Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Płatności bezgotówkowe w Polsce to już standard

5

Płatność bezgotówkowa kartą to częsty wybór w polskich sklepach i punktach usługowych. Dla Polaków jest wręcz oczywiste, że nie muszą nosić gotówki w portfelu. Taki trend to także szansa dla przedsiębiorcy na rozwój biznesu.

Z badania Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019 przeprowadzonego przez pracownię Pollster na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości wynika, że już 66% Polaków najczęściej płaci za zakupy lub usługi kartą płatniczą. Gotówkę wybiera jedynie 20% konsumentów, a 7% płaci telefonem, zegarkiem lub innym gadżetem. Warto podkreślić, że 8% Polaków już w ogóle nie nosi przy sobie gotówki ani nie korzysta z bankomatów. Dla 37% badanych najczęstszą trudnością w płaceniu kartą jest po prostu brak terminala płatniczego. Największy problem z płatnością bezgotówkową pojawia się zatem na targowiskach i bazarach (51%), ale również w sklepach spożywczych (28%) i punktach usługowych (25%). Na te dane powinni zwrócić uwagę szczególnie przedsiębiorcy. Umożliwienie płatności bezgotówkowej może się bowiem okazać ważnym elementem rozwoju biznesu i jego strategii.

Płatności bezgotówkowe a rozwój biznesu

Coraz więcej polskich przedsiębiorców rozumie, jak ważne mogą stać się dla rozwoju ich firmy płatności bezgotówkowe. Z badania przeprowadzonego przez MasterCard wynika, że posiadanie terminala płatniczego jest już traktowane przez nasze rodzime firmy jako standard. 37% przedsiębiorców zgadza się, że udostępnienie klientom płatności bezgotówkowych sprawia, iż ich firmy są postrzegane jako nowoczesne i podążające za nowymi trendami. Dlatego już co piąty przedsiębiorca traktuje posiadanie terminala płatniczego jako część modelu biznesowego swojego przedsiębiorstwa, a co trzeci udostępnia płatności bezgotówkowe od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

Wszystko to oznacza, że płatności bezgotówkowe są coraz częściej traktowane przez przedsiębiorców jako ważny element biznesu, który może pomóc w osiągnięciu sukcesu i zbudowaniu przewagi konkurencyjnej. Polskie firmy dostrzegły zmieniające się przyzwyczajenia konsumentów, którzy są coraz bardziej otwarci na te formy płatności. Bezgotówkowe transakcje stanowią już 60% obrotów co piątej firmy i 40% co trzeciego przedsiębiorstwa. Mało tego, 49% przedsiębiorców przyznaje, że posiadanie terminala płatniczego rozwinęło jego biznes, pojawiła się bowiem większa liczba klientów i wzrosła wartość pojedynczej transakcji.

Jak dostać terminal płatniczy za darmo?

Z przywołanego wcześniej raportu MasterCard jasno wynika, że płatności bezgotówkowe to coraz częściej ważny impuls w rozwoju nawet małego biznesu. Nic dziwnego zatem, że tylko 10% przedsiębiorców wskazuje koszty jako przyczynę nieposiadania terminala płatniczego. Trudno jednak uznać to za realny problem, skoro dziś terminal można mieć za darmo nawet przez 12 miesięcy. Wystarczy zapisać się do programu Polska Bezgotówkowa. W jego ramach takie firmy, jak na przykład Polskie ePłatności, przekazują nawet do 3 terminali bez żadnych opłat na rok. To doskonała okazja, aby udostępnić klientom nową formę płatności za usługi lub dobra, przyciągnąć kolejnych odbiorców, zwiększyć obroty, a do tego nie ponosić za to kosztów.

Płatności bezgotówkowe zyskują w Polsce coraz więcej zwolenników, ponieważ to rozwiązanie wygodne, szybkie i do tego bezpieczne (nie trzeba nosić przy sobie gotówki). Pozyskany za darmo terminal może stać się ważnym elementem strategii biznesowej i przyczynić się do uzyskania przewagi nad konkurencją, która nie zdecydowała się na ten krok. Warto to wziąć pod uwagę, planując rozwój firmy.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 12.11.2019, 18:32
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ chemiczny
dnia 12.11.2019, 18:54
Ocena
komentarza:
3
banksterzy zawsze będą mieli mało...zydowskie nasienie , a ty ciemny ludzie płać kartami :)
@ On.
dnia 12.11.2019, 20:36
Ocena
komentarza:
2
Ja tam wolę mieć kase w portwelu i placic banknotem niz plastikiem. Np wypadnie ci stłuczka na drodze dogsdacie sie i co włożysz poszkodowanej osobie karte w zęby?
@ VVP
dnia 13.11.2019, 07:51
Ocena
komentarza:
5
Wszystko zmierza do tego, żeby wycofać gotówkę z obrotu i mieć totalną kontrolę nad ludźmi. Nie dość, że będzie można kontrolować to, gdzie i co kupuje obywatel, to za wciśnięciem jednego przycisku będzie można odciąć go od środków do życia. Taki jsr koszt nadmiernej wygody ludzi bezmyślnych i krótkowzrocznych.
@ To ja
dnia 14.11.2019, 11:46
Ocena
komentarza:
1
Czy ktoś potwierdzi że dostał z pekao 300 zł jak wziął kredyt bez prowizji
@ j
dnia 16.11.2019, 18:43
Ocena
komentarza:
0
a moze tepy nrod uwierzy ze jezeli niemoze zaplacic karta bo niedziala terminal to jest to wina banku a nie sprzedawcy
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Realne szanse na kolejne połączenia kolejowe z Jasła do Małopolski

