Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pijani wandale zatrzymani

68

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch młodych wandali. Pijani mężczyźni kopiąc i uderzając rękoma próbowali wyładować swoją agresję na lampach oświetlających jasielski deptak. Straty, jakie spowodowali, wstępnie wyceniono na 10 tys. zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na zarzuty.


W minioną  sobotę dyżurny komendy odebrał sygnał, że dwóch mężczyzn idących ul. Rynek  w Jaśle niszczy lampy oświetleniowe. Po chwili na miejscu był policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili, że ktoś zniszczył kilka lamp i uszkodził murek biegnący wzdłuż alei spacerowej.

Policjanci, dzięki relacji świadka zdarzenia, ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać przyległy teren. Po kilku minutach, na ul. Kościuszki dostrzegli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał opisowi wandali. Na widok radiowozu młodzi ludzie zaczęli uciekać. Po chwili zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Podejrzanymi okazali się dwaj 20-letni mieszkańcy Jasła. Byli pijani. Mieli po dwa promile alkoholu w organizmach. Straty, jakie wyrządzili, oszacowano wstępnie na 10 tys. zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzut zniszczenia mienia - przestępstwa zagrożonego karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 68

Dodaj komentarz Widok:
-2
@ iugiudfias
dnia 09.12.2011, 21:32 · Zgłoś
do gazu z nimi
Odpowiedz
2
@ xstjhmftyi
dnia 09.12.2011, 21:32 · Zgłoś
ja ich znam to sa dobre chlopaki tylko czasem im odpie***ala
Odpowiedz
0
@ tomekk
dnia 09.12.2011, 11:03 · Zgłoś
Władze zainwestowały, zrobili ładny deptak w centrum miasta, żeby służył mieszkańcom i nie tylko, a tu przyjdzie jeden z drugim i zdewastuje :( Tak się zastanawiam czy jest sens inwestować w poprawę wizerunku, a raczej wyglądu Jasła skoro lokalna społeczność chyba jeszcze do tego nie dojrzała, by uszanować wspólne dobro.
Odpowiedz
1
@ skins...hahahaha
dnia 08.12.2011, 14:25 · Zgłoś
[...] ich do pudła... jak sie im nudzi myślą ze im wszystko wolno?[...] [...]ne(łowcy)hahahaha
Odpowiedz
1
@ ...
dnia 08.12.2011, 14:12 · Zgłoś
Młody trzymaj sie !! bedzie dobrze xD do zobaczenia !!!
Odpowiedz
-2
@ 2xxl
dnia 08.12.2011, 07:02 · Zgłoś
Takie wandale to tylko z marginesu lub patologi się wyrwali,bo nikt normalny tak się nie zachowuje...nawet po % w głowie!!!
Odpowiedz
2
@ ada
dnia 07.12.2011, 18:50 · Zgłoś
10 tys złotych...smiech mnie zbiera!!! za gora 2 tys naprawia szkody a reszta do kieszonki...:d
Odpowiedz
-3
@ odplam
dnia 07.12.2011, 09:03 · Zgłoś
Dobrą karą byłoby na środku rynku siedzenie na nodze od stołka z kartką "Przepraszamy podatników za zniszczone mienie"
Odpowiedz
2
@ A
dnia 07.12.2011, 18:55 · Zgłoś
to w takim razie na urzedzie miasta powinno pisac "przepraszamy ze was kroimy dzien w dzien na grubą kase"
Odpowiedz
1
@ pablo
dnia 07.12.2011, 00:55 · Zgłoś
ja nie wiem z czego są te murki że kosztują po 10tys
Odpowiedz
2
@ ehh
dnia 06.12.2011, 23:39 · Zgłoś
przyjdzie weekend to [...] sie napija i [...] i chodza po miescie rozwalajac wszystko albo sapia do byle kogo - jasielska mlodziez !
Odpowiedz
1
@ Maniek
dnia 06.12.2011, 21:05 · Zgłoś
co oni [...] ze daje takiego kopa;)))
Odpowiedz
-2
@ majsta
dnia 06.12.2011, 23:38 · Zgłoś
Bawi cie to, nie? Jak by ktoś zdewastował coś, co należałoby do ciebie a następnie przeczytałbyś taki inteligentny komentarz jak TWÓJ to jak byś się czuł? Że ładną ktoś ma polewkę z Twojego nieszczęścia, nie? Dorośnij człowieku i używaj czasem mózgu jak Cię [...] obdarzyła.
Odpowiedz
4
@ bon jovi
dnia 13.12.2011, 19:00 · Zgłoś
