Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Podkarpacie: Platforma ogłosiła kandydatów do PE

72

Znamy nazwiska 10 kandydatów startujących z Podkarpacia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich są parlamentarzyści i samorządowcy. Z powiatu jasielskiego zaproponowano kandydaturę Adama Kmiecika, obecnego starostę powiatu jasielskiego i szefa struktur powiatowych PO.

W poniedziałek władze podkarpackiej Platformy Obywatelskiej przedstawiły listę z nazwiskami kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Lista jeszcze nie jest zatwierdzona. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą władze PO 22 marca. Lista powstała na chwilę obecną w sposób alfabetyczny. O kolejności poszczególnych kandydatów zadecyduje Rada Krajowa.

Kandydatami zaproponowanymi przez podkarpacką PO są:

Zygmunt Cholewiński, Roman Ciszek, Joanna Frydrych, Jolanta Kaźmierczak, Adam Kmiecik, Elżbieta Łukacijewska, Marek Ordyczyński, Mirosław Pluta, Krystyna Skowrońska, Piotr Tomański.

Szefem Regionalnego Sztabu Wyborczego został Marek Rząsa

(icz)

Reklama

Komentarze: 71

Dodaj komentarz Widok:
0
@ !!!
dnia 30.03.2014, 13:46 · Zgłoś
oto wasi wyborcy! jesteście zadowoleni?
Odpowiedz
2
@ Pszczoła
dnia 10.03.2014, 13:33 · Zgłoś
Uciekam z tego ula, bo jak patrze na twarz Starosty to dostaje gęsiej skórki
Odpowiedz
2
@ L.
dnia 08.03.2014, 15:58 · Zgłoś
tylko knp :)
Odpowiedz
9
@ obserwator
dnia 08.03.2014, 11:45 · Zgłoś
Wielka prośba do redakcji . Przestańcie pokazywać zdjęcia Kmiecika przed weekendem.
Psuje dobry humor.
Odpowiedz
1
@ sx
dnia 07.03.2014, 22:06 · Zgłoś
BĘDZIE embargo na jak się patrzy :-D
Odpowiedz
8
@ Zenia
dnia 07.03.2014, 20:36 · Zgłoś
A ta Pani Frydrych to moze pracuje w ZUS? Bo jesli tak to laboga.
Odpowiedz
3
@ leyus polyeus
dnia 07.03.2014, 14:58 · Zgłoś
Teraz juz wiemy co Pan Starosta miał obiecane na nadgorliwe likwidacje w powiecie
miejsce na liście do PE ,bo do samorządu po takiej kadencji to raczej be nie wszedł
TO WSZYSTKO TO JAKAŚ TRAGEDIA
Pozdrawiam
Odpowiedz
-4
@ KACPER
dnia 07.03.2014, 12:54 · Zgłoś
Za wyjątkiem Adama Kmiecika,nie widzę w PO godnego przeciwnika...Nikt ich nie zna,z wyjątkiem pani Łukaciejewskiej.Ale ta swoją działalnością udowodniła,ze Jaślan mnie uszczęśliwiła,niż [...]!!!PO ma słaby skład,więc PiS określi Podkarpacki w Unii wkład!
Odpowiedz
1
@ Skiba
dnia 07.03.2014, 13:12 · Zgłoś
Wkład ale chyba tylko na własne konta...
Odpowiedz
2
@ FAN
dnia 07.03.2014, 14:50 · Zgłoś
Co tak za wzięcie bronisz PO,Populizm w PO dobił sam siebie,Kłamstwo ich do władzy doprowadziło i kłamstwo mich od władzy odsunie!!.
Populiści do głoszenia swoich poglądów wykorzystują też niejednokrotnie poglądy przeciwników politycznych, niekiedy przekręcając niektóre elementy, często przedstawiając je w czarnych barwach. Wykorzystuje się tutaj psychologiczny aspekt oddziaływania na ludzi poprzez wzbudzanie u nich strachu przed jakimś nieszczęściem, które miałoby jakoby spowodować zrealizowanie programu owych przeciwników politycznych. Rozbudzając w ten sposób emocje populista może zdobyć, przynajmniej na pewien okres, miano charyzmatycznego lidera.Tak zdobył władze Tusk
Odpowiedz
5
@ profesor
dnia 07.03.2014, 10:39 · Zgłoś
