Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

PLK od kwietnia zamykają linię relacji Rzeszów-Jasło. Pasażerowie są w kropce.

77

PKP Polskie Linie Kolejowe od kwietnia ruszają z kolejną inwestycją. Na okres czterech miesięcy zamknięta zostanie linia kolejowa relacji Rzeszów-Jasło. Ta informacja dotarła już do pasażerów i nie napawa ich optymizmem. Wielu z nich tak jak pan Łukasz zastanawia się, w jaki sposób dotrzeć do pracy przy braku jakiegokolwiek połączenia.

Informacje o tym, że linia kolejowa nr 106 Rzeszów-Jasło zostanie czasowo zamknięta pojawiły się podczas rozmów pasażerów z pracownikami kolei. Obawy pasażerów okazały się uzasadnione. Liczyli oni jednak, że przynajmniej zostanie zorganizowana komunikacja zastępcza tak jak bywało to do tej pory, gdy PKP PLK realizowało dotychczasowe inwestycje.

Wielu pasażerów tak jak Łukasz Nowak korzysta z połączeń kolejowych do Rzeszowa, by na godzinę 7.00 dotrzeć do pracy. Sytuacja staje się jednak skomplikowana, kiedy zamknięcie linii będącej jedynym środkiem transportu nie zostanie zastąpiona inną jego formą. – Od dwóch lat korzystam z szynobusu. Pomimo tego, że remontują tę trasę zawsze było jakieś połączenie. Teraz wpadł ktoś na genialny pomysł, żeby to zawiesić lub całkiem zlikwidować po pewnym czasie. Innych połączeń nie ma, żeby zdążyć do pracy na 7. Autobus PKS jest po 7-ej, ale przeważnie się spóźnia, a prywatne firmy są przed 8. w Rzeszowie – mówi pan Łukasz żołnierz pełniący służbę w jednostce wojskowej. - W tych godzinach do Rzeszowa jechało około 20-30 osób, a czasami jedzie pełny szynobus – dodaje.

 Jak poinformowała portal Jaslo4u.pl Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego od 1 kwietnia do 31 sierpnia br. nie będą organizowane przewozy pasażerskie relacji Rzeszów-Jasło i Jasło-Zagórz.

- Zostało to podyktowane pracami rewitalizacyjnymi, które będą prowadzone przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. w ramach projektu pn. „Poprawa dostępności linii kolejowej poprzez przebudowę niektórych elementów infrastruktury na odcinkach linii kolejowej nr 106 Rzeszów - Jasło w ramach RPO WP na lata 2007-2013 – podkreśla Monika Konopka. - We wrześniu br. ruch pasażerski na liniach nr 106 i nr 108 zostanie przywrócony – zapewnia.

 W 2013 r. zakończyły się prace przy linii kolejowej nr 106 Rzeszów – Jasło na wybranych odcinkach linii od stacji Rzeszów do mijanki Przybówka. Już niebawem ruszy kolejna inwestycja obejmująca odcinek Przybówka-Jasło oraz most w Czudcu, którego wartość opiewa na 52 473 904, 54 zł i będzie realizowana z projektu pn. „Rewitalizacja odcinka Przybówka – Jasło oraz przebudowa mostu w km 18,837 linii kolejowej nr 106 Rzeszów – Jasło w ramach RPOWP na lata 2007-2013”.

- W czasie zamknięć torowych, zaplanowanych dla realizacji inwestycji przez PKP Polskie Linie Kolejowe, Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddział Podkarpacki nie przewiduje wprowadzenia komunikacji zastępczej – poinformowała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Dochodzące do pasażerów informacje, że na pewien okres nie będzie organizowanych kolejowych przewozów pasażerskich są dużym zaskoczeniem. Łukasz Nowak korzystał z 50% zniżki za przejazd. W sytuacji bez wyjścia będzie zmuszony dojeżdżać do pracy prywatnym samochodem, wówczas koszt miesięczny dojazdu wyniesie w granicach 1000 zł. Liczył jednak na to, że osoby decyzyjne pomyślą o osobach korzystających z tego połączenia, oddając im do dyspozycji alternatywną formę transportu.

