Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Podawał się za policjanta

40

Cała historia może wyglądać na żart primaaprilisowy, jednak wydarzyła się naprawdę. Funkcjonariusze z jasielskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który podawał się za policjanta. Podejrzany legitymował osoby i improwizował wezwanie patrolu. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

 
W minioną środę do komendy w Jaśle zgłosił się 19-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego. Młody człowiek zawiadomił o podającym się za funkcjonariusza Policji nieznanym mu mężczyźnie, którego zachowanie wzbudziło jego podejrzenia. Do zdarzenia doszło  dwa dni wcześniej w jednym z barów na ternie Jasła.


Policjanci w toku postępowania ustalili, że zgłaszający będąc w lokalu został zaczepiony przez  drugiego mężczyznę. Po zakończeniu sprzeczki do 19-latka, jego dziewczyny oraz kolegi, podszedł nieznajomy mężczyzna. Podał się on za policjanta pokazując w ręku jakiś dokument i mówiąc, że widział całą sytuację, poprosił o dane osobowe.W międzyczasie do lokalu przyszła matka i wujek dziewczyny 19-latka, którzy również zostali wylegitymowani. W trakcie tej „interwencji” rzekomy starszy sierżant improwizował potwierdzanie danych w policyjnej bazie oraz wzywanie patrolu. Po wyjściu z lokalu wspólnie z trójką młodych ludzi, poszedł do domu babci dziewczyny 19-latka, gdzie spisał protokół.


Następnego dnia, skontaktował się z legitymowanymi osobami i umówił się z nimi w jednym z barów na terenie Jasła. W czasie spotkania poinformował, że sprawa jest w toku, a on obecnie jest na służbie.
19-latek nie do końca jednak wierząc w jego opowieści, powiadomił o wszystkim prawdziwych policjantów. Okazało się, że takiego funkcjonariusza nie ma w jasielskiej komendzie.


Po otrzymaniu zawiadomienia sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną, który podawał się za policjanta, jest 31-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Podejrzany został zatrzymany na terenie Jasła. W czasie przesłuchania przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 40

