Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Po interpelacji Tomasza Poręby Komisja Europejska wycofuje się z obrony Adama Darskiego "Nergala"

139

Udzielając odpowiedzi na interpelację posła Tomasza Poręby, wiceprzewodniczącego delegacji PiS w Parlamencie Europejskim, komisarz Viviane Reding podkreśliła, że "Komisja nie wydała oświadczenia, według którego obrona Biblii byłaby niezgodna z wartościami Unii, ani nie starała się nigdy wywierać presji na niezawisły polski sąd".

Przypomnijmy, że w 2007 roku Adam Darski podczas koncertu swojego zespołu 'Behemoth' w Gdyni podarł Biblię, nazywając ją "kłamliwą księgą", a Kościół katolicki "największą zbrodniczą sektą".

Tym samym Komisja Europejska wycofała się ze swojego wcześniejszego stanowiska, w którym wskazywała, iż oskarżanie zespołu muzycznego o obrazę uczuć religijnych jest niezgodne z wartościami Unii Europejskiej. Komisarz Reding przyznała również, że "przepisy dotyczące bluźnierstwa podlegają wewnętrznemu porządkowi prawnemu państw członkowskich", podobnie jak "zapewnienie respektowania praw podstawowych, wynikających z umów międzynarodowych jak i z wewnętrznego ustawodawstwa".

- Dobrze się stało, że Komisja Europejska zmieniła swoje wcześniejsze stanowisko - i to co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze przyznała, że zbyt pochopnie wkroczyła w kompetencje leżące w gestii państw członkowskich. Po drugie wyraźnie wskazała, że ocena działań Adama Darskiego należy tylko i wyłącznie do polskiego sądu i mam nadzieję - zwłaszcza w kontekście październikowej interpretacji wydanej w tej sprawie przez Sąd Najwyższy - że wyrok będzie adekwatny do czynu, dla którego nie ma żadnego usprawiedliwienia - powiedział poseł Poręba komentując odpowiedź komisarz Reding.

 Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby

Reklama

Komentarze: 136

Dodaj komentarz Widok:
2
@ praco cholikk
dnia 28.12.2012, 01:29 · Zgłoś
Polków nie obchodzą wyadumane "uczucia religijne", Polków obchodzi praca i chleb.
Odpowiedz
0
@ tadek
dnia 27.12.2012, 21:40 · Zgłoś
ZAPYTAM WPROST :
Czy np. w Jaśle nie ma ważniejszych spraw typu bezrobocie, wyjeżdżanie młodych ludzi z miasta i z kraju, brak inwestycji mogących poprawićuacje finansowe i życiowe oraz rozwój miasta itd. Ktoś wrzucił na forum o Panu Adamie Darskim "Nergal" i jest bicie piany a rzeczy ważne uciekają bokiem. Może troszke więcej realizmu a mniej fanatyzmu ... Szczęśliwego Nowego Roku
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 27.12.2012, 22:54 · Zgłoś
przecież Kurowska w krótkich żołnierskich słowach scharakteryzowała ten zaścianek, cytuję : "Jasło było i jest pisowskie".
Odpowiedz
3
@ golbi z SP
dnia 27.12.2012, 16:20 · Zgłoś
Ten Poręba to wyjątkowy [...] nie obrażając Romów !!!Obiecywał też S-19 a dzisiaj już wiemy,że jej nie będzie bo UE ma nas w głębokim poważaniu i nie ma ochoty dawać kasy na tę drogę!!
Odpowiedz
3
@ [...]
dnia 27.12.2012, 14:42 · Zgłoś
Ten [...][...] poręba, to wyjątkowo [...] typ. W pisie wszyscy tacy !!!
Pis [...] z Polski jak najdalej !!!
Odpowiedz
11
@ stary
dnia 26.12.2012, 09:57 · Zgłoś
jaki poseł takim artystą się zajmuje,szkoda że podatnika tak wiele to kosztuje.
Odpowiedz
10
@ Max Szyderko
dnia 26.12.2012, 10:22 · Zgłoś
jak się nic innego nie potrafi to trzeba chociaż bić pianę ku uciesze [...] batalionów. Czy taka "praca" jest warta 40 patoli na miesiąc ??? Oceńcie sami na wyborach.
Odpowiedz
-3
@ jozin
dnia 27.12.2012, 11:13 · Zgłoś
chodzi co o łukacijewska?
Odpowiedz
6
@ Max Szyderko
dnia 27.12.2012, 12:35 · Zgłoś
O wyszstkich ueroobiboków co się zajmują takimi bzdurami zamiast konkretną robota.
Odpowiedz
-1
@ gumis
dnia 25.12.2012, 16:19 · Zgłoś
ale bajki opowiadacie,lepiej napewno niebedzie
Odpowiedz
6
@ Max Szyderko
dnia 25.12.2012, 16:35 · Zgłoś
bedzie, bedzie, PiS da pracę, PiS da szkoły, PiS da żarcia pełne stoły (przeczytać szybko )
Odpowiedz
7
@ stary
dnia 25.12.2012, 15:44 · Zgłoś
WIĘCEJ TAK PRACOWITYCH POSŁÓW !!! i bezrobocie zniknie a do lekarza nie będzie kolejek,on wie co społeczeństwu najbardziej jest potrzebne i tylko tym się zajmuje.
Odpowiedz
4
@ Max Szyderko
dnia 25.12.2012, 16:34 · Zgłoś
Stary, po takim newsie odrastają włosy i znikają hemoroidy !!!
Odpowiedz
7
@ stary
dnia 25.12.2012, 16:52 · Zgłoś
a ja tam nadal lubię PIS /picie i [...]/.
Odpowiedz
7
@ lkl
dnia 25.12.2012, 10:47 · Zgłoś
Super!! Skoro już pan Tomasz wie jak się zalatwia takie sprawy to może zajmie się czymś naprawde istotnym jak łamanie praw pracowników. W sklepie budowlanym w Majstrze pracowicy pracują po 10godzin mając płacone za 8 w dodatk w nie ogrzewanych pomieszczeniach. Panie Tomaszu szerokie pole do popisu. powodzenia.
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 25.12.2012, 11:22 · Zgłoś
to i tak lepiej jak w Merkury Market...
Odpowiedz
0
@ st.pro.
dnia 25.12.2012, 03:08 · Zgłoś
a pozatym to wszystkiego najlepszego dla ludzi zza krat
Odpowiedz
0
@ st.pro.
dnia 25.12.2012, 03:06 · Zgłoś
o reszcie wam jutro napisze panowie i bic to w leb
Odpowiedz
0
@ st.pro.
dnia 25.12.2012, 03:03 · Zgłoś
[komentarz usunięto]
Odpowiedz
0
@ st.pro.
dnia 25.12.2012, 03:02 · Zgłoś
[komentarz usunięto]
Odpowiedz
0
@ st.pro.
dnia 25.12.2012, 03:01 · Zgłoś
pezes sadu jest z wrocanki
Odpowiedz
14
@ myśl [...]!
dnia 23.12.2012, 16:36 · Zgłoś
ej polaczki czekacie na CUT z nieba od PAMBUKA? kajacie się już przed nim? ksiadz wam wmówił że jesteście [...] warci od urodzenia z grzechem i macie się kajać [...]. macie [...] do powiedzenia. macie robić jak niewolnicy i nie mieć nic dla siebie. płacić bo jak nie zapłacicie to nie bedzie miejsca w niebie. ksiadz ma miec drogą furę i być pojedzony a wy macie się kajać przed nim bo to jest prawa ręka PAMBUKA. a jak nie to bedzie PIEKŁO! nie macie prawa samodzielnie myśleć! pambuk wszystko widzi i słyszy i wie że grzeszycie :D nara [...] proste od pługa oderwane.
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 23.12.2012, 19:19 · Zgłoś
od pluga to byla [...] dziewczyna sila oderwana;)
Odpowiedz
-1
@ l.
dnia 23.12.2012, 21:48 · Zgłoś
I co ? takie opinie to nic nowego...