Ilona Dziedzic

ilona.dziedzic@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 74

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Zosiedla
dnia 09.03.2014, 11:09 · Zgłoś
Dobrze, że są tacy, dla których transport szynowy jest najlepszy. Gdy minie zachłyśnięcie autem, wszyscy będą za. Wg moich obserwacji, na terenie miasta, przemieszczanie pieszo jest szybsze. Oczywiście w godzinach szczytu. Porównajmy jazdę pociągiem z kierunku Boguchwały z jazdą autem. Wdychanie spalin, ciągłe napięcie, czy to kogoś rajcuje? Może do 40 lat, apotem?
Odpowiedz
-1
@ PKS
dnia 24.02.2014, 08:39 · Zgłoś
"Innych połączeń nie ma, żeby zdążyć do pracy na 7. Autobus PKS jest po 7-ej, ale przeważnie się spóźnia"

Panie Łukaszu - PKS Jasło ma pierwszy autobus do Rzeszowa o godzinie 5:35. Najpierw należy sprawdzić a później narzekać.
Odpowiedz
1
@ kl
dnia 02.03.2014, 20:12 · Zgłoś
nie pisz głupot bo ten autobus pks o 5:35 to w rzeszowie jest planowo 7:15 ale zawsze jest spóźniony około 20 minut
Odpowiedz
2
@ jaś
dnia 02.02.2014, 13:56 · Zgłoś
Pana tuska zapraszam do stacji jasło niech coś zrobi zeby połączenia wróciły na liniach jasło-stróże czekam na pana przy peronie 2 jestem już gotowy na warszawe z kosą
Odpowiedz
1
@ syn kolejarza
dnia 02.02.2014, 20:32 · Zgłoś
polityka jest taka że wszystkie dzieła polityków robi się bezmózgowo nie doś że autostrady to jeszcze PKP1. kupuje się szybkie pociągi "Pendolino", a brak solidnych(czyt. wytrzymałych) torów. 2. relacja Jasło-Rzeszów była remontowana (wymiana podkladów, ubijanie podłoża itp.) nagle PLK przypomniała sobie że mosty istnieją, jak by mnie można było to zrobic w jednym czasie.
jaś-u jest nas dwóch z kosą
Odpowiedz
0
@ zibi
dnia 31.01.2014, 14:04 · Zgłoś
1000zł na dojazd samochodem do pracy to ile to auto pali na 100
Odpowiedz
3
@ renia
dnia 31.01.2014, 08:47 · Zgłoś
Ale LAURO masz gadane! nie znasz człowieka a tak nie ładnie się odzywasz. Przedział wiekowy piszących zapewne jest różny i z pwenością są tacy co pamiętają czasy świetności kolei w Jaśle i tacy którzy nie znają, nie widzieli jak kiedyś wyglądało.Jakieś dwadzieścia lat temu-dawno i niedawno dworzec kolejowy tętnił życiem,było tłoczno na peronie ,ludzie czekali na pociągi odjeżdżające w różnych kierunkach,na poczekalni gwar rozmowy ,kolejki do kas,kiosk ruchu,koło dworca przystanki PKS,MKS-u, TAXI, ,pociągi jeżdżące do PEKTOWINU,bloki kolejowe, i wszędzie szczęśliwi ludzie-może biedniejsi i skromniejsi niż teraz, ale szczęśliwi bo łatwiej się im żyło bo to co miało im zapewnić egzystowanie poruszanie się -było.Były pociągi były autobusy PKS MKS i autobusy zakładowe itd.Jakoś państwo dało radę... Piszę do młodych- nie znacie tych czasów i żal mi Was bo nie macie porównania w przedziale czasowym a opluwacie się obrażacie a tak naprawdę nie ma o co. Myślę że to kwestia czasu jak kolej w Jaśle przejdzie do historii. Remont trwać będzie i będzie aż się kolej w Jaśle wykolei. pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