Adam jest jak profesor Gliński, startuje na każde stanowisko: do rady powiatu, na starostę, na szefa PO, na posła, do europarlamentu. Jeszcze przed nim start na burmistrza, wójta i senatora i będzie miał zaliczone wszystkie wybory. Moim zdaniem powinien zostać senatorem - Senator Kmiecik - ładnie brzmi.
Odpowiedz
12
@ wychowawca
dnia 07.03.2014, 10:57 · Zgłoś
A jeszcze na sołtysa Mytarki.
Odpowiedz
-6
@ swot
dnia 07.03.2014, 10:21 · Zgłoś
Jakoś normalniejemy, logiczne że starosta jest kandydatem. Poprzedni Starosta jakoś nie mógł nigdy wystartować w żadnych wyborach parlamentarnych. Może ktoś wie dlaczego?
Odpowiedz
7
@ wiosna
dnia 07.03.2014, 09:53 · Zgłoś
Żnada, pan Kmiecić, jak on błskawicznei robi "arierę", chyba sam sie dziwi ??? i pwno się w duszy śmieje, ze tak prosto mu sie udało. Po prostu żenada.Gdzie sa wykształceni, kompetentni ludzie, mający wartości i klasę. Acha, zapomniałam, tacy sie nie pchają do polityki. Mogą sie wykazać gdzie indziej. Natomiast pseudo politycy musza gdzieś robić kasę!!! Pozdrawiam pana K i zycze więcej samokrytycyzmu!!!
Odpowiedz
3
@ tw drzewo i koledzy
dnia 07.03.2014, 08:35 · Zgłoś
no to frekfencja bedzie chyba 100%...ale nie ludzcie sie ,ordynacja wyborcza jest taka ze jak sami /wybrancy narodu/ beda na siebie głosowac to i tak wygraja...
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 07.03.2014, 07:26 · Zgłoś
Idziemy się nachapać do [...] sajuz koryta - narodowe już prawie wysycone do 0.
Odpowiedz
7
@ walikot
dnia 06.03.2014, 21:27 · Zgłoś
Do parlamentarzystów i samorządowców PO, proponuje wziąć łopatę, gumofilce i zrobić coś porzytecznego dla Jasła, a nie odrazu do koryta.
Odpowiedz
7
@ OOO
dnia 06.03.2014, 21:24 · Zgłoś
Im się wydaje, że ktoś kto ich zna będzie na nich głosował ?
Odpowiedz
-2
@ blues
dnia 06.03.2014, 21:12 · Zgłoś
Z powiatu jasielskiego zaproponowano kandydaturę Adama Kmiecika...RUSZYŁA MACHINA...
Odpowiedz
9
@ tolo
dnia 06.03.2014, 19:32 · Zgłoś
Uwaga kandydaci już czyszczę sobie buty,aby w try miga oddać na was głos,aż się zdziwicie jaką frekwencje będziecie mieli za to bezrobocie na Podkarpaciu,bezrobocie i nic nierobienie.
Odpowiedz
2
@ FAN
dnia 06.03.2014, 21:29 · Zgłoś
nie na barykady,do urn do urn,sprawiedliwości szukać,oni pójdą całymi rodzinami żeby na wybory.pamietajcie ze my też pujdziemy całymi rodzinam pokażęmy jaka im jaka jeśt w nas siła i gniew.
pójdziemy i będziemy rozliczać władzę tą i przyszłą.
Odpowiedz
7
@ [...]
dnia 06.03.2014, 16:44 · Zgłoś
takich uzytkowników jak [...] powinni blokowac.sven i [...] reprezentujecie poziom bardzo niski a nawet zerowy
Odpowiedz
26
@ GELO 7
dnia 06.03.2014, 15:44 · Zgłoś
Kmiecik do rozliczenia będzie jako starosta kupił dom mieszkanie w Rzeszowie
dwa samochody i twierdzi że jest biedny...
Odpowiedz
17
@ FAN
dnia 06.03.2014, 16:50 · Zgłoś
Trzeba porobić zdjęcia i tutaj wkleić,niech ludzie zobaczą Polskiego Janukowicza,ocenimy,czy ma samochody które maja 10 lat czy 5 a może ma nowe?,po czerech latach stać gościa na dom samochód w Polsce,kto tak chce,to prosze o plusa.
Odpowiedz
6
@ jik
dnia 06.03.2014, 17:56 · Zgłoś
no już drugą kadencje rządzi powiatem -8 rok więc dorobił się...
Odpowiedz
14
@ FAN
dnia 06.03.2014, 18:15 · Zgłoś
Też tak chcę nic nie robić,i się dorobić to tylko w POLSCE takie rzeczy.
