Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pługi odśnieżają tory

28

Rano 31 stycznia sieć kolejowa jest przejezdna. W zapewniła to min nocna praca pługów w okolicach Olsztyna, Torunia, Siedlec, Zamościa, Chełma, Grudziądza, Łodzi. W Warszawie padający śnieg i silny wiatr wymaga intensywnej pracy służb technicznych. Dla utrzymania sprawności urządzeń i zapewnienia ruchu pociągów odwołano kilkanaście pociągów regionalnych (KM i SKM). Obsługę podróżnych wspiera specjalny sztab. Na dworcach i w pociągach są punkty wydawania ciepłych napojów. 

Aktualnie godz. 9.00 opóźnienia pociągów na węźle warszawskim mogą wynosić ok. 30 min. Polskie Linie Kolejowe w nocy z czwartku na piątek 31 stycznia zaangażowały do utrzymania sieci dodatkowe zespoły pracowników. Przed pierwszymi pociągami przejeżdżały lokomotywy patrolowe m.in. na trasie Sosnowiec – Wisła. Pługi przetarły m.in. szlaki Jabłonowo – Brodnica, Toruń – Grudziądz, Łódź Kaliska - Witonia, Zamość – Rejowiec.

Przejezdność linii kolejowych zapewnia kilkanaście dodatkowych lokomotyw oraz 81 pociągów sieciowych. Przewoźnicy szczególną uwagę zwracają na informowanie pasażerów o aktualnej sytuacji. Działają dodatkowi informatorzy na dużych dworcach. W sytuacji opóźnień pociągów dla pasażerów zapewniono punkty wydawania ciepłych napojów.

Zimowym utrzymaniem PLK obejmuje ok. 19 tys. km linii kolejowych, 42 tys. rozjazdów, 26 tys. mostów i wiaduktów, 16 tys. przejazdów kolejowo-drogowych, 18 tys. budynków oraz perony. W związku z tym, do prowadzenia działań w sezonie zimowym przewidziano w zależności od warunków nawet 16 tys. osób. Zarządca infrastruktury dysponuje 166 maszynami do odśnieżania torów i rozjazdów, w tym 16 zespołami odśnieżnymi, 84 pługami i 66 odśnieżarkami.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Reklama

Komentarze: 24

Dodaj komentarz Widok:
2
@ stary
dnia 03.02.2014, 09:42 · Zgłoś
bardzo ważna wiadomość dla bezrobotnych,mogą wyruszać za pracą w świat !!!
Odpowiedz
1
@ [..]
dnia 02.02.2014, 13:54 · Zgłoś
Zdjęcie jak zwykle adekwatne do artykułu... - poziom prymitywny. A tak a propos: co to ma wspólnego z Jasłem?!
Odpowiedz
0
@ telewizja kłamie
dnia 01.02.2014, 17:35 · Zgłoś
Porównajcie nasz socjalistyczny państwowy skansen z kapitalistycznymi kolejami w Chinach http://www.polska-azja.pl/2012/11/21/trasa-pekin-z-kantonem-bedzie-dostepna-od-20-grudnia/
Odpowiedz
2
@ qza
dnia 31.01.2014, 21:30 · Zgłoś
A ty za czym na torowisko wlazła???
Odpowiedz
3
@ ixi
dnia 31.01.2014, 14:54 · Zgłoś
ludzie, co nazekacie..sorry taki mamy klimat! lol
Odpowiedz
6
@ pseudoPL
dnia 31.01.2014, 11:53 · Zgłoś
co ma [...] do wiatraka?? W Jaśle i tak nie ma co odśnieżać bo tu chyba pociągi nie jezdzą?? Czy się myle??
Odpowiedz
5
@ Nikki
dnia 31.01.2014, 11:29 · Zgłoś
Sorry, taki mamy klimat
Odpowiedz
6
@ Jaslak
dnia 31.01.2014, 10:40 · Zgłoś
Do redakcji jaslo4u napiszcie cos ciekawego o naszym regionie czyli o powiecie jasielskim. Brak wam tematów to nie piszcie bzdetów szkoda Waszych [...]?
Odpowiedz
4
@ sok
dnia 31.01.2014, 10:51 · Zgłoś
zgadzam się z Tobą
Odpowiedz
4
@ Waldi
dnia 31.01.2014, 10:35 · Zgłoś
Ktoś miał ciężką noc ale bez przesady.
Odpowiedz
10
@ JUZEFF
dnia 31.01.2014, 10:31 · Zgłoś
Jeszcze napiszcie jak kultura wczesnego baroku miała wpływ na sytuacje gospodarczą Malezii ... tak samo bedzie na temat
Odpowiedz
10
@ GELO 7
dnia 31.01.2014, 10:20 · Zgłoś
w jaśle pociągi nie kursują jasło sie wyludnia nawet z emerytów...
Odpowiedz
8
@ Jaslak
dnia 31.01.2014, 10:44 · Zgłoś
Młodych też?Brak perspektyw na przyszłości o tym nalezy napisac co zrobic aby ludzie nie uciekali droga redakcjo jaslo4u???
Odpowiedz
5
@ sok
dnia 31.01.2014, 10:47 · Zgłoś
O tym Ci nigdy nie napiszą
Odpowiedz
4
@ realita
dnia 31.01.2014, 10:10 · Zgłoś
ale że Dudka na mundial nie wzięli !!!
Odpowiedz
36
@ spoko
dnia 31.01.2014, 10:04 · Zgłoś
fajnie ale co to ma do Jasła?:d
Odpowiedz
29
@ kebab
dnia 31.01.2014, 10:08 · Zgłoś
to, że w jaśle nie ma tego problemu bo tu i tak pociągi nie jeżdżą...
Odpowiedz
1
@ Game Winner
dnia 31.01.2014, 10:24 · Zgłoś
To. że niektórzy czasem ruszają sie gdzies poza Jasło i granice swoich mentalnych ograniczen jak rowniez to, że Polska [...] oczekiwała(sic!) transparentności i komentowania każdego kroku od premier Elżbiety Bieńskowskiej. Czyli tzw.studium absurdu.
Odpowiedz
7
@ sok
dnia 31.01.2014, 10:46 · Zgłoś
A to że nie odśnieżają w mieście;-)))
Odpowiedz
4
@ a
dnia 01.02.2014, 11:31 · Zgłoś
Nie możesz mieć pretensji, że na ulicach śnieg zalega, bo przecież pługi odśnieżały tory ;-)
Odpowiedz
-1
@ 1
dnia 31.01.2014, 09:59 · Zgłoś
pierwszy :d:d:d
Odpowiedz
12
@ Tarzan-zan
dnia 31.01.2014, 11:09 · Zgłoś
Super !!! Tory przejezdne i towar mógł by "iść" koleją, a wtedy my GOŚCIE W OSOBÓWKACH nie musieli byśmy stać w korkach które tworzą nieudaczniki w tirach nie potrafiący pod byle górkę podjechać...
TIRY NA TORY !!!
Odpowiedz
1
@ DJ Bobo
dnia 31.01.2014, 11:18 · Zgłoś
Temat zastepczy jak zwykle , byle tylko nie mowic o faktycznych sprawach
Odpowiedz
1
@ ixi
dnia 31.01.2014, 14:54 · Zgłoś
totalnie popieram!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.