nie chce w tym momencie robic reklamy tego produktu ale wiem co pili " MOCNA WISNIA " w zośce za 5 zł ;) pozdro
Odpowiedz
3
@ jaślanka
dnia 06.12.2011, 13:02 · Zgłoś
jak nie dewastowanie cmentarza to dewastowanie rynku- a dać więcej władzy policji,bo jak by dostali pałą do przykładu to jak wypije jeden z drugim to patrzyli by którędy droga do mamusi ...
Odpowiedz
1
@ witek
dnia 06.12.2011, 10:58 · Zgłoś
niech odpracują teraz koszty wymiany!
Odpowiedz
0
@ st
dnia 06.12.2011, 16:20 · Zgłoś
praca jest dla wybranych...
Odpowiedz
-3
@ falusy
dnia 06.12.2011, 10:53 · Zgłoś
jasielski mike tayson, rocky balboa, hercules i wojownicze żółwie ninja. ale była siła !! chłopaki trzymać tak dalej, lampy są ok. strasznie mi smutno, ze takie [...]ny jeszcze ręce mają i nogi. na rynku publicznie upier...ić ręce i nogi! i dołożyć oklaski
Odpowiedz
1
@ AFM
dnia 06.12.2011, 10:06 · Zgłoś
Czym się martwicie ? Sąd wypuści na wolność !!! Niska szkodliwość społeczna czynu . Takie niestety prawo w tym kraju.
Odpowiedz
6
@ Agent Delegat
dnia 06.12.2011, 08:58 · Zgłoś
Podręcznikowy przypadek kwalifikujący się do wykonania kary chłosty. Trzydzieści batów na gołe plecy miałoby gigantyczną moc wychowawczą.
Odpowiedz
0
@ kris
dnia 06.12.2011, 08:54 · Zgłoś
zwykłe [...]
Odpowiedz
-1
@ x-men
dnia 06.12.2011, 08:46 · Zgłoś
Za jaja [...].
Odpowiedz
-1
@ MADRY
dnia 06.12.2011, 05:17 · Zgłoś
to pewnie synkowie [...] -trenowali kopanie z buta-norma na tej woisce.
Odpowiedz
-19
@ [...]
dnia 05.12.2011, 21:58 · Zgłoś
po [...] niewiedzieli co robią;)
Odpowiedz
6
@ ola do @[...]
dnia 05.12.2011, 22:06 · Zgłoś
No jasne najlepiej powiedzieć że nie wiedzieli co robią bo [...] byli!!! jak nie mają co robić to niech wsadzą między drzwi ja z chęcią nimi trzasnę !!!
Odpowiedz
5
@ kolo
dnia 05.12.2011, 21:46 · Zgłoś
Widać, że zima ciepła, bo [...] nie brakuje...
Odpowiedz
13
@ ona
dnia 05.12.2011, 21:22 · Zgłoś
Teraz wyładowali agresję na lampach, a następnym razem na ich drodze może stanąć niewinny człowiek...
Odpowiedz
-23
@ ;]
dnia 05.12.2011, 21:15 · Zgłoś
Chłopaki trzymajcie się !
Odpowiedz
3
@ glus
dnia 06.12.2011, 13:08 · Zgłoś
tak , za [...] !!!
Odpowiedz
3
@ wasd
dnia 05.12.2011, 20:41 · Zgłoś
pitu pitu są ludzie, którzy kulturalnie lub nie wypiją i nic w spokoju przetrzeźwieją i nikt o niczym niewie ale są też tacy którzy jak wypiją to same problemy z nimi tj. biją się, niszczą itp. Osobiście nie lubię z takimi pić a kto lubi :D
Odpowiedz
5
@ aaa
dnia 05.12.2011, 20:40 · Zgłoś
Ok ale czemu to nie jest zabezpieczone?>??
tylko jak kable sa na wierzchu tak dalej sa własnie przed chwilka przechodziłem i jak bym szedł z dzieckiem to mogło by sie cos stac
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 05.12.2011, 21:35 · Zgłoś
Wystarczy dziecka pilnować i nic się nie stanie. W czym masz problem?
Odpowiedz
11
@ majsta
dnia 05.12.2011, 20:27 · Zgłoś
Wyjdą zapewne jeszcze dzisiaj, bo mamy takie wspaniałe prawo. Chory kraj i coraz więcej takich "przyjemniaczków" chodzi po mieście, wiedzą, że nic im tak na prawdę za to nie grozi i będą tak robić częściej. Akurat wyładowali agresję na lampach, ale przypuszczam, że jeśli przechodził by tam ktoś z nas i akurat byłby sam to dzisiaj moglibyśmy czytać artykuł o tym jak te [...]ki pobili na śmierć przypadkowego przechodnia, bo nie mieli co ze sobą zrobić. Paranoja. Strach jest przejść w nocy przez miasto, bo zaraz jakaś ekipka [...] dresów szuka zaczepki.
Odpowiedz
3
@ :)
dnia 05.12.2011, 21:34 · Zgłoś
Jedynym wyjściem jest nie wychodzić w nocy, a jak już trzeba, to mieć przy sobie coś do obrony, np. gaz pieprzowy.
Odpowiedz
2
@ hahhaaaaaa
dnia 05.12.2011, 20:27 · Zgłoś
