Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Podatnicy zapłacą za wywóz śmieci

31

Środki na wywiezienie odpadów popowodziowych, składowanych tymczasowo przy ulicy Żniwnej w Jaśle zostaną prawdopodobnie pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wczoraj burmistrz Maria Kurowska pojechała do Rzeszowa na rozmowy w tej sprawie.


- Cały czas staramy się o dofinansowanie, bo to są potężne pieniądze, które musimy wyłożyć na wywiezienie tych śmieci. Chcemy, aby część, bo oczywiście część będziemy musieli pokryć za podatników pieniądze, została sfinansowana – tłumaczyła na sesji burmistrz.

    
Obecnie składowanie śmieci miasto nic nie kosztuje. - Są tam składowane tylko przejściowo, bo będą wywiezione. Ponieśliśmy koszty związane z wywożeniem ich z terenu miasta, a teraz  z wywiezieniem na składowisko docelowe i opłata za składowanie tych śmieci jest zwolniona od opłaty marszałkowskiej – mówi wiceburmistrz Ryszard Pabian.


Już wiadomo, że wywiezienie odpadów popowodziowych będzie sporo kosztowało, dlatego władze miasta poszukują pieniędzy. - Będziemy uruchamiać postępowanie w tej sprawie, próbujemy pozyskać środki z WFOŚiGW – dodaje Pabian.


(kp)

