Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Jasła

21

Radni RMJ poparli zadanie polegające na opracowaniu planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Jasła przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki na lata 2013-2014.

Opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej przyczyni się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii, podniesienia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza. Notuje się przekroczenie poziomów dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń w powietrzu.

- Zakres zadania obejmuje m.in. opracowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej”, stworzenie bazy danych zawierającej wyselekcjonowane i usystematyzowane informacje pozwalające na ocenę gospodarki energią w mieście oraz jego poszczególnych sektorach i obiektach oraz inwentaryzację emisji gazów cieplarnianych – poinformowała Sylwia Pętlak, inspektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych UM w Jaśle.

Koszt zadania opiewa na kwotę 150.000 zł, z czego 127.500 tys. zł będzie pochodziło ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Pozostała część środków będzie pochodzić z budżetu miasta Jasła w kwocie 22.500 zł.

(icz)

Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ j-23
dnia 29.10.2013, 18:49 · Zgłoś
wybuduicie urzad do spraw budowy siwiatel ikosciola
Odpowiedz
-1
@ profesor Kapusta
dnia 29.10.2013, 19:19 · Zgłoś
Nie mów głośno bo jeszcze to zrealizują !
Odpowiedz
1
@ segregator
dnia 29.10.2013, 18:27 · Zgłoś
najlepiej segregują smieci na ul. kopernika 2/ .. w koszyczku niby na dziecinne odpadki...
Odpowiedz
9
@ Rydz Śmigły
dnia 29.10.2013, 12:00 · Zgłoś
Ten kto wierzy w globalne ocieplenie spowodowane tzw. gazami cieplarnianymi jest albo [...] albo złodziejem który chce na tym zarobić. Czy wiecie że najgorszym gazem cieplarnianym jest para wodna? Główną przyczyną zmiany klimatu na Ziemi jest Słońce i jego cykle, a reszta to marginalny czynnik bez żadnych wpływów na klimat. Jednak banda wpadła na pomysł że jak wmówią przez telewizornię prostej gawiedzi, że to 'złe gazy' i bedzie kataklizm to wyciągną od nich grubą kasę w podatkach na 'walkę z globciem'. Ludzie nie dajcie się ogłupić, jedynie UnioKołchoz na całej planecie dzielnie walczy z GLOBCIEM, gdzie pozostałe kraje mają to głęboko w życi.
Odpowiedz
2
@ Czupa
dnia 29.10.2013, 17:07 · Zgłoś
I tutaj się muszę zgodzić, tak to już jest z naszą kochaną Ziemią, robi się cieplej aby później nastąpiło zlodowacenie, tak się dzieje przecież od milionów lat :)
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 31.10.2013, 21:56 · Zgłoś
Globalne ocieplenie = Totalne ocipienie
Odpowiedz
-2
@ Sven
dnia 28.10.2013, 21:55 · Zgłoś
Dobrze by było gdyby Polska została wchłonięta przez Niemcy maże o tym dniu...
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 28.10.2013, 21:51 · Zgłoś
Proponuje wybudować kolejny urząd,kwesturę dla zbirów lub kłościół więcej nic nie trzeba poza chłopkami z zeszytami po chołpkach dlo ksyndza.
Odpowiedz
11
@ jasiu
dnia 28.10.2013, 17:35 · Zgłoś
