i transparentny, posiadającym inną wizję rozwoju. Na nadmiar wolnego czasu na emeryturze, można znależć inne formy rozrywki.
Odpowiedz
1
@ do nie-VIP
dnia 27.02.2024, 13:36 · Zgłoś
A kto funkcjonariuszowi MSW przeszkodzi ?? Zającowa ?? Przecież ona taka sama i go popiera ...no i ta afera mundurowa !!!
Odpowiedz
13
@ Janek
dnia 26.02.2024, 14:28 · Zgłoś
Pielęgniarki po studiach zarabiają ok. 10.000 bez dodatków, jak był covid to zarabiały podwójnie, to chyba nie tak mało zwłaszcza że w szpitalu o 21.00 jest cisza i wszyscy śpią obsługa też
Odpowiedz
-7
@ Anonim68302
dnia 26.02.2024, 15:40 · Zgłoś
Proszę pana to żyła złota czemu się pan tam nie zatrudni tylko zazdrość pana zżera..
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 26.02.2024, 18:11 · Zgłoś
Mierzyć zarobki średnio i brutto, to jak mierzyć długość penisa wraz z kręgosłupem.
Odpowiedz
0
@ Pp
dnia 26.02.2024, 19:09 · Zgłoś
Proszę nie siać dezinformacji
Odpowiedz
3
@ Pielęgniarka
dnia 26.02.2024, 19:14 · Zgłoś
W którym szpitalu o 21:00 jest cisza? Pewnie pielęgniarki dobijają się drzwiami i oknami żeby w nim pracować i pewnie nie ma w nim pacjentów ???? Ludzie nie mają pojęcia jak wygląda praca w szpitalu, a wypowiadają się publicznie na ten temat.
Skoro Pielęgniarki mają tak dobrze, w pracy tylko piją kawę i jedzą czekoladki od pacjentów, a dyżury nocne zaczynają o 19:00, a o 21:00 idą spać to dlaczego tak mało jest pielęgniarek? Dlaczego wszędzie apelują i zachęcają do podejmowania tego zawodu? Coraz więcej młodych ludzi poważnie choruje, coraz więcej jest hospitalizowanych młodych Polek i Polaków, a średnia wieku Pielęgniarek pracujących w Polsce wynosi ponad 50+. Oddziały Paliatywne, Geriatryczne, ZOL, Hospicja itp pękają w szwach, bo nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoich schorowanych dziadków czy rodziców. Kto się nimi zajmuje? PIELĘGNIARKI. Te pielęgniarki, które tak nagminnie się hejtuje, nie docenia, poniża, odziera z godności ten wspaniały zawód. A kiedy mówią głośno, że nie dają zgody na takie traktowanie, że chcą godziwej płacy za swoją ciężką pracę to społeczeństwo z oburzeniem krytykuje ich działania.
Odpowiedz
1
@ Loli
dnia 26.02.2024, 22:02 · Zgłoś
W,Jasle nie przyjmują do pracy pielęgniarki
Odpowiedz
1
@ Ania
dnia 27.02.2024, 14:57 · Zgłoś
Proszę pana obsługa to w barze pracuje ...
Odpowiedz
-5
@ No nie powiedziałbym
dnia 26.02.2024, 09:52 · Zgłoś
No a może zobaczymy czy są standardy opieki skoro chcą zarabiać aż tyle? Ps. Byłam świadkiem sytuacji jak na oddziale pani nawet angielskiego nie znała dla obcokrajowca. Wstyd.
Odpowiedz
14
@ Pielęgniarka
dnia 26.02.2024, 10:26 · Zgłoś
Twoim zdaniem standard opieki to znajomość języków obcych?? Boże co za ludzie się tutaj wypowiadają...
Pielęgniarka to nie tłumacz, a standard opieki pielęgniarskiej określają jej wiedzą, umiejętności, kompetencje, doświadczenie, kultura osobista, stosunek do swojej pracy, zaangażowanie itd
Odpowiedz
8
@ Anonim37609
dnia 26.02.2024, 12:45 · Zgłoś
To Polska a nie Anglia wystarczy włączyć tlumacza
Odpowiedz
4
@ Marlen
dnia 26.02.2024, 14:11 · Zgłoś
Może proponuję aby obcokrajowiecnauczyl się polskiego i będzie super.Jakosc oracy zależy przede wszystkim od ilości personelu mobilizacji finansowej.Podejrzewam że osoba piszącą ten post ma niewiele pojęcia jak wygląda praca w ochronie zdrowia.
Odpowiedz
2
@ ada
dnia 26.02.2024, 18:51 · Zgłoś
no właśnie a tego większości gwiazd brakuje. Rodzina zajmuje się pacjentem tylko gorzej gdy ktoś nie ma rodziny. w wielu przypadkach zachowanie jest żenujące ale nic tylko strajkować (oczywiście jak wszędzie są wyjątki )
Odpowiedz
1
@ Do pielęgniarka
dnia 26.02.2024, 19:58 · Zgłoś
Może pielęgniarka która robi wywiad z pacjentem powinna wiedzieć jakie leki zażywa na co ma alergię czy np nie ma czegoś metalowego w ciele i tak dalej i tak dalej. Skoro ja leżąca na oddziale wewnętrznym byłam świadkiem jak Panie przerastał zwykły tłumacz i w ogóle go nie użyły. Tak to jest standard opieki. Ale całe szczęście dzięki nowym przepisom można pisać skargi do rzecznika praw pacjenta który może pani wyjaśni jak powinna przebiegać rozmowa z obcokrajowcem.
Odpowiedz
2
@ Miki
dnia 26.02.2024, 22:12 · Zgłoś
Tak na marginesie my jak gdzieś jedziemy za granicę to mamy się dopasować.Dlaczego pielęgniarka u siebie w kraju ma umieć obcy język?
Masakra,najwięcej do powiedzenia mają
Ci, którzy nic nie wiedzą albo gdzieś usłyszeli...
Odpowiedz
-2
@ Do miki
dnia 27.02.2024, 08:04 · Zgłoś
Jak ma pani problem z nauczaniem się na poziom dogadać się po angielsku z pacjentem to współczuję. To jest raptem miesiąc nauki.

I właśnie dlatego nikt młody nie chce z wami pracować. Bo wy tylko narzekacie a od siebie nic. Już widze te komentarze jak to pielęgniarki widzą więcej od lekarzy haha dobre sobie. W Jaśle pielęgniarka ma czasem problem bezboleśnie krew pobrać a co dopiero miałaby leczyć ludzi.

Ps. Proszę się nie bać. Jak ktoś z mojej rodziny leży i są nieprawidłowości od razu zgłaszam skargę na NFZ do rzecznika, nie zamierzam się z wami użerać, skoro umycie starszej osoby czy nakarmienie kogoś to wielki problem.

Ego w górze, nic nowego.
Odpowiedz
3
@ Pielęgniarka
dnia 27.02.2024, 15:53 · Zgłoś
No właśnie, taki świat i ludzie teraz, tak jak pisałam już wyżej. Pierwsi do składania skarg na personel w NFZ czy u Rzecznika Praw Pacjenta, ale ostatni, żeby pomóc swojej Mamie, Tacie, Babci czy Dziadkowi. Każdy powinien zacząć od siebie. W szpitalu widzi się różne pielęgniarki, z różnym podejściem i zaangażowaniem, ale to samo dotyczy RODZIN PACJENTÓW. Niektórzy starsi pacjenci trafiają do szpitala w opłakanym stanie, zaniedbani, wychudzeni, odwodnieni, zero higieny osobistej, ja się pytam GDZIE JEST RODZINA??
Do Pielęgniarek mają pretensję, ale swoim bliskim nie potrafią podać szklanki wody, dostarczyć chociażby świeżej piżamy, ręcznika czy leków, które zażywają aktualnie, nie mówiąc o pomocy w jedzeniu czy poprawieniu łóżka, bo przecież od tego są pielęgniarki, na które pierwszy skargę napisze, ale NIC OD SIEBIE. A w okresie wakacji czy świąt szpitale pękają w szwach, bo przecież MŁODZI chcą jechać na wakacje, do znajomych, a babcią w domu nie ma się kto zająć... to do szpitala, a tam przecież taka zła opieka.
Odpowiedz
1
@ Anonim57858
dnia 26.02.2024, 07:35 · Zgłoś
bieda ma aż piszczeć, teraz robole mają za dobrze, nie chcą się rozmnażać, nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy z niską eko emisją CO2 żeby były kwoty emisji na loty odrzutowcami i żeby drogi były puste dla elit bo teraz możesz sobie jechać w swoim porsche cayenne i jesteś blokowany przez pełnoletniego passata w tedeiku pędzonego czerwonym diselem, trzeba plebejuszą tak dokręcić śrubę przez ceny samochodów, ubezpieczenia, mandaty, nadzór elektroniczny, cenę wachy i prądu by jedynym racjonalnym wyborem dla nich był zbiorkom lub jazda rowerkiem. Ludzie teraz mogą przetrwać na jednym wynagordzeniu to nie łączą się w pary żeby przetrwać, a jakby się łączyły to by dzieci się pojawiały, jakby jeszcze wprowadzić akcyzę na antykoncepcje to dzietność by wystrzeliła
Odpowiedz
-1
@ POPiS zdrady
dnia 26.02.2024, 08:14 · Zgłoś
NATO wpycha Polskę do wojny.

Wy pojdziecie na Donbas, a was zastąpią Ukrainki i inżynierowie z Lampedusy.

Cieszycie się?
Odpowiedz
12
@ łysy
dnia 26.02.2024, 06:31 · Zgłoś
Warto sprawdzić w szpitalu w Jaśle czy sprzątaczki obsługa która pracuje w niedzielę święta ma płacone świąteczne bo z tego co mi wiadome to nie pielęgniarki lekarze mają powinni mieć wszyscy temu powinna się przyglądnąć PIP.
Odpowiedz
11
@ MiG 25 FOXBAT
dnia 25.02.2024, 22:18 · Zgłoś
Wynagrodzenie pielęgniarki z tytułem magister pielęgniarstwa ze specjalizacją pracującej w szpitalu w systemie 12 godzinnym wg ustawy to około 12500 zł brutto miesięcznie. Na tą kwotę składa się podstawa (8186 zł brutto) plus wysługa lat oraz dodatek za pracę w porze nocnej oraz w święta. Niektórzy mają jeszcze dodatek za specyfikę oddziału.
Odpowiedz
5
@ Agas
dnia 25.02.2024, 23:55 · Zgłoś
To idź na taki dyżur 12 godzinny. Najlepiej na oddział wewnętrzny, albo na sor.
Gwarantuje że odechce się po 2 godzinach. Smród, odleżyny, wszy, na[...]ni ludzie, ciężkie stany, umierający pacjenci, rodzina roszczeniowa, lekarze wyższa pierdelęcja...

Wiesz dlaczego 40% pielęgniarek nie odbiera prawa wykonywania zawodu po studiach?
Bo jako studentki ledwo przeżyły praktyki i niewyobrażają sobie tak ciężkiej pracy nawet za 12500 zł