Reklama

Komentarze: 31

Dodaj komentarz Widok:
0
@ nahapany
dnia 11.07.2010, 17:14 · Zgłoś
ja i tak wyrzucam do wisłoki i za nic płacil nie bede
i wara od moich dolarów
Odpowiedz
0
@ do wszystkich ...
dnia 10.07.2010, 20:08 · Zgłoś
Zeby każdy z Was był taki jak nasza Pani Burmistrz to Jasło by skladało się z samych mądrych ludzi. a ty co pisales o pokemonach to nie byla pani burmistrz tylko siebie nie poznałes.
Odpowiedz
0
@ Geoeye
dnia 10.07.2010, 12:48 · Zgłoś
Jak wiemy zyjemy w chorym i to bardzo chorym państwie.Ceny sa masakryczne i rzady tez. Sami złodzieje i tylko by se sami podwyzki dawali a zwykłemy kowalskiemu [...]
Odpowiedz
0
@ Hm
dnia 08.07.2010, 16:46 · Zgłoś
Re"CHOREE PAŃSTWO !!!" Jestem emerytem, do ciebie jednak sie nie przyłączę. To w 2006 roku nie otrzymałem waloryzacji emerytury. Wiesz chyba , kto wtedy rzadził?
Odpowiedz
0
@ hm
dnia 08.07.2010, 16:42 · Zgłoś
Aśka, co ci winna "pani wicedyrektor" z "gazociągów"? Jaki ma zwiazek z powodzią? Nie bądź [...].
Odpowiedz
0
@ lsd
dnia 08.07.2010, 07:43 · Zgłoś
3 mln mieszkań obiecały [...] a w zamian wybudowały 7 km autostrady w 2 lata.Ripleju [...] nie pisz bzdur.
Odpowiedz
0
@ dolo
dnia 07.07.2010, 21:51 · Zgłoś
moglo byc wysypisko w gamracie,ktore by pracowalo dla jasla,te smieci powinny pojechac do burmistrzowej na podworko
Odpowiedz
0
@ riplej
dnia 07.07.2010, 20:39 · Zgłoś
Na wysypisku jest takie samo zagrożenie jak w każdym mieszkaniu, gdzie jest kosz na śmieci, czyli odpady komunalne w nieco mniejszej ilości. Nikt w domu nie panikuje z powodu obecności kosza z odpadami. Nie dajmy sie zwariować. Ludzie są straszeni w wystarczający sposób powodziami, prezydentem tym czy innym, globalnym ociepleniem, powyżkami cen, komarami, ptasią grypą, szalona krową, komarem niosącym AIDS,euro, itp. itd. Cud, że jeszcze żyją , a niektórzy nawet dosyć dobrze wyglądają, choć z racjonalnym, spokojnym myśleniem nie zawsze jest o.k. Życzę dużo zdrowia umiarkowanym entuzjastom wysypiska. Musicie go polubić, bo nic innego nie widać na horyzoncie. Dopiero pod koniec roku wysypią sie obietnice rozwiązania tematu. Cierpliwości, byle doczekać obietnic wyborczych...Już wnet spełnią się ostatnio głoszone obietnice prezydenckie, czas na nastepne, samorządowe, parlamentarne itd. Naiwność elektoratu, zwłaszcza młodego, jest niewyobrażalna. Nie tak dawno Aleksander Wielki K. przez dwie kadencje obiecywał 3 mln mieszkań. Lokalni politycy nie będą gorsi. Ludzi lubią żyć złudzeniami i marzeniami.
Odpowiedz
0
@ ~passat
dnia 07.07.2010, 15:05 · Zgłoś
Brodaty [...] coś sobie pomylił. To chodzi o koszty wywiezienia z miasta do miasta, bo depozytowe składowisko znajduję się na terenie miasta.
Odpowiedz
0
@ ~ewangielik
dnia 07.07.2010, 15:00 · Zgłoś
Wyborcy Jasła są bardziej inteligentni, a niżeli w gminach powiatu. [...] podporządkowane są katolickiemu kościołowi. To czarna katolicka [...] decyduje za nich na kogo maja głosować. [...] czarne złamali prawo wyborcze, Szczekali z ambon nawet w niedzielę ze wskazaniem na kogo głosować. Nawet straszyli nie daniem rozgrzeszenia za odmowę posłuszeństwa. Stąd taki wynik wyborów. [...] katolicki zniewolił i poróżnił naród. Pisowe kundelki i [...] [...] są ich wiernymi sługami. Za łamanie prawa wyborczego winnych oskarżyć. Prawo jest jedno dla wszystkich. Zrobić tak jak w Belgii. Nie bać się czarnych. Panoszą się wszędzie. W Sejmie , Senacie i urzędach państwowych. Nadszedł czas rozdzielić kościół od państwa. Mam nadzieję, że monopol władzy to zrobi. Zachodnia część PL czerpie wzorce z europy zachodniej. Tam kościoły świecą pustkami. Purpurowe [...] nie mają wpływu na decyzje władz państwowych. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ ~passat
dnia 07.07.2010, 14:51 · Zgłoś
Władze miasta ani ochrona srodowiska nie iformuje okolicznych mieszkańców składowiska odpadów przy ul.Żniwnej o szkodliwości dla ich zdrowia i niebezpieczeństwie dla życia. Dlatego przez 40 lat świadomie narażali i narażają dalej ludzi na rzeczywiste skutki oddziaływania tego [...]. Dziś ludzie wiedzą, że tam jest siedlisko bakterii i wirusów chorobotwórczych, grzybów i pleśni, ktore roznoszone przez wiatr, krukowate ptaki i muchy stwarzają realne zagrożenie dla conajmniej zdrowia ludzi. A w glebie i wodzie cała tablica Mendelejewa. Fetor nie do zniesienia. Czy zastawiał się ktoś nad tym, z jakiego powodu tylu okolicznych mieszkańców już nie żyje. Z jednego tylko domu 3 osoby umarło na nowotwory i wielu innych z tej samej przyczyny. Bo ten dezodorant składowiska jest skrytobójcą. Działa i powoli zabija. Wmawia się im, że to jest uzdrowisko. Decydenci powinni zapłacić z własnej kieszeni za wywóz niby zdeponowanych odpadów.Innej alternatywy nie ma. CBŚ powinno zająć się tą sprawą bo tu chodzi o grubą kasę a nie wydzierać kasę od podatnika. My nie mamy zamiaru płacić za błędy [...] władzy miejskiej. Jest stenogram posiedzenia Pow.Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Kto postawił wniosek i go uzasadniał, ten jest winny. Głosujący za- też są winni. Osoba odpowiedzialna za to bezprawie jest. Tylko trzeba ją poprostu wskazać. Ze skorumpowaną włądzą też mozna sobie poradzić. Są juz podjęte stosowne działania. Poczekamy czy będzie włąściwa reakcja. Burmistrzowa robi wszystko na przekór okolicznym mieszkańcom składowiska. Pani Kurowska czas na rekultywację gruntowną tego obiektu i poszukać innej lokalizacji na przeładukownię odpadów komunalnych. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Odpowiedz
0
@ było miło
dnia 07.07.2010, 12:20 · Zgłoś
REMONT FONTANNY I NOWY WYSTRÓJ RONDA KTÓRE ZNAJDUJE SIĘ NIEDALEKO WIADUKTU KOLEJOWEGO, SKĄD NA TO WZIĘŁY SIĘ PIENIĄDZE? KIEŁBASA WYBORCZA JUŻ SIĘ WĘDZI, NIE DAJCIE SIĘ NIĄ KUSIĆ BO ZNÓW DOSTANIECIE TO CO ZWYKLE. JAŚLANIE! DO URN W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH, "PODZIĘKUJCIE" ZA TEN CHORY SAMORZĄD
Odpowiedz
0
@ Maria ciągła awaria
dnia 07.07.2010, 10:13 · Zgłoś
Gdy ujawnią wszystkie stenogramy z TU 154 to wyjdą naprawdę niezłe jaja.PiS wtedy odpowie za śmierć niewinnych ludzi.
Odpowiedz
0
@ riplej
dnia 07.07.2010, 07:32 · Zgłoś
Nic się nie dzieje ani odpadom, ani mieszkańcom, którzy budują się coraz bliżej składowiska i zafundowali sobie sortownię odpadów w Wolicy- nie przy ul .Zniwnej. Niech tam leża sobie aż porosną wierzbą energetyczną - są w mieście ważniejsze wydatki. Na wysypisku składowane były odpady przez ostatnich conajmniej 40 lat i przeszkadzały tylko paru osobom mieszkającym daleko od tego obiektu
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 06.07.2010, 23:44 · Zgłoś
W Umieszczu, Tarnowcu, Osieku, Żółkowie itd. mają imprezy, a w Jaśle nic. Gdzie jest ta kasa z dni Jasła?
Odpowiedz
0
@ pamiętliwy
dnia 06.07.2010, 23:10 · Zgłoś
NAOBIECYWAŁA NAOBIECYWAŁA W CZASIE KAMPANII WYBORCZEJ NA BURMISTRZA A TERAZ POCIESZA NAS JAK MAŁE DZIECI, ŻE TZREBA ZAPŁACIĆ....... Trzeba było realizować to co miało być w GAMRACIE.Pamiętamy nie tylko o tych obiecankach o obwodnicy i wielu wielu innych- policzymy się podczas wyborów. NIE SAMYMI POMNIKAMI, TABLICAMI, DEPTAKAMI, RONDAMI....... I UROCZYSTOŚCIAMI JASŁO ŻYJE. BASTA JAK MAWIAŁA KRÓLOWA BONA BASTA!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ kolo
dnia 06.07.2010, 22:47 · Zgłoś
a za pieniadze ktore wyrzucila w bloto na odkomarzanie.komary som i dalej atakujom jak [...] jak deszcz prawie padal to helikopter latal wiatr wial a komarów jak wiemy niema a oni latali o pryskali i czyja wina to jest wladzy czy [...] z helikoptera.przyjedz na hankowke tak kolo 19stej to cie [...]
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 06.07.2010, 22:31 · Zgłoś
Demokracja 51% mówi 49% co mają robić ;/
Odpowiedz
0
@ bodo
dnia 06.07.2010, 22:23 · Zgłoś
Mario-bedzie wpadka jak tragedia smoleńska wyjdzie na jaw.Bronio i Donald będa ciężkie czasy
Odpowiedz
0
@ denaturat
dnia 06.07.2010, 21:15 · Zgłoś
Wengżyn zgłosil wniosek, ze odda diete, to bedom piniondze na choć co
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 06.07.2010, 20:53 · Zgłoś
Mario - na pierwsze masz Bronisław a na trzecie "Wpadka"? :D
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 06.07.2010, 20:46 · Zgłoś
PRAWO JEST PO TO BY JE P R Z E S T R Z E G A C