-1
@ jan
dnia 30.01.2014, 19:33 · Zgłoś
Tutaj wpisz treść Twojego komentarza panowie nie robcie jaj
Odpowiedz
-2
@ Laura Diaz
dnia 30.01.2014, 10:19 · Zgłoś
Jakim autem jeździ Pan Łukasz do Rzeszowa, że tyle wyda na paliwo??? Czołgiem??? Mój mąż jeździ codziennie do Rz do pracy i wydaje 600-700 zeta na paliwo... Korona temu panu z głowy nie spadnie, jak trochę sobie autem pojeździ.
Odpowiedz
3
@ SLD
dnia 29.01.2014, 22:01 · Zgłoś
Lukasz podziwiam cię za twoje poczucie humoru. Ja też byłem żołnierzem, obecnie jestem od 5 lat na emeryturze. dojeżdżałem do jednostki swoim samochodem prawie 80km. konkretnie z N. Sącza do Krakowa. I pewnej zimy kiedy warunki uniemożliwiły mi dojazd do pracy. Zadzwoniłem do dowódcy by go o tym poinformować. Odpowiedż była krótka. Masz tu kur.a siedzieć na[...] bo ty służysz, a nie pracujesz. A żona ma się zajmować rodziną
Odpowiedz
5
@ buła
dnia 29.01.2014, 12:29 · Zgłoś
Wspaniały pomysł kolejarzy. W okresie letnim nie kursuje nic do Rzeszowa i Zagórza Ludzie sie "odzwyczaja" i za rok nawet gdyby uruchomili te linie nikt nie pojedzie. Wtedy po 3 miesiacach wspaniałomyślnie zlikwiduje sie te połączenia bo będą nierentowne
Odpowiedz
1
@ jasiu
dnia 29.01.2014, 11:48 · Zgłoś
To znowu ja.Proponuję aby w 2015 orszak trzech króli odwiedził stację kolejową Jasło.Może trzej królowie coś poradzą
Odpowiedz
1
@ oz
dnia 29.01.2014, 08:40 · Zgłoś
Inwestycja opiewa na kwote 50 mln złotych. Czy za to nie można by postawić fabryki w Jaśle i dać ludziom w koncu prace ?
Odpowiedz
1
@ Laura Diaz
dnia 30.01.2014, 10:16 · Zgłoś
Nie no, kolejny jasielski ekonomista się znalazł:) w [...] jeża, same eksperty tutaj :-P
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 29.01.2014, 08:14 · Zgłoś
Portal dla wspólnych przejazdów i jeśli dosiądą się 3 osoby i bedzie proporcjonalna rotacja aut takiej czwórki to z 1000zł zrobi się 250zł na łebka;)
Odpowiedz
3
@ kamil
dnia 29.01.2014, 07:40 · Zgłoś
Dla chcącego wszystko się da zrobić. Proponuję trasę Krosno-Rzeszów (3:30->4:40, 4:35->6:05 lub 5:15->6:38). Jedyny problem to dojazd do Krosna. Można przecież się organizować w większe grupki i dojeżdżać samochodem do Krosna a dalej do Rzeszowa.
Odpowiedz
0
@ pepe
dnia 29.01.2014, 01:03 · Zgłoś
te kasy wygladaja jak [...] toaleta
Odpowiedz
1
@ KOLOLIGHT
dnia 29.01.2014, 00:24 · Zgłoś
0
@ pepe
dnia 29.01.2014, 01:14 · Zgłoś
skansen skansen
Odpowiedz
0
@ sami geniusze na tej kolei
dnia 28.01.2014, 22:29 · Zgłoś
jak zupełnie odzwyczaja ludzi od pociągów to już nikt na to nie spojrzy, wiec po co remontować ten szlak.
Chyba ze liczą ze alternatywna samodzielnie wykombinowany transport będzie gorszy i z luboscią wrócą do PKP
Odpowiedz
-3
@ bartek
dnia 28.01.2014, 21:56 · Zgłoś
z jaslo do krakow w pociag to lepeij
Odpowiedz
4
@ do mako
dnia 28.01.2014, 21:32 · Zgłoś
