Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Płatności bezgotówkowe w Polsce to już standard

5

Płatność bezgotówkowa kartą to częsty wybór w polskich sklepach i punktach usługowych. Dla Polaków jest wręcz oczywiste, że nie muszą nosić gotówki w portfelu. Taki trend to także szansa dla przedsiębiorcy na rozwój biznesu.

Z badania Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019 przeprowadzonego przez pracownię Pollster na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości wynika, że już 66% Polaków najczęściej płaci za zakupy lub usługi kartą płatniczą. Gotówkę wybiera jedynie 20% konsumentów, a 7% płaci telefonem, zegarkiem lub innym gadżetem. Warto podkreślić, że 8% Polaków już w ogóle nie nosi przy sobie gotówki ani nie korzysta z bankomatów. Dla 37% badanych najczęstszą trudnością w płaceniu kartą jest po prostu brak terminala płatniczego. Największy problem z płatnością bezgotówkową pojawia się zatem na targowiskach i bazarach (51%), ale również w sklepach spożywczych (28%) i punktach usługowych (25%). Na te dane powinni zwrócić uwagę szczególnie przedsiębiorcy. Umożliwienie płatności bezgotówkowej może się bowiem okazać ważnym elementem rozwoju biznesu i jego strategii.

Płatności bezgotówkowe a rozwój biznesu

Coraz więcej polskich przedsiębiorców rozumie, jak ważne mogą stać się dla rozwoju ich firmy płatności bezgotówkowe. Z badania przeprowadzonego przez MasterCard wynika, że posiadanie terminala płatniczego jest już traktowane przez nasze rodzime firmy jako standard. 37% przedsiębiorców zgadza się, że udostępnienie klientom płatności bezgotówkowych sprawia, iż ich firmy są postrzegane jako nowoczesne i podążające za nowymi trendami. Dlatego już co piąty przedsiębiorca traktuje posiadanie terminala płatniczego jako część modelu biznesowego swojego przedsiębiorstwa, a co trzeci udostępnia płatności bezgotówkowe od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

Wszystko to oznacza, że płatności bezgotówkowe są coraz częściej traktowane przez przedsiębiorców jako ważny element biznesu, który może pomóc w osiągnięciu sukcesu i zbudowaniu przewagi konkurencyjnej. Polskie firmy dostrzegły zmieniające się przyzwyczajenia konsumentów, którzy są coraz bardziej otwarci na te formy płatności. Bezgotówkowe transakcje stanowią już 60% obrotów co piątej firmy i 40% co trzeciego przedsiębiorstwa. Mało tego, 49% przedsiębiorców przyznaje, że posiadanie terminala płatniczego rozwinęło jego biznes, pojawiła się bowiem większa liczba klientów i wzrosła wartość pojedynczej transakcji.

Jak dostać terminal płatniczy za darmo?

Z przywołanego wcześniej raportu MasterCard jasno wynika, że płatności bezgotówkowe to coraz częściej ważny impuls w rozwoju nawet małego biznesu. Nic dziwnego zatem, że tylko 10% przedsiębiorców wskazuje koszty jako przyczynę nieposiadania terminala płatniczego. Trudno jednak uznać to za realny problem, skoro dziś terminal można mieć za darmo nawet przez 12 miesięcy. Wystarczy zapisać się do programu Polska Bezgotówkowa. W jego ramach takie firmy, jak na przykład Polskie ePłatności, przekazują nawet do 3 terminali bez żadnych opłat na rok. To doskonała okazja, aby udostępnić klientom nową formę płatności za usługi lub dobra, przyciągnąć kolejnych odbiorców, zwiększyć obroty, a do tego nie ponosić za to kosztów.

Płatności bezgotówkowe zyskują w Polsce coraz więcej zwolenników, ponieważ to rozwiązanie wygodne, szybkie i do tego bezpieczne (nie trzeba nosić przy sobie gotówki). Pozyskany za darmo terminal może stać się ważnym elementem strategii biznesowej i przyczynić się do uzyskania przewagi nad konkurencją, która nie zdecydowała się na ten krok. Warto to wziąć pod uwagę, planując rozwój firmy.

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 12.11.2019, 18:32
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ chemiczny
dnia 12.11.2019, 18:54
Ocena
komentarza:
3
banksterzy zawsze będą mieli mało...zydowskie nasienie , a ty ciemny ludzie płać kartami :)
@ On.
dnia 12.11.2019, 20:36
Ocena
komentarza:
2
Ja tam wolę mieć kase w portwelu i placic banknotem niz plastikiem. Np wypadnie ci stłuczka na drodze dogsdacie sie i co włożysz poszkodowanej osobie karte w zęby?
@ VVP
dnia 13.11.2019, 07:51
Ocena
komentarza:
5
Wszystko zmierza do tego, żeby wycofać gotówkę z obrotu i mieć totalną kontrolę nad ludźmi. Nie dość, że będzie można kontrolować to, gdzie i co kupuje obywatel, to za wciśnięciem jednego przycisku będzie można odciąć go od środków do życia. Taki jsr koszt nadmiernej wygody ludzi bezmyślnych i krótkowzrocznych.
@ To ja
dnia 14.11.2019, 11:46
Ocena
komentarza:
1
Czy ktoś potwierdzi że dostał z pekao 300 zł jak wziął kredyt bez prowizji
@ j
dnia 16.11.2019, 18:43
Ocena
komentarza:
0
a moze tepy nrod uwierzy ze jezeli niemoze zaplacic karta bo niedziala terminal to jest to wina banku a nie sprzedawcy
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rada parafialna, Caritas i Akcja Katolicka bronią księdza

  Mieszkaniec Tarnobrzega w jednym ze swoich wpisów na profilu facebook'owym wrócił wspomnieniami do czasów sprzed 34 lat, kiedy na lekcji religii ksiądz, który dzisiaj jest proboszczem w jednej z podjasielskich parafii miał brać dziewczynki na kolana i je dotykać. Przedstawiciele Akcji Katolickiej, Caritasu i rady parafialnej uważają, że duchowny został w perfidny sposób oczerniony i pomówiony...