O opiekunach medyczny to już nie wspomnę. To też jest niezapłacona praca :(
Odpowiedz
3
@ sam
dnia 26.02.2024, 03:43 · Zgłoś
Proponuję wyjechać za granicę tam was docenia i zapłacą godnie
Odpowiedz
18
@ On
dnia 26.02.2024, 05:40 · Zgłoś
Wybierając ten zawód trzeba liczyć się że smrodem, cierpieniem, stresem i praca na zmiany. Ale najbardziej trudne przypadki wypisywane są po krótkim leczeniu do domu.Za to mają dojścia do leczenia i badań , rehabilitacji bez kolejek dla rodzin w dzisiejszej chorej służbie zdrowia to przywilej.
Odpowiedz
3
@ On
dnia 26.02.2024, 05:40 · Zgłoś
Wybierając ten zawód trzeba liczyć się że smrodem, cierpieniem, stresem i praca na zmiany. Ale najbardziej trudne przypadki wypisywane są po krótkim leczeniu do domu.Za to mają dojścia do leczenia i badań , rehabilitacji bez kolejek dla rodzin w dzisiejszej chorej służbie zdrowia to przywilej.
Odpowiedz
8
@ Maja
dnia 26.02.2024, 06:17 · Zgłoś
i ja się pytam czy to jeszcze mało?moim zdaniem dużo!!!
weźcie się do pracy a nie patrzeć kto wam da w kieszen i jeszcze słodycze.przykro ale pielęgniarka ma ręce w tyle jak trzeba zrobić jakąkolwiek pielegnacje przy pacjencie a o pampersie już nie wspomne
#wielkie panie#nie pasuje ?to prosze iść do pracy w sklepie wtedy zobaczymy czy damie się spodoba praca i wynagrodzenie !!!
Odpowiedz
1
@ Luiza
dnia 26.02.2024, 06:37 · Zgłoś
Tak to sama prawda. Żeby się wypowiadać należałoby najpierw popracować w szpitalu. Większość pacjentów twierdzi cytuję,, za żadne pieniądze bym tak nie pracował, nie pracowala,, . To są słowa pacjentów z oddziału chirurgii, interny i pewnie wielu innych.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 26.02.2024, 07:00 · Zgłoś
Oczywiście ta kwota to jest średnio i brutto. Nikt takich pieniędzy nie ogląda.
Odpowiedz
-2
@ Magda
dnia 26.02.2024, 07:16 · Zgłoś
Nigdy takich przywilejów nie było co za bzdura
Odpowiedz
-1
@ Anonim50608
dnia 26.02.2024, 07:18 · Zgłoś
Nigdy takich przywilejów nie było co za bzdura
Odpowiedz
0
@ Anonim48950
dnia 26.02.2024, 07:18 · Zgłoś
Od zawsze taka była ciężka praca pielęgniarek i to za jak małe pieniądze nie rozumiem dlaczego w mediach nic się nie mówi na temat zawodu pielęgniarki co wykonuje z czym się mierzy na codzień o odpowiedzialności i trudzie zawodu nieraz przestrzegałam innych żeby się mocno zastanowili nad wyborem pielegniarstwa
Odpowiedz
-1
@ Do sam
dnia 26.02.2024, 08:15 · Zgłoś
Podmiana ludności ci się marzy poliniaku?
Odpowiedz
15
@ Pacjent
dnia 26.02.2024, 08:18 · Zgłoś
Bardzo dobrze napisane jak nie pasuje to do sklepu leżałem miesiąc w szpitalu z łóżka wstać nie mogłem nawet podejść się nie chciało damom obok mnie pacjęvi dzwonili po pielęgniarkę w nocy żadna nie przyszła musiałem krzyczeć na cały oddział żeby podeszła famuła łaskawie i z pretensjami
Odpowiedz
2
@ Anonim46736
dnia 26.02.2024, 08:42 · Zgłoś
Święta prawda .33 lata pracy na Intensywnej Terapii Noworodka . Dodatki za święta , nocki , staż i specyfikę 7500 na rękę specjaliska po liceum .Robimy wszystkie to samo .Większość magisterek zdobyło tytuł naukowy dla pieniędzy , nie dla wiedzy i to widać w pracy .Uważam , że powinno być 300 zł różnicy między poszczególnymi grupami i dodatek za zakres obowiązków .Awans w naszym zawodzie to porażka
Odpowiedz
8
@ ca
dnia 26.02.2024, 09:25 · Zgłoś
Żle wybrały zawód. Przed podjęciem szkoły czy studiów, powinny być obowiązkowe praktyki na różnych oddziałach w zakresie szeroko pojętej pielegnacji chorych. Nastąpiłaby weryfikacja kto się nadaje a kto nie. Nie byłoby rozczarowań i rzucania dyplomem. Zdana matura nie daje predyspozycji do zawodu.
Odpowiedz
-1
@ do Agas
dnia 26.02.2024, 09:28 · Zgłoś
A ja myślałem, że zawód pielęgniarki to służba? Służba i pomoc cierpiącym, gnijącym i śmierdzącym! Jak wam mało to idźcie do policji, tam nawet idąc do pracy na 12 godzin, nie znaczy że skończysz np 18 godzinach. A cha tylko pensja 2 razy mniejsza.
Odpowiedz
0
@ Pacjent.
dnia 26.02.2024, 09:28 · Zgłoś
Dokładnie tak jest przekonalam się będąc kilkanaście razy w szpitalu jak jest nocna zmiana ma super kolacyjka bo się należy leki wlewy zastrzyki zrobione po 22ej oddzial jest zamykany jak by coś dzwonek przy drzwiach więc w gotowości są i wyciągana koce poszwe i podusia i spanko z budzikiem i o piątej rano wyspane i za dyżur nocny zapłacone a co nie które pielęgniarki pyskate że nawet więcej szacunku ma do swojego męża jak go posiada niż do pacjeta.
Odpowiedz
7
@ Majka
dnia 26.02.2024, 09:50 · Zgłoś
Popracuj w hucie albo w kopalni i wtedy mów o ciężkiej pracy.Jest wiele zawodów z ciężkimi warunkami pracy. Decydując się na taki zawód wiedziałaś co robisz. Pracujecie po 36 godzin ciągiem w różnych placówkach. Co warta jest praca pielęgniarki w 24 godz pracy ciągiem? Uważam że kontrakty to jest najgorsze zło. Poza tym nie każdy magister będzie oddziałowa. Nie narzekajcie na zarobki, jedyną poszkodowana grupą są pielęgniarki z długim stażem pracy. Wykonują taką samą pracę jak magisterki, nie dyplom świadczy o jakości pracy.
Odpowiedz
2
@ Pielęgniarka
dnia 26.02.2024, 10:36 · Zgłoś
Od kiedy prawo wykonywania zawodu Pielęgniarki dostaje się za zdanie matury? Ludzie, którzy się tutaj wypowiadają nie mając pojęcia jak wygląda rzeczywistość ośmieszają się jedynie. Głównym celem tych komentarzy jest jak widać jedynie hejt na Pielęgniarki. Piszesz o praktykach dla Pielęgniarek przed podjęciem studiów na oddziałach i nauce pielęgnowania pacjenta??? Na stronach internetowych uczelni medycznych kształcących Pielęgniarki z pewnością znajdziesz wykaz praktyk zawodowych, określone godziny praktyk i oddziały na jakich te praktyki trzeba odbyć. Pewnie nawet Twój mały mózg nie pojmuje ile godzin praktyk trzeba odbyć, żeby zaliczyć każdy oddział. A głównym zadaniem studentów Pielęgniarstwa w czasie praktyk jest właśnie pielęgnacja pacjenta, toalety, zmiana pościeli, profilaktyka przeciwodleżynowa, później dopiero dochodzą dodatkowe obowiązki jak poznawanie leków, iniekcje, wlewy kroplowe itd
Odpowiedz
-4
@ On
dnia 26.02.2024, 11:14 · Zgłoś
Macie znajomosci w rejestracjach i bliższe terminki na badania się znajdują.
Odpowiedz
5
@ Pielęgniarka
dnia 26.02.2024, 15:45 · Zgłoś
Zawód pielęgniarki to nie służba, ale ciężka praca za pieniądze. Gdybyśmy chciały być służbą to nie uczyłybyśmy się zawodu
Odpowiedz
1
@ Mhm
dnia 26.02.2024, 15:48 · Zgłoś
Jak tam hejt. Zwykła prawaz że pielęgniarce wcale nie potrzeb jest wykształcenie wyższe bo nie zajmuje się niczym co jest z pracą naukową związane. Zwykła piekani tyle.
Odpowiedz
0
@ Anonim
dnia 26.02.2024, 16:24 · Zgłoś
Poważnie!!! Kto da w kieszeń? Tak to jest jak mierzy się innych swoją miarą. Pewnie, że mogę iść do pracy do sklepu, tylko czy ekspedientka przyjdzie ot tak z ulicy opiekować się panią???
Odpowiedz
5
@ Ona
dnia 26.02.2024, 16:47 · Zgłoś
Mam mgr i specjalizację, pracuję w tym szpitalu zarabiając niecałe 6 tyś w systemie dwunastogodzinnym na dniówki, nocki i święta
Odpowiedz
2
@ Ooo
dnia 26.02.2024, 20:59 · Zgłoś
To kto twoim zdaniem zmienia pampersy?Rodzina to przychodzi na odwiedziny do mamy,. pod kołdrę nie zagląda bo są na odwiwdzinach
Odpowiedz
2
@ xs
dnia 26.02.2024, 22:03 · Zgłoś
To bzdura.
Odpowiedz
2
@ Acc
dnia 27.02.2024, 10:59 · Zgłoś
A ja mgr i trzy podyplomowki i mam 4 brutto
Odpowiedz
0
@ do pielęgniarka
dnia 27.02.2024, 11:08 · Zgłoś
A to w jakim ty dziale gospodarki pracujesz? To Ty nawet nie rozumiesz co znaczy Służba Zdrowia? A to Ty w niej nie pracujesz? Ty może w prosektorium, no ale to też dział służby zdrowia.
Odpowiedz
-1
@ Nauczyciel
dnia 25.02.2024, 21:52 · Zgłoś
W oświacie nauczyciele do 2011r obowiązkowo mieli mieć wyższe wykształcenie, już nie licea pedagogiczne czy studium policealne. Ciągle uczestniczą w szkoleniach, podnoszą swoje kwalifikacje chcąc być lepszym nauczycielem, nikt nie zwraca za to pieniędzy. Pracy towarzysz stres bo dobro ucznia i bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.
Odpowiedz
5
@ Pacjentka
dnia 25.02.2024, 21:48 · Zgłoś
Popieram strajk Pielęgniarek.Uważam że należy im się godne wynagrodzenie za ich ciężką pracę.
Odpowiedz
0
@ Mia
dnia 26.02.2024, 06:26 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
3
@ Majka
dnia 26.02.2024, 09:52 · Zgłoś
Czy podstawowa pensja 12000 zł to jest mało?
Odpowiedz
2
@ Anonim64524
dnia 26.02.2024, 10:39 · Zgłoś
Kto ma takie zarobki...pracuje jako pielegniarka, mam 31 lat stażu mam wyższe wykształcenie i specjalizację i na oczy nie widziałam na kwitku takich pieniędzy, zaznaczam że pracuje na etacie..
Odpowiedz
2
@ Pp
dnia 26.02.2024, 19:21 · Zgłoś
Nie ma jak siać dezinformacje, nie wiedząc jakie są realia. Osobiście nie znam żadnej pielęgniarki, która widziała takie pieniądze na oczy. Połowę z tego może i owszem, zaznaczam, że już z wszystkimi możliwymi dodatkami. A wiele z nas to nawet tyle nie ma.
Odpowiedz
8
@ Nnn
dnia 25.02.2024, 21:36 · Zgłoś
Nauczyciele zawsze mieli różne pensje zasadnicze, zależy od wykształcenia i awansu zawodowego. Pensum godzin też różny nauczyciel przedszkola od 22 do 25h, bibliotekarz 30h, nauczyciel w swietlicy 26h bez przerwy ich godziny sa zegarowe, a pozostali nauczyciele 18h po 45min. Nie jestem od oceny pracy w/w pielęgniarek. Nauczyciele też pracują ciężko, a zwłaszcza w klasie O, grupa 25 osób, trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo, zdrowie,bo ten płacze, ten biję kolegę, inny biega po sali, inny wymiotuje, nauczyciel sam, musi ogarnąć wszystko i wszystkich i jeszcze przeprowadzić zajęcia i zabawy. Nie ma czasu iść do toalety, bo nie zostawi dzieci. Jeszcze papierologia, diagnoza dzieci, zebrania z rodzicami, przygotowywanie przedstawień i dekoracji, próby i wiele innych działań. Jest też pielęgniarka dla dzieci, bo musi od razu działać, psychologiem. Jestem za podniesieniem płacy dla tych, którzy są bezpośrednio z pacjentem, dają poczucie bezpieczeństwa, pracują na oddziałach trudnych, ale są fizycznie kolo pacjentów. Przecież nie przebywają z pacjentami w jednej sali, nie zabawiają ich, niestety nie ma ich nawet jak trzeba odłączyć kroplówki, osoby starsze są zdane na rodzinę, dobrze,że taka jest i da jeść, bo nie pilnują czy ktoś zjadł, nie chodzą po salach chociaż raz na jakiś czas z pytaniem, jak się czuje, gdy ktoś jest pod kroplówka. Piszę, bo miesiąc temu miałam okazję obserwować życie szpitalne chorego taty. Panie były zajęte sobą..Po pracy do domu i wolne, nie przygotowują się do pracy na następny dzień. Na oddziale cisza, bo wszyscy pacjenci śpią po lekach
Odpowiedz
3
@ osz
dnia 25.02.2024, 21:27 · Zgłoś
pielęgniarki i nauczyciele wiecznie im mało , a prawda taka że poziom nauczania spadł poniżej zera i wszystko trzeba nadrabiac korepetycjami A jak idziesz do szpitala to nie ma kto dupska ruszyc i kroplówke dac bo muszą se pogadac i mają cie w ...nosie Taka prawda
Odpowiedz
20
@ Bubu
dnia 25.02.2024, 21:23 · Zgłoś
Pielęgniarka pielęgniarce nie równa, intensywna terapia to nie praca w przychodni. Powinno się określić wykształcenie i wymagania na danym stanowisku. Jeśli posiadasz wyższe wykształcenie niż jest wymagane,to nie ma powodów aby pracodawca płacił więcej.
Odpowiedz
8
@ Pielęgniarka
dnia 26.02.2024, 08:53 · Zgłoś
Strzał w 10 .
Odpowiedz
10
@ Majka
dnia 26.02.2024, 09:58 · Zgłoś
Wyższe wykształcenie nie powinno być powodem do wyższej płacy zasadniczej. Powinny być dodatki za podnoszenie kwalifikacji a nie różnice w pensji zasadniczej. Papierek nie świadczy o jakości pracy.
Odpowiedz
8
@ Ja
dnia 26.02.2024, 16:22 · Zgłoś
Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie ludziska studiują gdzie popadnie, online, bez egzaminów, byleby zapłacić. Studia dzienne na porzadnej uczelni to nie to samo co zaoczne w Wyższej prywatnej szkole zawodowej. strata czasu i kasy. no ale papier sie liczy i tu problem.
Odpowiedz
-2
@ Pp
dnia 26.02.2024, 19:27 · Zgłoś
Jednak to nie my skonstruowałyśmy ustawę, którą nota bene każda z nas uważa za wadliwą i niesprawiedliwą. Jednak w innych placówkach się da wypłacić wszystkim według ustawy a w innych płaci się wybiórczo, nielicznym pracownikom.
Odpowiedz
25
@ Wiktoria
dnia 25.02.2024, 20:52 · Zgłoś
szanowne koleżanki nie jesteśmy przeciw wam ale czy my po liceum medycznym bez magistra i specjalizacji pracujemy gorzej nie pozdrawiam
Odpowiedz
19
@ Marta
dnia 25.02.2024, 21:37 · Zgłoś
Pracujemy dużo lepiej . Wcześniej system kształcenia kładł bardziej nacisk na zaj.ęcia praktyczne w oddziałach szpitalnych . Były instruktorki , dostawałyśmy kilka sal i opiekowałyśmy się pacjentami począwszy od toalet a na zleceniach skończywszy. Dziś bardziej kładzie się nacisk na teorię niekoniecznie sprawdzającą się w praktyce . Bo po co komu i do czego potrzebne diagnozy pielęgniarskie. Uzupełnianie ich w dokumentacji tylko zabiera czas który można poświęcić bezpośrednio pacjentowi . Pielegniarki po liceum już po dwóch tygodniach stawiane były na samodzielne dyżury. A dziś mało trzech miesięcy stażu. Nie wspomnę o umiejętnościach manualnych . Jeśli kogoś obraziłam to przepraszam ale taka jest prawda .
Odpowiedz
11
@ Piel
dnia 25.02.2024, 21:57 · Zgłoś
To Pani prawda, zaślepiona teorią, że kiedyś to były czasy... Jak się było młodym i zwinnym. Praca pielęgniarki się zmienia potrzebne jest też inne kształcenie dostosowane do zmieniającego i rozwijającego się zawodu. Pielęgniarka, pielęgniarce wilkiem. O ile przyjemniej by się pracowało jakbyśmy się uzupełniały a nie kładły kłód pod nogi.
Odpowiedz
8
@ młoda piguła
dnia 26.02.2024, 00:19 · Zgłoś
Pani Marto, po co ten jad w Pani wypowiedzi? Młodsze koleżanki nie mają wpływu na system kształcenia pielęgniarek. Myślę, że to o czym Pani pisze nie wynika tylko z innego sposobu kształcenia lecz także z różnic pokoleniowych. Również traktowanie nas, młodszych mniej doświadczonych koleżanek, jako zło konieczne, które nic nie potrafi. Ja bardzo doceniam starsze koleżanki, bez których nie byłabym zawodowo tu gdzie jestem, jednak trafiłam na super zespół mimo ogromnej różnicy wieku. Niestety wiele moich rówieśniczek trafiało gorzej, właśnie na wiecznie niezadowolone, wypalone pielęgniarki, które podcinały im skrzydła i to również odbija się na ich pracy. Myślę, że wzajemnie mogłybyśmy się wspierać a nie tylko dążyć do konfliktów. Pozdrawiam ciepło.
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 26.02.2024, 06:36 · Zgłoś
i tu w punkt tak samo śpicie po równo i chapiecie po równo .
Odpowiedz
2
@ Anonim68619
dnia 26.02.2024, 09:49 · Zgłoś
Byłoby przyjemniej jakby płacą za tą samą pracę była jednakowa !!!
Odpowiedz
0
@ Piel
dnia 26.02.2024, 19:38 · Zgłoś
@Anonim68619 To nie my skonstruowałyśmy ustawę, która swoją drogą jest chyba tylko po to żeby skłócić nasze środowisko. Nie jesteśmy temu winne więc skąd ta zawiść skierowana w naszą stronę? Jak najbardziej płaca powinna być bardziej zbliżona i z tym nikt nie dyskutuje. Jednak skoro stworzono taką ustawę, to walczymy o swoje. A Wy drogie koleżanki możecie również walczyć o swoje i będziemy Was w tym wspierać. A jeśli brak motywacji do walki to droga do edukacji jest otwarta może Pani podnieść kwalifikacje i nie będzie problemu. Tylko proszę nie podcinać skrzydeł osobom, które mają wystarczająco motywacji i chcą coś zmienić.
Odpowiedz
2
@ xs
dnia 26.02.2024, 22:16 · Zgłoś
I tu się zgodzę. Miałam przyjemność być na oddziale N i obserwować pracę pielęgniarek "Pań MAGISTER" i powiem tyle są to panie w wieku 50 +, które po prostu myślą, że tytuł powinien sam wystarczyć aby dobrze pracować. A co najgorsze większość z nich myśli że ma prawo do pogardzania pielęgniarkami po szkole medycznej, które bez magistra i specjalizacji pracują o niebo lepiej i dbają o pacienta z należytą starannością.
Odpowiedz
2
@ Mhm
dnia 26.02.2024, 22:18 · Zgłoś
No właśnie może to nie od was wyszła tw ustawa, ale oporu też nie widać przeciw niej z waszej strony. Egoizm wychodzi i żadne usprawiedliwienie siebie tu nic nie zadziała. Jednak minusy pewnie dostanę bo jak zwierzęta stadne atakujecie w grupie i wyciszacie prawdę.
Odpowiedz
16
@ ...
dnia 25.02.2024, 20:34 · Zgłoś
Jak co roku strajk pielęgniarek i nauczycieli...
Odpowiedz
12
@ Gość
dnia 25.02.2024, 18:05 · Zgłoś
Pielęgniarki nie potrzebują wyższego wykształcenia, ich zawód można wykonywać po szkole policealnej, ale ciężko pracują i wszystkie powinny być godnie wynagradzane
Odpowiedz
-14
@ Polexit
dnia 25.02.2024, 18:15 · Zgłoś
Dałem minus, wyszedł plus.

