Strona główna

Płytki łazienkowe - na co zwracać uwagę podczas zakupów?

0
Napisany dnia: 01.07.2019, 22:00 , Tagi: Brak

Decydując się na remont mieszkania, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zawczasu przygotujmy się na rosnące koszty, niedotrzymywanie terminów i wszelkiej maści katastrofy, które utrudnią nam życie. Niestety – niekiedy plac budowy to prawdziwe pole bitwy, a tam wszystko jest możliwe. Jeśli remontujemy łazienkę i chcemy odświeżyć jej wygląd, to z pewnością będziemy musieli wybrać nowe płytki. Na co zwracać uwagę podczas kupowania płytek łazienkowych? Na to i inne pytania związane z tym tematem odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Kafelki do łazienki – ile ich zamówić?

Płytki łazienkowe, które chcemy umieścić na podłodze lub ścianach naszej łazienki muszą spełniać kilka podstawowych parametrów. Lepiej zainteresować się tym wcześniej, zanim wybierzemy się na zakupy, żeby nie pluć sobie potem w błoto, gdy zamówimy kilka paczek płytek, które nie nadają się do wyłożenia łazienki. Pamiętajmy, że powinniśmy ich zamówić zawsze nieco więcej – zdarza się tak, że coś zostanie źle wyliczone, coś ulegnie zniszczeniu w trakcie transportu i nie będziemy mogli ukończyć wykładania pomieszczenia w całości. Lepiej chuchać na zimne, zawsze zamówić nieco więcej płytek i mieć pewność, że jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność.

Płytki łazienkowe – czym się powinny charakteryzować?

Płytki ścienne łazienkowe muszą charakteryzować się odpornością na zmienną temperaturę czy wilgoć ze względu na specyfikę pomieszczenia. Długi prysznic może sprawić, że pomieszczenie zniknie w kłębach pary, a tym samym zmieni się w nim temperatura, a wilgoć wniknie w ściany – dzięki odpowiednim płytkom nie będzie to miało negatywnych skutków. Jeśli wybieramy kafelki do łazienki na podłogę, to koniecznie zdecydujmy się na model antypoślizgowy, by nie musieć się martwić o własne bezpieczeństwo. Wychodząc z wanny lub spod prysznica łatwo postawić mokrą stopę na gołej podłodze. Łatwo się też poślizgnąć i przewrócić, a to już może mieć wpływ na nasze zdrowie. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Kafelki do łazienki – estetyka jest równie ważna

Ostatnim parametrem, który powinniśmy brać pod uwagę, gdy kupujemy płytki ścienne łazienkowe, jest estetyka. Ten akurat zależy od indywidualnego gustu każdego z nas – ważne jednak, by płytki łazienkowe pasowały do wystroju całego pomieszczenia. Jeśli jest utrzymane w klasycznym stylu, to może powinniśmy wybrać płytki drewnopodobne, które dobrze komponują się ze skandynawską armaturą łazienkową, przełamując jej biel. W końcu łazienka musi być nie tylko funkcjonalna, ale też przemyślana wizualnie!

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Jaśle trwa święto wina

   

  Trwają XIV Międzynarodowe Dni Wina. Do Jasła zawitało kilkudziesięciu winiarzy Polski i zagranicy. Ogrody winne do niedzielnego wieczoru zapraszać będą gości imprezy.

 • eOBRAZ 2.0 – czyli masa nowych możliwości!

   

  Łap swój tablet, smartfona albo smart lodówkę i zamawiaj foty w kilku prostych krokach. Nasz nowy konfigurator odbitek to istny kombajn zbierający plony.

   

 • Co za grzyb! Pan Wojciech znalazł borowika giganta

   

  To grzybobranie Pan Wojtek z pewnością uzna za jedno z najbardziej udanych w swoim życiu. W lesie, wraz z żoną znalazł bowiem rekordowego borowika. Grzyb ważył aż 1,6 kg!

 • Partie wytoczyły działa i szykują się do batalii o mandaty

   

  Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Polacy 13 października zdecydują, którzy z kandydatów uzyskają mandaty i zasiądą w przyszłej kadencji w ławach poselskich i senatorskich. Perspektywa jest niezwykle kusząca. Nie powinien, więc dziwić fakt, że politycy aspirujący do roli parlamentarzysty coraz mocniej angażują się w prowadzenie kampanii.

 • Studenci z Krosna stworzyli prototyp łazika

  Co oznacza tajemniczy termin VDesign? Odpowiedź na to pytanie nie tylko nie przysparza trudności, ale wręcz sprawia przyjemność członkom Studenckiego Koła Naukowego, pasjonatom informatyki, mechaniki, mechatroniki, cybernetyki i innych podobnych dziedzin nauki.

 • Minione wieki przemówiły po raz dziewiąty

   

  Karpacka Troja nigdy wcześniej nie doświadczyła tak dużej liczby odwiedzających. Dziewiąta edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego "Dwa Oblicza" potwierdziła rosnącą popularność tego unikatowego miejsca. Po raz kolejny organizatorzy największego wydarzenia plenerowego w kalendarzu imprez organizowanych w skansenie zabrali swoich gości w fascynująca podróż do przeszłości.

 • Totalna wyprzedaż! Rabaty nawet do -50%

   

  W sklepie "U Leona" na klientów czekają wysokie rabaty, nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach można znaleźć tutaj kabiny prysznicowe, ceramikę sanitarną baterie łazienkowe i wiele innych.

 • Udar zmienił życie Marcina. Teraz walczy on o powrót do sprawności

   

  Marcin Machowski był energicznym, pełnym pasji trzydziestolatkiem. Jego życie zmieniło się z chwilą, w której doznał udaru niedokrwiennego mózgu. Od prawie pięciu lat każdego dnia walczy o powrót do sprawności. W jej odzyskaniu pomóc mogą turnusy rehabilitacyjne w specjalistycznym ośrodku w Koszalinie. Ich koszt to 50 tys. zł. Niestety kwota ta przekracza jego możliwości finansowe.

 • Firma atrakcyjna dla szukających pracy

   

  Rynek pracy stawia obecnie przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania. Świadomość własnych oczekiwań prezentowanych przez osoby poszukujące zatrudnienia stale wzrasta. Stabilne warunki zatrudnienia to nie wszystko. Równie ważne okazują się dzisiaj możliwość awansu, doskonalenia zawodowego, czy też atmosfera w zespole. Szukając pracy warto wybrać firmę, która stanie się gwarantem realizacji naszych planów zawodowych.

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105