W innym kraju,dawno by tacy ludzie stracili stołek,ale to świadczy o mądrości Jaślan,często słyszę a co poradzisz,wszyscy tacy sami,na wybory mało kto chodzi boi po co,Ale jak przyjdzie narzekać to pierwsi,jak żle,tamten to ma,o to sobie kupili.Wiele ludzi zazdrości,ale zrozumcie,Nie macie możliwości wyjechać za granice lub nie chcecie.Musicie rozliczać władze każdą,zmieniać na nową i krzyczeć jak żle żądzą i jak się ciężko żyje macie prawo okazać swoje nie zadowolenie.
Kiedyś związki zawodowe broniły pracowników,dzisiaj jaka instytucja w Jaśle broni szarego pracownika?,jaka?.
Jak ci nie pasuje,to na twoje miejsce mam 10,cytat pracodawcy.
Ludzie swoje życie bierzcie w swoje ręce,a jeśli jakieś wami rządzą,to patrzcie na te ręce,czy nie jesteście niewolnikami?.
To wy ciężko pracujecie,na tych [...],a oni dają wam tylko to co panstwo nakazuje,otwórzcie oczy.
Odpowiedz
4
@ Observer
dnia 06.03.2014, 20:42 · Zgłoś
Wyklęty, powstań ludu ziemi,
Powstańcie, których dręczy głód,
Myśl nowa blaski promiennymi
Powiedzie nas na bój, na trud.
Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata,
Przed ciosem niechaj tyran drży!
Ruszymy z posad bryłę świata,
Dziś niczym, jutro wszystkim my!
Odpowiedz
1
@ Gelo
dnia 09.03.2014, 14:13 · Zgłoś
Chętnie podyskutuje z tobą gelo 7 tylko sie podpisz. Jak się stoii pod sklepem w Mytarce to niczego się nie dorobi poza rozlecianą kuźnią
Odpowiedz
1
@ Andrzej kuźnia
dnia 10.03.2014, 21:06 · Zgłoś
ale mam kolegów, a ty nie!!!
Odpowiedz
18
@ katy
dnia 06.03.2014, 14:43 · Zgłoś
Przeciez podobno ma startować na burmistrza Jasła i równoczesnie do powiatu, a powinien na sołtysa Mytarki.
Odpowiedz
-6
@ Unia Eniemiecka
dnia 06.03.2014, 14:04 · Zgłoś
mysle wyrazic swoje zdanie jak to robiłem za czasow dobrobytu twdrzewo i pozostałych towarzyszy ...po prostu nie pójde...
Odpowiedz
12
@ PO
dnia 06.03.2014, 13:57 · Zgłoś
chyba nie mowicie tego poważnie ??? to jeszcze nie 1 kwietnia
Odpowiedz
21
@ Skiba
dnia 06.03.2014, 13:37 · Zgłoś
A czemu nie nazywają tego po imieniu, czyli " Lista chętnych do koryta" ???
Odpowiedz
6
@ lenin
dnia 06.03.2014, 12:05 · Zgłoś
tak ma być !!! kobiety na traktory ,chłopi w gumofilcach na salony,idę głosować na rodaka a niech mu będzie jeszcze lepiej i jak najlepiej !!!
Odpowiedz
27
@ [...]
dnia 06.03.2014, 11:50 · Zgłoś
Kmiecik do ula , a nie do unii !!!
Odpowiedz
1
@ do [...]
dnia 07.03.2014, 07:33 · Zgłoś
Andrzeju C opanuj swoje nerwy, może coś dla ciebie zostanie...
Odpowiedz
26
@ bolek
dnia 06.03.2014, 11:24 · Zgłoś
Ciekawe jaki Kmiecik wybierze wariant urlop czy L-4 na czas kampanii ???
Odpowiedz
11
@ umiem po francusku
dnia 06.03.2014, 17:01 · Zgłoś
na razie rozpoczął korepetycje z francuskiego
Odpowiedz
5
@ mowi ócz sie
dnia 06.03.2014, 18:23 · Zgłoś
ja daju ty dajesz on ona dajet
Odpowiedz
4
@ ITALART74
dnia 06.03.2014, 19:30 · Zgłoś
Pani Zając,ona jest wielkim politykiem.W koncu gotowala pare lat dla senatora to polityke zna od kuchni.
Odpowiedz
1
@ blues
dnia 06.03.2014, 21:15 · Zgłoś
ja nie paniemajet[...] gawarit pa rusku?
Odpowiedz
4
@ dragoness
dnia 07.03.2014, 06:48 · Zgłoś
"nie panimaju" i "gawarisz", jeśli już. A ta kandydatura to jedynie nabijanie głosów Platformie, bo prawdopodobnie wyląduje na szarym końcu.
Odpowiedz
2
@ cela
dnia 08.03.2014, 13:19 · Zgłoś
Jasło huczy od plotek!
Odpowiedz