Przemyśl człowieku po co TO wogóle robisz. Jeśli masz rację,to właśnie umacniasz ich wiarę (na zasadzie sprzeciwu wobec wyzywania ich od [...] i zgodnie z innymi prawidłami zachowania ludzkiego dawno określonymi przez psychologów) i ich w niej utwierdzasz obrzucając ich wyzwiskami na ich szkodę,bo skoro miał byś rację to pozostawanie przy religii jest dla nich faktycznie szkodą.
Jeśli racji nie masz - znaczy to,że kpisz bezzasadnie z ich wiary która jeśli racji nie masz jest słuszna.

Zatem zgodnie z zasadami logiki i zdrowego rozsądku - tak czy owak robisz tym ludziom tylko zbędną krzywdę swoimi słowami. Czynisz bezinteresowne zło. Więc to ty pomyśl.Pomyśl co czynisz. Nie musisz bowiem być wierzący by było to niewłaściwe.
Odpowiedz
12
@ aniołek świąteczny
dnia 23.12.2012, 11:29 · Zgłoś
P-[...]? Trzeba załatwić 500 000 zł na czarnych , by mogli grac w III lidze i 150.000 x2= 300.000 zł, żeby siatkarki i siatkarze grali w II lidze. co Pana obchodzi nergal, który podarł jakąś "bajkę" ?
Odpowiedz
-5
@ PiS-man
dnia 23.12.2012, 12:44 · Zgłoś
Wprawę w sponsoringu ma posłanka Marcinkiewicz z [...] Palikota. Zapytajcie ją jak się zdobywa pieniądze na turnieje siatkówki.
Odpowiedz
5
@ Max Szyderko
dnia 23.12.2012, 13:43 · Zgłoś
hehehe pis-[...], ten jeden raz to ci się udało :) Miszczu cientej riposty :)
Odpowiedz
2
@ st.prok.
dnia 23.12.2012, 02:53 · Zgłoś
ludzie morderca bandyta wielki pirat drogowy co w dobrucowej zabil dwie osoby juz jest na wolnosci to jest nasze prawo
Odpowiedz
10
@ ppp
dnia 22.12.2012, 22:52 · Zgłoś
a kto to jest poreba?ktos nowy czy ktos kto chce zaistnieć?
Odpowiedz
0
@ vola
dnia 22.12.2012, 22:39 · Zgłoś
a co mnie ta wiadomosc obchodzi???
Odpowiedz
17
@ www
dnia 22.12.2012, 21:42 · Zgłoś
nasi Parlamentarzyści zajmują sie właśnie takimi głupotami nie interesuje ich że z Jasła wyprowadzane są najwieksze przedsieiorstwa i przenoszone tam gdzie na żondzoncych głosowano
Wyjdzie nam to bokami podatki idą tam gdzie Firma dochody tak samo a unas cierpimy za Porębę ,Bogdana Rzoncę, Ale Zając,Bo oni cieszą sie Wystawą o Papierzu na rynku a wyborców mają i swoje obietnice w [...].
Odpowiedz
14
@ ?
dnia 22.12.2012, 18:22 · Zgłoś
A kiedy Poreba wycofuje sie z politykierstwa?
Odpowiedz
9
@ Max Szyderko
dnia 22.12.2012, 17:18 · Zgłoś
Gospodarka, [...], gospodarka - tym się powinieneś zająć a nie głupotami !!!
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 22.12.2012, 16:42 · Zgłoś
* (mała korekta) Nergala nikt nie zatrół Koranem więc nie ma potrzeby niszczyć tego jako własniej trucizny, niech Koran drą ci którzy są nim faszerowani.Zgłoś do moderacji Odpowiedz na ten komentarz
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 22.12.2012, 15:51 · Zgłoś
Nergala nikt nie zatrół Koranem więc nie ma potrzeby niszczyć własniej trucizny, niech Koran drą ci którzy są nim faszerowani.
Odpowiedz
4
@ zorientowany
dnia 22.12.2012, 15:00 · Zgłoś
Jak Nergal jest taki Kozak to niech podrze Koran.
Odpowiedz
5
@ dragoness
dnia 22.12.2012, 16:59 · Zgłoś
3
@ l.
dnia 22.12.2012, 17:55 · Zgłoś
Droga pani Dragoness jest jeden zasadniczy problem. Najpierw ten cały zespół Behemoth z Adasiem "Nergalem" Darskim musi wyjechać do kraju muzułmańskiego - na przykład do Francji,Wielkiej Brytanii lub Niemiec bo u nas poza Czeczeńcami raczej fundamentalistów islamskich nie ma,a Czeczeńcom sie nie opłaca za bardzo - bo kto ich przygarnie jak Rosja znowu się za nich weźmie ? Poza tym - nikt inny nie ma dużych szans narozrabiać - istniejącą garstke studentów pilnują ABW i inne służby z okazji posługi misjonarskiej armii RP w Afganistanie i tak, a Tatarzy nigdy nie rozrabiali u nas - no i wymierają właściwie. Zresztą naprawdę chciała by Pani żeby te [...] zaczęły u nas rozrabiać ? No litości,to nie są doktorzy z rolniczej,oni zamiast wysadzać posłów lubią wysadzać autobusy z niewinnymi dziećmi i staruszkami... Nauczycielki i uczennice zresztą też mają się czego bać - kula czy kwas... : http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w-afganistanie-zabito-dyrektora-zenskiej-szkoly,nId,341990
http://pl.wikinews.org/wiki/2010-04-02:_Afganistan:_porwano_japońskiego_dziennikarza
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 22.12.2012, 20:12 · Zgłoś
Mnie chodziło o kwestię odwagi cywilnej. W Polsce podarł Biblię, niech w Pakistanie podrze Koran. A w ogóle za dużo szumu robi się wokół marginalnego zjawiska, jakim jest Nergal i Behemoth i ich ekscesy. Powinniśmy to stawiać na równi z pokazywaniem przez Dodę kulistych silikonów.
Odpowiedz
6
@ yorker
dnia 23.12.2012, 00:09 · Zgłoś
Popieram.
Za wiele szumu o nic.
Mierne posły i senatory udaja przy tym, że "majom" interwencje. O sprawach istotnych nie mówi się w ogóle, bo przecież 70% nie rozumie wieczornych Wiadomości, to i po co?!
Odpowiedz
-2
@ kazmirz
dnia 23.12.2012, 10:34 · Zgłoś
nie powiedziałbym, że Nergal i Behemoth to marginalne zjawiska. Jego zespół jest jednym z najpopularniejszych na świecie.
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 23.12.2012, 14:27 · Zgłoś
A któż o nim przedtem słyszał oprócz garstki fanów? Bez przesady.
Odpowiedz
2
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 23.12.2012, 17:37 · Zgłoś
Nergal i Behemot przed akcją "Spalmy biblie" i "połaźmy z Dodą" był 10 razy bardziej znany na Świecie niż w Polsce.Grał chyba w większości krajów Świata może oprócz pigmejów, eskimosów i mormonów.Od Polski do Japoni.
Obok Tomasza Stańki, LEszka Możdżera, Vadera i Michała Urbaniaka byli najbardziej rozpoznawalna polską marką na Świecie.
Fakt jest jednak taki, że przed spaleniem czy podarciem biblii i związkiem z Dodą moja babcie nie wiedziała, że ktoś taki istnieje.Teraz wie co Nergal je na śniadanie i czym zagryza [...] oraz z kim sypia.Wie też, że Ją obraził. Wie bo powiedział jej to nie Nergal, tylko zacytował go pierwsze Pan NOwak a teraz różne inne "Poręby".Więc nie wiem czy takie zjawisko obraża samo przez siebie-przecież gdyby ktoś tego nie zarejestrował nielegalnie na koncercie to nikt by sie nie dowidział o tym incydencie na taką skale.Czy problem polega na podjęciu sprawy przez polityków i nadaniu jej przez to wymiaru ogólnopolskiego i dotyczącego wszystkich Polaków.
Odpowiedz
-1
@ tu wpisz swój pseudonim:)
dnia 23.12.2012, 19:16 · Zgłoś
byli tacy co slyszeli. nie trzeba byc fanem zeby o czyms slyszec. ja fanka nie bylam - a slyszalam o darskim i jego zespole. tak na marginesie to darski mnie ani odrobine nie przeszkadza i to co robi na swoich koncertach. ma taki a nie inny zespol i z tym wiaze sie taki a nie inny image. to wszystko.
Odpowiedz
4
@ Ronin
dnia 22.12.2012, 14:30 · Zgłoś
Panie Pręba zajmi się pan pracą a nie światem fikcyjnym religia to morderca ludzkości i jej świadomości, człowiek rodi się wolny i nie wie że bóg istnieja a powinien to wiedzieć, mieć w sobie bez tłoczenia przez starszyzne tego oobłudnego zniewalającego kłamstwa dla którego to ludzie w imię boga zabijają innych
Odpowiedz
-1
@ obwerwator
dnia 22.12.2012, 14:21 · Zgłoś
[komentarz usunięto]
Odpowiedz
0
@ Eugeniusz
dnia 22.12.2012, 14:27 · Zgłoś
Przestań spamować jakimś g*wnem
Odpowiedz
0
@ obserwatorr
dnia 22.12.2012, 14:30 · Zgłoś
[...]wno to masz w glowie ,zapoznaj sie z materialem skoro jestes polakiem dotyczy to rowniez Ciebie.
Odpowiedz
1
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 22.12.2012, 22:51 · Zgłoś
http://www.youtube.com/watch?v=P7w0OtqI3ps
I możemy się tak przerzucać filmami do u... śmierci.
Odpowiedz
0
@ Ronin
dnia 22.12.2012, 14:20 · Zgłoś
Religja to to samo co mitlologia grecka, polecam https://www.youtube.com/watch?v=PaHdGGDNh7k
Odpowiedz
1
@ ziutek
dnia 22.12.2012, 13:45 · Zgłoś
<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/2L1sHDaq_ag?feature=player_detailpage" ; frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Odpowiedz
8
@ carlos
dnia 22.12.2012, 13:06 · Zgłoś
I niestety lub ,, stety'' passat ma rację.
Odpowiedz
8
@ bazalt
dnia 22.12.2012, 12:58 · Zgłoś
Poseł Poręba nie dojrzał jeszcze do tego rodzaju wiedzy, że "gwiazdka" pokroju rzeczonego Nergala, Dody, Szpaka chce zarabiać kasę. Ale jeśli brakuje talentu i SZTUKI, to trzeba robić wokół siebie [...] i wrzawę. Darmowa reklama - gwarantowana! Osobiście - gdyby nie ta cała wrzawa, to nie wiedziałbym kim jest ten Nergal.
Odpowiedz
-10
@ [...]
dnia 22.12.2012, 12:48 · Zgłoś
Nergal to jest prawdziwy BÓG!!!
Odpowiedz
6
@ Passat
dnia 22.12.2012, 12:13 · Zgłoś
Ten artykuł dedykuję dla mocno wierzących i praktykujących. Nergal nikogo nie obraził, bo wie doskonale czym jest biblia. Ja też! Czas na opamiętanie się...