Panie pielęgniarki, dołączcie do rolników i przewoźników.

Chcą was zastąpić tanimi ukrainkami, co ani me ani be po polsku nie potrafią.
Odpowiedz
19
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 19:19 · Zgłoś
Konfrederacja na śmietnik historii.
Odpowiedz
32
@ do Kościuszki
dnia 25.02.2024, 19:38 · Zgłoś
Godnie powinni być wszyscy wynagradzani. Wiecznie tylko lekarze, nauczyciele i pielegniarki. Innych zawodów nie ma ? Jedna z pielegniarek na sesji Rady Powiatu sama powiedziała, że pielęgniarki dobrze zarabiają.
Odpowiedz
-19
@ Do dragqueen
dnia 25.02.2024, 20:02 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
2
@ Kasia
dnia 25.02.2024, 20:56 · Zgłoś
Bałagan,który podpisały Sony odpowiedzialne zrujnował srodzosko pielęgniarek.z
Odpowiedz
1
@ antykonfa
dnia 25.02.2024, 20:56 · Zgłoś
czytałeś artykuł? JEŚLI MAJĄ UZNANE KWALIFIKACJE to zarabiają godnie. Bo możesz mieć magistra plus 2 lata spec a zarabiać jak za licencjat. Czy wysokie zarobki pracowników ochrony zdrowia są czymś nielogicznym? Ciągły stres, ryzyko zawodowe, patrzenie na śmierć, ból i cierpienie.
Odpowiedz
-6
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 20:57 · Zgłoś
Ukrainki ?To jest Polska i kraj Polaków ,w pierwszym rzędzie interes Polaków .Wyjątek może stanowić sytuacja kiedy nie ma Polaka na odpowiednie miejsce .Jak można zatrudnić na stanowisko ,pielęgniarkę lub lekarza którzy nie ukończyli polskich szkół ?
Komuś się w głowie przewróciło .Po za tym to jest bardzo niebezpieczne zatrudniać obcych na takich stanowiskach
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:18 · Zgłoś
Też cię kocham, konfederasto.
Odpowiedz
13
@ Xxxxx
dnia 25.02.2024, 21:24 · Zgłoś
Zgadzam sie.Te wszystkie mgr to wieksze nierobstwo jak po medyku.Zero empatii patrza tylko czy 9 tysi wplywa na konto.Razem z tymi Wielkimi izbami piel.obrzydliwos wstydze sie ze jestem puelegniarka za te materialne nieroby
Odpowiedz
2
@ Pielęgniarka
dnia 25.02.2024, 21:27 · Zgłoś
Drogi @Gość, pielęgniarka od 2005r swoje wykształcenie musi zdobyć na studiach wyższych, era liceów medycznych dawno się skończyła. Nasza praca to nie tylko pielęgnacja pacjenta, aby ją dobrze wykonywać potrzebna jest szeroka wiedza medyczna ale i doświadczenie.
Odpowiedz
4
@ Ok
dnia 25.02.2024, 21:29 · Zgłoś
Teraz wymień nam dokładnie jaka część tej wiedzy wymaga studiowania
Odpowiedz
1
@ Młoda Pielęgniarka
dnia 25.02.2024, 21:32 · Zgłoś
Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, większość tych "nierobów" bardzo docenia starsze, bardziej doświadczone koleżanki, szkoda że nie zawsze działa to w drugą stronę. Właśnie takie podejście podcina młodym skrzydła, nie chcą się wychylać i czekają aż pójdziecie na emeryturę. Powinnyśmy się uzupełniać i dzielić wiedzą, doświadczeniem czy różnym podejściem na daną sprawę, prawda że pracowałoby się przyjemniej?
Odpowiedz
5
@ Michał
dnia 25.02.2024, 21:33 · Zgłoś
Pielęgniarka/ położna dopiero po studiach dostaje prawo wykonywania zawodu. Więc studiowania wymaga w ogóle żeby iść do tej pracy.
Odpowiedz
1
@ Pielęgniarka
dnia 25.02.2024, 21:41 · Zgłoś
Serio? Pan/ Pani chyba nie wie na czym tak naprawdę polega ta praca i jaka jest odpowiedzialność za popełniane błędy, również karna. To nie jest kwestia podania basenu. Pielęgniarstwo to nie pomoc lekarska, to samodzielny zawód. To jest samodzielne leczenie ran, oordynowanie leków, badanie fizykalne, wykonywanie i interpretacja ekg i wiele, wiele innych.
Odpowiedz
-2
@ Ok
dnia 25.02.2024, 21:44 · Zgłoś
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa. Zawsze można te wymagania zmienić. Najważniejsza jest efektywność i tak jak napisała Pani Marta wyżej teraz nacisk jest na teorie, nie praktykę. Szkoda tylko, że od teorii są lekarze i mimo, iż wiele pielęgniarek uważa lekarzy za gorszych od nich, lekarze wiedzą więcej.
Odpowiedz
2
@ Piel
dnia 25.02.2024, 22:05 · Zgłoś
To są dwa różne zawody, które powinny się uzupełniać. Nie znam pielęgniarki, która uważa lekarzy za gorszych ale to nie znaczy również, że ja mam się czuć gorsza, że wykonuje zawód pielęgniarki. Ba! Jestem z tego dumna. I owszem teoria jest tak samo potrzebna jak praktyka. Co mi z zdolności wykonania wkłucia bez wiedzy z zakresu anatomii, możliwych powikłań, interakcji między różnymi lekami, praw pacjenta jak również podstaw psychologii itd. Do pacjenta trzeba podejść całościowo.
Odpowiedz
3
@ Maria
dnia 26.02.2024, 06:45 · Zgłoś
oczywiscie że dobrze i wcale się nie orobią bo gdyby były takie urobione to w trzech pracach by nie robiły !!!
pomyślcie sami po nocy da się iść do pracy?one idą bo tak odwalają o 22 już spia 1 czuwa a po 6 godzinach idzie spac nastepna na 3 godz a w nastepnej pracy ułozy leki reszte niższy personel za nia zrobi i układzik z oddziałowa
Odpowiedz
-2
@ BW
dnia 26.02.2024, 08:24 · Zgłoś
Maria proszę spróbuj kiedyś popracować w 3 pracach a potem się wypowiadaj .
Odpowiedz
3
@ Pielęgniarka.
dnia 26.02.2024, 09:00 · Zgłoś
Tak jest .Pracy nauczyłam się w pracy .Specjalizacja , to porażka .Nie wniosła nic to tego co robię .Na egzamin przygotowałam się w pociągu , przeczytałam , tylko 1 cienką książeczkę .Bez doświadczenia jesteśmy nikim w swoim zawodzie .
Odpowiedz
0
@ Pielęgniarka
dnia 26.02.2024, 09:04 · Zgłoś
Mam koleżankę , która pracuje na 2 etaty .Popełnia najwięcej błędów z nas wszyskich , jest jak robot .Pracuje tyle , bo lubi wysoki standard życia .
Odpowiedz
6
@ ca
dnia 26.02.2024, 09:06 · Zgłoś
Przede wszystkim droga pani to musi być powołanie do zawodu, bo jak sie krwi boi i ran to studia jej nie pomogą, a obrzydzenie i brak empatii dla starych i chorych to już powinno w ogóle dyskwalifikować z zawodu.
Odpowiedz
4
@ ca
dnia 26.02.2024, 09:18 · Zgłoś
Ale pielęgnacja pacjenta to podstawa.
Odpowiedz
4
@ Sala pacjentów
dnia 26.02.2024, 09:46 · Zgłoś
Przestańcie biadolić każdy kto chce widzieć wasze pracę ma jasny przykład jak naprawdę jest obiadek pierwsze do koryta śniadanie zależy co jest bo nosek skręcają wygodne są nie powiem leżąc widzi się właśnie wasze pracę kawki pogaduszki co koleżanka jedna z drugą robiła czasem nie chciało się was słuchać tym bardziej jak się miało salę na przeciwko dyżurki a i jeszcze jedno dyżurka to jest tylko do 15ej a potem przechodzą do pokoju socjalnego gdzie jest wygodne kanapa × na dwie osoby nocka jak przychodzi to szybciutko zlecenie stałe zrobić przed 22 filmik nikt nie wzywa piel to kładą się spać rano wyspane i do drugiej pracy jadą taka jest prawda zero kasy dla was macie z buta lekarza jedzonko ciepełko i spanko a wasze certyfikaty które sobie robicie to do podniesienia pesji zero podwyżek tylko na poszczególne oddziały .
Odpowiedz
8
@ Anka
dnia 26.02.2024, 10:12 · Zgłoś
Nie gadaj głupot
Często bywałam w szpitalu swego czasu. Tylko opiekunki które zajmowały się pacjentem to właśnie Ukrainki
One informowały mnie i stanie pacjenta szczegółowo i jakoś zrozumiałam wszystko. Pielęgniarki na oczy nie widziałam
Jak jedna zaczepiłam to nic nie wiedziała. Opiekunki miałam Polki
Same lenie i nieroby dopóki nie trafiłam na super Ukrainkę. Więc przestańcie szerzyć kłamstwa. Mam gdzieś politykę liczy się człowiek i jego ludzkie podejście.
Odpowiedz
4
@ Majka
dnia 26.02.2024, 10:20 · Zgłoś
Z tym samodzielnym ordynowaniu leków to bym nie przesadzała , bo to czasmi źle się kończy .
Odpowiedz
3
@ Anonim34597
dnia 26.02.2024, 17:18 · Zgłoś
Podstawa jednakowa dla wszystkich. Dodatki za specjalizacje i kursy.
Odpowiedz
-1
@ Piel
dnia 26.02.2024, 19:47 · Zgłoś
Zapraszamy do pracy, proszę zaznać tych luksusów od drugiej strony :) Skoro nie trzeba wykształcenia to każdy może spróbować jakie to wszystko proste, łatwe i przyjemne i jeszcze za jakie ogromne pieniądze :) Najlepiej oceniać z boku i wrzucać wszystkich do jednego worka :)
Odpowiedz
0
@ Pacjent
dnia 03.03.2024, 14:36 · Zgłoś
Od pielęgnacji pacjenta jest opiekun medyczny pielęgniarki umywają od tego ręce podać leki wypełnić papiery tylko tyle ich obchodzi.
Odpowiedz
24
@ Pacjent
dnia 25.02.2024, 18:01 · Zgłoś
Aż przykro patrzeć jak jeden z najważniejszych zawodów jest tak lekceważony. Bez pielęgniarek nie będzie funkcjonował żaden szpital to jest bezsprzeczne.
Odpowiedz
21
@ XYZ
dnia 25.02.2024, 18:37 · Zgłoś
Wcale tak źle im nie jest , przyzwyczaily sie za COVIda na podwujna pensje teraz im mało
Odpowiedz
-3
@ Anonim89012
dnia 25.02.2024, 19:09 · Zgłoś
To trzeba było w tym co idzie popracować
Odpowiedz
5
@ do XYZ
dnia 25.02.2024, 19:52 · Zgłoś
PODWÓJNIE zalecam korzystanie ze słownika.
DWÓJA a nie DWUJA z ortografii, to dawniejsza ocena, a teraz jedynka.
Odpowiedz
4
@ Anonim10879
dnia 25.02.2024, 21:14 · Zgłoś
widzę, że wiedza dotycząca zarobków równa z wiedzą na poziomie szkoły podstawowej
Odpowiedz
10
@ Bubu
dnia 25.02.2024, 23:05 · Zgłoś
Tak można powiedzieć o każdym zawodzie.np.bez piekarza nie będzie chleba,bez kierowcy autobusu nie będzie miał kto wozić ludzi,bez sprzedawcy nic nie kupisz w sklepie.Kazdy zawód jest potrzebny i powinnien być odpowiedziano opłacany.
Odpowiedz
5
@ Ewa
dnia 26.02.2024, 06:50 · Zgłoś
nie ma ludzi nie zastąpionych
pielegniarka to zawsze była kojarzona z opieka pielegnacją a teraz [...] się odwroci do pacjenta #moje stanowc?e nie dla wyższych pensji każdy zawód jest cieższy niż pielegniarki niech spróbuje być salową sprzedawcą przedszkolanka #do roboty lenie#to jedyna prawda
Odpowiedz
4
@ do Kościuszki
dnia 26.02.2024, 19:14 · Zgłoś
bez piekarza nie będzie chleba, bez inżyniera nie będzie domów, bez kierowców, naszynistów czy pilotów nigdzie pojedziesz, itp., itd. Każdy zawód jest ważny. W szpitalu sa jeszcze sprzataczki bo będzie brudno, technicy, którzy dbają, żeby wszystkie urządzenia działały, ktoś musi kupić np. strzykawki, igły, lekarstwa, opatrunki, żeby pielegniarki mogły wykonywać swoje czynności. To jest naczynie połączone. Każdy jest potrzebny i każdy oczekuje dobrych zarobków. Więc pielęgniarki nie narzekajcie tak bardzo bo tak bardzo źle nie macie. Sa jeszcze inne grupy zawodowe, też ważne. Zarabiacie więcej niż inżynier z praktyką i uprawnieniami, który odpowiada za całą budowę a jeżeli dojdzie do wypadku to może skończyc za kratami.
Odpowiedz
5
@ Tak,
dnia 25.02.2024, 17:50 · Zgłoś
Pielęgniarki nie potrafią zrozumieć, że jeśli NFZ nie zwiększa kontraktu to nie ma z czego dać wypłat. To do NFZ powinnyście iść a nie do dyrekcji szpitala. Z pustego i Salomon nie naleje. A to że pisze ze zwiększają kontrakty to ściema. Zwiększa tylko symbolicznie, ale nie pokryje to w pełni drastycznie rosnących wynagrodzeń. Jest to nie wprost proporcjonalne. A tak w ogóle to wynagrodzenia w służbie zdrowia obecnie są super, ale pielęgniarkom ciągle mało. Pisze doświadczenia bo pracuje w służbie zdrowia jako personel medyczny.
Odpowiedz
12
@ ano123
dnia 25.02.2024, 20:58 · Zgłoś
określenie służba zdrowia już nie funkcjonuje od paru dobrych lat. Już widze jak pracujesz skoro nie umiesz określić tytułu swojej grupy zawodowej :))
Odpowiedz
7
@ Waginety TUSSKa
dnia 25.02.2024, 22:48 · Zgłoś
Zlikwidować NFZ i biurokratyczny bizancjum bo tym są ministerstwa.
Odpowiedz
6
@ FRED
dnia 25.02.2024, 17:06 · Zgłoś
Tak na razie to trochę pokory , pielegniarką proponuję , bo są ważniejsze od tych całych ordynatarów czy jak tam się nazywają , pokory dla chorych nić więcej , nikt wam [...] zdrowy nie chce zawracać i przeszkadzać w dyżurach nocnych , choroba nie wybiera
