Pociąg z Jasła do Krynicy Zdroju wyruszył dzisiaj w inauguracyjny kurs
Decyzja o uruchomieniu połączenia kolejowego Jasło – Krynica Zdrój – Jasło zapadłą w marcu bieżącego roku. Po kilku miesiącach oczekiwań, pociąg Kolei Małopolskich wreszcie wyruszył dzisiaj w inauguracyjny kurs. Pomimo mało optymistycznych prognoz pogodowych do popularnej miejscowości uzdrowiskowej podróż pociągiem zaplanowało kilkadziesiąt osób.

Nowoczesny elektryczny zespół trakcyjny Newag Impuls opuścił stację Jasło punktualnie o godzinie 7:17. Po nieco ponad trzech godzinach jazdy, pociąg zameldował się w Krynicy Zdroju, po drodze mijając między innymi Biecz, Grybów, Ptaszkową, Stróże, Nowy i Stary Sącz, Piwniczną oraz Muszynę. W drodze do Krynicy, pasażerowie pociągu mieli okazję podziwiać walory urokliwej Doliny Popradu, choć pochmurne niebo nie ułatwiało wcale tego zadania.
U celu podróży, na tych z pasażerów, którzy zamierzali odwiedzić wieżę widokową i odbyć spacer w koronach drzew czekał już darmowy autobus. Kilkanaście minut później wszyscy znaleźli się u stóp stacji narciarskiej Słotwiny Arena, wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Warto podkreślić, że korzystając z pakietu podróżnika pociągu Jasło – Krynica Zdrój – Jasło jego pasażerowie mogą skorzystać z rabatu przy zakupie biletów na Wieżę Widokową i Spacer w Koronach Drzew. Na tej samej zasadzie podróżni mogą skorzystać z rabatu przy zakupie wejściówek do Muzeum Zabawek. Szczegółowe informacje na temat korzyści, jakie wiążą się faktem posiadania biletu kolejowego na weekendowy pociąg do Krynicy Zdroju można bez trudu znaleźć na stronie internetowej inicjatywy społecznej KolejnaJaslo.pl. Należy podkreślić, że pakiet podróżnika obowiązuje również wybranych lokalizacjach na terenie Muszyny oraz Biecza.
Miłą niespodzianką dla pasażerów pociągu do Krynicy Zdroju była wizyta na dworcu rekonstruktorów, którzy biorą udział w weekendowym Krynickim Pikniku Militarno-Historycznym. Przywitali oni turystów drobnymi upominkami. Jutro również będzie można zobaczyć ich w akcji na krynickim deptaku.
W drogę powrotną do Jasła pociąg wyruszył punktualnie o godzinie 17:55. Na stację Jasło wjechał kilka minut przed godziną 21. Jutro wyjedzie na trasę ponownie, zgodnie z rozkładem jazdy. Weekendowy pociąg z Jasła do Krynicy Zdroju kursował będzie do 5 września 2021 r.
MD