Myślałem że wszyscy wiedzą że tam kamera jest:)Dobrze że się za demontaż fontanny nie wzieli bo by ich wyszło pewno po jakieś 200 tyś.Swoją drogą musieli się dobrze napracować żeby tak rozwalić albo nie byli tylko po [...].Życze im tylko szybkiego powrotu do normalności rynek i tak mi się nie podobał.
Odpowiedz
2
@ amivisage
dnia 05.12.2011, 20:26 · Zgłoś
Najbardziej zasłużony jaślanin będzie wykonywał wyrok, tj. odcięcie [...].
Odpowiedz
3
@ :D
dnia 05.12.2011, 20:20 · Zgłoś
łody [...] :D pijany 24 [...]
Odpowiedz
3
@ zzzzzzz
dnia 05.12.2011, 20:00 · Zgłoś
co za [...] [...] [...] niech teraz to odrobią [...] !!! tak będzie z każdym cwaniaki popisywać to każdy się umi ale robić nie ma komu
Odpowiedz
9
@ aaa
dnia 05.12.2011, 19:57 · Zgłoś
wydaje mi sie ze to wszystko jest spowodowane tym co sie z naszym kraju dzieje:)
jak dla mnie to w porównaniu do tego co sie dzieje tam na górze to jest pikus/
Po Prostu znienawidzony kraj":)
Odpowiedz
3
@ hhh
dnia 05.12.2011, 20:19 · Zgłoś
na [...] mieli to nie pisz ze kryzys
Odpowiedz
5
@ X-men
dnia 05.12.2011, 19:56 · Zgłoś
nie bronie tych [...]i ale więksi złodzieje są gdzie indziej na przykład kryzys a starostwo kupuje nowe wozy gdzie jest większe przestępstwo ???
Odpowiedz
19
@ kierowca
dnia 05.12.2011, 19:54 · Zgłoś
Kara musi być,powinni ponieść całkowite koszty naprawy,nie można tolerować takiego wandalizmu,karać trzeba od małego.A jak nie umieją pić to niech nie piją.
Odpowiedz
2
@ szp
dnia 05.12.2011, 19:52 · Zgłoś
Poprzetrącać ręce i nogi w czterech miejscach, to by wiedzieli do czego te członki służą.
Odpowiedz
46
@ obiektywny
dnia 05.12.2011, 19:06 · Zgłoś
najlepszą karą w dzisiejszych czasach byłoby zajęcie komornicze wypłaty tak długo aż nie spłacone zostałoby szkody, jeśli chłopcy nie mają pracy to przymusowo do roboty za [...] . wiezienie da im tylko więcej cwaniactwa
Odpowiedz
11
@ aaa
dnia 05.12.2011, 19:58 · Zgłoś
dokładnie kolego w więzieniu bd płakał a jak wyjdzie to jeszcze wiekszy cwaniak:)
Odpowiedz
6
@ witka
dnia 05.12.2011, 22:06 · Zgłoś
tak powinno być zgadzam się z tym w 100%
Odpowiedz
-9
@ ja
dnia 05.12.2011, 23:49 · Zgłoś
buhahahaha 10tys zl :) to chyba zlote te reflektory buhahahaha
Odpowiedz
-3
@ Aaa..
dnia 05.12.2011, 19:03 · Zgłoś
A ja pytam gdzie byli rodzice..??
Odpowiedz
-2
@ albinek
dnia 05.12.2011, 19:33 · Zgłoś
ja wiem moge ci powiedziec gdzie byli rodzice
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 05.12.2011, 22:05 · Zgłoś
rodzice pewnie byli w domu , a młodzi jak maja po 20 lat to nie musieli wracać do domu przed 22 co nie znaczy ze nie musieli robić to co zrobili.
Odpowiedz
28
@ Kocur
dnia 05.12.2011, 18:58 · Zgłoś
Nawet jeśli pójdą do [...] na te parę miesięcy, w co wątpię to co to da? Będą mieli jedynie powód do chwalenia się kolegom, że "na celi" już byli. Zaprząc tą patologię do robót. Jak pozamiatają za darmo ulice czy posprzątają psie kupy przez miesiąc to następnym razem pomyślą kilka razy zanim coś zniszczą. Chociaż takie [...]ki niezbyt często mózgownicy używają...
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 05.12.2011, 23:48 · Zgłoś
niech mi ktos wytlumaczy slowo "referat" jak dla mnie jest nagminnie urzywane,czy jest to potrzebne czy nie... kilka lat temu to slowo znaczylo calkiem co innego niz jest teraz.
Odpowiedz
0
@ metro
dnia 06.12.2011, 08:25 · Zgłoś
[cytat=Kocur]Nawet jeśli pójdą do [...] na te parę miesięcy, w co wątpię to co to da? Będą mieli jedynie powód do chwalenia się kolegom, że "na celi" już byli. Zaprząc tą patologię do robót. Jak pozamiatają za darmo ulice czy posprzątają psie kupy przez miesiąc to następnym razem pomyślą kilka razy zanim coś zniszczą. Chociaż takie [...]ki niezbyt często mózgownicy używają...[/cytat]