Odpowiedz
-7
@ Wymiana ludności
dnia 25.02.2024, 17:40 · Zgłoś
Zastąpią was Ukrainkami! Bo zworzą je na potęgę. A potem przyjdą inżyniery i doktory z lampedusy, dzięki knuciom Tuska.
Odpowiedz
1
@ xzx
dnia 25.02.2024, 18:51 · Zgłoś
W przedszkolach w wiekszych miastach Ukrainki dzieci ucza z ich akcentem nie mówiac o kaleczonym polskim. Może w sluzbie zdrowia do mycia chorych bardziej by sie zdały, bo nasze magistry nie kwapia się.
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 19:20 · Zgłoś
Jakieś dowody?
Odpowiedz
4
@ Piguła
dnia 25.02.2024, 19:59 · Zgłoś
Pielęgniarkom i ordynatorów się pisze. Może chce się Pan zamienić na pracę??.
Odpowiedz
-9
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 20:04 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
-7
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:02 · Zgłoś
To jest Polska i na każdym stanowisku Polak ma pierwszeństwo.UkrInskie pielęgniarki w Polsce co robią ?W ich kraju wona a one uciekły zamiast opatrywać rannych?To się kupy nie trzyma.Tan nawet 20%obszaru nie jest objęte wojna,.Co one robią w Polsce?
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:20 · Zgłoś
Zmuś mnie.
Odpowiedz
0
@ Xxxx
dnia 25.02.2024, 21:27 · Zgłoś
Zycie!!!
Odpowiedz
2
@ Obusieczny miecz
dnia 25.02.2024, 22:49 · Zgłoś
Ciebie też zastąpią dragoness, bo lepiej mówią po angielsku niż ty, XD
Odpowiedz
-1
@ kolo
dnia 26.02.2024, 02:19 · Zgłoś
ale ta wiedzma przeciez sie zna na wszystkim...
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 26.02.2024, 07:02 · Zgłoś
Wiedźma to brzmi dumnie. Sprawdź etymologię tego słowa, kolo.
Odpowiedz
-3
@ Kijanka
dnia 26.02.2024, 08:19 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
4
@ Neo
dnia 26.02.2024, 09:03 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
4
@ Pielęgniarka.
dnia 26.02.2024, 09:09 · Zgłoś
To samo co polskie pielęgniarki w Wielkiej Brytanii , np .
Odpowiedz
1
@ Acc
dnia 26.02.2024, 11:35 · Zgłoś
Miałam okazję poznać 0pieke pielęgniarek w Pro Famili w Rzeszowie. Chyle czoła. Dyscyplina ,profeska , kultura. W Jaśle parę lat temu na sorze o mało nie zeszłam, nie krzyczałam nie prosiłam i bury pies się mną interesował, dopóki nie selablam na krześle. To nie Leśna Góra niestety.
Odpowiedz
0
@ Pp
dnia 26.02.2024, 19:52 · Zgłoś
A co ciekawe, bo w ProFamili właśnie pracują głównie te młode, wykształcone po specjalizacjach "nieroby", które niby nie potrafią zająć się pacjentem i nie zasługują na odpowiednie wynagrodzenie.
Odpowiedz
1
@ Acc
dnia 27.02.2024, 11:04 · Zgłoś
Bo mają dyscyplinę i są rozliczane z pracy a nie daj Boże jak się pacjent poskarży.
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 15:45 · Zgłoś
Antybiotyku na grypę nie przepisze żaden wykształcony normalnie lekarz.
Odpowiedz
-6
@ Moje ciałko, moja sprawa.. Czy
dnia 25.02.2024, 17:41 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 19:21 · Zgłoś
Też ci życzę wszystkiego, czego ty mnie. Podwojonego.
Odpowiedz
-3
@ Do nadragowanej
dnia 26.02.2024, 08:20 · Zgłoś
Jak pójdziesz w okopy donbasu, to będzie lepiej.
Odpowiedz
1
@ Dragoness
dnia 26.02.2024, 09:04 · Zgłoś
Współczuję, naprawdę.
Odpowiedz
4
@ Anonim34964
dnia 26.02.2024, 09:10 · Zgłoś
Bo grypa , to wirus i nie leczy się jej antybiotykiem .
Odpowiedz
-23
@ Ok
dnia 25.02.2024, 15:32 · Zgłoś
Co potrafi pielęgniarka, że jest taka ważna? Zastyk zrobić, tabletki podać itd może zwykły opiekun medyczny a wyższego wykształcenia nie potrzebuje. Żałosne, że zamiast za stanowisko płaci się za wykształcenie, które można zrobić zaocznie lubw trybie online. Ciągła nagonka na lekarzy, kłamstwa jak to pielęgniarki mało zarabiają są szczególnie perfidne. Nie potrzebujemy więcej pielęgniarek, potrzebujemy ogarniętego systemu. Krew to i diagnosta laboratoryjny, opiekun medyczny lub sam lekarz. Nie jest wcale to takie trudne.
Odpowiedz
17
@ Anonim
dnia 25.02.2024, 16:13 · Zgłoś
To przyjdź do pracy.. pokaż swoje zdolności..
Odpowiedz
25
@ PIELĘGNIARKA
dnia 25.02.2024, 16:15 · Zgłoś
Który opiekun może podać leki lub zrobić zastrzyk ??? ŻADEN! Polecam zapoznać się z zakresem czynności opiekuna medycznego. Każdorazowy zastrzyk, podanie leku lub inne procedury medyczne wykonywane przy pacjencie należy potwierdzić swoim podpisem i pieczątką w indywidualnej karcie zleceń lekarskich. Opiekunowie nie wykonują takich procedur ... Na pewno nie w naszym kraju.
A co do wykształcenia, to nawet studia zaoczne wymagają odbycia praktyk zawodowych na poszczególnych oddziałach i zaliczenia teoretycznego i praktycznego obowiązkowych czynności wykonywanych przez pielęgniarkę, nie wspominając o zdaniu egzaminu zawodowego, również w formie teoretycznej i praktycznej. Prawa wykonywania zawodu nie dostaje się za piękny uśmiech. Dyplomu także.
Ukończyłam 3 i pół letnie studia stacjonarne licencjackie, 2-letnie studia stacjonarne magisterskie i 2-letnią specjalizację + 2 kursy specjalistyczne. Pozdrawiam wszystkich hejterów pielęgniarek - oby NIE DO ZOBACZENIA w potrzebie.
Odpowiedz
6
@ On
dnia 25.02.2024, 16:42 · Zgłoś
Studiów zaocznych pielęgniarskich nie powinno być. Tylko dzienne. Macie przykład na szkolnictwie, Jakość spada z roku na rok, zaocznych kwalifikacje nie idą w parze z jakością. U mojego dziecka w przedszkolu pani po zaocznych dwuletnich z wada zgryzu i wymowy.
Odpowiedz
9
@ Ok
dnia 25.02.2024, 16:52 · Zgłoś
Nie wykonują legalnie bo pielęgniarki mają monopol na takie czynności. Zakres pracy praktycznej nie wymaga uczenia się na uczelni, równie dobrze może to być policealna. Poziom niski, jakoś spada, wymagania ze strony pielęgniarek ogromne. Szkoda, że wielka pani po magistralę fizycznie pracować nie będzie chciała.
Odpowiedz
18
@ Gosc
dnia 25.02.2024, 18:22 · Zgłoś
Jestem piekegnirka i od 30 lat pracuje fizycznie. Dawniej beż opiekunek miałam 50 pacjentów leżących i nie było pampersów, na szczęście teraz są Myje przebieram ludzi podnoszę i jest to bardzo fizyczna pracę. Teraz mam do pomocy również opiekunki więc jest lżej. A co do szpitali to bez szkoły żaden opiekun nie obliczy i nie poda odiwiedniej dawki leku ponieważ nie umie tego , lekarze tez czasem zlecają złe rozpuszczalniki leków i właśnie my przy realizacji zleceń to wychwytujemy.
To co piszesz to tak jakby kucharzowi kazać zaprojektować most i go wybudować. Zapraszam do pracy, jeśli się zgłosisz zabiorę cie na taki dyzur
Odpowiedz
7
@ Piguła
dnia 25.02.2024, 20:07 · Zgłoś
Coś mi tu trąci wypowiedzią lekarza.. Zapewniam,że często pielęgniarka,nawet ta bez studiów, ma większą wiedzę niż,,wykształcony" lekarz.Bez pielęgniarek zginiecie.
Odpowiedz
0
@ Zyta
dnia 25.02.2024, 20:25 · Zgłoś
Chcesz więc żeby pielęgniarki nie były wykształcone ???Studia powinien kto miec? Dzieci esbeków typu stokrotka???
Odpowiedz
13
@ Ok
dnia 25.02.2024, 20:39 · Zgłoś
Pudło. Wcale nie jestem związany z medycyną ale z chemią. Niestety przez swoje problemy zdrowotne co jakiś czas trafiam do szpitala. Z moich obserwacji jasno wynika, że lekarze dużo pracują, ale tego nie widać bezpośrednio bo mają ograniczony kontakt z pacjentem zazwyczaj z powodu braków lekarzy. Nie raz widziałem jak lekarka biega z papierami po szpitalu w celu załatwienia sprawy bo jak zawsze coś nie wyszło. Z pielęgniarek najlepsze zawsze są te starsze po LM. Nie mają wywalonego w kosmos ego i mają spore doświadczenie. Gorzej z tymi po magistrze. One to zawsze mają jakiś problem jeśli czegoś potrzebuję.
Odpowiedz
0
@ Kasia
dnia 25.02.2024, 20:53 · Zgłoś
To pobieraj krew rodzinie, skoro to nie jest takie trudne. Samowystarczalne społeczeństwo. Wszystko umiecie wiec w ramach sasiedzkiej pomocy swiadczcie sobie uslugi zastrzyk zrobi sąsiadka. HE,HE
Odpowiedz
8
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:04 · Zgłoś
Lekarz nie potrzebny jak pielęgniarki nie będzie.Jesteście chorzy dobra pielęgniarka na wagę zlota,ale tylko dobra.
Odpowiedz
3
@ Ok
dnia 25.02.2024, 21:04 · Zgłoś
Czy serio uważasz, że robienie zastrzyków jest tak niesamowicie trudne? No może już bardziej pobieranie krwi, ale góra miesiąc by się tego nauczyć. Skoro ten zawód ogranicza się do pobierania krwi, robienia zastrzyków, zmiany opatrunków i podawania leków to nie widzę sensu po co wymagane są do niego studia wyższe.
Odpowiedz
3
@ Ok
dnia 25.02.2024, 21:05 · Zgłoś
Lekarze mogą prowadzić własne praktyki i wystawiać recepty po rozpoznaniu choroby, ewentualnie wydać skierowanie na badania. Pielęgniarkom zostaną bez szpitali domy starców.
Odpowiedz
-2
@ Xxxxx
dnia 25.02.2024, 21:29 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
1
@ Tedi
dnia 26.02.2024, 06:59 · Zgłoś
jak tak zle to niech idą na emeryture jak zmeczone a w myslenicach w szpitalu gdzie nie spojrzysz stare na emerytki pracują to tu i tam .dalej mają mało nawet w przychodniach i sie mylą jak trzeba krew pobrać bo do złych probówek pobrala i drugi raznie kuła.
Odpowiedz
1
@ Mira
dnia 26.02.2024, 07:03 · Zgłoś
wszystko da się zrobić i bez dam pielegniar się obejdzie i nie strasz spotkaniem tylko msciwa babo wez się do roboty a nie tylko piniadz i piniadz !!!
Odpowiedz
1
@ ca
dnia 26.02.2024, 09:08 · Zgłoś
Pielegniarki przez lata ucza sie od lekarzy.
Odpowiedz
1
@ On
dnia 26.02.2024, 09:59 · Zgłoś
Nie robi tego jedna pielęgniarka tylko dwie jak już nie pasuje ten zawód proszę się przebrazowić .
Odpowiedz
46
@ Pacjentka
dnia 25.02.2024, 15:12 · Zgłoś
Przeszłam bardzo ciężko COVID będąc pacjentką szpitala w Jaśle przez kilkanaście dni. Nikt poza nami pacjentami i Pielęgniarkami pracującymi przy nas nie ma pojęcia co tam się działo. Lekarze przychodzili tylko na chwilkę z wizytą i później już nikt się nie chciał narażać. Pielęgniarki pracowały jak mrówki, w kombinezonach, maskach i przyłbicach, pot ciekł im po czole. Sprzęt medyczny ciągle alarmował, sygnalizował że coś dzieje, że ktoś potrzebuje pomocy, ich było tylko 2 lub 3, nie mogły się rozdwoić, biegały po tym oddziale od łóżka do łóżka. Nie mówiąc o sytuacjach gdy pacjenci wręcz się dusili, nie mogli złapać oddechu, tylko Pielęgniarki tam pracujące mogły im niezwłocznie pomóc, tylko one dzięki natychmiastowej reakcji i pomocy ratowały im życie, czego byłam świadkiem. Nie mówiąc już o traumie jaką musiały przeżyć przez masowe zgony, których ilość w czasie pandemii drastycznie wzrastała.
O tych co są ,,najwyżej" władzy najwięcej się mówi, a nie docenia się tych, którzy najciężej pracują. Pieniądze też idą dla ,,góry", a Pielęgniarkom najlepiej wszystko zabrać.
BRAWO DLA WSPANIAŁYCH PIELĘGNIAREK z jasielskiego szpitala.
Nie poddawajcie się!!! Szpital bez WAS nie da rady funkcjonować, WY bez szpitala TAK :)
Odpowiedz
-28
@ łojtam
dnia 25.02.2024, 15:36 · Zgłoś
Trzeba było się zaszczepić. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 15:39 · Zgłoś
Na początku nie było szczepionek, "geniuszu".
Odpowiedz
-3
@ Ostatnia prosta, ha ha
dnia 25.02.2024, 18:17 · Zgłoś
Kowiidioci już w ziemi, nawet 5 szczypionek nie pomogło! Lol
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 19:22 · Zgłoś
Trzymam się świetnie, jeszcze cię przeżyję.
Odpowiedz
0
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 20:06 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
3
@ Piguła
dnia 25.02.2024, 20:11 · Zgłoś
Dziękuję Pani ,w koleżanek i swoim imieniu za miłe słowa i zrozumienie.