Mity i oszustwa biblijne

Autor tekstu: Lloyd Graham

Fragment „Deceptions and Myths of the Bible"

Biblia nie jest „słowem Bożym", lecz zbiorem zapożyczeń ze źródeł pogańskich. Historia Edenu i Adama i Ewy jest wzięta ze źródeł babilońskich; a opowieść o potopie jest niejako streszczeniem około… czterystu innych na ten temat. Arka Noego i góra Ararat mają swoje odpowiedniki w kilkudziesięciu innych mitach o potopie. Nawet imiona synów Noego zostały skopiowane. Podobnie ma się sprawa z ofiarą Izaaka, sadem króla Salomona w sprawie sporu o dziecko czy opowieścią o Samsonie obalającym gołymi rękami słupy potężnej budowli.

Mojżesz wykreowany jest na wzór syryjskiego Mizesa, a biblijne prawa opracowane są w znacznym stopniu na baziekodeksu Hammurabiego. Biblijny Mesjasz pochodzi od egipskiego zbawiciela Mahdiego, a niektóre wersety biblijne są słowo w słowo ściągnięte z pism egipskich. Pomiędzy Jezusem a egipskim Horusem Gerald Massey naliczył 137 podobieństw, oraz setki podobieństw pomiędzy Chrystusem a Kriszną.

Według Wulgaty, tetragram YHWH ma oznaczać „Ego sum qui sum", czyli „Jestem który jestem", i dla wygody wymawiamy to słowo „Jahwe". Ale wszystkie świątynie egipskie miały na ścianach wypisane słowa „Nuk Pu Nuk" - „Jestem który jestem". Hindusi mieli swoje „Tat Twam Asi" "Jestem który", a Persowie „Ahmi Yat Ahmi".

Imię „Adam" nie jest pochodzenia hebrajskiego. O Adamie mówią pisma chaldejskie, znacznie starsze od hebrajskich. Znane było ono również Babilończykom. Na babilońskich tablicach glinianych George Smith znalazł opowieść o stworzeniu świata niczym nie różniącą się w treści od wersji biblijnej. Według niej, pierwszemu człowiekowi na imię było Adamu. Zaś według hinduskich „Proroctw" Ramutsariara — księgi starszej od Biblii o dwa tysiące lat, pierwszemu mężczyźnie na imię było Adama, a pierwszej kobiecie — Heva. Opowieść ta jest również niemal dosłowną kopią hebrajskiej wersji stworzenia.