2
@ zez
dnia 06.03.2014, 11:08 · Zgłoś
No i co na to Pani Senator ?
Odpowiedz
12
@ [...]
dnia 06.03.2014, 11:08 · Zgłoś
Nie wazne jest dla nich w jakiej partii beda wazne jest to by pozostac przy korycie
Odpowiedz
3
@ ksiądz Mateusz
dnia 06.03.2014, 11:04 · Zgłoś
A kto normalny pójdzie glosować w tych wyborach??
Odpowiedz
13
@ [...]
dnia 06.03.2014, 11:06 · Zgłoś
Mysle ze nikt na bande glosu nie odda bo ludzie na tej bandzie sie juz przewiezli
Odpowiedz
-16
@ [...]
dnia 06.03.2014, 11:02 · Zgłoś
Napiszcie lepiej o wypadku w potoku a nie o bandzie zlodziejaszkow
Odpowiedz
-3
@ [...]
dnia 06.03.2014, 16:43 · Zgłoś
jak czytam twoje [...] to jestem za przerwaniem ciazy i amnestia
Odpowiedz
2
@ psełdonim
dnia 06.03.2014, 21:34 · Zgłoś
może chodziło ci o eutanazję ? bo ta amnestia ni przypiął ni przyłatał...
Odpowiedz
42
@ Noka
dnia 06.03.2014, 10:41 · Zgłoś
Mam nadzieję, że prawie nikt nie będzie głosował na kandydatów tej partii, która doprowadziła ten kraj i region do "cudu gospodarczego"
Odpowiedz
-15
@ 10
dnia 06.03.2014, 11:18 · Zgłoś
noka! mamy kogoś lepszego/? kto nie był jeszcze przy wlądzy? wsio ryba
Odpowiedz
23
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 06.03.2014, 10:38 · Zgłoś
Może by tak tych wszystkich "cudotwórców" wysłać na bezludną wyspę - tam nauczyliby się pracy i walki o przetrwanie {we własnym gronie i bez niewolników, których wykorzystują na maksa}...
Odpowiedz
18
@ M.
dnia 06.03.2014, 10:19 · Zgłoś
Kmiecio z każdym kolejnym artukułem jest członkiem co raz to innej partii. Widać, że jak mu zawieje. Pytanie, czy mieszkańcom Jasła będzie wierny, czy też skorzysta z przywileju najdroższych na świecie przetargów publicznych na szczeblu europejskim? A może okaże się poliglotą, oddanym mieszkańcom Jasła i Podkarpacia w ogóle, który przejdzie do historii jako najlepszy parlamentarzysta stulecia? Ech...
Odpowiedz
26
@ nie wierze w ue
dnia 06.03.2014, 10:18 · Zgłoś
nastepni chetni do ogromnych pieniedzy...ok 100tys zł jezeli europoseł jezdzi swoim autem do Brukseli..przy prawdziwych zarobkach netto w Jasle ok 1000zł ..jest dobrze zarobimy az w ok 10 lat tyle co zapracowany europoseł w ciagu 1go miesiaca -to oficjalne wynagrodzenie...a co moze UE widzimy teraz ,,Unia to Niemcy a Niemcy to putini Rosja...miały byc wyrownane szanse w UE sa... ale tylko po wzgledem zarobkow europosłow...a w USA i Izraelu jest szansa na ogromne pieniadze ...od Polski za tzw pomoc w konflikcie z Rosja...
Odpowiedz
61
@ [..]
dnia 06.03.2014, 10:13 · Zgłoś
Ciekawe ile języków zna Kmiecik (ruski pewno komunikatywnie, typu "skolko stoit?" i de cyt).
Odpowiedz
60
@ TwTp
dnia 06.03.2014, 10:19 · Zgłoś
Ciekawszym jest to że ze pan Kmiecik opowiada jak to chce cos robic dla powiatu a tu nagle zmyka . Chyba powinien zrezygnowac ze starostwa zanim wystartuje w wyborach . Jak mozna teraz pracować skoro za kilka tygodni moze zmienić prace ???
Odpowiedz
27
@ Adamiakowa
dnia 06.03.2014, 10:20 · Zgłoś
A mnie znów nie wzięli do składu
Odpowiedz
42
@ oza
dnia 06.03.2014, 10:22 · Zgłoś
To pokazuje że politycy mają głęboko gdzieś wyborców , bo skoro pan Kmiecik został przez nich wybrany do starostwa a teraz chce odejsc to znaczy ze albo sobie nie radzi albo nie ma zamairu spełniac obietnic jakimi mamił w kampani do wyborów samorządowych .