Odpowiedz
5
@ Pielęgniarka
dnia 25.02.2024, 20:29 · Zgłoś
W pierwszej fali pandemii nie było szczepionek od razu, a jak się pojawiły to w pierwszej kolejności szczepiono personel medyczny, seniorów i inne bardziej narażone grupy zawodowe. Musiało minąć sporo czasu zanim szczepionki stały się powszechnie dostępne. Ten pierwszy atak COVID był próbą przetrwania dla wszystkich. Teraz łatwo się wymądrzać i hejtować, nie mając zielonego pojęcia o tym co się działo na prawdę.
Odpowiedz
-1
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:07 · Zgłoś
Ty głupku ,dalej wierzysz w te pseudo szczepionki,które zmieniły ludziom życie na zawsze a niektórym wręcz to życie zabrały?Zacznij czytać światowe publikacje na temat tych szczepionek ,to zobaczysz co nam bandyci zaserwowali.
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 21:21 · Zgłoś
Wyspowiadaj się.
Odpowiedz
1
@ Ewa
dnia 26.02.2024, 07:07 · Zgłoś
niestety ja mam inne zdanie moja mama umarła i jeszcze mówiły że jest lepiej a juz nie żyła więc nie mów mi o mrówkach !!!
Odpowiedz
1
@ Kaśka
dnia 27.02.2024, 01:03 · Zgłoś
Przy tych pacjentach pracowali też opiekunowie medyczni, o których się niestety zapomina...
Odpowiedz
15
@ Anonim 6
dnia 25.02.2024, 15:00 · Zgłoś
Panie pielęgniarki w jasielskim szpitalu zawsze miłe, uśmiechnięte, pomocne. A podwyżki należą się jak najbardziej!
Odpowiedz
2
@ Ada
dnia 26.02.2024, 07:12 · Zgłoś
Jeżeli podwyżki to sprawdzić ile zarabia pani w sklepie i wtedy niech mają pensje takie same bo w sklepie też praca odpowiedzialną i trzeba dźwigać i mieć ŚWIĘTE CIERPLIWOSCI OPŁATY TEZ MAMY TAKIE SAME ŻOLADEK TEŻ DZIECI TEZ ITD !!!
Odpowiedz
27
@ Gość
dnia 25.02.2024, 14:43 · Zgłoś
W szpitalach to pielęgniarki reagują jako pierwsze w stanach zagrożenia życia, wiedzą że coś się dzieje, że trzeba pomocy, udzielają jej od razu, a lekarz zjawia się dopiero po wezwaniu. To pielęgniarki czuwają nad chorymi, zarówno w nocy jak i w dzień. Mają ogrom obowiązków z których muszą się wywiązać w ciągu swojego dyżuru, a do tego dochodzą jeszcze sprawy pilne, związane chociażby z pogorszeniem się stanu pacjenta i odłożeniem innej pracy na drugi plan. Niejednokrotnie nie mają czasu zjeść czy skorzystać z toalety, nie mają ustalonej przerwy jak w innych miejscach pracy. Większość rzeczy robią w biegu. Owszem pielęgniarka może z marszu iść na kasę do Biedronki, ale kasjer z Biedronki już nie stanie przy łóżku pacjenta, nie zaopiekuje się nim, nie poda leków. Zastanówcie się ludzie co piszecie. Życzę wszystkim dobrego zdrowia, a w razie choroby proszę się udać po Aspirynę do Biedronki.
Odpowiedz
5
@ Gość
dnia 25.02.2024, 14:42 · Zgłoś
W szpitalach to pielęgniarki reagują jako pierwsze w stanach zagrożenia życia, wiedzą że coś się dzieje, że trzeba pomocy, udzielają jej od razu, a lekarz zjawia się dopiero po wezwaniu. To pielęgniarki czuwają nad chorymi, zarówno w nocy jak i w dzień. Mają ogrom obowiązków z których muszą się wywiązać w ciągu swojego dyżuru, a do tego dochodzą jeszcze sprawy pilne, związane chociażby z pogorszeniem się stanu pacjenta i odłożeniem innej pracy na drugi plan. Niejednokrotnie nie mają czasu zjeść czy skorzystać z toalety, nie mają ustalonej przerwy jak w innych miejscach pracy. Większość rzeczy robią w biegu. Owszem pielęgniarka może z marszu iść na kasę do Biedronki, ale kasjer z Biedronki już nie stanie przy łóżku pacjenta, nie zaopiekuje się nim, nie poda leków. Zastanówcie się ludzie co piszecie. Życzę wszystkim dobrego zdrowia, a w razie choroby proszę się udać po Aspirynę do Biedronki.
Odpowiedz
31
@ Pacjent
dnia 25.02.2024, 14:36 · Zgłoś
Walczcie o to co się Wam należy i nie dajcie się zastraszyć !!!
Odpowiedz
-1
@ Spoiler
dnia 25.02.2024, 16:53 · Zgłoś
Nic się nikomu nie należy wszystko powinno wypracowywać się samemu
Odpowiedz
-2
@ Xxxxx
dnia 25.02.2024, 14:35 · Zgłoś
W szpitalach to pielęgniarki reagują jako pierwsze, wiedzą że coś się dzieje, że trzeba pomocy, udzielają jej od razu, a lekarz zjawia się dopiero po wezwaniu. To pielęgniarki czuwają nad chorymi, zarówno w nocy jak i w dzień. Mają ogrom obowiązków z których muszą się wywiązać w ciągu swojego dyżuru, a do tego dochodzą jeszcze sprawy pilne, związane chociażby z pogorszeniem się stanu pacjenta i odłożeniem innej pracy na drugi plan. Niejednokrotnie nie mają czasu zjeść czy skorzystać z toalety, nie mają ustalonej przerwy jak w innych miejscach pracy. Większość rzeczy robią w biegu. Owszem pielęgniarka może z marszu iść na kasę do Biedronki, ale kasjer z Biedronki już nie stanie przy łóżku pacjenta, nie zaopiekuje się nim, nie poda leków. Zastanówcie się ludzie co piszecie. Życzę wszystkim dobrego zdrowia, a w razie choroby proszę się udać po Aspirynę do Biedronki.
Odpowiedz
0
@ Haha
dnia 25.02.2024, 17:19 · Zgłoś
Dlaczego ciągle to umniejszanie lekarzom pracy? Nie ma specjalisty nie ma oddziału. Nad wszystkim też nie mogą panować bo lekarzy też jest za mało i gdyby nie brali dużej ilości godzin do zrobienia wiele oddziałów by zostało zamknięte.
Odpowiedz
7
@ Lekarz Senator z PO
dnia 25.02.2024, 18:18 · Zgłoś
Daj kopertę, daj kopertę..
Odpowiedz
-4
@ Xxxxx
dnia 25.02.2024, 14:35 · Zgłoś
W szpitalach to pielęgniarki reagują jako pierwsze, wiedzą że coś się dzieje, że trzeba pomocy, udzielają jej od razu, a lekarz zjawia się dopiero po wezwaniu. To pielęgniarki czuwają nad chorymi, zarówno w nocy jak i w dzień. Mają ogrom obowiązków z których muszą się wywiązać w ciągu swojego dyżuru, a do tego dochodzą jeszcze sprawy pilne, związane chociażby z pogorszeniem się stanu pacjenta i odłożeniem innej pracy na drugi plan. Niejednokrotnie nie mają czasu zjeść czy skorzystać z toalety, nie mają ustalonej przerwy jak w innych miejscach pracy. Większość rzeczy robią w biegu. Owszem pielęgniarka może z marszu iść na kasę do Biedronki, ale kasjer z Biedronki już nie stanie przy łóżku pacjenta, nie zaopiekuje się nim, nie poda leków. Zastanówcie się ludzie co piszecie. Życzę wszystkim dobrego zdrowia, a w razie choroby proszę się udać po Aspirynę do Biedronki.
Odpowiedz
3
@ On
dnia 26.02.2024, 05:50 · Zgłoś
Na tym polega ich praca
Odpowiedz
-2
@ Xxxxx
dnia 25.02.2024, 14:35 · Zgłoś
W szpitalach to pielęgniarki reagują jako pierwsze, wiedzą że coś się dzieje, że trzeba pomocy, udzielają jej od razu, a lekarz zjawia się dopiero po wezwaniu. To pielęgniarki czuwają nad chorymi, zarówno w nocy jak i w dzień. Mają ogrom obowiązków z których muszą się wywiązać w ciągu swojego dyżuru, a do tego dochodzą jeszcze sprawy pilne, związane chociażby z pogorszeniem się stanu pacjenta i odłożeniem innej pracy na drugi plan. Niejednokrotnie nie mają czasu zjeść czy skorzystać z toalety, nie mają ustalonej przerwy jak w innych miejscach pracy. Większość rzeczy robią w biegu. Owszem pielęgniarka może z marszu iść na kasę do Biedronki, ale kasjer z Biedronki już nie stanie przy łóżku pacjenta, nie zaopiekuje się nim, nie poda leków. Zastanówcie się ludzie co piszecie. Życzę wszystkim dobrego zdrowia, a w razie choroby proszę się udać po Aspirynę do Biedronki.
Odpowiedz
-1
@ Xxxxx
dnia 25.02.2024, 14:35 · Zgłoś
W szpitalach to pielęgniarki reagują jako pierwsze, wiedzą że coś się dzieje, że trzeba pomocy, udzielają jej od razu, a lekarz zjawia się dopiero po wezwaniu. To pielęgniarki czuwają nad chorymi, zarówno w nocy jak i w dzień. Mają ogrom obowiązków z których muszą się wywiązać w ciągu swojego dyżuru, a do tego dochodzą jeszcze sprawy pilne, związane chociażby z pogorszeniem się stanu pacjenta i odłożeniem innej pracy na drugi plan. Niejednokrotnie nie mają czasu zjeść czy skorzystać z toalety, nie mają ustalonej przerwy jak w innych miejscach pracy. Większość rzeczy robią w biegu. Owszem pielęgniarka może z marszu iść na kasę do Biedronki, ale kasjer z Biedronki już nie stanie przy łóżku pacjenta, nie zaopiekuje się nim, nie poda leków. Zastanówcie się ludzie co piszecie. Życzę wszystkim dobrego zdrowia, a w razie choroby proszę się udać po Aspirynę do Biedronki.
Odpowiedz
1
@ Zjup
dnia 25.02.2024, 21:35 · Zgłoś
40 lst pracowalam przy lozku pacjenta a teraz jak zachorowslam to ns czele z izbami piel.dostslam kopa...wsxystkie nas yo czeka na zdrowie
Odpowiedz
-3
@ Ewa
dnia 26.02.2024, 07:14 · Zgłoś
i tu widać jak pielegniary reagują mają czas pisać pewnie jest w pracy przy pacjencie!!!
Odpowiedz
25
@ Anonim
dnia 25.02.2024, 14:34 · Zgłoś
Panie pielęgniarki za swoją ciężką pracę powinny otrzymać godziwe wynagrodzenie!
Odpowiedz
-2
@ Ewa
dnia 26.02.2024, 07:17 · Zgłoś
i dostają az za dużo!!!
to już taki typ człowieka że zawsze mają mało
#pielegniarki#
Odpowiedz
-1
@ On
dnia 26.02.2024, 11:37 · Zgłoś
Jak wszyscy uczciwie pracujący w tym kraju.
Odpowiedz
3
@ kl
dnia 26.02.2024, 17:54 · Zgłoś
niech napiszą o średniej ile wychodzi na etat z dyżurami
Odpowiedz
9
@ Kajnia
dnia 25.02.2024, 14:31 · Zgłoś
Kilka godzin stania przy stole operacyjnym, bez załatwienia czynności fizjologicznych, jedzenia i picia, życie w ryzyku zawodowym(-możliwość ukłucia się igłą która może zmienić kogoś życie o 360 stopni) i ktoś ma czelność napisać: zapraszam do biedronki. Pielęgniarkom ciągle mało. Lekarz bez pielęgniarki operacji nie wykona. Wykształcona pielęgniarka tj. 3 lata licencjat 2 lata magister plus specjalizacja powinna zarabiać swoje bez wątpienia. Widzę że parę osób czytających komentarze nie zrozumiało. Skoro dokształcasz sie za swoje pieniądze i czas, coś ci do
Odpowiedz
12
@ Pacjent
dnia 25.02.2024, 14:29 · Zgłoś
Walczcie o swoje!!
Odpowiedz
18
@ Pacjent
dnia 25.02.2024, 14:29 · Zgłoś
Jako pacjent w jasielskim szpitalu odczułem dużą wiedzę, życzliwe słowo i pomoc od Pań pielęgniarek. Jesteście cudowne!
Odpowiedz
36
@ Mieszkanka Jasła
dnia 25.02.2024, 14:28 · Zgłoś
Pielęgniarka Naczelna szczyci się w wywiadach, że sama jest po studiach i licznych kursach, że wiele poświęciła żeby osiągnąć wykształcenie i wiedzę, niech zatem podejmie pracę na oddziale za najniższą pensję w najniższej grupie. Powinna stać na czele swoich Pielęgniarek, jak wskazuje sama nazwa stanowiska, powinna walczyć jako przełożona o dobre traktowanie i opłacanie jasielskich pielęgniarek, powinna stać z nimi w jednym szeregu, a nie gadać głupoty, że pielęgniarki mają obowiązek podnosić swoje kwalifikacje DLA SIEBIE I DLA PACJENTÓW, za własne pieniądze i kosztem własnego życia prywatnego, łącząc ciężką pracę w szpitalu, z życiem prywatnym, rezygnując z wolnego czasu, po to żeby świadczyć opiekę na najwyższym poziomie za najniższe wynagrodzenie. Pozazdrościć takiej Pielęgniarki Naczelnej.
Odpowiedz
9
@ Gośćxxx
dnia 25.02.2024, 20:22 · Zgłoś
Pielęgniarka Naczelna jasielskiego szpitala nie dba i nigdy nie dbała o interesy i warunki pracy i płacy swoich podopiecznych.
Wspólnym celem pracowników administracji szpitala jest zaliczenie wszystkich pracujących w lecznicy Pielęgniarek i Pielęgniarzy do najniższej grupy zawodowej i wypłata najniższych poborów, bo jak zwykle nie ma pieniędzy.
Odpowiedz
5
@ Cogito ergo sum
dnia 25.02.2024, 21:09 · Zgłoś
A dla lekarzy jest.Zycze lekarzom miłego odpoczynku na kozetkach
Odpowiedz
1
@ Pielęgniarka
dnia 26.02.2024, 10:50 · Zgłoś
Niestety taka jest prawda
Odpowiedz
11
@ Anonim
dnia 25.02.2024, 14:25 · Zgłoś
Pielęgniarki się dokształcają a nic za to nie otrzymały ? Skandal !
Odpowiedz
11
@ Belfer