Wielu ludzi uważa Mojżesza za postać równie autentyczną jak Cezara czy Aleksandra. Jeśli więc naprawdę istniał, to dlaczego historia nie ma o nim nic do powiedzenia. Nie ma o nim najmniejszej wzmianki w jakichkolwiek źródłach, z wyjątkiem [...]. Imię „Mojżesz" jest pochodzenia egipskiego i pochodzi od egipskich słów „mo" czyli „woda", i „uses", uratowany, wzięty z wody. Arabia, Syria i Fenicja również miały swoich Mojżeszów, a raczej Mizesów, bo tak wymawiano to imię w tych krajach. Pewien hymn do Bachusa mówi, że ów Mizes został uratowany, znaleziono go pływającego na wodzie w drewnianej „kołysce". Egipski Ozyrys został również włożony do kufra lub trumny i puszczony na wodę, zdany na łaskę lub niełaskę fal.

Nawet słowo „Sabat" nie pochodzi z języka hebrajskiego, lecz z babilońskiego „Sabattu", czyli dzień odpocznienia, które Babilończycy obchodzilijako swoje święto znacznie wcześniej niż Żydzi. Trudno jednak dociec dlaczego Żydzi zapożyczyli właśnie to babilońskie święto Sabattu. „Pomysł obchodzenia dnia siódmego jako dnia odpoczynku od pracy narodził się w Babilonii. Co do tego nie ma wątpliwości" pisze profesor Langdon. I nie ma wątpliwości co do tego,że niemal wszystkie swoje metafizyczne pojęcia Żydzi zapożyczyli od innych, starszych kultur. W Biblii czytamy że „zbawienie jest z Żydów" (według słów Jezusa), ale okazuje się że sam judaizm nie jest „z Żydów".

Wielu [...] chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Oto lista:

Jezus — Nazaret
Kryszna — India
Sakia — India
Iva — Nepal
Indra — Tybet
Mitra — Persja (bardzo popularny w czasach początków chrześcijaństwa był głównym konkurentem „naszego" Zbawiciela, miał się urodzić 25 grudnia! — przyp.)
Tammuz — Babilonia
Criti — Chaldea
Attis — Frygia
Baili — Orissa
Thules — Egipt
Orontes — Egipt
Zbawiciel z Witoba — Telingonese
Odin — Skandynawia
Hesus — zbawiciel Druidów celtyckich (ukrzyżowany jako baranek, który miał zgładzić grzechy świata — przyp.)
Quetzalcoatl(Quexalcote) — Meksyk (ukrzyżowany w 587 r. przed Chr., został przybity razem z dwoma innymi złoczyńcami do krzyża, zmartwychwstały drugiego dnia — przyp.)

Zatem krzyż nie jest symbolem chrześcijańskiego pochodzenia. Jest on znakiem uniwersalnym. Można go spotkać często na ścianach starożytnych budowli — pogańskich świątyń, na dawnych tablicach i dziełach sztuki.

Paweł mówi „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, tenże sam i na wieki", a autor Apokalipsy św.. Jana „Jam (Jezus) jest alfą i omegą, początek i koniec". Zaś Vishnu mówi „Jam jest początkiem, środkiem i końcem wszystkich rzeczy istniejących", a egipski Horus — „Jam jest dniem wczorajszym, dzisiejszym i jutrzejszym".

Wystarczy przeczytać choćby historię Herkulesa, Mitry i Bachusa aby zrozumieć pogańsko-mistyczne źródło całej tej opowieści o Jezusie. Herkules również narodził się z [...] której na imię było Alcmene. Ojcem jego był bóg Zeus, a jego koleje życia są prawie takie same jak Jezusa.

E.E. Gold napisał o perskim bogu Mitrze: „Wstępuje do komór śmierci po to, aby powstać w pełnej chwale światłości i mocy dla wiecznego zbawienia człowieka". O Bachusie zwanym przez Eurypidesa „Bachusem, synem Bożym" profesor Wilder pisze: „dla swoich naśladowców był personifikacją świata natury i świata sprawiedliwości, z uzdrowieniem na swoich skrzydłach. Narodzony z ziemskiej niewiasty, wyprowadził ją z krainy śmierci i przeniósł do królestwa niebieskiego aby była godna wszelkiej chwały".

Opowieść o wskrzeszeniu Łazarza to jedno z największych oszustw biblijnych. Jej pochodzenia znów należy szukać w Egipcie. Jezus, Zbawiciel z Judei, poszedł do Betanii wzbudzić z martwych swojego przyjaciela Łazarza, podobnie jak egipski Zbawiciel Horus poszedł do Bethanu wskrzesić swojego ojca. Następnie, imiona Maria, Marta i Łazarz również pochodzą z Egiptu. We wspomnianej opowieści egipskiej występują imiona kobiet Meri i Merti, które maja brata El-Azar-usa. Widzimy wiec w jaki sposób egipski El-Azar-us stal się żydowskim Łazarzem. Słowo Bethanu oznacza „dom Boga", w tym przypadku chodziło o egipskiego boga Anu. Widzimy znów skąd wzięło się w języku
żydowskim słowo „Beth" i cala ta biblijna opowieść.

Natomiast ewangeliczna opowieść o wskrzeszeniu córki Jaira pochodzi z Indii. W Hari-Purana czytamy o tym jak Kryszna (Chrishna) wzbudził z martwych młodą dziewczynę. Według tego hinduskiego mitu była to Kalavatti, córka Angashuna. Po jej śmierci żałobnicy zebrali się aby ją opłakiwać. W przekładzie Jacolliota brzmi ona następująco:

„...nagle wielki szum rozległ się w całym pałacu i słychać było słowa tysiąckrotnie powtarzane "Pacya pitarum; pacya gurum!" — „Ojcze, Mistrzu!". Wtedy Kryszna podszedł, uśmiechnął się i oparł na ramieniu Arjuna. — Mistrzu — zawołał Angashuna rzucając mu się do stop i zalewając je łzami. — Spójrz na moją biedną córkę — po czym wskazał na ciało Kalavatti złożone na macie… Dlaczego płaczesz — zapytał Kryszna łagodnie. — Czy nie widzisz ze śpi? Zobacz że się rusza. Kalavatti ! Powstań i chodź!

Gdy tylko Kryszna wypowiedział te słowa, oddech, ciepło, ruch i życie zaczęły wstępować powoli w to młode ciało. Młoda istota, posłuszna rozkazowi owego półboga, wstała na własne nogi i podeszła do swoich bliskich i znajomych. Lecz tłum zdumiał się i zawołał: „To jest bóg, bo śmierć nie jest dla niego czymś więcej niż snem".