Powinno sie zmienić prawo , jesli ktos zdecydował się na kandydowanie do jednej działalności to nie powinien w trakcie kadencji startować do innej .
Odpowiedz
61
@ [..]
dnia 06.03.2014, 10:29 · Zgłoś
Ale jesteście naiwni. Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o kasę! Gdyby mu się udało dostać do koryta, to odbębni kadencję, przypuszczalnie nic nie robiąc, bo i jak? - skąd ma się znać. Potem już ma zagwarantowaną sowitą emeryturkę. To się opłaca ale tylko personalnie. Widać, że Jasło ma głęboko w [...]pie. I oto tutaj chodzi nie bądźcie naiwni, że jest inaczej. Każda [...] ciągnie do koryta i woli do niego narzygać z powrotem, niż dać innym.
Odpowiedz
27
@ zibi
dnia 06.03.2014, 10:38 · Zgłoś
Wezmie pożyczkę na szpital i odejdzie i mieszkańców zostawi
Odpowiedz
26
@ FAN
dnia 06.03.2014, 11:54 · Zgłoś
Myślą że PE ich uchroni,najpierw muszą odpowiedzieć za przed Jaślanami za te 4 lata,za pozamykane zakłady,za bezrobocie.Po prostu uciekają,to nie są autorytety,teraz to y to wiemy i panowie dają noge,ale wasza nogatutaj pozostanie,naród juz nie [...],rozliczy władze Jasielską.
Do PE no nie,panie Kmiecik przecież pań tyle dla nas zrobił wspaniałego???.
Odpowiedz
16
@ FAN
dnia 06.03.2014, 11:56 · Zgłoś
Dlatego nie głosować na tych darmozjadów,pokazać im żę to my mamy władze,od nas zależy kto nas będzie reprezentował,POpeo.i PSL http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/niepokoj-rolnikow-we-wschodniej-polsce,1998793,4199
Odpowiedz
14
@ czesio
dnia 06.03.2014, 13:07 · Zgłoś
a ja myślałem że PE to Pszczeli Euroland...
Odpowiedz
25
@ teo
dnia 06.03.2014, 14:40 · Zgłoś
Pan Kmiecik do niedawna wyglądał jeszcze całkiem dobrze,a teraz przyjrzeć się zdjęciom to widać że podgardle już zaczyna zwisać,robi się pulchny jak pączek,tylko czekać kiedy zacznie się świecić.
Odpowiedz
14
@ powiatowiec
dnia 06.03.2014, 16:33 · Zgłoś
No,jesli juz takich do PE wystawiaja to naprawde szkoda slow,Adas do Brukseli z czym i po co-wielkie pieniachy a robic nic!!
Odpowiedz
-3
@ FAN
dnia 07.03.2014, 22:07 · Zgłoś
NEWS
Starosta Jasielski Adam Kmiecik w Dniu Święta Kobiet, w sobotę 8 marca o godzinie 11:10 będzie gościem Radia VIA na czestotliwości odbioru 103,9 lub 94,1.
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 07.03.2014, 22:11 · Zgłoś
Taki news a redakcja nie wie.
Odpowiedz
-1
@ FAN
dnia 07.03.2014, 22:13 · Zgłoś
Wystąpi on w programie „Radiowa kuchnia”, gdzie spróbuje przyrządzić kaczkę z purée z ananasa, polaną sosem z czarnej porzeczki i doprawioną miętą oraz czekoladą.

Pozytywnym aspektem tego przedsięwzięcia może być to, że kaczka przyrządzona według przepisu Starosty Adama Kmiecika stanie się znakiem rozpoznawczym i produktem lokalnym powiatu jasielskiego.

Oprócz zdolności kulinarnych Adam Kmiecik jest znanym i cenionym pszczelarzem oraz miłośnikiem zwierząt.
Odpowiedz
1
@ ale jaja
dnia 08.03.2014, 03:28 · Zgłoś
Może z 20 głosów dostanie tak jak dostał w wyborach samorządowych hihih
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 08.03.2014, 19:01 · Zgłoś
Akurat w wyborach samorządowych dostał tyle, żeby dostać się do Rady Powiatu, a potem taż właśnie Rada wybrała go na starostę. Przewalił natomiast wybory do sejmu.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.