Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

PKN ORLEN wspiera OSP „Florian” w Żółkowie

24

W dniu 28.11.2011 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian” w Żółkowie, jako jedna z sześćdziesięciu w Polsce, otrzymała wsparcie finansowe od firny PKN ORLEN. Uroczyste wręczenie symbolicznych czeków przez członka Zarządu Marka Serafina, odbyło się w Płocku, a jednostkę OSP z Żółkowa reprezentowali: Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Grzegorz Kurowski oraz Naczelnik Tomasz Socha.


Nasza ochotnicza straż pożarna jest młodą jednostką, działającą na terenie miejscowości Żółków, powołaną przez mieszkańców w 2007 roku. Pomimo krótkiego okresu działalności możemy pochwalić się wieloma sukcesami w pozyskiwaniu sprzętu ratowniczego i środków finansowych na działalność statutową. W 2008 roku otrzymaliśmy od Szkoły Głównej Służby Pożarniczej PSP w Warszawie używane, ale będące w bardzo dobrym stanie umundurowanie bojowe, hełmy i obuwie strażackie. W 2010 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie przekazał nam agregat prądotwórczy, przewód elektryczny oraz radiotelefon nasobny. Tego samego roku otrzymaliśmy od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy motopompę pływającą. W roku bieżącym naszą działalność wspiera PKN ORLEN. Oczywiście wśród naszych dobroczyńców jest również Bank Spółdzielczy w Bieczu O/Jasło oraz firma Domicela.

Głównym źródłem finansowania naszej społecznej działalności jest oczywiście Gmina Jasło, jednak ogrom potrzeb i ograniczone możliwości Gminy sprawiają, że zmuszeni jesteśmy szukać dodatkowych źródeł finansowania, sponsorów, darczyńców – powiedział Naczelnik Tomasz Socha.
    
Ochotnicza Straż Pożarna „Florian” w Żółkowie liczy 27 członków, w tym 6 kobiet. Dziewięciu druhów ma uprawnienia do prowadzenia działań ratowniczych tzn. ukończyli kurs podstawowy dla strażaka ochotnika, posiadają odpowiednie badania lekarskie oraz posiadają indywidualne ubezpieczenie w razie wypadku. Jednostka dysponuje m.in. takim sprzętem ratowniczym jak: 2 motopompy szlamowe, motopompę pływającą, agregat prądotwórczy wraz z sprzętem oświetleniowym, węże pożarnicze, rozdzielacze, prądownice, radiotelefony nasobne, 6 kompletnych ubrań bojowych.


Między innymi strażacy z tej jednostki prowadzili działania ratownicze podczas ubiegłorocznej powodzi, polegające na wypompowaniu wody z zalanych piwnic kotłowni MOSiR w Jaśle, Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle oraz gospodarstw domowych na terenie Gminy Jasło.

Zarząd jednostki czyni szereg starań o pozyskanie lekkiego samochodu o masie do 3,5 tony i przystosowanie go do potrzeb OSP. Pieniądze uzyskane m.in. ze sprzedaży kalendarzy strażackich, darowizn i sponsorów przybliżają druhów do posiadania upragnionego wozu bojowego.

(ts)