Według meksykańskiej religii, wysłannik z nieba obwieścił [...] Sochequetzal, że pocznie w sposób niepokalany i urodzi Quetzalcoatla. I podobnie jak Gabriel ogłosił Maryi przyjście na świat Jezusa, tak Bodhisat zapowiedział Mai, matce Buddy, narodzenie jej syna. Oba imiona — Mai i Maryja, pochodzą od wspólnego rdzenia oznaczającego „woda". Żona Mojżesza również miała na imię Miriam. I rzeczywiście, imię Maryja pojawia się w wielu postaciach w rożnych kulturach i zawsze jest nim nazwana matka zbawców świata. Oto przykłady:
Matka — Syn-zbawca
Maria — Jezus
Maia — Budda
Maia — Hermes
Maya — Agnis
Myrrha — Adonis
Maya Maria — Sommona Cadom (syjamski zbawca)
Mariama — Kryszna

Wszystkie te Maryje oznaczają jedno — Planetę-Matkę, a katolicka Matka Boska nie stanowi tu żadnego wyjątku.

Widzimy więc, że ta opowieść o zwiastowaniu przez anioła narodzin dziecka nie jest bynajmniej wyłącznie chrześcijańskiego pochodzenia. Wszystkie pogańskie ziemie-matki były zabierane do nieba przez swoich boskich synów, aby objąć tam władzę jako „Matka Boża", „Królowa Nieba", itd. Alcmene, matka Herkulesa wstąpiła w obłoki i stała się Królową Nieba. Podobnie Semele została zabrana do nieba przez swojego syna Bachusa zwanego „Synem Bożym", aby panować jako Królowa Wszechświata przed którą „cale piekło drży". Pallas Atena nazywana była „jedyną Matką Bożą" oraz „Królową Nieba". Żydzi w Egipcie też oddawali cześć Królowej Nieba jakieś 600 lat przed narodzeniem się biblijnej Maryi, matki Jezusa. W Babilonii, z kolei, była Isztar-Królowa Nieba, a modlitwa do niej brzmiała następująco:

„Królowo Nieba i Ziemi, która przyjmujesz modlitwy, wysłuchujesz próśb i błagań, miłosierna bogini kochająca sprawiedliwość; Spójrz na mnie, o Pani, i zwróć się do mnie, tak aby serce sługi twego zostało pokrzepione".

Czy bardzo rożni się ta modlitwa od katolickich litanii do Najświętszej Marii Panny ? (Zatem uwaga Polacy — zwłaszcza pielgrzymi na Jasną Górę — „Królowej Anielskiej śpiewajmy"! — dop. tłum.)

Jakim wiec cudem Biblia może być objawieniem danym Żydom przez Boga? Masy wiernych nigdy nie czytają tych innych źródeł, a księża i pastorzy którzy je znają, milczą na ten temat. Zresztą niewiele tych źródeł zachowało się, bo poniszczyli je fanatyczni bibliści. Starożytni Żydzi mieli jednak dostęp do wielu z nich, o czym niewielu z nas pamięta. W roku 125 n.e. Św. Ireneusz powiedział, ze za jego czasów istniała ogromna ilość ewangelii. Zachowały się i dotarły do nas tylko te, które kapłani chcieli wykorzystać do własnych celów; resztę poniszczyli. Aby pojąć istotę sprawy, czytelnik musi wiedzieć, że całe kapłańskie zrzeszenia konspiracyjne starannie redagowały i dobierały teksty biblijne przez dłuższy czas. Według ich teorii Chrystus był stworzycielem świata, uznającym biblijna teorię stworzenia za prawdziwą. Ale Bóg nie jest nawet źródłem miłości, lecz tylko źródłem życia; miłość nie jest bowiem darem, lecz owocem z wielkim trudem i mozołem osiągniętym w wyniku powolnego procesu ewolucyjnego życia, do tego owocem dość świeżym.
Odpowiedz
-14
@ PiS-man
dnia 22.12.2012, 13:02 · Zgłoś
Czy ty naprawdę sądzisz, że ktoś czyta bełko, który tu wklejasz?
Odpowiedz
4
@ Ronin
dnia 22.12.2012, 14:12 · Zgłoś
Passat brdzo dobrze na pisana - wisz dla czego katolicy tak łatwo się urazają bo boją się prawdy że są tak oszukiwani a tym czasem [...] buduje swoje majątki. Kościół najsilniejszą grupę wierzących w procentach ma właśnie w polsce ale to powoli się zmienia.

PiS-man tyle jadu nienawiści ile płynie do ciebie katoliku to faktycznie jesteś prawdziwym obrońcą i reprezentantem wiary.
Odpowiedz
-2
@ PiS-man
dnia 22.12.2012, 16:09 · Zgłoś
W internecie - ateista, a w życiu - choinka, koledy, pasterka. Jak ja Ronin nie lubię takich [...]-hipokrytów jak ty i twój kumpel spod trzepaka!
Odpowiedz
2
@ Ronin
dnia 23.12.2012, 00:13 · Zgłoś
Hipokrytą sam jesteś a co do kolegów z pod czepaka to nie pamiętam takich [...] żebym miał
Odpowiedz
1
@ 55
dnia 26.12.2012, 17:11 · Zgłoś
Wojtku daj sobie spokój idz poszukaj czołgu w piwnicy kolaborancie
Odpowiedz
12
@ chris
dnia 22.12.2012, 12:08 · Zgłoś
Poręba to zwykły [...] i ignorant! Uaktywnia sie bo zbliżają się wybory do europarlamentu w których nie ma szans bo jaślanie stawiają na senator A.Zając,która chętnie wystartuje bo zbliza sie do emerytury!
Odpowiedz
4
@ Max Szyderko
dnia 22.12.2012, 20:31 · Zgłoś
Skoro Poręba to [...] to jak określisz Zającową ?
Odpowiedz
16
@ ~wyborca
dnia 23.12.2012, 12:08 · Zgłoś
Zającowa to nie jest politykiem. Zwykła [...] od garów wylansowana przez pismanów po stracie swojego [...]. Na polityce się nie zna i nic dobrego dla jaślan nie zrobi. Ma ciepłą posadkę i trudno jej odejść od tego koryta. Trzepie kasę i nic więcej. Wyborcy ją nie interesują.
Odpowiedz
11
@ Max Szyderko
dnia 23.12.2012, 13:41 · Zgłoś
To może i ona przestanie interesować wyborców czego Państwu serdecznie życzę :)))
Odpowiedz
8
@ zenek
dnia 22.12.2012, 11:03 · Zgłoś
kto to jest ten Lechwar czy jak mu tam
Odpowiedz
-1
@ san.
dnia 22.12.2012, 10:15 · Zgłoś
a kto na wojta???
Odpowiedz
9
@ jar
dnia 22.12.2012, 10:03 · Zgłoś
pis pisze teraz artykuły na tym portalu ??
jeśli tak to trzeba stąd zmykać
Odpowiedz
-1
@ bożek
dnia 22.12.2012, 09:52 · Zgłoś
Co to jest ta biblia? To jakaś bajka dla [...] podkarpackiej?
Odpowiedz
12
@ szajsung
dnia 22.12.2012, 09:15 · Zgłoś
a co ten artykuł ma wspólnego z Jasłem ???
Odpowiedz
15
@ Cyberchłop
dnia 22.12.2012, 08:42 · Zgłoś
No kochani rodacy teraz widać , czym się zajmują euro posłowie , kryzys szaleje , gospodarka się wali , a ci poprostu głupotami sie zajmują , ale jak sie tyle kasy bierze to trzeba się wykazać eeh szkoda gadać , ale o co mieć pretensje, to są tematy na ich poziom intelektualny , na gospodarce, polityce fiskalnej trzeba się trochę znać
Odpowiedz
-15
@ gallor
dnia 22.12.2012, 00:00 · Zgłoś
lechwar na burmistrza!!!
Odpowiedz
8
@ polko
dnia 22.12.2012, 01:26 · Zgłoś
a co to za nastepna [...]a do brania pieniedzy kij mu w oko i palec w [...]
Odpowiedz
11
@ do "gallor"
dnia 22.12.2012, 09:03 · Zgłoś
A którego typujesz na burmistrza? Starego czy młodego"
Odpowiedz
7
@ Max Szyderko
dnia 22.12.2012, 09:32 · Zgłoś
na burmistrza szykowany jest młody Zając, a obóz Rzońcy chce Pabiana.
Odpowiedz
16
@ yorker
dnia 22.12.2012, 09:43 · Zgłoś
Pabian przynajmniej się sprawdził, a młody co? Na nazwisku chce jechać?
pff
Odpowiedz
10
@ Max Szyderko
dnia 22.12.2012, 11:02 · Zgłoś
i na "legendzie' tatusia...
Odpowiedz
7
@ Max Szyderko
dnia 23.12.2012, 13:39 · Zgłoś
Nie mają JEDNEGO wspólnego bo każdy chce mieć SWOJEGO. Mamusia chce by rządziła rodzina stworzona do rządzenia bo nic innego przecież nie potrafią. A Bodzio potrzebuje swojaka na mieście bo na następną kadencję to już chyba nikogo nie nabierze...Ot i cały [...]...każdy szcza pod siebie...
Odpowiedz
22
@ yorker
dnia 21.12.2012, 23:44 · Zgłoś
Już nie ma prostszych spraw?
Poezją i bajkami zajmuje się Rzońca. Poreba postanowił zając się muzyką?

