Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Pierwsza w Polsce Akademia Projektowania & Montażu

16

Na terenie Zakładów Tworzyw Sztucznych GAMRAT SA powstała pierwsza w Polsce Akademia Projektowania i Montażu.  Dzisiaj, było jej uroczyste otwarcie, w którym uczestniczył Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła...

„Akademia Projektowania” pozwoli na wykorzystanie własnej konwencji twórczej w tworzeniu nowych projektów posadzek, przy zastosowaniu wielu wzorów i kolorów, jakie zapewniają wykładziny obiektowe GAMRAT.  „Akademia Montażu” daje szansę na zdobycie certyfikatu, po uprzednim przejściu w pełni szkoleń praktycznych z zakresu montażu folii izolacyjnych FolGam oraz membrany dachowej DachGam, na które firma Gamrat zachęca wszystkich zainteresowanych. - Akademia projektowania i montażu jest kierowana do każdego kto ma ochotę, chęć nauczenia się pewnej sztuki związanej z montowaniem podłóg płaskich, PCV, membran dachowych, bądź też folii basenowych. Jesteśmy w stanie w ciągu kilku dni przekazać tę wiedzę i nauczyć ludzi wielu nowych technik. Każdy może odbyć szkolenie bez względu na wiek, wykształcenie czy zatrudnienie. Cały koszt związany z kształceniem jest po naszej stronie – wyjaśnił Andrzej Czajka, prezes zarządu dyrektor generalny GAMRAT SA.

Do chwili obecnej firma Gamrat  przeszkoliła 7 000 osób i w dalszym ciągu planowane są warsztaty. - W tym roku planujemy kolejne szkolenia dla 450 chętnych, nie tylko z kraju, ale też z zagranicy. Całość szkolenia obejmuje część projektową, poznanie wyrobu i materiału oraz jego cyklu produkcyjnego, technologicznego, jak również naukę montażu z uwzględnieniem wszystkich technologii, w celu osiągnięcia tego efektu, który widzimy u nas w firmie, czyli pełen zakres kształcenia fachowca w tej dziedzinie – dodaje prezes Andrzej Czajka.

Andrzejowi Czerneckiemu, burmistrzowi Jasła zależy na przyszłości firm, toteż spotkanie w Gamracie uważa za szczególnie istotne. -  Ta dzisiejsza propozycja złożona przez Gamrat, w której mamy  mieć zaprezentowaną nanotechnologię i szkolnictwo zawodowe,  jest najwłaściwszym podejściem do ożywienia naszego środowiska gospodarczego. Po pierwsze, wejście z nowym innowacyjnymi technologiami, po wtóre przeniesienie szkolnictwa zawodowego do firm. Sądzę, że jest to jeden z najlepszych sposobów przygotowywania pracowników – powiedział Andrzej Czernecki, burmistrz miasta Jasła.

Prężnie rozwijająca się firma Gamrat, wprowadza na rynek coraz to nowsze propozycje, po to aby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom rynku. W 2010r. W ofercie pojawiła się prasowana wykładzina przewodząca elektrostatycznie tzw. Elektra 43.  Jest stosowana w pomieszczeniach o wysokiej intensywności użytkowania np. w obiektach użyteczności publicznej, przemysłu lekkiego, jak również wykorzystywana jest do wykładania na salach operacyjnych czy też intensywnej opieki medycznej. Sprawdza się również w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem.

 Została poszerzona także oferta dotycząca kolorów folii basenowych FolGam BZ oraz membrany dachowej DachGam.  Istnieją plany, aby w przyszłym roku wdrożyć kolejne dwa kolory pokryć dachowych: biały i miedziany.

W tym roku firma wprowadziła kolejną elastyczną prasowaną wykładzinę tzw. Centra 43.  Produkt ten jest wysokiej jakości, dostępny w 15 kolorach. Daje to większe możliwości w tworzeniu atrakcyjnych aranżacji podłogowych. Wykładzina ta jest zalecana m.in. do wykorzystywania jej w budownictwie mieszkaniowym oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Dyrektor Jacek Sepioł zaprezentował w Zakładzie Wykładzin nowoczesną prasę, na której produkowane są wykładziny Norma 43,  Centra 43, Elektra 43 oraz membrana dachowa DachGam i folie izolacyjne z grupy FolGam.

Do utworzenia Akademii Projektowania i Montażu przyczynili się partnerzy firmy Gamrat. Są nimi:

firma Heissluft Technik, dostawca urządzeń zgrzewających,
Firma UZIN Sp. z o.o., producent i dystrybutor chemii profesjonalnej pod wykładziny,
firma Voigt, producent i dystrybutor środków do pielęgnacji podłóg.

Pracownicy firmy dokonali prezentacji montażu przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Jednym z przedstawionych czynności było spawanie wykładzin i folii, po czym zaproszeni gości mogli wypróbować sprzęt.

Wraz z otwarciem „Akademii Montażu” firma Gamrat SA pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych do zgłoszenia chęci uczestnictwa w szkoleniach praktycznych, na stronie internetowej www.folgam.com.pl ( szkolenie z zakresu folii izolacyjnych), www.dachgam.com.pl ( szkolenie z zakresu membrany dachowej) lub www.gamrat.pl (szkolenie z zakresu montażu wykładzin obiektowych).

