Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Podróże z książką po świecie w jasielskiej MBP

0

Wizyta w stadninie koni, całodzienny konkurs plastyczny dotyczący głośnego czytania oraz rozstrzygnięcie zmagań na najlepszego audiobooka – to część atrakcji, w jakich wzięli udział uczestnicy, zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci MBP trzeciego dnia w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom.

Dzień pełen wrażeń rozpoczęło spotkanie w Stajniach Kawaleryjskich Szwadronu Niepołomice w barwach 8. Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego. Głośne odczytanie bajki Bucefał i Aleksander Wielki, przejażdżki konne, możliwość obejrzenia stroju ułańskiego i wspólne ognisko, były niezapomnianym prezentem z okazji Dnia Dziecka dla przedszkolaków z SP nr 10, które gościły u państwa Urbanów. Dodatkowo każdy chętny młody czytelnik odwiedzający Oddział dla Dzieci mógł spróbować swych sił 
w zaprojektowaniu reklamy promującej ideę głośnego czytania. Na wszystkich uczestników czekały słodkie niespodzianki. Młodsi i starsi mogli posłuchać także autorskich odczytań ulubionych fragmentów liryki i prozy, nadesłanych na konkurs pn. Słowo dźwiękiem pisane. Rozstrzygnięciu zmagań na najlepszą interpretację dźwiękową towarzyszyło wręczenie nagród i wyróżnień.Moc wrażeń i atrakcji również dostarczyły najmłodszym trzy filie biblioteczne. Uczestnicy cotygodniowych zajęć, odbywających się w Filii nr 1 przenieśli się do Książkolandii, gdzie mieli okazję podążać tropem Smoka ze Smoczej Jamy. Cztery grupy wychowanków Przedszkola Miejskiego nr 6, w Filii nr 2 zapoznały się z zasadami zdrowej rywalizacji, słuchając bajki o tym Jak Żabcio zdobył medal - Mariusza Niemyskiego, by potem uczestniczyć w zabawach i zawodach sportowych. Z kolei dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9, wraz z Filią nr 3 udały się w odwiedziny do jasielskiego Zakładu Filologii Germańskiej PWSZ w Krośnie, gdzie wysłuchały bajki o Zającu D. Gellner i zaczerpnęły wiedzy na temat niemieckich słówek, potrzebnych do zorganizowanej zabawy.

Czwarty dzień akcji czytelniczych w Oddziale dla Dzieci upłynął pod hasłem –  Z książką w plecaku. Uczestniczący w spotkaniu młodzi czytelnicy z SP nr 1 udali się w podróż dookoła świata z bajkami i niezapomnianymi opowieściami o Mongolii - podróżnika Piotra Gogosza. Członkowie Klubu Sieciaków także przenieśli się do świata bajki,  a towarzyszyło temu głośne odczytanie Bajek filozoficznych M. Piquemala. Dodatkowo w bibliotece odbyło się rodzinne czytanie, podczas którego zainicjowano Klub Czytających Rodzin.

W dwóch filiach bibliotecznych również nie zabrakło atrakcji. Dzieci z SP nr 4, wraz  z Filią nr 2 i wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 11, wraz z Filią nr 3 odwiedzili jasielski Zakładu Filologii Germańskiej PWSZ w Krośnie, gdzie najmłodsi wysłuchali bajki  O wilku i siedmiu koźlątkach braci Grimm, Zająca D. Gellner, Pana Teodora Wąsika  Ł. Dębskiego i Świata zagadek B. Michalca.


Sponsorami X Tygodnia Czytania Dzieciom w jasielskiej MBP są: PGNiG SA. Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie – Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Piekarnia Jana Wątroby.
                                                                                                                            

MBP Jasło

Napisany dnia: 03.06.2011, 13:56 , Tagi: MBP, Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali Kubę Procanina

   

  Ciało zmarłego w minioną środę Kuby Procanina spoczęło dzisiaj w grobie na cmentarzu parafialnym w Jaśle – Sobniowie. Zmarłemu, w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, bliscy, przyjaciele oraz setki mieszkańców Jasła i okolic, którzy kibicowali Kubie zarówno w hali sportowej, jak też w walce z chorobą. Nazwisko Kuby Procanina na zawsze pozostanie symbolem nieustępliwości w dążeniu do upragnionego celu oraz godnego naśladowania hartu ducha.

 • Duże zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Bezzwrotne dofinansowanie nawet do 136 tys. zł

  W minioną środę w Jasielskim Domu Kultury odbyła się konferencja na temat nowej edycji programu „Czyste Powietrze”. Paweł Mirowski, wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pełnomocnik Prezesa rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” przedstawił istotne zmiany, jakie wprowadzono w nowej edycji...

 • Konkurs! Wygraj podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec” w kinie Helios Krosno

   

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Z myślą o wszystkich zakochanych we współpracy z Kinem Helios Krosno przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są dwie podwójne wejściówki na film „Magic Mike: Ostatni taniec”. Zapraszamy do udziału w zabawie.

 • Kuba Procanin nie żyje. 26-letni siatkarz zmarł po wieloletniej walce z chorobą

   

  Siatkarskie Jasło pogrążyło się wczoraj w żałobie. W środę wieczorem po wieloletniej walce z chorobą nowotworową, zmarł Jakub Procanin. Utalentowany siatkarz miał 26 lat. Dzięki swojej bezkompromisowości i woli walki na zawsze pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Jasła, nie tylko kibiców siatkówki.  

 • Tragedia w Jaśle. Mężczyzna wypadł z piątego piętra bloku mieszkalnego

   

  W Jaśle doszło dzisiaj tragicznego zdarzenia, w którym śmierć poniósł 64-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że śmierć mężczyzny była następstwem upadku z piątego piętra bloku mieszkalnego przy ul. Baczyńskiego. Policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 • Nowa droga na osiedlu Gądki powstanie w tym roku

  Miasto rozstrzygnęło przetarg i podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle na wykonanie zadania pn. "Budowa drogi na osiedlu Gądki". Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł. Nowy odcinek na długości blisko 600 metrów ma być gotowy jesienią br.

   

   

 • Ankieta dotycząca potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych mieszkańców Jasła

   

  Miasto Jasło prowadzi obecnie diagnozę potrzeb mieszkaniowych obecnych i przyszłych  mieszkańców Jasła. Opinie osób mieszkających i pracujących w Jaśle są dla nas szczególnie ważne, dlatego zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań względem rynku nieruchomości i usług mieszkaniowych.

 • Pizza Express – zawsze świeżo, zawsze pysznie!

   

  Chodzi za Wami pizza, kebab lub burger? Spróbujcie specjałów, które od niedawna serwuje nowa pizzeria Pizza Express w Jaśle. W jej menu znajdziecie przepyszną pizzę, kebaby, burgery, zapiekanki oraz wyśmienite sałatki. Dowolne pozycje z menu zamawiać można na miejscu oraz z dowozem, także przez aplikację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657