Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pociągi „Wetlina” i „Bieszczady” do Krakowa pojadą również w święta

13

Połączenia kolejowe, którymi od 13 grudnia bieżącego roku jaślanie mogą codziennie podróżować ze stacji Jasło do Krakowa i z powrotem, biorąc pod uwagę okoliczności, cieszą się sporym zainteresowaniem. Wczoraj, z uwagi na sporą frekwencję popołudniowy pociąg IC-TLK „Bieszczady” z Zagórza został uzupełniony o dodatkowy skład. Pociągi kursować będą również w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Zgodnie z przewidywaniami, nowe połączenia Zagórz – Kraków – Zagórz cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Zważając na fakt, iż z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią COVID-19, w środkach transportu publicznego, podróżni mogą zajmować do 50% wszystkich miejsc siedzących, liczbę pasażerów należy uznać za zadowalającą. Pociągi „Wetlina” i „Bieszczady” okazały się ciekawą alternatywą dla transportu autobusowego dla tych, którzy przed świętami wracają z Krakowa w rodzinne strony, bądź też udają się do stolicy województwa małopolskiego. Wczoraj ze spóźnionego o kilkadziesiąt minut pociągu z Krakowa, na stacji Jasło po godz. 13. Wysiadło blisko dwudziestu pasażerów. Zainteresowanych podróżą z Zagórza do Krakowa popołudniowym pociągiem „Bieszczady” było jeszcze więcej, w efekcie, czego przewoźnik zmuszony został do wzmocnienia składu. Wieczornym pociągiem IC-TLK „Wetlina” do Zagórza podróżowało blisko 250 osób, z czego na stacji Jasło wysiadło ok. 50. Pasażerów.

Podróżni z codziennych połączeń kolejowych Zagórz – Kraków – Zagórz będą mogli skorzystać również podczas Świąt Bożego Narodzenia. Pociągi IC-TLK kursować będą zarówno w Wigilię, jak również 25 i 26 grudnia oraz w Sylwestra i Nowy Rok.

MD

Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ixi
dnia 04.01.2021, 16:38 · Zgłoś
Będą wozić powietrze bo PiS wraz z fumflami z PO SLD i PSL zamknęli Polaków w aresztach domowych.
Odpowiedz
-1
@ abc
dnia 27.12.2020, 17:16 · Zgłoś
Pociąg powinien nosić nazwę Towarzysz Jarosław
Odpowiedz
4
@ stasienek
dnia 27.12.2020, 20:59 · Zgłoś
Zawsze to lepiej niż herr Tusken
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 27.12.2020, 03:33 · Zgłoś
pociąg retro
Odpowiedz
0
@ Antek
dnia 26.12.2020, 23:00 · Zgłoś
A dlaczego rozkład jazdy tych pociągów jest tajemnicą?
Czy ktoś wie o jakich godzinach ten pociąg wyjeżdża z Jasła
i z Krakowa? A jak wie to skąd?
Odpowiedz
8
@ Kolejarz
dnia 23.12.2020, 21:44 · Zgłoś
Taa w Krośnie trakcja
Odpowiedz
0
@ Kolejowo
dnia 23.12.2020, 19:39 · Zgłoś
Trzeba zauważyć że od stacji Krosno do stacji Kraków Główny jest podłączony pod sieć trakcyjną (te kable nad torami) dzięki czemu pociąg wychodzi tańszy i bardziej ekologiczny niż autobus.
Odpowiedz
0
@ stasienek
dnia 28.12.2020, 17:03 · Zgłoś
W Krośnie nie ma trakcji elektryczne
Odpowiedz
-11
@ fd
dnia 23.12.2020, 14:29 · Zgłoś
tak oczywiscie,tylko prosze doplacici innym przewoznikom tyle ile do polaczenia zagorz-krakow i bedzie ok wtedy busy obniza ceny biletu i beda bardziej atrakcyjni to jest proste,przeciez ten pociag jest rentowny w 305 a reszte doplaca podatnik,niestety prywatnym przewoznikom nie doplaca i stad roznica w konkurencyjnosci,w normalnym kraju UOKIK nalozyl by kare za nieuczciwa konkurencje na PKP
Odpowiedz
3
@ grzegorz 0000
dnia 23.12.2020, 15:23 · Zgłoś
Tylko szanowny Panie sklad mozna powiekszyc w razie potrzeby a busa czy autobus nie da rady.Madry pomysl PKP
Odpowiedz
6
@ grzegorz 0000
dnia 23.12.2020, 15:34 · Zgłoś
I nie bardzo prywatnemu przewoznikowi oplacalo by sie wyslac na tyle autobusow by pojechalo 250 osob.A kolejna rzecz malo ktory prywaciarz ma ulgi dla podroznych.Wiec PKP zrobilo uczciwa konkurencje
Odpowiedz
-4
@ fd
dnia 24.12.2020, 20:23 · Zgłoś
to nie o to chodzi!!!

pociag z zagorza do krakowa kosztuje powiedzmy 10.000 zl tylo przyklad

z tego 1500zl zaplacili podrozni za bilety, 1000zl doplacilo pansto za znizki do studentow wiec w efekcie koncoym budzet panstwa doplacil do jednego polaczenia 7500zl

pociag moze przewiesc powiedzmy 250 osob czyli 7500zl podzielic na 250 osob = 30zl tyle doplacilo panstwo do jednego miejsca w pociagu

i tak samo powinno doplacac do kursu busa zagorz -krakow ,jedzie autobus ktory posiada 50 miejsc razy 30 zl czyli 1500zl poinno doplacici panstwo,jak by sie tak stalo to wtefy taki przewoznik zaoferuje bilet nie za 50 zl tylko za 20 zl bo reszte mu pansto doplaci i taki autobus kosztowalby rtyle samo co pociag wiec bylo by uczciewie,dla rynku

a tak to pkp ma sw mikolaja a prywatny przewoznik nie i tyle.to jest [...] wolnego rynku takie kursy pociagow do ktorych doplaca sie nieskonczone ilosci pieniedzy.
Odpowiedz
0
@ yozef
dnia 26.12.2020, 05:22 · Zgłoś
piszesz bzdury ,,,zagorz krakow przez jaslo to koniecznosc podobnie jak zagorz warszaw prze jaslo ,,,ale wlodarze naszego miasta nie umieja o to walczyc ,europosel tyle obiecal ,senator pani zajac tez posel kurowska tez ,juz ponoxc kupila sobie mieszkNIE W WARSZAWIE ,,,OJ BOZE DZIEJE SIE DZIEJE , iumieraja moi przyjaciele ,szkoda gorczyka ,,,20lat mlodszy ,,,szok
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.