dodatek mieszkaniowy dla żołnierzy pełniących służbę w Rzeszowie wynosi 600 zł nie wiem skąd masz informacje o 1000zł. a co do innych "życzliwych" każdy może starać się o przyjęcie do wojska wystarczy że zdacie psychotesty, test sprawnościowy i przejdziecie badania lekarskie ale zdaję sobie sprawę że dla "niektórych"na tym forum zrobienie jednej pompki jest szczytem możliwości
Odpowiedz
1
@ tina
dnia 28.01.2014, 21:40 · Zgłoś
super odpowiedz na wypisane bzdury przez mako
100 procent prawdy
Odpowiedz
2
@ expert
dnia 28.01.2014, 21:01 · Zgłoś
Jak zawieszą to połączenie to pewnie na długie lata, same beczki do rafineri będą jeździć.
Odpowiedz
2
@ jasło-rzeszów
dnia 28.01.2014, 20:54 · Zgłoś
dojeżdżamy już kilka lat do pracy do Rzeszowa - wyjeżdżamy o 5.30 z Jasła i o 15.35 z Rzeszowa - mamy w tej chwili jedno miejsce a od marca lub kwietnia będzie jeszcze jedno - jeżeli jest ktoś chętny to kontakt acco38@interia.pl
Odpowiedz
5
@ jaś
dnia 28.01.2014, 18:24 · Zgłoś
Nie tylko pan Łukasz jest w kropce ale też parę innych osób między innymi Pani Ewunia która będzie musiała jeździć do pracy swoim oplem ..
Odpowiedz
3
@ Obi
dnia 28.01.2014, 17:50 · Zgłoś
Po co pociągi jak i tak nimi jeżdżą kolejarze.Wstyd się przyznać teraz po 30 latach pracy na kolei że się tam pracowało.Kiedyś kolejarz był pan teraz [...].
Odpowiedz
4
@ TADEUSZ
dnia 28.01.2014, 17:32 · Zgłoś
Jestem zdania,że do Jasła i z Jasła nie powinny odjeżdżać żadne pociągi.PKP powinno się po prostu zamknąć w ramy historii... Po pierwsze,żadna [...] tu przyjeżdżać nie ma po co,ani żadna wyjeżdżać ,bo nie ma za co!!! Po drugie podejmowanie podróżnych kołchozowym barakiem,jako stacja kolejowa to szczyt bezczelności w dzisiejszym świecie,świadczący o lekceważeniu klienta.Po trzecie dla jednego dojeżdżającego do pracy pana uruchamianie PKP jest absurdem...I na koniec...Ile zmarnowano pieniędzy na nowe tory do Jasła z Rzeszowa.To się w [...] nie mieści.Gdzie ekonomia,by powietrze wozić...Tak już jest że na pustyni pociąg jest zbędny jak pusta flaszka po spożytej wodzie! Jasło to twierdza ,do której dostępu nie ma innego jak drogi przelotowe.Bo i po co tu się zatrzymywać,skoro nawet hotel z jedną gwiazdką jest utopią!!!Argumentów jest wiele...Szkoda czasu na cd.!
Odpowiedz
11
@ telewizja kładmie
dnia 28.01.2014, 17:01 · Zgłoś
Chińczycy mają koleje magnetyczne jeżdżące z prędkością 450km/h a w centrum uniokołchozu w super telewizyjnej Polsce dworzec i pociągi jak ze średniowiecza dyliżanse.
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 28.01.2014, 16:45 · Zgłoś
Podobno francja zakupila ten budynek i ma tam powstac NIGHT CLUB na specijalne zyczenie urzedowskich zlodzieji a dziewczyny maja byc z ukrainy bo tam zamieszki to beda tanie tak zadecydowal donald tusk i reszta choloty z tej mafi
Odpowiedz
16
@ sss3
dnia 28.01.2014, 16:14 · Zgłoś
Szanowna autorko!
Od 1 kwietnia do 31 sierpnia jest trochę więcej niż 4 miesiące.
Rewitalizacja odcinka Przybówka – Jasło nie zacznie się w kwietniu tylko tylko zostanie wtedy wznowiona po przerwie zimowej. W zeszłym roku rewitalizacja trwała.