dnia 25.02.2024, 16:49 · Zgłoś
A my nauczyciele mamy wszyscy magistra, a place różnicują wg tzw awansu zawodowego. A jak zarabiamy to wszystkim wiadomo. Chyle czoła przed pielęgniarkami w szpitalu. Wybaczcie, ale panie pielegniarki w osrodkach zdrowia mają łatwiej za te same pieniadze. Może tutaj powinno być jakieś zróżnicowanie
Odpowiedz
-4
@ Do belfer
dnia 25.02.2024, 18:20 · Zgłoś
Was to powinno się wyrzucić na zbity py***, bo oglupiacie dzieci w tęczowych szkołach.
Odpowiedz
1
@ xzx
dnia 25.02.2024, 18:41 · Zgłoś
Dopiero zacznie sie od września. Jeszcze za Czarnkiem zatesknicie nauczyciele i rodzice.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:03 · Zgłoś
Słoneczko kochane, to nie boordel, tylko szkoła. Kwalifikacje i kompetencje są inne.
Odpowiedz
-2
@ Do dragoness
dnia 26.02.2024, 08:23 · Zgłoś
Dukasz po angielsku, zastąpić cie będzie łatwo. A i przyjemniej dla oka, żeby dzieci nie straszyć.
Odpowiedz
2
@ Bolo
dnia 26.02.2024, 09:06 · Zgłoś
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
Odpowiedz
-1
@ neo
dnia 26.02.2024, 12:44 · Zgłoś
Ona lepiej po angielsku, niż ty po polsku
Odpowiedz
15
@ R…. Pacjent
dnia 25.02.2024, 14:21 · Zgłoś
Jestem z Wami całym sercem. Przy okazji dziękuję za wspaniałą opiekę w czasie Covida. Jesteście Aniołami ❤️
Odpowiedz
15
@ Anonim
dnia 25.02.2024, 14:21 · Zgłoś
Tak trzymać, walczcie o swoje! Pielęgniarki miłe, pomocne wiem co mówię bo kilka razy byłam w tym szpitalu jako pacjentka!
Odpowiedz
16
@ Anonim
dnia 25.02.2024, 14:20 · Zgłoś
Ktoś kto pisze żeby iść do Biedronki niech się zorientuje jakie tam są zarobki i jaka odpowiedzialność. Pracę w supermarkecie może podjąć każdy, wystarczy nauczyć się obsługi kasy fiskalnej, ale kasjer z Biedronki z marszu nie stanie przy łóżku pacjenta, nie poda mu leków, nie rozpozna stanu zagrożenia życia, nie będzie potrafił pomóc. Pielęgniarki ratują ludzkie życie i są za nie odpowiedzialne!!! Dużo zdrowia wszystkim. A gdyby komuś się zdrowie pogorszyło niech idzie po aspirynę do Biedronki, a nie na SOR.
Odpowiedz
6
@ Sam się uderz
dnia 25.02.2024, 18:20 · Zgłoś
Weź mi tu nie wyjeżdżaj z odpowiedzialnością w biedronce..
Odpowiedz
21
@ Cichy
dnia 25.02.2024, 14:18 · Zgłoś
Chory ten kraj skoro jest ustawa i personel podnosi kwalifikacje to podwyżki się należą.Ale lepiej dać Ukraińcom i lekarzom ,a pielęgniarki jak zwykle na szarym końcu i od czarnej roboty.
Odpowiedz
9
@ Anonim
dnia 25.02.2024, 14:17 · Zgłoś
Pielęgniarki w jasielskim szpitalu zawsze miłe, pomocne, udzielą konkretnej porady dotyczącej pacjenta. Walczcie o swoje!
Odpowiedz
1
@ On
dnia 26.02.2024, 11:40 · Zgłoś
Jak miły pacjent i w miarę sprawny to i pielęgniarki miłe.
Odpowiedz
19
@ Helikopter
dnia 25.02.2024, 14:13 · Zgłoś
Ratownicy medyczni dalej w kontenerach i nie narzekają , takie kontenery powinny być zamiast urzędów
Odpowiedz
5
@ Mniej urzędników
dnia 25.02.2024, 18:21 · Zgłoś
Narzekają, narzekają.
Odpowiedz
10
@ Mieszkaniec
dnia 25.02.2024, 14:12 · Zgłoś
Brawo Panie Pielęgniarki. Tak trzymać.
Odpowiedz
-2
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 14:08 · Zgłoś
Haśle* nie Jaśle, żeby znowu nie gadała o deformie
Odpowiedz
15
@ PiS-women
dnia 25.02.2024, 13:33 · Zgłoś
Starosta należy wysłać po 07 kwietnia 2024r na emeryturę i niech leci do ameryki w jedną stronę!!!
Odpowiedz
-5
@ Xxx
dnia 25.02.2024, 13:25 · Zgłoś
Zarabiają po 8 tys na rękę i jeszcze mają problem niech się przebranzowia na sprzątaczkę będą jechac na miotle za najniższą krajową
Odpowiedz
-12
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:41 · Zgłoś
Skąd te rewelacje?
Odpowiedz
7
@ K
dnia 25.02.2024, 13:56 · Zgłoś
Ile zarabiają? Człowieku siejesz dezinformacje. Skoro nie wiesz to po co głupio komentujesz!
Odpowiedz
10
@ Siostra
dnia 25.02.2024, 14:04 · Zgłoś
A pakował pan zwłoki do worka?
Odpowiedz
-4
@ jaslok
dnia 25.02.2024, 14:09 · Zgłoś
a pani lopata kopala rowy?
Odpowiedz
-9
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 15:12 · Zgłoś
Nie chciało się nosić teczki, trzeba taskać woreczki, panie jaślok
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 16:07 · Zgłoś
Powtarzasz się.
Odpowiedz
0
@ Haha
dnia 25.02.2024, 16:54 · Zgłoś
Nie moje tylko przekopiowane tutaj bo pasowało
Odpowiedz
0
@ Haha
dnia 25.02.2024, 16:58 · Zgłoś
W sensie pisałem z kimś o tym kiedyś na PW i wkleiłem tutaj co do mnie kolega napisał. Trudno mi się było z tym nie zgodzić, mimo że początkowo byłem za pielęgniarkami. Jednak jeszcze to poniżenie przez niektóre innych zawodów medycznych np. lekarzy i opiekunów medycznych zmieniły moje poglądy.
Odpowiedz
6
@ Policjant
dnia 25.02.2024, 18:22 · Zgłoś
Ja pakowałem.
Odpowiedz
2
@ Była sprzataczka
dnia 25.02.2024, 18:40 · Zgłoś
Sprzątaczka można być bez szkoły też sprzątałam wydałam ok 50 tysięcy złotych żeby być puelegniarka. Żeby mieć na to pracowałam po 250 godzin w kazdawolna chwileprzez kilkanaście lat nie miałam wolnego weekendu.
I wcale praca fizycznie nie jest lżejsza, ale lubię ją Proszę się tak kak ją przebranżowić.
Odpowiedz
0
@ Xzx
dnia 25.02.2024, 21:39 · Zgłoś
Nie raz
Przez 40 lat pracy w szpitalu.A teraz majac depresje i choroby kregislupa polizyli na mnie krzyzyk.zycze wszystkim mojego zdrowia.
Odpowiedz
1
@ jaslok
dnia 25.02.2024, 13:18 · Zgłoś
za ich empatie to jeszcze bym obnizyl wynagrodzenie i dal sprzataczce
Odpowiedz
12
@ On
dnia 25.02.2024, 17:08 · Zgłoś
Magisterki pielęgniarki młode, wyzwolone o higienę ciężko chorych nie dbają. Gdyby nie rodzina lezeliby jak Łazarze. Odleżyny po szpitalu leczyłem u mamy przez trzy tygodnie.
Odpowiedz
19
@ Ok
dnia 25.02.2024, 17:22 · Zgłoś
Jeny miałem podobne doznania. Zwykle jak już pielęgniarka robić coś po pacjencie to zarówno z moich obserwacji jako pacjenta lub osobę opiekująca się swoją rodziną pracę wykonują głównie te starsze po liceum medycznym, które darzę sporym szacunkiem bo to właśnie one utrzymywały za małe pensje to polskie bagno szpitalne. Teraz wielkie magistry po pieniądze przyszły a na pacjenta mają wywalone.
Odpowiedz
8
@ FRED
dnia 25.02.2024, 17:55 · Zgłoś
macie 100% racji , spróbujcie zawiesć do szpitala osobę z odleżynami, bo już nie dajecie rady , to jest odpowiedz takie odleżyny , to co pań przywiózł , jak do tego można było dopuscić , tam mamy dowozić ludzi zdrowych żeby była cisza na dyżurach nocnych a nie stękanie , że babcie coś boli
Odpowiedz
12
@ xxx.
dnia 25.02.2024, 18:07 · Zgłoś
Zgadzam się z Tobą w stu procentach, właśnie te panie po liceum medycznym bez magistra robią robotę za wszystkich, mają dużą wiedzę i doświadczenie. Sam tytuł naukowy nic przy chorym nie zrobi.
Odpowiedz
9
@ xzx
dnia 25.02.2024, 18:43 · Zgłoś
Czyli magisterkom soda uderza do głów, myślą, że sa lekarzami.
Odpowiedz
3
@ Ok
dnia 25.02.2024, 19:16 · Zgłoś
I nagle mamy dwie grupy, które chcą dominować w szpitalu. To nie może się dobrze skończyć. Pojawia się konkurencja, pretensje i toksyczna atmosfera.
Odpowiedz
3
@ Xzx
dnia 25.02.2024, 22:01 · Zgłoś
Tak mysla ze sa lekarzami.A w praktyce wychodzi dno i wodorosty.A jakie madre w rozmowie .A w praktyce fo wc uciekaja jak trwa reanimacja.Szok strach sie bac...
Odpowiedz
4
@ ca
dnia 26.02.2024, 08:14 · Zgłoś
Jak sie wybrało zawód niezgodnie z powołaniem to trzeba sie przebranżowić. Dawniej pielęgniarka pokornie służyła chorym, a lekarza bała sie, bo warczał bezustannie. Nie było mowy o malowanych paznokciach, bizuterii w czasie pracy, gabinetów pielegniarek tez nie było, nie mówiac o sprzecie. Po liceach medycznych umiałyśmy wszystko co trzeba. Przewalałysmy tony papierów, kartotek. Teraz komputery, sieci internetowe i ciągle źle. Brakuje empatii wobec chorych, a oni maja prawo do jęków i narzekań. Tak opowiada moja mama - pielegniarka 83 lata, przepracowane prawie 40 w szpitalu.
Odpowiedz
-1
@ Acc
dnia 26.02.2024, 11:44 · Zgłoś
Być może uczą się online I na filmikach jak lekarze na niektórych prywatnych uczelniach.
Odpowiedz
2
@ Mhm
dnia 26.02.2024, 15:42 · Zgłoś
Anty lekarska propaganda. Uczenie się z filmików to jedynie może działać na dopiero otwartych kierunkach
Zresztą niech pielęgniarki nie będą takie mądre bo i egzaminy online rozwiązują.
Odpowiedz
15
@ Prawda
dnia 25.02.2024, 12:56 · Zgłoś
Tylko w Polsce trzeba walczyć o to, co się należy. Nie poddawajcie się i nie dajcie się. Swoją drogą jak ta pielęgniarka naczelna może spojrzeć Wam potem w oczy stawiając przeciw Wam??? Lekarze robią dzień i noc, bo dostają kokosy, a poziom ich wiedzy jest tragiczny. A przyjęcie na sor- dlaczego jak ratownik przeprowadza wywiad to inni ludzie leżą obok na łóżkach i słuchają??? Gdzie tajemnica medyczna??? To jest SKANDAL! Ludzie z kroplówką leżą wśród pijaków niczym na jakiejś izbie wytrzeźwień. W zeszłym miesiącu moja mama tam leżała. Wszystkie łóżka zajęte i zajmuje się tylko na osobami tylko jedna pielęgniarka !!! Gdzie tu rozum???
Pielęgniarki niech walczą o swoje, bo wykonują bardzo ciężką pracę , mają styczność ze wszystkim od psycholi, pijaków, po tragedie rodzinne
Odpowiedz
34
@ Pacjent
dnia 25.02.2024, 12:43 · Zgłoś
Panie pielęgniarki - jeśli będziecie opiekować się pacjentem, zwłaszcza bezradnym i cierpiącym, wg standardów i procedur XXI w. to z pełnym przekonaniem będę popierać wasze żądania. Obecnie w jasielskim szpitalu wasza bezduszność, obojętność, darcie gęby, brak kultury osobistej, uszczypliwości wobec bólu i dolegliwości , lekceważenie informacji o zdrowiu pacjenta od rodziny są m.in powodem fatalnej opinii o tej placowce
Odpowiedz
15
@ Zofia
dnia 25.02.2024, 15:06 · Zgłoś
Spotkałam w swoim życiu, a mam już trochę lat pielęgniarki, które nie potrafiły pobrać krwi do badania. Zawsze po takiej próbie pozostawał siniak na kilkanaście dni średnicy pomidora.
Odpowiedz
0
@ Anonim17015
dnia 25.02.2024, 20:08 · Zgłoś
Heh3 to się narobiło
Odpowiedz
-3
@ Piel
dnia 25.02.2024, 22:25 · Zgłoś
Nie zawsze kwestia złego pobrania czasem po prostu złego uciskania przez pacjenta po pobraniu krwi. Pozdrawiam ciepło, więcej życzliwości życzę.
Odpowiedz
16
@ OBSERWATOR
dnia 25.02.2024, 12:40 · Zgłoś
ta grupa zawodowa ma ciągle za mało nawet gdyby dostali po 1000% podwyżki
Odpowiedz
1
@ Siostra
dnia 25.02.2024, 14:07 · Zgłoś
A średnia zycia w tej grupie to 62lata, jak pan myśli z czego to wynika?
Odpowiedz
3
@ Haha
dnia 25.02.2024, 15:40 · Zgłoś
Jak specjalnie sztucznie robi się ograniczenia by szantażować, że jest mało pielęgniarek i wszystkie stare to nic dziwnego. Jeszcze te ciągłe kłamstwa jak to źle zarabiają. Ciągle podwyżki, odpowiedzialność niska w porównaniu do lekarzy (zwalają winę jak to lekarz nic nie robi), umiejętności też słabiutkie te od razu po liceum medycznym więcej potrafiły. Najgorsze jest to ciągle obrzydzanie jaka to okropna praca a o tym, że są inne jeszcze gorsze zarówno psychicznie jako technik kryminalistyki lub fizyczne jak chociażby budowlaniec wolą przemilczeć.
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 16:08 · Zgłoś
Ależ skoro to taki miód, to dlaczego pana tam nie ma?
Odpowiedz
-4
@ Rjs
dnia 25.02.2024, 16:15 · Zgłoś
Bo nie chciał robić dwuletnie go wolontariatu bez gwarancji zatrudnienia
Odpowiedz
25
@ tłuste koty PO
dnia 25.02.2024, 12:33 · Zgłoś
Lekarze którzy z łaską leczą w jasielskiej placówce, powinni ze swojej gaży dorzucić dla swoich asystentek pielęgniarek, bo w głowach to im się przewraca od dobrobytu i swawoli

