Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Pieniądze dla Podkarpacia

1

Zapadła decyzja o podziale wielkich unijnych pieniędzy, które trafią do Polski w latach 2007-2013.

Rząd zdecydował że biedne, wschodnie regiony kraju dostaną najwięcej. Na Podkarpacie ma trafić ponad miliard sto milionów euro. W latach 2007 - 2013 unijne wsparcie dla województw sięgnie szesnastu miliardów euro. Na Podkarpacie trafi blisko miliard sto osiemnaście milionów euro. Na jednego mieszkańca naszego regionu przypadnie około pięciuset trzydziestu dwóch euro. Pod tym względem wyprzedzają nas jedynie województwa warmińsko - mazurskie i świętokrzyskie. Niewiele mniej niż na Podkarpacie trafi do równie ubogich regionów - Lubelskiego i Podlaskiego. Nasz "Miliard euro z haczykiem" pozwoli między innymi na - rozbudowę podrzeszowskiego lotniska w Jasionce. - budowę kompleksu naukowo - dydaktycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego - i nowego stadionu w Rzeszowie. Ma wystarczyć także na budowę centrum sportów wodnych przy Politechnice, rozwój szerokopasmowej sieci internetowej i budowę nowych dróg. 

Komentarz ekonomisty

Ponad miliard euro z Unii dla Podkarpacia- to sporo ale nic za darmo. Ekonomistka - Barbara Sieńko - komentując decyzję rządu, przypomina, że jako województwo musimy zadbać o tak zwany wkład własny. A to aż trzysta pięćdziesiąt milionów złotych - czyli dokładnie tyle ile wynosi budżet województwa na rok.
-”Każde województwo przygotowuje własny program operacyjny i wyznacza swoje strategiczne priorytety. I tutaj w województwie podkarpackim, na pierwszym miejscu mamy równoważenie rynku pracy, jest to niezwykle ważny problem, chociaż według mojej własnej opinii, nie powinniśmy go stawiać na pierwszym miejscu. Drugi i trzeci priorytet, wzrost jakości życia mieszkańców, gdzie będą te infrastrukturalne inwestycje i trzeci priorytet - związany z innowacyjnością i konkurencyjnością. Jeżeli w tym kierunku pójdziemy, to ten rynek sam pokaże nam gdzie będą powstawać nowe miejsca pracy. Zresztą dzięki tym programom powstaje bardzo dużo mikroprzedsiębiorstw, które są innowacyjne tworzą nowe miejsca pracy.” 

 

Krzysztof Powrózek

TVP 3 Rzeszów 

Napisany dnia: 03.08.2006, 09:09
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ hmmm
dnia 03.08.2006, 16:37
Ocena
komentarza:
0
Wszystko dla rzeszowa :(
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kto napadł na 23-latka i dlaczego? Sprawę bada policja

  W minioną niedzielę około godziny 3 nad ranem przy ul. Wojska Polskiego w Jaśle miało dojść do pobicia 23-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. Mężczyzna zgłosił się do szpitala, a następnie powiadomił o sprawie policję.

 • Ksiądz nie przyjdzie do parafian z wizytą duszpasterską

  Kuria Diecezji Rzeszowskiej wydała zalecenia dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Wiadomo już, że tradycyjnej kolędy nie będzie. Księża nie odwiedzą parafian w ich mieszkaniach i domach. Proboszczowie mogą jednak zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele.

 • Setki jaślan na spotkaniu z Mikołajem w jasielskim parku

   

  Do Parku Miejskiego w Jaśle zawitał dzisiaj Mikołaj. Na spotkanie z dziećmi przybył bryczką. Nie zjawił się rzecz jasna z pustymi rękami. Przez ponad godzinę rozdawał bowiem prezenty dla najmłodszych jaślan.

 • Planeta Psa - Psi fryzjer - wkrótce otwarcie!

  Już w środę, 15 grudnia wielkie otwarcie nowego salonu fryzjerskiego dla psów i kotów Planeta Psa! Super promocja!

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105