Ilona Czarnecka
[email protected]

Napisany dnia: 01.03.2011, 18:04 , Tagi: Jasło, Gamrat

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ bartek
dnia 04.03.2011, 20:18 · Zgłoś
ha,ha.... taką zgrzewareczką to 6 lat temu robiłem... teraz mam automat .... panowie wybaczcie ....
Odpowiedz
0
@ Adek
dnia 17.01.2015, 10:51 · Zgłoś
Automat jest na bardzo długie proste zgrzewy. Całą reszte robi się takimi "zgrzewareczkami" nadal :)
Odpowiedz
0
@ gam
dnia 03.03.2011, 14:40 · Zgłoś
płaczecie bo nie ma pracy,ale jak zaklad robi szkolenia to tez,jest zle
Odpowiedz
1
@ mieszkaniec65
dnia 03.03.2011, 07:20 · Zgłoś
no tak juz wiadomo gdzie sa pieniadze na podwyzki nie ma bo akademie sie tworzy cyrk na kolkach
Odpowiedz
1
@ Kiks
dnia 01.03.2011, 21:56 · Zgłoś
Jak tak dalej pójdzie to pan burmistrz Czernecki na nic innego nie będzie miał czasu tylko będzie brał udział w różnych uroczystych otwarciach. A ile było drwin jak pani Kurowska dwoiła się i troiła aby obsłużyć wszystkie uroczystości!
Odpowiedz
1
@ JohnnyBravo
dnia 01.03.2011, 22:35 · Zgłoś
no nawet bidula na pielgrzymkę musiała samochodem pojechać...
Odpowiedz
-1
@ żona mańka
dnia 02.03.2011, 13:55 · Zgłoś
I jeszcze oprócz pielgrzymki służbowym samochodem pojechała aby morze Bałtyk przybliżyć do Jasła oraz do USA aby udzielić tam jakiegoś niby wywiadu a przy okazji spotkać się z rodzinką. Można by wymieniać wiele otwarć i uroczystości tablic i figurek przez Panią Burmistrz Marię bo ona właściwie nic innego nie robiła. Jak więc widać Kiks zrobił kiksa.
Odpowiedz
0
@ ryś
dnia 02.03.2011, 20:36 · Zgłoś
Ale nikogo na przejściu nie przejechała.
Odpowiedz
1
@ Aga
dnia 01.03.2011, 21:33 · Zgłoś
Wspaniałe zjawiska: robotnicy do akademii, dzieci na uniwersytet!
Odpowiedz
1
@ Akademik
dnia 01.03.2011, 20:56 · Zgłoś
Jeden otwiera uniwersytet, drugi otwiera akademię - tylko patrzeć jak ważny polityk ze starostwa otworzy przewód - może nawet doktorski - podobno zrobił studia to należy iść za ciosem i można wykładać , nawet na Gamracie np. wyrobami tego zakładu. P.S. Jeżeli władza miasta był w Gamracie, to może pisnęła słówko o zakładzie odpadów - może by wiele osób znalazło tam pracę, a miasto rozwiązało by tak ważny problem. Czy może już się zapomniało o obietnicach wyborczych i był to tylko pic na wodę i fotomontaż?
Odpowiedz
0
@ obywatelG
dnia 01.03.2011, 22:13 · Zgłoś
Zakład odpadów to sobie rób akademiku pod własnym progiem a nie u kogoś! Jasne?
Odpowiedz
0
@ do obywatela G.
dnia 01.03.2011, 22:27 · Zgłoś
W swoim średniowiecznym podejściu do zagospodarowania odpadów zakładasz, jak była pani burmistrz, że będzie to kupa śmieci złożona na osiedlu Gamratu po której chodzą na przemian ludzie i szczury i każdy wyciąga z tego towaru co się mu przyda, a zaraza morowa ze słynną "różą wiatrów" truje wszystko dookoła. Poczytaj conieco o technologii zagospodrowania odpadów, oglądnij takie zakłady np. w Żywcu czy w Leżajsku. Mamy XXI wiek a ty ciągle tkwisz w ciemnocie. Módl się o zdrowie, bo na rozum to już pewnie za późno.
Odpowiedz
0
@ pała
dnia 02.03.2011, 18:38 · Zgłoś
Nie u kogoś tylko na miejscu starej cegielni w sobniowie
Odpowiedz
-2
@ antoni
dnia 01.03.2011, 19:54 · Zgłoś
A komu to się robi nowemu właścicielowi? Panie Burmistrzu Andzreju i Pan się tak daje wypuszczać? Nareszcie można zobaczyć Pana Prezesa na kolanie!!!!!! Oj oby to nie był początek końca.
Odpowiedz
-2
@ www
dnia 01.03.2011, 19:10 · Zgłoś
pawel od kiedy doradzca w ubraniu roboczym wizerunek piekny
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 01.03.2011, 19:03 · Zgłoś
Co to jest ta konwencja twórcza, bo znam tylko inwencję twórczą? Pytanie do pana A.Cz.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657