Dodaj komentarz Widok:
-1
@ nik
dnia 13.04.2011, 16:28 · Zgłoś
znam typa o rente pewnie sie stara
Odpowiedz
-1
@ ziomal
dnia 05.04.2011, 21:09 · Zgłoś
chłop stara się o rente haha [...]
Odpowiedz
0
@ oBYWATel
dnia 04.04.2011, 18:35 · Zgłoś
Widać zabawa z dzieciństwa w policjanta i złodzieja nie wyszła mu z głowy hahah.
Odpowiedz
2
@ koza
dnia 04.04.2011, 14:24 · Zgłoś
nie ten facet d[...]l co się podawał za policjanta to zapewne chory człowiek. . tylko te d[...]le co na niego nasłali policje w koncu policja mogła by się zająć ale nimi bo co dziewczyna 14 letnia robi w barze po nocach
Odpowiedz
0
@ Stick
dnia 04.04.2011, 12:23 · Zgłoś
i wejscie na dołek pewnie ;)
Odpowiedz
-5
@ aaa
dnia 04.04.2011, 11:55 · Zgłoś
A wy warszawiaki i [...] spotkajcie się w cztery oczy i sobie wyciągajcie brudy a nie tu [...] z tąd pssssssika.
Odpowiedz
-1
@ s.s
dnia 03.04.2011, 21:02 · Zgłoś
to musial byc syn znanego policjanta z qsieka centrum bo to jest [...] rodzinne
Odpowiedz
-26
@ hei
dnia 03.04.2011, 16:32 · Zgłoś
Ale jak boli i cos Wam zagraza to po Policje dzwonicie wiec nie narzekajcie.
Odpowiedz
31
@ I
dnia 03.04.2011, 17:59 · Zgłoś
MASZ RACJE JAK COŚ BOLI I COŚ ZAGRAŻA KAŻDY DZWONI PO POLICJE ALE PRAWDZIWYCH POLICJANTÓW W JAŚLE CORAZ MNIEJ BO STARZY NA EMERYTURZE A CI MŁODZI CO ICH ZASTĄPILI NA ULICY POWINNI NAJPIERW NABRAĆ PRAKTYKI I OGŁADY NP.PRZEPROWADZAJĄC STARUSZKI I DZIECI PRZEZ JEZDNIE A NIE JEŻDŻĄC BEZ CELU PO MIEŚCIE ROZGLĄDAJĄC SIĘ ZA DZIEWCZYNAMI SPALAJĄC PALIWO PODATNIKÓW JEST WIOSNA MOŻE CZAS TYCH MŁODYCH [ PRAWDZIWYCH] POLICJANTÓW WYSYŁAĆ NA PIESZE PATROLE A ZA ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE NA PALIWIE REMONTOWAĆ SZYBCIEJ KOMEDĘ
Odpowiedz
7
@ golo
dnia 02.04.2011, 23:09 · Zgłoś
Warszawiaku pamiętaj gdzie wcześniej mieszkałeś
Odpowiedz
0
@ dino
dnia 02.04.2011, 21:22 · Zgłoś
znam tego policjanta ,to jest ziec [...].ten gosc jeszcze dwa tygodnie temu byl prezesem klubu sportowego,tak zalatwil gosci ze ze wyplacili mu z kata dwa tysiace osiemset zlotych,i nagle sie ulotnil.jednak chlop ma glowe na karku
Odpowiedz
1
@ swojak
dnia 02.04.2011, 20:36 · Zgłoś
To może chciał chłopaczyna się zabawić z nudów jak nasz [...] Cypis podpalanie nie wychodziło bo go przyłapali na gorącym uczynku to też zabawiał się w policjanta..
Odpowiedz
0
@ ziolo
dnia 02.04.2011, 18:30 · Zgłoś
no to nie zart znam goscia tylko ratuje go jaroslaw
Odpowiedz
0
@ xXx
dnia 02.04.2011, 17:49 · Zgłoś
O nie domm see raddyyy!
Odpowiedz
-1
@ kulk a
dnia 02.04.2011, 13:00 · Zgłoś
myślałem, że to żart primaaprilisowy
Odpowiedz
9
@ odserwator
dnia 02.04.2011, 12:09 · Zgłoś
Do "Warszawiaka" No to Ty [...] nieźle jesteś światowy :) hehehe!!! Warszawę widziałeś ja Cież nie [...] . Weź się przejrzyj w lustrze!
Odpowiedz
2
@ bastion
dnia 01.04.2011, 21:58 · Zgłoś
NIEZŁY PEJCZ !!!!!!!!!
Odpowiedz
-6
@ GOŚĆ
dnia 01.04.2011, 21:07 · Zgłoś
Ale super dowcip na prima aprilis,kto to wymyślił? Gratuluję fantazji:)
Pozdrowienia.
Odpowiedz
13
@ italart74
dnia 01.04.2011, 20:47 · Zgłoś
Do "warszawiak" Ty maly [...] ,myslisz ze jak juz mama wziela do warszawki i mieszkasz tam 4 miesiace to juz jestes cwaniak.Widzisz [...] przyjedz do Manchesteru to ci pokaze duze domy.Dobrze ze takie buraki wyjezdzaja z JASLA.