Co Jaślan obchodzi jakiś koncert, jakiegoś Nergala, co nawet nie wiadomo co on sie tam drze?! i to jeszcze z Gdyni?!

Może Pan poseł zająby się reklamą podkarpacia, Jasła, rozmowami z potencjalnymi inwestorami?
Może zrobiłby cokolwiek, co byłoby istotne dla mieszkańców?
Czy to za trudne jest? Jeśli za trudne, to można zrezygnowaćz posłowania do PE.
Odpowiedz
-10
@ do yorker
dnia 22.12.2012, 01:43 · Zgłoś
Chodzi o szacunek dla uczuć religijnych wielu Polaków. Ty tego nie zrozumiesz Panie kotulak
Odpowiedz
-10
@ PiS-man
dnia 22.12.2012, 09:30 · Zgłoś
Ty yorker ja czegoś nie rozumiesz to zachowujesz sie jak mały kundelek. Próbujesz obsikać nogawkę...
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 22.12.2012, 09:34 · Zgłoś
Pis-man, czy twoja obsesja na punkcie ekskrementów ma swoje źródło w jakiejś traumie z okresu połogu ???
Odpowiedz
12
@ yorker
dnia 22.12.2012, 09:42 · Zgłoś
Panowie Biernacki i Lechwar:
Polków nie obchodzą wydumane "uczucia religijne", Polków obchodzi praca i chleb.
Odpowiedz
-7
@ do yorker
dnia 22.12.2012, 09:57 · Zgłoś
...mów za siebie ..
Odpowiedz
-9
@ PiS-man
dnia 22.12.2012, 10:52 · Zgłoś
yorker - naprawdę jesteś taki [...] od urodzenia? Czy dopiero po chwilowej współpracy z palikociarnią tak odjechałeś?
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 22.12.2012, 11:01 · Zgłoś
podejrzewam u pana syndrom śliskiej ręki położnej i twardej podłogi pis-[...]...
Odpowiedz
-3
@ do yorker
dnia 22.12.2012, 11:10 · Zgłoś
filozofia yorkera: pełna micha i grill:)
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 22.12.2012, 20:29 · Zgłoś
i dobrze [...], bo byt kształtuje świadomość...
Odpowiedz
1
@ Lord do pis-emanka
dnia 23.12.2012, 10:15 · Zgłoś
Prosiłem , żebyś starał się nie powtarzać swoich kocich dialogów! Jak tam na przepustce? Dali na Święta? to bądz grzeczny bo wrócisz na zamknięty! Pisman daj ludziom w spokoju przeżyć Swięta. A jeśli się moczysz i lejesz po nogawkach, chętnie coś zapiszemy na trzymanie [...], pisowski, jak to często określasz "[...]".=== Wesołych Świąt! ===
Odpowiedz
-1
@ PiS-man
dnia 23.12.2012, 10:26 · Zgłoś
Lordzie Hau-Hau zaczynasz przynudzać...
Odpowiedz
18
@ ciekaff
dnia 21.12.2012, 22:27 · Zgłoś
takie pytanie sie mi nasuneło - ciekawe czy poseł Poręba oddałby szpik dla ratowania zycia tego Nergla ?
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 22.12.2012, 13:43 · Zgłoś
A ty czemu nie oddałeś? Był czas ku temu.
Odpowiedz
5
@ ciekaff
dnia 22.12.2012, 16:03 · Zgłoś
żółtaczke miałem w dzieciństwie - nie moge byc dawcą nawet krwi
Odpowiedz
51
@ [...]
dnia 21.12.2012, 22:07 · Zgłoś
Brawo pośle Poręba. Jaki piękny prezent świąteczny. Wiadomość ta spadła na nas jak gwiazda z nieba przed samymi świętami. Czy pomyślał ktoś o ile przez to będziemy szczęśliwisi, bogatsi i uspokoi to nasze sumienia. To tak jakby Polacy dostali z Parlamentu Europejskiego na pusty świąteczny stół tony bananów, szynki i innych delikatesów. Ludzie nie wiedzą jak związać koniec z końcem bo kraj ubożeje a Pan nam taką świetną nowinę oglasza, że przewodniczący PE coś tam na odczepne bąknął na temat wygłupów Nergala. Naprawdę to stanowisko PE jest dla nas niebywałą satysfakcją i ogromnym osiągnięciem, które poprawi warunki ekonomiczne Polaków.
Odpowiedz
3
@ stary
dnia 26.12.2012, 08:36 · Zgłoś
nie samym chlebem człowiek żyje,pan poseł chleb ma to wyborcą coś dla ducha da jakie to patriotyczne nie prawda ???
Odpowiedz
30
@ FRANIOOK
dnia 21.12.2012, 21:42 · Zgłoś
Może na następnym koncercie Nergal podrze Koran. Zobaczymy czym się to skończy.
Odpowiedz
6
@ Max Szyderko
dnia 21.12.2012, 21:44 · Zgłoś
no i [...] szybko załatwiły by sprawę bez durnych interpelacji [...] posła...
Odpowiedz
5
@ kuguar
dnia 21.12.2012, 21:44 · Zgłoś
podobno ma zjeść Talmud !
Odpowiedz
2
@ Max Szyderko
dnia 21.12.2012, 21:47 · Zgłoś
a czy Talmud to koszer ???
Odpowiedz
0
@ kuguar
dnia 21.12.2012, 21:48 · Zgłoś
nie jestem pewien
Odpowiedz
6
@ kazmirz
dnia 21.12.2012, 23:10 · Zgłoś
Biblia, Talmud i Koran mają wspólne treści (m.in. ST) więc drąc Biblię, Nergal podarł jednocześnie Talmud i Koran. No ale takie rzeczy wiedzą tylko osoby, które przeczytały Biblię, Talmud i Koran lub interesowały się choć jedną z nich. Poza tym jaki sens ma darcie Koranu czy Talmudu na koncercie w kraju katolickim, przed widownią wychowaną w katolicyzmie i przez człowieka wychowywanego od urodzenia w społeczeństwie katolickim? Podarcie Talmudu lub Koranu nie zrobiłoby na nikim takiego wrażenia. Zresztą argument "niech podrze Koran to zobaczy co mu [...] zrobią" jest co najmniej śmieszny i nie dość, że pokazuje bezsilność gorliwych przeciwników wolności wyznania, poglądów i ich szerzenia to jeszcze sugeruje, że niby mamy się cieszyć z tego, że w naszym kraju nie ucinają głowy za "złe spojrzenie" na duchownego lub świętą księgę.
Odpowiedz
3
@ obwerwator
dnia 22.12.2012, 04:59 · Zgłoś
czyli chcesz powiedziec ,ze drac biblie mial na mysli obraze uczuc religijnych Arabow ,albo Zydow? Ciekawa ta Twoja folozofia.
Odpowiedz
2
@ Wzjioner
dnia 22.12.2012, 21:14 · Zgłoś
podrze koran - nobla pokojowego otrzyma! ... i poreba poprze.
Odpowiedz
3
@ /////////// J 23 //////////////////
dnia 23.12.2012, 10:04 · Zgłoś
to jak sushi i tofu razem zjedzone!!
Odpowiedz
16
@ kazmirz
dnia 21.12.2012, 21:39 · Zgłoś
na moje oko, z cytowanych tutaj słów komisarz Reding, wcale nie wynika by KE zmieniła swoje stanowisko. Potwierdziła jedynie to co wcześniej oświadczyła i jedynie wytłumaczyła Porębie dlaczego miała prawo wydać takie oświadczenie.
Odpowiedz
5
@ ciekawy
dnia 21.12.2012, 21:29 · Zgłoś
poreba troche przesadzil...ale nergal przegiol..tak ze plus dla poreby..
Odpowiedz
22
@ Max Szyderko
dnia 21.12.2012, 21:27 · Zgłoś
Panie pośle Poręba, czy Pana porąbało ??? Czy Pan naprawdę nie ma nic innego do roboty ??? Obudź się Polsko !!!
Odpowiedz
9
@ tu wpisz swój pseudonim:)
dnia 23.12.2012, 17:38 · Zgłoś
Posły [...] senatory
A na torach tłok był spory
Pobrudziły se kopyta
Stojąc w tłoku do koryta
Odpowiedz
3
@ moderator
dnia 24.12.2012, 21:25 · Zgłoś
Nobel ! Nobel !!!
Odpowiedz
32
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 21.12.2012, 21:00 · Zgłoś
Kogoś kto kupił bilet na wspomniany koncert Behemota i kogo zaskoczyły treści na nim prezentowane i poczuł się urażony, obrażony i dotknęło to jego uczuc religijnych, śmiało można nazwać - [...].
Odpowiedz
30
@ kuguar
dnia 21.12.2012, 21:43 · Zgłoś
po raz wtóry - przyznaję czlowiekowi - wonszu ( ? ) 100 % racji. nikt o zdrowych zmysłach - widząc image zespołu i chocby przelotnie słysząc jego dokonania brzmieniowe - nie spodziewa sie chyba na koncertach Edwarda Ciukszy, Mietka Fogga czy oazowych pień przy ognisku...
Odpowiedz
16
@ x
dnia 21.12.2012, 22:06 · Zgłoś
Zgadzam się w 100 %.
Podobne mam zdanie o klientach księgarni, którzy kupili wynurzenia tej istoty w formie książki. [...].