Reklama

Komentarze: 24

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ciekawski
dnia 05.12.2011, 13:39 · Zgłoś
brunecia na drugiej focie śmiesznie nogami do środka zamiotła, jakby się bała strażaka, a blondina na pierwszej to chudzina jakaś
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 05.12.2011, 09:39 · Zgłoś
ale sie Łorlen wykosztowoł...
Odpowiedz
0
@ jah
dnia 04.12.2011, 16:56 · Zgłoś
niech mi ktoś wyjaśni dlaczego na stacjach ORLEN nie można zatankować gazu za mniej niż 30 zł.Byłem tego świadkiem w Jaśle dziewczyna chciała zatankować za 20 zł i nie została obsłużona przez obsługę, została wręcz upokorzona przez pana obsługującego dystrybutor z LPG,dla mnie chore.
Odpowiedz
3
@ cichy
dnia 04.12.2011, 11:21 · Zgłoś
Zachęcam wszystkich krytykujących działalność OSP do głębszego zapoznania się z pracą jaką ochotnicy wykonują społecznie dla dobra lokalnej społeczności. Łatwo jest krytykować, a trudniej zrobić coś samemu dla innych. Dzisiaj OSP to już nie tylko gaszenie pożarów i picie [...] - obraz ochotniczej straży pożarnej zmienia się i to na lepsze. Jestem strażakiem ochotnikiem od blisko 20 lat i jestem bardzo dumny z tego powodu. Uważam że każda złotówka wydana na OSP to dobra inwestycja. Pozdrawiam wszystkich komentujących a w szczególności tych, którzy krytycznie oceniają pracę OSP.
Odpowiedz
2
@ erw
dnia 03.12.2011, 21:40 · Zgłoś
wolałbym aby zniżyli cenę paliwa! Pasą się naszym kosztem a potem przychodzą z "gestem".
Odpowiedz
-3
@ obserwator
dnia 03.12.2011, 17:53 · Zgłoś
do "cichy"- Guzik mnie interesuje to wasze śmieszne OSP!!! Dla mnie osobiście strata pieniędzy i tyle!!! Za tą kasę wolałbym dołożyć kilka etatów w PSP!!! A skoro na osiedlu Jasło-Żółków nic się nie robi to może wystarczyło tylko wybrać innego komendant??!!! Życzę dalszych osiągnięć hehe
Odpowiedz
0
@ cichy
dnia 03.12.2011, 12:22 · Zgłoś
do "obserwator". Jak tak dużo wiesz o OSP w tej okolicy, to napisz coś o działalności OSP Osiedla Jasło-Żółków
Odpowiedz
2
@ ON verva - 5,79 zł / l
dnia 03.12.2011, 10:58 · Zgłoś
Czy do końca 2011 przeskoczy 6 zł ?
Odpowiedz
1
@ obserwator
dnia 03.12.2011, 09:02 · Zgłoś
Dla mnie to jest śmieszne!!! Po jaką cho...ę drugie OSP w Żółkowie ??? Jest jedno na osiedlu Jasło - Żółków tzn. stare OSP Żółków to powołali sobie drugie!! Ciekawe ilu mieszkańców za tym było??? Pewno przewodniczący Komisji Rewizyjnej hehe
Odpowiedz
3
@ cichy
dnia 03.12.2011, 07:34 · Zgłoś
"acha" jakim ty jesteś [...]! Piszesz o sprawach, o których nie masz pojęcia. Żal mi Ciebie
Odpowiedz
-6
@ acha
dnia 02.12.2011, 22:39 · Zgłoś
nom byli ta y co podpalali bo za godziny dobrze placą wiec w sumie byli pierwsi na miejscu a prawda taka ze w wiekszosci ochotnicy to zbieranina [...] dzieciaków i kryminalistów różnej masci tylko zawodowcy potrafią szybko sprawnie i fachowo wykonać akcję ratowniczą osp była dobra kiedyś lub w wiekszej odległości od zawodowej w żółkowie straz potrzebna jak psu piąta łapa zawodowa straż jest o 7 min drogi od niej jasło sie pojawi na miejscu a ochotnik jeszcze kluczy nie znajdzie do garażu a pewnie akumulator ktoś jeszcze pożyczył itp...
Odpowiedz
2
@ cichy
dnia 02.12.2011, 21:52 · Zgłoś
do "acha". Życzę Ci abyś nigdy nie musiał/a korzystać z pomocy strażaka ochotnika, a często jest tak, że to on jest pierwszy w miejscu zagrożenia
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 02.12.2011, 21:34 · Zgłoś
A ta pompa pływająca to się Wam należała ? Czy to była pompa z OSP Jasło Żółków ?
Odpowiedz
-8
@ acha
dnia 02.12.2011, 21:12 · Zgłoś
niektórzy ochotnicy z rozpędu podczas akcji pracowali po 25godzin na dobe... udokumentowane i zapłacone...straż pożarna tylko zawodowa a nie [...] które zamiast ratować patrzą co zwinąć...
Odpowiedz
6
@ el
dnia 03.12.2011, 09:24 · Zgłoś
anonimowo przed monitorem łatwo nazywać ochotnikow złodziejami i pijakami.
Pochwal się teraz, ile razy gasiłeś palace sie trawy, ile godzin stojąc w wodzie ukladaleś worki z piaskiem a może przez całą noc wyrzucałeś mokre siano z ledwie co dogaszonej stodoły lub pompowałeś zalane zawartością szamba piwnice i studnie.
To tylko kilka przykładów z czym zmagają sie ochotnicy, najczęsciej zupełnie bezinteresownie. Jedyną zapłatą jest uścisk ręki pokrzywdzonych, własna satysfakcja ze mogli pomóc lub oplucie przez takich jak TY.
Co do strażaków zawodowych, to podczas powodzi jest ich zwyczajnie za mało aby mogli wszystkim pomóc, ile godzin nieprzerwanie mogą pracować ?
W takich sytuacjach wiekszość czarnej roboty spada na ochotników, pomysl o tym zanim następnym razem ich oplujesz.
Odpowiedz
2
@ yasiek
dnia 02.12.2011, 20:06 · Zgłoś
w każdym razie ... chwała Strażakom Ochotnikom ... jak by nie Oni to jeszcze byśmy [...] łopatami do tej pory wydłubywali po ostatniej powodzi
Odpowiedz
1
@ ochotnik
dnia 02.12.2011, 20:27 · Zgłoś
miło,że ktoś jeszcze o tym pamięta...na marginesie ponad 100 godzin :)
Odpowiedz
2
@ yasiek
dnia 02.12.2011, 20:00 · Zgłoś
5 tys. ... ale wstyd na takiego jasielskiego "kolosa" ja ostatnio dałem tysiaka (firma 3- osobowa)
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 02.12.2011, 17:53 · Zgłoś
Z przyjemnością mogę stwierdzić, że w pełni zasługują na wsparcie.
Odpowiedz
-4
@ zawal
dnia 02.12.2011, 17:44 · Zgłoś
żółków xdd
Odpowiedz
-3
@ *
dnia 02.12.2011, 16:40 · Zgłoś
A gdzie Strażok Kuraś
Odpowiedz
2
@ se se se
dnia 02.12.2011, 13:51 · Zgłoś
to takie wzruszające... brawo PKN ORLEN brawo!!!
Odpowiedz
5
@ amivisage
dnia 02.12.2011, 12:07 · Zgłoś
Przecież właściciele stacji paliw płaczą, żę na litrze zarabiają 3 grosze to ich nie było stać na większe wsparcie OSP.
Czyli trzeba wierzyć w kit, że z klienta tankującego 50 litrów za 270 PLN zarobek jest 1,50 PLN.
O 100% lepiej zarabia babka sprzedająca HotDoga za 5,50 zł.
Odpowiedz
10
@ buhahahahaha
dnia 02.12.2011, 11:12 · Zgłoś
5tys zl ? nie osmieszali by sie , rzucili im chłam jak psu! starostwo zamiast kupowac sobie nowe auta powinno finansowac starazakow!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.