A odnośnie tematu to PKP po prostu chce odzwyczaić te resztki pasażerów od jeżdżenia koleją. Przez 5 miesięcy powinni się przekonać, że można sobie poradzić bez kolei i jest nadzieja, że po wznowieniu kursów nie wrócą do pociągów i połączenie będzie można spokojnie całkowicie zlikwidować.
Odpowiedz
8
@ [...]
dnia 28.01.2014, 16:13 · Zgłoś
Wszystko rozkradzione i sprzedane do innych panstw teraz jeszcze im to zostalo i trzeba sprzedac
Odpowiedz
12
@ mako
dnia 28.01.2014, 15:42 · Zgłoś
żołnierz dostaje ok. 1000 pln miesięcznie dodatku mieszkaniowego, to niech sobie w Rzeszowie coś wynajmie pan Łukasz
Odpowiedz
-1
@ tina
dnia 28.01.2014, 18:36 · Zgłoś
pierwsze się dowiedz ile w rzeszowie dostaje żołnierz dodatku mieszkaniowego i potem pisz. bo wypisujesz głupoty i jestes w błędzie bo dodatek mieszkaniowy uzależniony jest od wielkosci miast i dochodów i cen d danym miescie i dodatek w krakowie jest inny niż w rzeszowie
Odpowiedz
1
@ normalny 28
dnia 30.01.2014, 11:43 · Zgłoś
ale jednak dostaje! inni dojeżdżają i nie mają takiego dodatku! więc bez narzekania!
Odpowiedz
22
@ gumis
dnia 28.01.2014, 15:27 · Zgłoś
Zgroza co w tym panstwie sie dzieje zamykane szkoly,placowki wstydze sie takiego kraju--Niemcy,Holandia,Anglia kolej darzy duzym rozwojem tam niezamykaja,wprost przeciwnie jeszcze buduja.Polska rodakow,Polakow ma daleko gleboko w [...]e...I bedzie dobrze macie wasza Irlandie i Donalda WSTYD DLA JASLA WSTYD
Odpowiedz
4
@ .
dnia 28.01.2014, 15:12 · Zgłoś
Nowex przyjeżdża do Rzeszowa przed 8:00...
Odpowiedz
2
@ xx
dnia 28.01.2014, 15:06 · Zgłoś
jak chcecie zeby jezdzic szybko, musi byc remont, a na czas remontu musi sie zamknac... napewno zaraz to podchwyci jakis prywatny przewoznik i bedzie polaczenie
Odpowiedz
8
@ xx
dnia 28.01.2014, 14:55 · Zgłoś
Zwolnij sie pan i do opieki miasto da kasę .Ludzie to straszne żeby kolej nie jezdziła ,może by zrobić muzeum z dworca PKP miasto by miało kasę bo robi się se stacji PKP po wioskach lokale gastronomiczne
Odpowiedz
1
@ pol
dnia 28.01.2014, 14:48 · Zgłoś
codziennie tez kursuje Novex chyba tak sie to pisze i bilet do rzeszowa tańszy niz pociągiem...
Odpowiedz
26
@ LACKI LUCK
dnia 28.01.2014, 14:47 · Zgłoś
NA DWORCU PKP JASŁO rusza teraz plan filmowy do WESTERNU - Producent filmu nie będzie musiał inwestować w charakteryzację obiektu do IX wieku...
Odpowiedz
0
@ łodyniec
dnia 29.01.2014, 10:55 · Zgłoś
chodzi Ci o ten obiekt "do sprzedania " ?
Odpowiedz
6
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 28.01.2014, 14:34 · Zgłoś
Panie Łukaszu czy mam się "dziwić", że obecny rząd nie zabezpiecza mundurówce należytych warunków: "pracy, mieszkania i ogólnie socjalu"...jakoś to dawniej inaczej bywało - gdzie praca, tam mieszkanie, lub samochód służbowy, którego nawet dzisiaj używa "kadra kierownicza w spółkach ZOO"...
Odpowiedz
8
@ xxx
dnia 28.01.2014, 14:28 · Zgłoś
Panie lukaszu jest wielu moich znajomych co dojezdza samochodami do pracy pakują się w 4,5 osob przez co likwidują niepotrzebne koszty i wychodzi ich 200zl miesiecznie max transport w obie strony. A jest zdecydowanie szybciej niz PKP i komfort jazdy zdecydowanie lepszy :)
Odpowiedz
0
@ LPG
dnia 28.01.2014, 15:58 · Zgłoś
200 zeta chyba od łebka ? zakladajc ze jezdzisz na gazie lub jakims oszczednym dieslem ;)
Odpowiedz
5
@ teacher
dnia 29.01.2014, 06:42 · Zgłoś
ciekawi mnie jaki moze byc komfort w samochodzie w ktorym jedzie 5 osob-nawet sie ruszyc nie mona, szynobus ktorym jezdzilem byl zawsze czysty, mozna bylo spokojnie siedziec i miejsca bylo dobrze-ludzie zastanowcie sie co piszecie-wszystko w jasle likwiduja a wy to popieracie
Odpowiedz
19
@ ...
dnia 28.01.2014, 14:27 · Zgłoś
Witam a może by tak napisać:
Jadę 5x w tyg do Rzeszowa (w Rzeszowie jestem około 6:30)mam np.2miejsca
Odpowiedz
-2
@ olo
dnia 28.01.2014, 18:30 · Zgłoś
witam
prosze podac namiary na te dojazdy do rzeszowa jestem zainteresowany
Odpowiedz
4
@ WujkuNieBijKota
dnia 28.01.2014, 14:21 · Zgłoś
Łukaszu jak wyjdziesz w nocy to może rano dotrzesz do swej wymarzonej pracy, przy okazji zachowując formę jak i zdrowy tryb życia. Pamiętaj, że ruch to zdrowie :)
Odpowiedz
-1
@ Tutaj Wpisz Swój Pseudonim
dnia 28.01.2014, 20:41 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
17
@ m
dnia 28.01.2014, 14:07 · Zgłoś
juz odpowiadam panu lukaszowi:

do rzeszowa jezdzi okolo 10 kursow przewoznikow drogowych ,jak rowniez inni obywatele ktorzy dojezdzaja swoimi samochodami,wiec panie lukaszu glowa do gory i jak najdalej od [...] zwanego pkp!!!
Odpowiedz
15
@ m
dnia 28.01.2014, 14:10 · Zgłoś
ps panie lukaszu

trzeba ten artykul pokazac pracowdawcy to przesunie panu godziny pracy.
Odpowiedz
-17
@ sas
dnia 28.01.2014, 14:23 · Zgłoś
Trzeba mieć dużo samozaparcia i cywilnej odwagi by wsiąść do pociągu PKP.
No chyba tylko po to by zobaczyć jak może jeszcze funkcjonować przeżytek PRL-owski pod nazwą PKP.
Odpowiedz
21
@ liberał
dnia 28.01.2014, 14:38 · Zgłoś
Pan Łukasz jest taki zdenerwowany ponieważ musi płacić 100% ceny biletu. I bardzo dobrze. 25 lat od minionej epoki czas na likwidację zniżki dla nauczycieli, posłów, żołnierzy etc. Grupy dobrze zarabiające w odniesieniu do pozostałych , a jak zwykle ich nie stać na płacenie 100%. Płacz i płać !
Odpowiedz
-8
@ teacher
dnia 29.01.2014, 06:41 · Zgłoś
Ciekawi mnie ktory nauczyciel dobrze zarabia bo 1200 ktore dostaje w tej pracy to chyba nie jest wysoka stawka za prace praktycznie 10-12 godzin dziennie
Odpowiedz
3
@ tex
dnia 29.01.2014, 09:10 · Zgłoś
Nauczyciel dyplomowany zarabia brutto ponad 5 tys. zł miesięcznie. Kto ci broni być nauczycielem dyplomowanym i tyle zarabiać. Widocznie wolisz być "nikim" i zarabiać 1200 zł.
Odpowiedz
4
@ liberał do teacher
dnia 29.01.2014, 10:32 · Zgłoś
10-12 godzin pracy to może tygodniowo. Lepiej zakończmy osobny temat karty nauczyciela , zarobków, etc. Wiem że nie są to kokosy, ale w odniesieniu do pozostałych "jest dobrze ,ale nie najgorzej jest".
Argumenty posiadania tytułu "mgr"w obecnych czasach są nijakie, ponieważ sporo Pań w kasach supermarketów szczyci się takim tytułem. A za bilety płacą 100%. Większość to zapewne humaniści i niespełnieni nauczyciele, którym brakło znajomości.
Tak naprawdę to zarobki powinny być na tyle godne, aby każdy mógł bez żalu płacić 100%.
Odpowiedz
3
@ nauczyciel
dnia 29.01.2014, 21:32 · Zgłoś
jakoś nie znam nauczycieli zarabiających 1200 zł natomiast znam bardzo wielu zarabiających 2-3 tys. za 5 godzin dziennie. Nauczyciele to jedna z najlepiej zarabiających grup zawodowych.
Odpowiedz
0
@ hikaru
dnia 31.01.2014, 13:13 · Zgłoś
Proszę nie nadużywaj słowa "humanizm". Niespełnieni nauczyciele? hmm spytaj się każdego kto studiuje nauczycielski kierunek czy chce być nauczycielem - odpowie malutki procent. Znajomości? tutaj nawet znajomości nie pomagają przy obecnym kryzysie.
A co do godnych zarobków - zgadzam się :)
Odpowiedz
38
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 28.01.2014, 14:04 · Zgłoś
Do pracy nie trzeba jeździć , ale pracę należy "przywieźć" do Jasła...
Odpowiedz
4
@ @
dnia 28.01.2014, 17:58 · Zgłoś
czy pan Łukasz pracuje na pkp? :)
trzeba się przesiąść na inny środek lokomocji, ktorych nie brakuje.
trzymam kciuki!
Odpowiedz
37
@ student
dnia 29.01.2014, 00:04 · Zgłoś
Najwięcej do powiedzenia mają oczywiście ci, którzy nigdy nie jechali pociągiem. Otóż, za przeproszeniem, [...]o prawda, to co niektórzy tu wypisujecie. Jestem studentem i często korzystam z połączeń PLK Jasło-Rzeszów, Rzeszów-Jasło. Za bilet studencki płacę 49% całej wartości biletu tj. 4,90 zł w jedną stronę. Zjeżdżam na każdy weekend, co daje za bilet w dwie strony 9,80 zł. Licząc nawet, że przerzuciłbym się na Nowex, gdzie bilet w jedną stronę studencki kosztuje 8,00 zł, w jednym tygodniu jestem w plecy 6,20 zł. Mnożąc przez cztery tygodnie w miesiącu - jestem w plecy 24,80 zł/m-c. Mnożąc razy 9 miesięcy roku akademickiego - jestem w plecy 223,80/rok. Poza tym, lepszy komfort jazdy w pociągu niż w zapchanych Nowexach i PKS-ach, gdzie ludzie wyglądają i czuja się jak sardynki.
No sorry, wolę wstać o 4.00 i jechac pociągiem niz gniesc się w przepełnionych autobusach, i to za dużo przystępniejszą cenę. Pana Łukasza popieram i w pełni go rozumiem. Jeżeli ktoś ma pracę w Rzeszowie, to dobrze że ją ma i ma gdzie dojeżdżać, a nie siedzieć, jak większość z was na [...] w domu, wypisywaniu i hejtowaniu każdego artykułu, każdego wydarzenia i każdej wypowiedzi osoby w komentarzach na Jaslo4u. Jeżeli nie wiecie, jak sytuacja wygląda, to się nie udzielajcie, bo Wasze komentarze i [...], nie poparte żadnymi racjonalnymi argumentami, wpisy i tak spłyną po co mądrzejszych bywalcach tego portalu.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
-23
@ @
dnia 29.01.2014, 08:19 · Zgłoś
kiepski z ciebie student. :)
normalny student przelicza na [...]...
a po studiach i tak pewnie zasilisz szeregi bezrobotnych (jesli zostaniesz w Jaśle)
Odpowiedz
-12
@ do studenta
dnia 29.01.2014, 09:48 · Zgłoś
Studencie!
Jako studiujący powinieneś wiedzieć, że państwo SOCJALNE, to utopia ciągnące w dół swoich obywateli. Chciałbyś wszystko za darmo - nie dość, że uczelnie w Polsce są z reguły bezpłatne, to jeszcze masz życzenia odnośnie ,,tego, czy tamtego".
Powiem Ci tyle, jeśli studiujesz jakiś kierunek ekonomiczny i piszesz takie rzeczy, to nie mam więcej pytań odnośnie poziomu edukacji.
Pozdrawiam
Odpowiedz
-2
@ arco
dnia 29.01.2014, 11:29 · Zgłoś
jak pisali powyżej, zgadzam się z nimi, dodam jeszcze do tego - największą fabryką bezrobotnych są właśnie Wyższe szkoły. Ja też jestem po studiach i nie znajdziesz pracy w Jaśle i Krośnie, tylko znajomości takie mocne lub masz 2-5 lat już doświadczenie na stanowisku na który się ubiegasz.
Też jestem po studiach z inż. od 2007r. i jestem zarejestrowany w PUP.
Odpowiedz
15
@ student
dnia 29.01.2014, 11:52 · Zgłoś
do @:
Jeśli uważasz, że normalny student przelicza na [...], to nie dziwię się, że taki student zostanie później bezrobotnym.