 • Opłata za śmieci bez zmian dla mieszkańców Jasła. Radni o konieczności uszczelnienia systemu

   

  Miejscy radni w miniony poniedziałek podjęli decyzję w sprawie wysokości stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jaślanie, od 1 stycznia 2021 r. zapłacą za śmieci dokładnie tyle ile płacą teraz. Władze miasta podjęły również kroki w celu uszczelnienia systemu. Odstąpiono jednak od pierwotnego projektu, w którym opłata za gospodarowanie odpadami w przypadku mieszkańców budynków wielolokalowych (bloków mieszkalnych) miałaby być obliczana w oparciu o ilość zużytej wody.

 • Pociągi z Zagórza do Krakowa przez Jasło codziennie już od grudnia

   

  W grudniu bieżącego roku, w rozkładzie jazdy pociągów pojawią się nowe połączenia, którymi będzie można dotrzeć z Jasła do Krakowa. Pociąg PKP Intercity będzie kursował na linii Zagórz – Kraków codziennie.

 • Wybory na wójta gminy Tarnowiec. Utworzono trzy komitety wyborcze

  W gminie Tarnowiec zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o fotel wójta. Przedterminowe wybory wyznaczono na 10 stycznia 2021 r. Wszystko wskazuje na to, że o urząd powalczy czterech kandydatów.

 • Uczniowie pozostają na nauce zdalnej. Rząd otwiera czasowo galerie handlowe

  Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o kontynuacji nauki w systemie zdalnym, jak również o tym, że od przyszłej soboty zostaną czasowo otwarte galerie handlowe w reżimie sanitarnym...

 • Czy wytrzymasz jeden dzień bez papierosa?

   

  W 1974 amerykański dziennikarz Lynn Smith rzucił wyzwanie swoim czytelnikom. Mieli nie palić papierosów przez jeden dzień, nagrodą było zdjęcie na okładce gazety Monticello Times. Trafiło na nią 300 osób. Ale przeszło 1500 osób podjęło się wyzwania. Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem zachęcone popularnością tej akcji ustanowiło 3 czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia.

 • Pożar w sortowni odpadów. Zapaliła się maszyna do sortowania śmieci

  Strażacy od kilku godzin dogaszają pożar, który wybuchł około godziny 5. w jednej z hal w sortowni odpadów w Wolicy. Zapaliła się maszyna do rozdrabniania śmieci.

 • Czy ksiądz dopuścił się molestowania małoletnich w latach 80.? Sprawę bada prokuratura i kuria

  W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat księdza, który w latach 80. ubiegłego wieku sprawował posługę w jednej z tarnobrzeskich parafii. Dziś kapłan jest proboszczem w parafii pod Jasłem. Dawni jego uczniowie wystosowali wobec duchownego poważne zarzuty dotyczące molestowania małoletnich dziewczynek. Kuria przeprowadziła wstępne dochodzenie kanoniczne. Sprawę zbada również przemyska prokuratura.

   

 • "W DPS w Foluszu żaden z mieszkańców nie zmarł z powodu Covid-19" – podkreśla dyrektor Adamski

  W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu na obecną chwilę mieszka 229 pensjonariuszy. Na 170 zatrudnionych pracowników na ten moment gotowych do pracy jest 120, z czego 85 bezpośrednio pracuje z mieszkańcami domu. Jak w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa walczy DPS w Foluszu? Z dyrektorem placówki Karolem Adamskim rozmawia Ilona Dziedzic.

 • Już dzisiaj otwarcie nowego sklepu Stokrotka w Tarnowcu!

   

  Miło nam poinformować o powstaniu nowej Stokrotki. W czwartek, 19 listopada, otwieramy nowo wybudowaną placówkę dla naszych klientów w Tarnowcu 411. Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00-22.00 oraz w niedziele pracujące w godzinach od 8.00-20.00.

 • Ubezpieczenia – czy na pewno nie potrzebujesz?

   

  Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś sprawcą wypadku. Okazuje się, że osoba poszkodowana  zostaje sparaliżowana, a Ty, jako sprawca, musisz pokryć koszty jego leczenia i płacić mu rentę do końca życia. Czy jesteś na to przygotowany/-a finansowo?

 • Obiad za pół ceny? Zamów i odbierz u „Wojtka”

   

  Bar mleczny u „Wojtka” przygotował dla swoich klientów specjalną promocję. Od dzisiaj do odwołania, każdego dnia serwuje on zestawy obiadowe za pół ceny! Wystarczy zamówić i odebrać dania w barze przy ul. 3 Maja 101.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105