A NIE LAMAC!

Kurowska zlamala prawo, aza jej nieudacznictwo i bledy zaplacisz TY podatniku!:no:
Odpowiedz
0
@ Ja
dnia 06.07.2010, 19:48 · Zgłoś
Ja proponuje aby nasza pani burmistrz zamknęła się w pokeballu bo widziałem ją w nowych odcinkach Pokemonów na TV 4
Odpowiedz
0
@ Maria ciągle awaria
dnia 06.07.2010, 19:21 · Zgłoś
Z przyjemnością w listopadzie wymieciemy PiS z Jasła i powiatu.
Odpowiedz
0
@ jan II
dnia 06.07.2010, 19:11 · Zgłoś
O ile sobie przypominam to Panią Burmistrz wybraliście sobie w wolnych demokratycznych wyborach więć o co chodzi Jockers
Odpowiedz
0
@ Jockers
dnia 06.07.2010, 18:12 · Zgłoś
Podatnicy chętniej zapłaciliby, za wywóz, ale... Pani burmistrz z Jasła.
Odpowiedz
0
@ JAŚLANIN
dnia 06.07.2010, 17:48 · Zgłoś
PRECZ Z PiSem!!!!!!
Odpowiedz
0
@ lelo
dnia 06.07.2010, 17:37 · Zgłoś
Przepraszam, a gdzie pieniążki z promes na likwidacje skutków powodzi?????
Poszły na nagrody?????
Odpowiedz
0
@ aska
dnia 06.07.2010, 17:25 · Zgłoś
oczywiscie za pieniadze podatnikow a my i tak musimy placic za smieci niech rzad placi a nie ludziom zabierac marne grosze ktore dostaja czego pani wice dyrektor gazeciagow czy innni dyrektorzy nie pokryja ze swoich pensji tylko sie hustaja i smieja sie z [...]
Odpowiedz
0
@ winiarz171
dnia 06.07.2010, 17:13 · Zgłoś
Chciałbym wiedzieć na co dokładnie zostały przeznaczone pieniądze z odwołanych DNI JASŁA 2010.
Dziękuję.
Odpowiedz
0
@ Maria ciągła awaria
dnia 06.07.2010, 16:20 · Zgłoś
Precz z rządami PiS w Jaśle.W Polsce już ich niemal wypleniliśmy!!!!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.