do do studenta:
Uważam, że owszem państwo socjalne pomaga ludziom, jednak Polski nie można w pełni określić przymiotnikiem "socjalne". Nie wiem, czy masz w ogóle pojęcie o studiowaniu, bo nawet jeśli same studia są bezpłatne, to jednak trzeba opłacić mieszkanie, rachunki i przede wszystkim coś jeść! Student zawsze szuka oszczędności, bo niestety, kasa będzie ale dopiero kilka lat po studiach. Stąd, ponad 220 zł straty na biletach rocznie, to dla studenta pokaźna kwota. Nie każdy student ma dzianych rodziców. Dużo z nich musi radzić sobie samych. I jeśli Cię to uspokoi, to nie studiuję żadnego z kierunków ekonomicznych. Jeśli nawet studiowałbym, to nie obrażaj tych, którzy poszli w kierunku ekonomii. Liczą się ambicje i chęć studiowania, żeby kiedyś wyjść na ludzi, a nie na hejterów z komentarzy na Jaslo4u.
Odpowiedz
-8
@ ferdek kiepski
dnia 29.01.2014, 14:21 · Zgłoś
A ja jeżdżę autobusem do Rzeszowa na biletach studenckich a studentem już dawno nie jestem
Odpowiedz
-1
@ do Studenta [ERNi]
dnia 29.01.2014, 17:43 · Zgłoś
Drogi studencie!
Każdy płaci za jedzenie, za przejazdy, za wszystko inne!