Zainteresowany skandalistą Darskim, kilkukrotnie słuchałem co też ta "wybitna" według niektórych mediów "jednostka" ma do przekazania publice, słuchaczom, czytaczom, na podstawie tego co usłyszałem uważam, że każda złotówka wydana na zakup czegokolwiek firmowanego przez tego osobnika jest złotówką wyrzuconą w błoto ponieważ pan robi pieniądze, a poza nimi wszystko ma tam gdzie nawet król chodzi piechotą...
Darski nie ma kompletnie nic ciekawego do powiedzenia, nie potrafi [...] zdania w języku polskim, media kreują go na tzw. (powtarzam za TVN - erudyci z jaslo4u zapewne to wytną)" zaajebistego gościa...
Biedny kraj ta Polska, w którym autorytetem jest taka [...] intelektualna jak Darski.
Odpowiedz
32
@ kazmirz
dnia 21.12.2012, 23:02 · Zgłoś
zabawa cała tkwi w tym, że obrażonymi poczuły się osoby, które NIGDY na koncercie tego zespołu nie były :D
Odpowiedz
8
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 21.12.2012, 23:06 · Zgłoś
Niestety działalność Pana Poręby to tylko woda na młyn i koło zamachowa do nabijania koninktury Panu Darskiemu.Pewnie przy każdej tego typu "aferze" serdecznie zaciera ręce ze szczęscia.
Niestety Pan Poręba i jemu podobni nie pojmą tego nigdy.
Co do erudycji Pana Nergala to się nie zgodzę.Ma on szczególny dar do mówienia zdań, które mądrze brzmią i wyglądają na przesycone intelektualno-kulturowo-światopoglądowo-kulturalną treścią.Niestety po zgłębieniu treści pozostaje bełkot.
Jednak naszym TVN-owo-Galowo-Pudelkowym [...] to wystarczy.
Ciekawi mnie też jedna rzecz. Panowie Robert Biedroń i Anna Grodzka jakoś naszym stróżom moralności nie przeszkadzają. Nie żebym miał cos do nich ale jakby nie patrzeć są oni żywym zaprzeczeniem nauki kościoła.
Czy ich niemal codzienna obecność w TV, podważanie światopoglądu i deptanie uczuć religijnych Polaków oraz ściąganie krzyży i majstrowanie przy tradycyjnym modelu rodziny nie obraża tych samych Polaków, których dotyka Pan Nergal??? Przeciez ich działalność to też manifestacja.
Strasznie dziwna ta nasza tolerancja.
Odpowiedz
6
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 21.12.2012, 23:09 · Zgłoś
Kazmirz.
Bo to typowe polskie małomiasteczkowe zachowanie.Nowe, nieznane i groźnie wygląda- to na wszelki wypadek opluje i poprawie kopniakiem.
Odpowiedz
3
@ polko
dnia 22.12.2012, 01:21 · Zgłoś
wiecej takich opini jak twoje i bedzie zylo sie lepiej
Odpowiedz
8
@ Eugeniusz
dnia 22.12.2012, 09:15 · Zgłoś
Przepraszam bardzo jesli ktoś podarłby moją ulubioną książkę ,,W pustyni i puszczy" - oraz powiedział, ze piszą w niej bzdury, to może bym się obraził, ale do sądu nie pozywałbym kogoś takiego.