   

  Starania o uruchomienie nowych połączeń kolejowych z Jasła w kierunku zachodnim mogą zmaterializować się już wiosną 2020 r. Głosy, domagające się uwzględnienia w rozkładach jazdy pociągów do Krynicy, czy też Stróż zdają się wreszcie przynosić wymierne efekty.

 • Więcej miejsc parkingowych w Jaśle!

 • W Pielgrzymce oddano do użytku nowe mosty

   

  Na drodze wojewódzkiej 993 w Pielgrzymce oddano do użytku dwa mosty na tamtejszych potokach. Wartość inwestycji przekracza kwotę 6 mln zł. Budowa i przebudowa mostów w zamyśle inwestorów stanowić ma jeden z elementów modernizacji ciągu komunikacyjnego łączącego województwo podkarpackie z małopolskim.

 • Fascynujący sposób na przekraczanie granic wyobraźni

   

  Gry fabularne są wielką pasją Jakuba Węgrzynowicza. Już niebawem na rynku pojawi się pierwszy tytuł jego autorstwa. Jaślanin ma nadzieję, że w dobie renesansu gier RPG sięgać będzie po nie coraz więcej osób.

 • Jasielski szpital ma nowy ambulans

   

  Jasielski szpital ma nową kartkę. Trafiła ona do jasielskiej lecznicy w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Jego zakup w znacznej mierze sfinansowany został ze środków Skarbu Państwa. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny służyć będzie ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców powiatu jasielskiego.

 • Dom w krótkim czasie, tani w utrzymaniu? Teraz to możliwe.

   

  Twoje wymarzone miejsce do życia to dom z ogródkiem? To marzenie nie jednego z nas. Bardzo wiele osób po kilku latach życia w mieście zaczyna marzyć o własnym domu. Niestety nadal wygrywa przekonanie, że luksus posiadania i zbudowania własnego domu wiąże się  z bardzo odległym czasem i kosztami jego utrzymania. Prawdą jest że budowa nie musi ciągnąć się latami.

 • Budowa mostu na Gądkach coraz bliżej. Miasto wybrało wykonawcę.

   

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu na osiedlu Gądki. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma REMOST Sp. z o.o. z Dębicy. Wartość inwestycji przekracza kwotę 8 mln zł.

 • Powiat podejmie się budowy prawoskrętu

  Radni powiatowi popierają inwestycję związaną z przebudową ul. Kasprowicza i wiążącą się z tym budową prawoskrętu między drogami wojewódzką nr 992 a krajową nr 28. Na wczorajszej sesji wyrazili zgodę na przeznaczenie 50 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji techniczno-projektowej w 2020 r.

 • Nowy klip Mateusza Mijala już we wtorek!

  "W Zakopanem Cię poznałem" to najnowsza piosenka Mateusza Mijala, którą będziemy mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć już w najbliższą sobotę po godzinie 19. w Radiu Wawa. Klip do utworu pojawi się we wtorek...

 • "OSP by chciała nowe auto"

  Strażacy ochotnicy z Myscowej znaleźli się w patowej sytuacji. Ich jedyny, a zarazem najstarszy w gminie Krempna samochód ratowniczo-gaśniczy jest niezdatny do wyjazdów. Swój dotychczasowy wóz chcą im przekazać strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego. Aby samochód mógł trafić do Myscowej potrzebne jest 6 tys. zł.

 • Wpadnij do nas na „Szamkę”

 • Powinniśmy starzeć się w zdrowiu

   

  Polskie społeczeństwo starzeje się. Żyjemy coraz dłużej. Jakie jednak mamy szanse na to, aby u schyłku życia cieszyć się dobrym zdrowiem? Na to i wiele innych kluczowych z punktu widzenia pacjentów w podeszłym wieku pytań starano się odpowiedzieć podczas zorganizowanej w Jaśle konferencji medycznej „Interdyscyplinarne aspekty geriatrii”.

 • Nie pozwól, aby mróz Cię zaskoczył

 • Rozpoczynają się prace remontowe na chirurgii

  W jasielskim szpitalu rusza przebudowa męskiej części oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej. Prace mają zakończyć się wiosną przyszłego roku...

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105