Odpowiedz
-37
@ Warszawiak
dnia 01.04.2011, 19:31 · Zgłoś
Proszę, znowu jasielska dzieciarnia ma ubaw zapraszam do stolicy tu zobaczycie takie duże domy to dopiero będziecie mieli co komentować hahaha wstyd mi się przyznać,że się z tąd wywodzę a tego tak to chyba rodzice przywieżli do miejskiego bloku miesiąc temu i teraz zobowiązany jest pouczać swoją gawiedż...pozdrowienia [...] ze stolicy...
Odpowiedz
17
@ osbnicok
dnia 01.04.2011, 21:59 · Zgłoś
my mamy swoją Warszawę [...]
Odpowiedz
16
@ [...]
dnia 01.04.2011, 22:03 · Zgłoś
Jak zaznaczyłeś sam, pochodzisz z tych okolic = jesteś [...], a nie Warszawiak.
Odpowiedz
14
@ aw
dnia 02.04.2011, 15:18 · Zgłoś
[...] wyjdzie ze wsi ale wieś z [...] nie i Ty jesteś doskonałym przykładem na to
Odpowiedz
8
@ xxx
dnia 02.04.2011, 15:24 · Zgłoś
a widzioł ty smoka... hehehe... "pozdrowienia [...] ze stolicy..." hehehe po co sie [...] pozdrawiasz hehehe... >:P
Odpowiedz
-7
@ [...]
dnia 02.04.2011, 21:07 · Zgłoś
[...] smok to w Krakowie a nie w warszawie podstawówka się kłania
Odpowiedz
7
@ xxx
dnia 02.04.2011, 23:13 · Zgłoś
a zartujesz hehehe... sorki o smog mi chodzilo ale ze wsi jestem hehehe... pozdrowienia dla twojego iq hehehe... i nisko sie klaniam hehehe... ten to znow śfiatowy smoka widzial w Krakowie hehehe
Odpowiedz
-2
@ boraS
dnia 03.04.2011, 19:41 · Zgłoś
a ty to żeś się zaciął z tym hehehe? co zdanie to hehehe i hehehe..
Odpowiedz
8
@ kazmirz
dnia 04.04.2011, 00:55 · Zgłoś
Tak wlasnie pisze rasowy czeresnak..Ja mieszkam juz ponad 10 lat na Manhattanie i ciesze sie ze jestem z Jasla..zawsze bywam na tym portalu,i szkoda tylko ze zamilklo jasielskie radio internetowe..
Odpowiedz
12
@ policjant
dnia 01.04.2011, 18:14 · Zgłoś
Pewnie nie zdał multiselektu.
Odpowiedz
15
@ tak
dnia 01.04.2011, 18:07 · Zgłoś
no chlopocyska ze wsi tak tzymac,a co.
Odpowiedz
31
@ gostek
dnia 01.04.2011, 17:40 · Zgłoś
dobry gosc jest :)) szybszy od policji hahahahaha
Odpowiedz
-23
@ ads
dnia 01.04.2011, 16:48 · Zgłoś
Prima aprilis ludzie;p
Odpowiedz
15
@ mark
dnia 01.04.2011, 16:22 · Zgłoś
pewnie w dziecinstwie został [...] i chcial zostac psem i nie udało mu sie to sie chłop popisal:D:D::D:
Odpowiedz
16
@ olivier
dnia 01.04.2011, 16:20 · Zgłoś
żeby za psa udawać to trzeba być pomylencem
Odpowiedz
49
@ TxT
dnia 01.04.2011, 15:41 · Zgłoś
za psa sie podawac, do tego jeszcze jasielskiego, to trzeba byc ladnie stuknietym.
Odpowiedz
33
@ I.W
dnia 02.04.2011, 12:04 · Zgłoś
A CI CO PRZYJECHALI Z POBLISKICH WIOSEK I DALI IM ŁADNE MUNDURKI TO PRAWDZIWI POLICJANCI BEZ SZKOLEŃ Z CHORYMI AMBICJAMI NA JASIELSKICH ULICACH SADZE ZE TEN PRZEBIERANY BYŁ BARDZIEJ PROFESJONALNY JAK CI MŁODZI NIBY PRAWDZIWI
Odpowiedz
30
@ TxT
dnia 02.04.2011, 19:23 · Zgłoś
W szczegolnosci ci z jasielskiej komendy co maja w nazwisku "rogate zwierze" i jezdza vieśniakowagenami
Odpowiedz
25
@ anonim
dnia 01.04.2011, 15:29 · Zgłoś
co za [...] żeby za psa się podawać chyba nie jest przy zdrowych zmysłach a raczej na pewno nie jest!!!
Odpowiedz
35
@ ParKo JP
dnia 01.04.2011, 15:45 · Zgłoś
PROSTE masz ziomek racje jakiś [...] z typa!
Odpowiedz
23
@ olla
dnia 01.04.2011, 15:25 · Zgłoś
Odkleilo sie kolesiowi:-)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.