Ludzie trzeba być skończonym [...] aby robić takie absurdy na wprost kamery przemysłowej obrotowej 360 stopni i z zoomem 100x. A co lepsze obraz trafia bezpośrednio do dyżurnego KPP w Jaśle więc interwencja podana dla prewencji na tacy, jako prezent na mikołaja.
Odpowiedz
0
@ Kocur
dnia 06.12.2011, 21:22 · Zgłoś
[cytat=ja]niech mi ktos wytlumaczy slowo "referat" jak dla mnie jest nagminnie urzywane,czy jest to potrzebne czy nie... kilka lat temu to slowo znaczylo calkiem co innego niz jest teraz.[/cytat]
Ludzie nagminnie popełniają błędy ortograficzne, to pewne.
Odpowiedz
59
@ logo
dnia 05.12.2011, 18:55 · Zgłoś
20 lat ... no tak ujarany elektorat palikota . wystawic delikwentów na publiczny widok , niech stoja z przywiazana kartką " niszczyłem mienie publiczne - przez co narazilem ciebie podatniku na straty "
Odpowiedz
25
@ PunxAndSkinsUniteandWin
dnia 05.12.2011, 19:00 · Zgłoś
sama prawda. Nic dodać nic ująć.
Odpowiedz
19
@ [...]
dnia 05.12.2011, 19:03 · Zgłoś
A po czym poznajesz, że to elektorat Palikota? Po sposobie przewrócenia płyt z murku, czy po kształcie rozwalonych lamp? :)
Odpowiedz
3
@ logo
dnia 05.12.2011, 20:37 · Zgłoś
PO lisciach wokół słupa ;-)
Odpowiedz
7
@ KK
dnia 05.12.2011, 21:31 · Zgłoś
Zawartość [...] we krwi nie mierzymy w promilach... Więc dlaczego piszesz o "ujaranym elektoracie Palikota" ? Nie pisz [...] [...] komentarzy.
Odpowiedz
-2
@ aaa
dnia 05.12.2011, 22:10 · Zgłoś
a co ma do tego palikot...aaaaa zapomnialem wszystko przez palikota i kibicow...bandyci!!! na szubienice z nimi!!! albo do wpora i utopic!!!
Odpowiedz
7
@ Gracz
dnia 05.12.2011, 22:13 · Zgłoś
jaki ujarany patologu byli [...] alkohol to szalenstwo a gandzia to spokój!!!
Odpowiedz
-6
@ [...]
dnia 05.12.2011, 22:38 · Zgłoś
[cytat=aaa]a co ma do tego palikot...aaaaa zapomnialem wszystko przez palikota i kibicow...bandyci!!! na szubienice z nimi!!! albo do wpora i utopic!!![/cytat]
Jak to co? Prezes nad prezesami oświadczył, że Palikot dostał się do sejmu dzięki głosom marginesu społecznego w Polsce. Ci wandale to margines. Rachunek jest prosty! :D

