Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Jasła
Radni RMJ poparli zadanie polegające na opracowaniu planu gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Jasła przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki na lata 2013-2014.

Opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej przyczyni się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii, podniesienia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza. Notuje się przekroczenie poziomów dopuszczalnych stężeń zanieczyszczeń w powietrzu.

- Zakres zadania obejmuje m.in. opracowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej”, stworzenie bazy danych zawierającej wyselekcjonowane i usystematyzowane informacje pozwalające na ocenę gospodarki energią w mieście oraz jego poszczególnych sektorach i obiektach oraz inwentaryzację emisji gazów cieplarnianych – poinformowała Sylwia Pętlak, inspektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych UM w Jaśle.
Koszt zadania opiewa na kwotę 150.000 zł, z czego 127.500 tys. zł będzie pochodziło ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Pozostała część środków będzie pochodzić z budżetu miasta Jasła w kwocie 22.500 zł.
(icz)