Wzrost wysokości ich wynagrodzeń nie idą w parze ze wzrostem zainteresowania pacjentem, a na odwrót. Mam nadzieję że kiedyś się to zmieni. Lekarz dla pacjenta, i szacunek to koniecznośc
Odpowiedz
-4
@ Mnich
dnia 25.02.2024, 12:10 · Zgłoś
Jak wam nie odpowiada robota to zapraszam do biedronki do pracy i tak [...]a robicie tylko kawka ciasteczko
Odpowiedz
5
@ Ja
dnia 25.02.2024, 18:58 · Zgłoś
A ja z kolei znam pielęgniarki , którym tak dobrze, że pracują na emeryturze tyle , że w przychodni.
Odpowiedz
18
@ saracen
dnia 25.02.2024, 12:07 · Zgłoś
Pielęgniarki , położne zastrajkują a lekarze dostaną
Ot to cała filozofia
Historia zatoczy koło, historia się powtórzy
Odpowiedz
-6
@ 4 Rzesza i gubernia herrTuska
dnia 25.02.2024, 20:11 · Zgłoś
Znowu Tusk im będzie ręce wykręcał..
Odpowiedz
0
@ Majka
dnia 26.02.2024, 10:36 · Zgłoś
Powiedz co ma wspólnego Tusk z pielęgniarkami?
Odpowiedz
17
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 12:03 · Zgłoś
Starostwo jest zajęte wyżynaniem przyszpitalnego parku. Nie ma czasu na głupoty. W odniesieniu do szpitala już od lat.
Odpowiedz
15
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 12:34 · Zgłoś
Pani nauczycielko wyrzynanie a nie wyżynanie drzew.
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:11 · Zgłoś
Ups, faktycznie. Przepraszam.
Odpowiedz
6
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 13:15 · Zgłoś
Niech się pani nie smuci. Nikt pani nie nazwie produktem deformy edukacji, jak mnie pani raczyła nazwać wczoraj, gdy popełniłem literówkę ufa->uda, za którą przeprosiłem w tej samej minucie, gdy zauważyłem.