To, że grupa studentów do której również ja się zaliczam Twoim zdaniem powinna być opłacana przez państwo we wszystkich poziomach życia - nie jest normalnym pomysłem na poziom zasobności Państwa Polskiego.
Co mnie to obchodzi, że Ty chcesz jeść - chcesz pewnie jedzenie za darmo?
IDŹ DO PRACY, albo weź pożyczkę studencką (bardzo nisko oprocentowana, albo w ogóle bez oprocentowania), więc nie gadaj bzdur.
Hejter to jest ten co nie zgadza się z Twoimi poglądami? Chyba się mylisz, więc nie obrzucaj ludzi tym mianem na lewo i prawo.
Odpowiedz
-2
@ jaś
dnia 29.01.2014, 22:17 · Zgłoś
student o ile wiem to ma 51% zniżki ,coś się wydaje że mało jeszcze wiesz o PKP .
Odpowiedz
4
@ student
dnia 30.01.2014, 17:22 · Zgłoś
do Erni:
Okey, ale ja się tutaj nie kłócę i nie żądam, że państwo ma mi za wszystko płacić. Oponuję po prostu za pozostawieniem kursu PKP na linii Jasło - Rzeszów. Nie chcę jedzenia za darmo. A hejter to osoba, która jedzie po wszystkim, co ktoś napiszę. I wcale nie mówię, że tylko o mnie chodzi.

do jaś:
Wydaje mi się, że wiem. Bo jakbyś potrafił czytać ze zrozumieniem i trochę liczyć, to zauważyłbyś, że napisałem, że płacę 49% ceny biletu, co jest równoznaczne, że student ma 51% zniżki (49% + 51% = 100%) :)
Odpowiedz
5
@ ob
dnia 30.01.2014, 17:35 · Zgłoś
Aaa gadanie, że pracy nie ma głupota. Praca jest, tak jest praca tylko wam sie dupska nie chce ruszyć za mniej niż 1500 na rękę lub tzw. na czarno praca. Ja skończyłem uwaga ZAWODÓWKĘ i zarabiam teraz między 150 - 300 zł dziennie, czasem się zdarzy, że wyjdzie więcej niż 300 zł. Praca jest, trzeba pójść, popytać, oglądać ogłoszenia. Wysłałem CV do kilku HURTOWNI, dokładnie 5 i 4 z nich oddzwoniły do mnie i z ofertą pracy, do chłopaka z zawodówki i bez jakiejkolwiek pracy wcześniej. Płaczcie dalej, że pracy nie ma zamiast wziąć w rękę chociażby łopatę i odśnieżać ludziom posesje, a sory, wy wolicie siedzieć dniami na necie. Pozdrawiam Chłopak Po Zawodówce Który Wyrabia miesięcznie lekko 2000 ~ zł.
Odpowiedz
1
@ dAnIeL
dnia 01.02.2014, 19:36 · Zgłoś
Na zachodzie socjale są dużo większe, a jednak utopii tam nie widać. Jak masz kasę, to się w ten sposób nie odzywaj.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.