Pieniądze z Noworocznego Daru przeznaczone zostaną na sprzęt medyczny
Po raz czternasty została zorganizowana akcja charytatywna "Noworoczny Dar". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na nowy sprzęt medyczny dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Już 2 stycznia 2011 na ulicach naszego miasta będzie prowadzona kwesta przez wolontariuszy na ten cel...

Co roku organizatorem tej akcji są ojcowie Franciszkanie oraz Jasielski Dom Kultury w Jaśle. Pierwsze występy przedszkolaków oraz młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbędą się w dniach od 10-13 stycznia, podczas których także będą zbierane datki.
W poprzedniej akcji "Noworoczny Dar" zostało zebranych około 50 tys. zł Ponad 23 tys. zł to pieniądze, które udało się pozyskać z ulicznej kwesty dzięki hojności mieszkańców Jasła i powiatu, a pozostała kwota to prezent od Gamratu o wartości ok. 25 tys. zł, którym, były wykładziny podłogowe na wyposażenie dwóch oddziałów szpitalnych.
(icz)