Pani ma do czynienia z kulturalnymi ludźmi na pani szczęście
Odpowiedz
0
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 13:39 · Zgłoś
A dam pani. W krajach zachodnich jest to już trudne. W Polsce nawet oryginału fałszywego dyplomu nie trzeba przedstawiać na mocy specustawy

https://www.blick.ch/fr/news/suisse/meme-lofsp-a-ete-trompe-une-ukrainienne-sans-diplome-de-medecine-a-obtenu-lautorisation-de-pratiquer-id19132633.html
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:43 · Zgłoś
Pomyliłam dwa wyrazy, przeprosiłam. Produktem deformy edukacji nie nazywam nikogo, kto popełnił literówkę. Zresztą moje "deformy" były bardzo dawno i już ich nie pamiętam.
Odpowiedz
-3
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:45 · Zgłoś
Pan z francuskiego lasu nie czyta rozporządzenia byłego (na szczęście) ministra? Epatowanie francuszczyzną nie pomoże.
Odpowiedz
-2
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 13:52 · Zgłoś
To może wpisze sobie pani po ukraińsku. Ten język już chyba ok? Hasło: купити диплом

Mi wyskakuje 134 wyniki instytucji. Legalnych ;) blankiet już od 70 hrywien
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 14:03 · Zgłoś
Mnie wyskakuje tyle samo w Polsce, drugie tyle pod "pisanie prac"
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 14:08 · Zgłoś
Mnie wyskakuje tyle samo gdy wpiszę po polsku. I jeszcze "pisanie prac"
Odpowiedz
1
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 14:12 · Zgłoś
Pani nie zrozumiała albo rżnie głupa. W Polsce sprzedawane są blankiety dyplomów, kolekcjonerskie, wypełnione, natomiast na Ukrainie dyplomy do wypełnienia i zarejestrowania na uczelni za drobną opłatą. Ciekaw jestem jak długo ten etap nietrafnych porównań Polski do Ukrainy, z niekorzyścią dla Polski potrwa u pani i wróci etap poprzedni, ten z wątku o Ukrainie. Bo ja pani gwarantuję, że Ukropolin nie powstanie.
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 15:13 · Zgłoś
Kolekcjonerskie? padłam!!
Odpowiedz
-4
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 15:31 · Zgłoś
ok dragoness, w tej twojej miłości (efemerycznej) do Ukrainy i stawiania Polski na równi z krajem gdzie można kupić dziecko na części, podaj linki do stron polskich, gdzie legalnie można kupić dyplom, z wpisem do rejestru przez uczelnię i pracą dyplomowa. Proszę podać link, jeśli chce pani mieć kolejna sprawę
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 15:40 · Zgłoś
Ależ proszę. Collegium Humanum :-D
Odpowiedz
2
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 15:42 · Zgłoś
Pani rozumie słowo legalnie, czy mam wytłumaczyć?
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 15:44 · Zgłoś
Pan rozumie przykład, który podałam? I znaczenie słowa "efemeryczny", czyli ulotny, co czyni pana wypowiedź jeszcze bardziej bezsensowną?
Odpowiedz
-7
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 15:47 · Zgłoś
A to pani miłość do Ukrainy można nazwać dozgonną? Naprawdę ;). Wątek co dalej z Ukrainą
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 16:05 · Zgłoś
Rozgraniczmy tutaj ludzi od władzy, ok?
Odpowiedz
-2
@ DragQueenSS
dnia 25.02.2024, 20:14 · Zgłoś
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Odpowiedz
0
@ Xzx
dnia 25.02.2024, 22:03 · Zgłoś
Te slowa to pewnie po mgr ha ha ha...
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:04 · Zgłoś
W jakim celu, dziecinko?
Odpowiedz
3
@ Rjs
dnia 25.02.2024, 11:56 · Zgłoś
Obóz do którego nie wejdzie nikt zewnatrz
Odpowiedz
-3
@ a.lechowski
dnia 25.02.2024, 11:56 · Zgłoś
dziewczyny jesteśmy z wami, nie dajcie sobie wciskać kitu.
Odpowiedz
9
@ Do pielęgniarek
dnia 25.02.2024, 11:50 · Zgłoś
No popatrzcie tylko. Problem z uznawaniem kwalifikacji. A dla naszych braci same ułatwienia. Zniesiony obowiązek nostryfikacji dyplomu dla obywateli bratniego kraju, przy obecnej cenie za dyplom na rynku dyplomów, oczywiście działającym "legalnie" bo pełno ogłoszeń, jak przeglądam strony ukraińskie jakieś 200 dolarów, to chyba najprostsza droga do kariery
Odpowiedz
4
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 12:06 · Zgłoś
Ma pani bardzo nieaktualne dane;). Czas płynie i ułatwień coraz więcej. A tak z ciekawości. Sprawdzała pani ilu kandydatów z sukcesem przechodziło egzamin nostryfikacyjny? Może dlatego zniesiono obowiązek, żeby po prostu ułatwić. Teraz wystarczy 200 dolców. No chyba, że dyplom rosyjski, który jest droższy, ale w Polsce nie są tacy podejrzliwi jak w innych nie bratnich krajach typu Zachód, gdzie nieufność jest większa

https://klinikaofert.pl/blog/zatrudnienie-lekarza-z-ukrainy/
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:14 · Zgłoś
Hmmm, i to jest według pana takie proste?
Odpowiedz
5
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 13:19 · Zgłoś
A dla pani to jest trudne? Kupić zalegalizowany dyplom za dwie stówki i przestawić jego kopię w Polsce, bo nie wymagają oryginału. I cieszyć się z bycia "doktorem" bo bratni naród nie wymaga więcej? Chce pani linki o aferkach, które wybuchły w mniej ufnych państwach po zrozumieniu, że coś takiego jest możliwe w XXI wieku?
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 13:46 · Zgłoś
Uważa pan, że braku jakichkolwiek umiejętności nie da się zweryfikować? Ile takich przypadków "jazdy" na fałszywkach pan zna?
Odpowiedz
2
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 13:59 · Zgłoś
Czy pani zrozumiała o czym ja pisałem? Pisałem o najprostszej drodze kariery w zawodzie medycznym, akceptowanej przez nasze państwo w ramach wiary w odwieczną przyjaźń Batko nasz itd. Nie pisałem, że kogoś weryfikowałem. Zweryfikowałem możliwości jakie daje uprzywilejowanie bratniego narodu wobec nas Polaków, a to kto i ilu korzysta z takiej możliwości, to póki nie choruję, nie mój problem.
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 14:04 · Zgłoś
To nie USA i nie "Catch me if you can" z Leonardo di Caprio.
Odpowiedz
4
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 14:07 · Zgłoś
Serio pani nie potrafi czytać? 134 wyniki wyszukiwania po Jaśle kup dyplom, w języku ukraińskim. Wszystko na legalu. Od 70 hrywien. O takie Polskę my walczyły, gdzie bez nostryfikacji przechodzi kopia dyplomu kupionego za kilka złotych? A gdyby była pani nauczycielem, też by pani tak myślała, że to ok?
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 14:09 · Zgłoś
serio pan nie rozumie, że takiego "lekarza" zweryfikuje pierwszy dzień pracy?
Odpowiedz
5
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 14:15 · Zgłoś
Serio pani myśli, że przypisanie antybiotyku na grypę wymaga długotrwałych poszukiwań w internecie? Wątpię, że ktoś wybiera chirurgię, jak może coś łatwiejszego.
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 15:14 · Zgłoś
Serio, tak myślę, bo przepisanie antybiotyku na grypę właśnie zaświadczy o braku elementarnej wiedzy, nawet szkolnej. Antybiotyki zwalczają bakterie, a grypa jest wirusowa. I już nastąpiła weryfikacja :-D
Odpowiedz
-1
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 15:28 · Zgłoś
Wiem, że pani świeci jak flaga swoją ignorancją, ale co to pani daje? Antybiotyki są bardzo często przypisywane w przypadku grupy, ponieważ choroba ta powoduje szereg powikłań. A co do reszty to naprawdę, gdyby pani wykonywała jakiś poważniejszy zawód typu nauczyciel, nie raziloby pani, że dyplomy są sprzedawane legalnie na rynku, wraz z wpisem do rejestru itd, a później w Polsce na podstawie kopii takiego dyplomu można wykonywać zawód wymagający wyższego wykształcenia? Bez nostryfikacji? No niech pani jeszcze jak wszystkim pokaże jak daleko pani zabrnie w chwilowej miłości do Ukrainy
Odpowiedz
6
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 15:29 · Zgłoś
Ja akurat zdobyłem jeden z zawodów medycznych, legalnie i uczciwie w drodze egzaminów. W kraju nad Sekwaną. Kosztowało mnie to wiele wysiłku, choć to tylko ratownictwo
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 15:43 · Zgłoś
Razi mnie. W Polsce również. Od lat funkcjonują szkoły "wyższe", które wypuszczają absolwentów za pieniądze. Pokończyło je wielu naszych polityków. Ostatni przykład, Collegium Humanum.
Odpowiedz
3
@ Do dragoness
dnia 25.02.2024, 15:46 · Zgłoś
Wie pani co. Sam widzę tych wszystkich polityków po socjologii stosowanej i politologii kwantowej, ale nie porównujmy tego z zawodem lekarza, czy tłumacza
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 16:06 · Zgłoś
Piszę o dyplomach które bez problemu za 2 tysiące można kupić w necie.
Odpowiedz
-3
@ On
dnia 25.02.2024, 17:06 · Zgłoś
Te szkoły najbardziej dotyczą nauczycieli, którzy "podnosza" w taki sposób kwalifikacje i robią siano w mózgach naszych dzieci. Politykom najłatwiej zrobić socjologię na prywatnej uczelni . Jak płacisz to musisz skończyć. No, ale służba zdrowia to życie ludzkie
Odpowiedz
-7
@ FRED
dnia 25.02.2024, 17:25 · Zgłoś
może czas się przygotować do roboty na jutro , co tam wymyślą w szkole
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 19:26 · Zgłoś
Poproszę o nazwiska tych nauczycieli. Miejże jaja, anonimku.
Odpowiedz
-4
@ Lewacka idiotka
dnia 25.02.2024, 20:17 · Zgłoś
Ona klepie te same tematy co rok. Nie wymaga to żadnej wiedzy, ani kwalifikacji.

Tak to jest jak się skończy wyższa szkole gotowania na gazie. Lol
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 25.02.2024, 23:05 · Zgłoś
Prymitywne, ale Goebbels byłby z ciebie dumny, konfederasto.
Odpowiedz
1
@ do smoka
dnia 27.02.2024, 13:25 · Zgłoś
Po socjologii jest Wojtek Piękoś ale po uczciwej !! No i co z tego ?? Do samorządu ok !!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657