Nisko-emisyjna gospodarka cieplna była przedstawiana panu burmistrzowi w końcu lat 90-tych .Chodziło dostawy ciepła do Jasła w oparciu o elektrociepłownie: Rafinerii Jasło, Gamratu i + ciepłownia w Hankówce. Pomimo wielu ekspertyz, sprawa została" olana".Te trzy tzw: źródła "ciepła" gwarantowały całkowite zlikwidowanie tzw: niskiej emisji gazów spalinowych w Jaśle.Dodatkowo elektrociepłownie Gamratu i Rafinerii posiadające turbiny parowe realizowały tzw: gospodarkę skojarzoną.Panowie, ci co Was teraz widzę na zdjęciu,jest już po meczu.Życzę wszystkiego dobrego,a zwłaszcza zdrowia.
Odpowiedz
13
@ Kasia
dnia 28.10.2013, 17:19 · Zgłoś
Pani Sylwia to stosunkowo chyba nowy pracownik UM Jasło? Jakiś konkurs był? Na pewno tak.
Odpowiedz
15
@ 01
dnia 28.10.2013, 17:07 · Zgłoś
Panowie radni,litości.Jeżeli naprawdę chcecie ograniczyć emisje szkodliwych gazów,postarajcie się o zniesienie podatku akcyzowego i WAT na gaz ziemny spalany w kotłowniach.
Odpowiedz
4
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 28.10.2013, 19:59 · Zgłoś
Za taką kasę"urzędnicy "przeliczą" nawet zużycie podpasek w mieście - przecież do wytworzenia każdego towaru potrzebna jest energia, a w związku z tym jest emisyjność - zrozumiałe jest takie podejście i zainteresowanie naszym lokalnym przemysłem...
Odpowiedz
25
@ xxx
dnia 28.10.2013, 16:30 · Zgłoś
Przyjąć plan jak pomóc ludziom których nadzieja już opuszcza a nie zajmować się [...] pod publikę .
Odpowiedz
12
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 28.10.2013, 19:47 · Zgłoś
W tym sęk, że Ci z "wysokiej rady" nie mają żadnej koncepcji jak to zrobić {pomóc "szaremu obywatelowi tego miasta, który zmuszony jest szukać chleba u obcych}- dla nich najważniejszą sprawą są wysokonakładowe projekty "pomocy elytom" przez dbanie tylko o samą "infrastrukturę" i "tzw. służby" - nie interesuje ich też jak i gdzie można zarobić, oni interesują się od kogo i ile ściągnąć aby sami mogli pływać i wydawać . Tak wygląda "służba ludziom za 150 tysi" - ilu bezrobotnych mogłoby za taką kasę być ankieterami, zbierać dane i wklepywać je w kompa...???
Odpowiedz
15
@ HENRYK
dnia 28.10.2013, 16:05 · Zgłoś
Urzędniki nieźle się bawią za społeczne pieniądze.Od lat ,i tak samo.A [...] w powietrzu i na ziemi jak był tak jest.Robią to na papierze rżnąc [...] szczerze!!! Wybory tuż tuż,więc się pojawia niepokoju kurz!!! Sztuka dla sztuki ,by tym dobrodziejom żyło się lepiej!!!
Boże coś Polskę...
Odpowiedz
1
@ xyz
dnia 28.10.2013, 17:58 · Zgłoś
Misiu wpadnij do Krakowa to pokochasz jasielskie powietrze !
Odpowiedz
3
@ Rydz Śmigły
dnia 29.10.2013, 11:53 · Zgłoś
Nie ma czegoś takiego jak 'społeczne pieniądze'. Są tylko nasze pieniądze czyli tzw. podatników.
Odpowiedz
5
@ Tarzan-zan
dnia 29.10.2013, 12:36 · Zgłoś
no pewnie... niech uchwalą zakaz palenia węglem - Putin musi więcej na gazie zarabiać przecież... I tak ceny gazu są skandalicznie wysokie, ale przecież po co węglem (naszym krajowym) palić... Trzeba wprowadzić zakaz i niech ludzie płaca za gaz... A skończy się na tym że po nocach wytną pół lasu w pień i taka to będzie ekologia...
Odpowiedz
4
@ Mieszanie
dnia 29.10.2013, 23:01 · Zgłoś
Od mieszania łyżeczką słodkości nie przybędzie. Fachowcy dobrze wiedzą od lat jakie są źródła emisji zanieczyszczeń, szczególnie w ziemie tzw. niska emisja z lokalnych kotłowni, nie z nielicznego już przemysłu.
Tak jak od programu poprawy jakości usług publicznych też nic nie należy oczekiwać poza tym, że ktoś skosi niezłą sumkę. Cóż - pieniądze są dla ludzi. Jesteśmy naprawdę bogatym krajem - ale nie w rozum.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.