Podobnie jest z mityczną książką w które pisze, że np. jeśli kobieta nie jest [...] i mąż to odkryje przed 1 współżyciem należy [...].. także po co się obrażać, jeśli ktoś podarł książkę ulubionych waszych autorów?

A tak w ogóle nie czytacie tej książki, a jesteście oburzeni - TO JEST NAJLEPSZE :)
Odpowiedz
19
@ l.
dnia 22.12.2012, 11:12 · Zgłoś
A czy osób inteligentnych dotyczy coś takiego jak "obraza uczuć religijnych" ? księża z uporem godnym lepszej sprawy staraja się za wszelką cenę udowodnić jak wielu naukowców "Wierzyło w Boga" i wierzy... No tak,tyle że taki Bóg wg interpretacji Einsteina na przykład ten Bóg miał raczej forme Panteistyczna lub formę figury retorycznej,a nie żydowskiego "Boga Abrahama,Jakuba i Izaaka" (a Einstein był żydem tak wogóle).Żaden naukowiec z prawdziwego zdarzenia nie popierał by tych typowo inkwizycyjnych metod - a to to właśnie jest ta "obraza uczuć". Dobrze,że choć na razie nie usankcjonowano prawnie palenia na stosie książek i osób "naruszających uczucia religijne",ale to widocznie przed nami.

A co do tego "[...]" - owszem,podarl Biblię.I co z tego,są setki innych egzemplarzy tej księgi,kościelne wydawnictwa wydrukują ich więcej, 1 mniej nie zrobi różnicy. Czy my jesteśmy 2 Afganistanem albo Izraelem,żeby karać za takie głupoty ludzi ? W konstytucji jest jakiś rozdział kościoła od państwa, więc nie jesteśmy choć teoretycznie jakimś fundamentalistycznym teokratycznym bananowym kraikiem.Niech się tym księża przejmują,to nie jest problem państwa.

Większym problemem jest raczej promowanie (pseudo)"religii" [...],
i za głoszenie poparcia (choćby udawanego i komercyjnego) dla takiej antyludzkiej i antyspołecznej ideologii (bo zasady prawdziwych [...] to dokładna negacja 10 przykazań na przykład - a te nie mają już tylko znaczenia religijnego,lecz również społeczne), ideologii totalnego zepsucia.Za to warto by Darskiego jakoś jednak ukarać.Najlepiej ograniczajac liczbę płyt które może wydać i miejsc na jego koncertach w kraju.To nie będą już religijne działania,tylko walka z rodzajem destrukcyjnej [...].Do tego państwo Polskie ma prawo.I wręcz obowiązek.

Aha - i najważniejsze pytanie - co robi to tu na tym portalu wogóle ? Ani to żadnego związku z Jasłem nie ma,ani nie wpłynie w jakikolwiek sposób na byt mieszkańców,
więc po co ten artykuł ? Chyba tylko po to,by wskazać,że na tego Euro(p)[...] nie warto głosować,bo zajmuje się tam głupotami,zamiast sprawami pożytecznymi...
Odpowiedz
10
@ dragoness
dnia 22.12.2012, 13:13 · Zgłoś
Problem polega na tym, że nie kupił, nie był, obejrzał fragment w internecie. A co do obrażania, to, cytując moją babcię; "obrazić nas może jedynie ktoś równy nam poziomem", w związku z tym, dwa bieguny polskiego oszołomstwa, Rydzyk i Nergal, powinny rozsądnym ludziom zwisać cienką glistą.
Odpowiedz
-5
@ AQQ
dnia 22.12.2012, 22:54 · Zgłoś
OOO jak ładnie wyszło... daj odpocząć swemu rdzeniowi...bo czerwony jest...
Odpowiedz
4
@ /////////// J 23 //////////////////
dnia 23.12.2012, 10:02 · Zgłoś
Racja poieram!
Odpowiedz
-2
@ Zuzka
dnia 23.12.2012, 21:24 · Zgłoś
Twoja postawa jest głupotą!!! Jeśli publiczne znieważenie Biblii uważasz za normalne, to [...].
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 23.12.2012, 22:37 · Zgłoś
Publiczne? Na koncercie na którym było ze sto osób, w większości [...] jak stodoła? Publiczne to sie zrobiło, bo jakiś (p)osieł zamiast pracować, surfował po necie.
Odpowiedz
-4
@ km
dnia 24.12.2012, 07:46 · Zgłoś
ależ ty jesteś [...] [...]
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 24.12.2012, 12:24 · Zgłoś
Mamy wolność i demokrację. Mam prawo być, kim chcę i mieć swoje zdanie. A ono jest takie, że zbyt wiele czasu poświęcamy na margines zjawisk.
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 25.12.2012, 09:25 · Zgłoś
dragoness - porównujesz Rydzyka i Nergala? PMS?
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.12.2012, 16:44 · Zgłoś
Jak najbardziej. Jako dwa bieguny tego samego zjawiska; lansu nie mającego nic wspólnego z jakakolwiek wiarą i źródła nieumiarkowanego fanatyzmu.
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 25.12.2012, 16:49 · Zgłoś
Pani Aniu, ten pisowski [...] Panią obraził !!!
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.12.2012, 17:20 · Zgłoś
Też ma prawo mieć swoje zdanie, a PMS? [...] tłumaczenie idiotycznych zachowań feministek. Nie czuję się obrażona czymś, co mnie nie dotyczy.
Odpowiedz
1
@ Max Szyderko
dnia 25.12.2012, 17:38 · Zgłoś
ale mimo wszystko [...]...i do tego pisowski !
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 25.12.2012, 17:40 · Zgłoś
Byłoby nudno, gdyby wszyscy się we wszystkim zgadzali. O czym byśmy wtedy rozmawiali?
Odpowiedz
-1
@ AQQ
dnia 26.12.2012, 00:06 · Zgłoś
[...] , głupszym, głuprzego pogania...dragoness vs szyderko...ale najgorsze jest to , że oni nyślą iż są normalni...choroby psychiczne są straszne...
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 26.12.2012, 11:47 · Zgłoś
AQQ - zdefiniuj normalność. To jest oczywiście płynięcie z prądem, najlepiej z Twoim i sadzenie byków ortograficznych. Gratuluję zdrowia psychicznego, ale przypominam również, co najłatwiej płynie z prądem i nie tonie.
Odpowiedz
1
@ jozin
dnia 27.12.2012, 11:10 · Zgłoś
AQQ - to zaprzeczenie wszystkiego tego, co ta krzyżówka psa i małpy, efekt uboczny [...] mamuta maks [...] wy[pisuje.
Odpowiedz
0
@ jozin
dnia 28.12.2012, 06:49 · Zgłoś
Zabolało chamcioku?
Odpowiedz
0
@ Max Szyderko
dnia 28.12.2012, 09:42 · Zgłoś
kiepski jesteś [...], musisz się jeszcze sporo nauczyć...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.