Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Planowany odstrzał wilków

4

Obrazek "http://images20.fotosik.pl/50/7702e491d9f20686.jpg" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.Na wniosek Związku Hodowców Owiec i Kóz w Sanoku Minister Środowiska w Warszawie zezwolił na odstrzał sześciu wilków bytujących na terenie nadleśnictw: Baligród (1 osobnik), Bircza (1 osobnik) i Brzegi Dolne (4 osobniki) w terminie do dnia 28 lutego 2007 r.

Według informacji przekazanej przez Romana Jurka – Nadleśniczego Nadleśnictwa Brzegi Dolne, dokonano w dniu 13 lutego 2007 r. wieczorem około godz. 1830 odstrzału jednego osobnika wilka – dwuletniej wadery (samica) na granicy miejscowości Rabe i Żłobek na terenie wyżej wymienionego nadleśnictwa (powiat bieszczadzki).

Odstrzału dokonał myśliwy Zdzisław Kowalczyk z Koła Łowieckiego 'Żbik' w Ustrzykach Dolnych.

O powyższym fakcie zostali powiadomieni lek. wet. Stanisław Kaczor – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sanoku i dr Wojciech Śmietana – pracownik naukowy Instytutu Ochrony Przyrody PAN w celu pobrania próbek do badań z zastrzelonej sztuki.

 

 

PUW Rzeszów 

Reklama

Komentarze: 4

Dodaj komentarz Widok:
0
@ gość
dnia 18.02.2007, 15:59 · Zgłoś
Nie macie pojęcia o sprawie i piszecie bzdury.
Przenieście się w Bieszczady a zobaczycie jakie są tam realia.
Odpowiedz
0
@ DARKNES
dnia 17.02.2007, 22:09 · Zgłoś
NIE NO PRZECIEZ TO LOGICZNE: LATWIEJ ZAJ_BAC NIZ NAKARMIC CZY WYWIEZC GDZIES DALEJ:upset::upset::upset:
Odpowiedz
0
@ damb
dnia 17.02.2007, 14:40 · Zgłoś
Hodowcy razemł z myśliwymi kłusowali w lasach, wytłukli sarny, zające i inny naturalny "pokarm" dla wilków, a teraz są zdziwieni, że wilki polują na ich owce i kozy... A co mają jeść :confused: ?
Odpowiedz
0
@ kros
dnia 16.02.2007, 17:32 · Zgłoś
Związek najchętniej pozbył by się wszystkich wilków.... Wtedy "hodowcy" nie musieli by się wogóle zajmować owcami i kozami ! I wyciąć las, i w tym miejscu postawić McDonalds'a..., i stację benzynową , i podawać plastikowe bułki...:(
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.