Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Płytki łazienkowe - na co zwracać uwagę podczas zakupów?

0

Decydując się na remont mieszkania, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zawczasu przygotujmy się na rosnące koszty, niedotrzymywanie terminów i wszelkiej maści katastrofy, które utrudnią nam życie. Niestety – niekiedy plac budowy to prawdziwe pole bitwy, a tam wszystko jest możliwe. Jeśli remontujemy łazienkę i chcemy odświeżyć jej wygląd, to z pewnością będziemy musieli wybrać nowe płytki. Na co zwracać uwagę podczas kupowania płytek łazienkowych? Na to i inne pytania związane z tym tematem odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Kafelki do łazienki – ile ich zamówić?

Płytki łazienkowe, które chcemy umieścić na podłodze lub ścianach naszej łazienki muszą spełniać kilka podstawowych parametrów. Lepiej zainteresować się tym wcześniej, zanim wybierzemy się na zakupy, żeby nie pluć sobie potem w błoto, gdy zamówimy kilka paczek płytek, które nie nadają się do wyłożenia łazienki. Pamiętajmy, że powinniśmy ich zamówić zawsze nieco więcej – zdarza się tak, że coś zostanie źle wyliczone, coś ulegnie zniszczeniu w trakcie transportu i nie będziemy mogli ukończyć wykładania pomieszczenia w całości. Lepiej chuchać na zimne, zawsze zamówić nieco więcej płytek i mieć pewność, że jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność.

Płytki łazienkowe – czym się powinny charakteryzować?

Płytki ścienne łazienkowe muszą charakteryzować się odpornością na zmienną temperaturę czy wilgoć ze względu na specyfikę pomieszczenia. Długi prysznic może sprawić, że pomieszczenie zniknie w kłębach pary, a tym samym zmieni się w nim temperatura, a wilgoć wniknie w ściany – dzięki odpowiednim płytkom nie będzie to miało negatywnych skutków. Jeśli wybieramy kafelki do łazienki na podłogę, to koniecznie zdecydujmy się na model antypoślizgowy, by nie musieć się martwić o własne bezpieczeństwo. Wychodząc z wanny lub spod prysznica łatwo postawić mokrą stopę na gołej podłodze. Łatwo się też poślizgnąć i przewrócić, a to już może mieć wpływ na nasze zdrowie. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Kafelki do łazienki – estetyka jest równie ważna

Ostatnim parametrem, który powinniśmy brać pod uwagę, gdy kupujemy płytki ścienne łazienkowe, jest estetyka. Ten akurat zależy od indywidualnego gustu każdego z nas – ważne jednak, by płytki łazienkowe pasowały do wystroju całego pomieszczenia. Jeśli jest utrzymane w klasycznym stylu, to może powinniśmy wybrać płytki drewnopodobne, które dobrze komponują się ze skandynawską armaturą łazienkową, przełamując jej biel. W końcu łazienka musi być nie tylko funkcjonalna, ale też przemyślana wizualnie!

Materiał zewnętrzny

Napisany dnia: 01.07.2019, 22:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Technikum Ekonomiczne w Jaśle w pierwszej 100 najlepszych

  W rankingu najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce najwyższą pozycję w Jaśle zajęło Technikum Ekonomiczne nr 4. Na Podkarpaciu znalazło się na 4 miejscu.

 • BFG rozpoczął przymusową restrukturyzację banku PBS

  Bankowy Fundusz Gwarancyjny przejął kontrolę nad Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Sanoku. Jego klienci stali we wtorek w długich kolejkach, aby wypłacić swoje oszczędności. W trudnej sytuacji znalazły się również jednostki samorządu terytorialnego, duże firmy i inne podmioty nieobjęte gwarancjami...

   

 • Odkryto kolejne szczątki ludzkie na placu budowy drogi. Tam mógł znajdować się cmentarz

   

  Na placu budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 pomiędzy rondami ujawniono kolejne ludzkie szczątki. Wiele wskazuje na to, że na terenie przy ul. Floriańskiej, na którym prowadzone są badania archeologiczne, jednak istniał niegdyś cmentarz.

 • Internet zamiast telewizji: nadchodzi era telewizji internetowej!

   

  Telewizja internetowa cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W porównaniu do tradycyjnej telewizji pozwala cieszyć się ulubioną rozrywką w każdym miejscu, na różnego rodzaju urządzeniach z dostępem do sieci, a także o dowolnie wybranej porze. Najwięcej możliwości zapewniają dziś platformy wideo na życzenie – tzw. VoD (Video on Demand).

 • Ma powstać parking. Sprawa stanęła w martwym punkcie

  Władze miasta i powiatu popierają pomysł budowy miejsc parkingowych przy jasielskim szpitalu. Miałby on powstać na rogu ulic Lwowskiej i Konopnickiej. Niemniej sprawa stanęła w miejscu. Czy zapowiedzi o 160 miejscach parkingowych staną się faktem, czy to tylko mrzonki samorządowców?

 • Tragiczny wypadek w Gorzycach. Nie żyje pieszy

  Dzisiaj, po godzinie 18. w miejscowości Gorzyce (DW nr 992) pod kołami samochodu osobowego zginął mężczyzna. Policja ustala przyczyny tragicznego wypadku.

 • Wygraj karnet na stok CHYROWA-SKI

 • Ucz się praktycznie i zdobądź wymarzony zawód z ŻAKiem

   

  Szkoła ŻAK w Jaśle od ponad dekady jest liderem w dziedzinie kształcenia zawodowego. 

 • Centrum podologii medycznej

   

  To miejsce, w którym oferujemy Państwu usługi z zakresu podologii medycznej – dziedziny medycyny, która w Polsce wciąż nie jest popularna. Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości bólowych i utrudniać poruszanie się.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105