Pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Zawierzenia w Tarnowcu
23
5. maja o godzinie 19.00 odbyło się pierwsze w tym roku Tarnowieckie Nabożeństwo Zawierzenia tzw. “Fatimy”.
Nabożeństwa mają już kilkunastoletnią tradycję. Odbywają się od maja do października w każdą pierwszą środę miesiąca w Sanktuarium w Tarnowcu. Celem nabożeństw jest oddawanie czci Matce Bożej Zawierzenia.




Tegoroczną majową uroczystość odwiedziła pielgrzymka rzemieślników z województw świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Podczas homilii poruszono wiele nawiązujących do siebie wątków. Od ochrony życia i historii pierwszego dziecka - chłopca, Stanisława Dominika - pozostawionego w lokalnym oknie życia, poprzez zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki i konieczność “odpuszczania win naszym winowajcom”, aż po znaczenie świętego Józefa i rzemiosła.

- Możliwe jest aby w każdym oknie było okno życia i abyśmy ocalili każde życie poprzez pracę, poprzez rzemiosło, poprzez naukę. - mówił ksiądz.
(ks)
Nabożeństwa mają już kilkunastoletnią tradycję. Odbywają się od maja do października w każdą pierwszą środę miesiąca w Sanktuarium w Tarnowcu. Celem nabożeństw jest oddawanie czci Matce Bożej Zawierzenia.
Tegoroczną majową uroczystość odwiedziła pielgrzymka rzemieślników z województw świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Podczas homilii poruszono wiele nawiązujących do siebie wątków. Od ochrony życia i historii pierwszego dziecka - chłopca, Stanisława Dominika - pozostawionego w lokalnym oknie życia, poprzez zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki i konieczność “odpuszczania win naszym winowajcom”, aż po znaczenie świętego Józefa i rzemiosła.
- Możliwe jest aby w każdym oknie było okno życia i abyśmy ocalili każde życie poprzez pracę, poprzez rzemiosło, poprzez naukę. - mówił ksiądz.
(ks)