A tak na poważnie to analiza pana "logo" jest dosyć [...]. No chyba, że był świadkiem zajścia (a może nawet uczestnikiem) i wandale krzyczeli "TYLKO PALIKOT" czy coś w tym stylu :)

Generalnie alkohol wskazywałby na takie partie jak PiS lub PO, które są przeciwko legalizacji [...] ale nie widzą nic złego w legalnym [...].
Odpowiedz
3
@ logo
dnia 05.12.2011, 23:41 · Zgłoś
Bzdury piszecie , wystarczy znac statystyki by wiedziec ze elektorat Palikota to ten wiek , sami przeciez piszecie nie raz ze Kaczynski to tylko stare babcie z kosciółka . Jak zwykle zreszta macie podwójne postrzeganie rzeczywistosci , jak np. ws kary smierci kiedy chetnie podpieracie sie kilkoma biskupami ale grzmicie na nich w kazdej innej sprawie i chcecie by nie mieszali sie do polityki . Piszac ze to elektorat Palikota posluzyłem sie waszym tokiem rozumowania ze to przeciez nie mogli być wyborcy pisu bo ci sa za wiekszym karaniem przestepców , ktorych tak chetnie lewica broni w imie praw człowieka . Wiec moze niech sie wyznawcy antykieckowego juz nie pograzaja bo wystarczajaco zrobili to na forum . Gdybym był swiadkiem tego zajscia to sprawe załatwiłbym bez fatygowania słuzb , raz ze było by szybciej dwa zapewniam ze nawet jednego czy drugiego bym nie drasnął , a w niedzielny poranek Jaslanie zobaczyliby ich przywiazanych do latarni , wystarczyłby dzień , bez kosztów podatników na sad czy areszt :-)
Odpowiedz
2
@ sfrff
dnia 06.12.2011, 18:21 · Zgłoś
a morze to elektorat pis i przygtowywali miejsce przed postawienieniem krzyża
Odpowiedz
0
@ od
dnia 07.12.2011, 08:54 · Zgłoś
po metodach działania synu po metodach
Odpowiedz
1
@ ada
dnia 07.12.2011, 18:44 · Zgłoś
jakby byli ujarani to uwierz mi ze nawet vby mi sie nie chcialo tego niszczyc. dla [...] ktorzy nigdy nie palili trawy i piep**ą glupoty oglaszam wszem i wobec ze po trawie nie ma zadnej [...] czy jak to nazywacie tylko jest calkowity spokoj a jak sie ktos napije to jest wlasnie to co gadacie niszcza grandza!!!

http://www.youtube.com/watch?v=zkbu_7g4pie

słuchac durnieeeeeeeeeeee!!!
Odpowiedz
0
@ wolnosc
dnia 07.12.2011, 23:31 · Zgłoś
Palikot jest za [...] a nie za alkoholem, widzę że nie odróżniasz tych 2 pojęć, tak samo jak bardzo wiele ludzi nie rozumiem że po [...] jest się spokojnym a po [...] agresywnym, przejrzycie na oczy ludzie
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 08.12.2011, 15:44 · Zgłoś
logo [...] jak nie wiesz to sie nie udzielaj! znam ich bardzo dobrze i gdyby byli ujarani to poszli by spac! wiec obejdzcie sie z zbednymi komentarzami skoro nie znacie faktow! przypuszczenia to mozesz babci odowiadac lub zatrzymac dla siebie bo to ze byli ujarani to powazne oskarzenie!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.