Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pokój relaksacji w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu

38

Dla uczestników Domu Pomocy Społecznej w Foluszu powstało nowe pomieszczenie przystosowane do relaksacji. Jest to pokój, w którym specjalistyczny sprzęt służy do stymulowania różnych bodźców rozwojowych u osób niepełnosprawnych...

- Pokój nosi nazwę "Sala doświadczania Świata" i jest on przeznaczony dla dziewiętnastu uczestników środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W pokoju relaksacji znajdują się urządzenia, które służą do stymulowania różnych bodźców rozwojowych takich jak wzrok, słuch oraz węch - powiedział Karol Adamski, zastępca dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Pokój relaksacji powstał w 2008r. ze środków Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Koszt takiej inwestycji wyniósł ok. 20.000 zł. Miejsce to pomaga wyciszyć się, złagodzić stan depresyjny i nerwicowy, jak również pobudza do czynności zmysłowo-ruchowych.

- Uczestnicy chętnie korzystają z tego pokoju zwłaszcza wtedy, kiedy są pobudzeni. Sami deklarują chęć udziału. Można w tym pomieszczeniu posłuchać śpiewu ptaków, a także muzyki relaksacyjnej - dodaje Adamski.

Pokój relaksacji charakteryzuje się niesamowitym klimatem, który wprowadzi każdego uczestnika w nastrój stoickiego spokoju.

(icz)

Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
0
@ czarna
dnia 28.01.2011, 22:15 · Zgłoś
oby ci którym się kojarz to tylko z f...niemusieli kiedyś tam szukać swojego miejsca na starość:)tam żyją biedni nie zawsze starzy ludzie ,którzy mają zamiast rodzin zimnych cwaniaków,bez serc i nie dość że osoby potrzebują pomocy,której własna rodzina im nie możę zapewnić to jeszcze WY no prawie wszyscy chcielibyście resztę przyjemności im zabrać.dobrze że są ludzie myślący jednak inaczej.wyrazy uznania dla osób tam pracujących.
Odpowiedz
0
@ nikola
dnia 15.02.2011, 16:15 · Zgłoś
zgadzam się z czarną i ten kto nie wie jak tam jest i jacy są tam ludzie to nie wie jak mogą być ludzie nie szczęśliwi szacunek dla pracujących tam i tak dalej a jak ktoś zazdrości to [...] załatwiać papiery ale żółte bo by wam sie przydały czas najwyższy !!! hahahaha co nie któży jakby to nazwać są < [...] >i w większosci inni się ze mną zgodzą <> prawda ...!?? ci normalni i nie zachwiani emocjonalnie ...i psychicznie w których góruje chora ZAZDROŚĆ !!! żegnam :(((
Odpowiedz
0
@ DO to ja!!!!
dnia 28.01.2011, 13:32 · Zgłoś
masz zaślepione oczy A. to naprawde z niczym i nikim nie liczący się człowiek...egoista straszny myśli tylko o sobie a nie o tym kto ma jakie problemy...[...] typ
Odpowiedz
0
@ to ja
dnia 27.01.2011, 19:33 · Zgłoś
do ktoś-adamski to miły,kompetentny człowiek,nie szuka dziury w całym,zna problemy dps-u ,pracuje bowim kilkanaście lat,jednym słowem właściwy człowiek na właściwym miejscu
Odpowiedz
0
@ taka prawda
dnia 27.01.2011, 12:46 · Zgłoś
to nie zastraszanie.. to prawda :)
Odpowiedz
0
@ Hi,hi
dnia 27.01.2011, 07:33 · Zgłoś
Czy ten pokój będzie dla tych,co stawiali pomnik egzorcysty tego nooo? Michala Archanioła, czy jak mu tam?
Odpowiedz
0
@ eeeeeeeee
dnia 26.01.2011, 21:04 · Zgłoś
do xxxxx mi się wydaje że masz rację.
Odpowiedz
0
@ jes
dnia 26.01.2011, 21:02 · Zgłoś
Ciekawe tylko czy ci chorzy choć będą widzieć ten pokój?? Bo z tego co wiem to jak ma ktoś rodzinę co go odwiedza to jeszcze ma jako tako. A jak go nikt nie odwiedza to nawet podobno wiązani są współczucia.
Odpowiedz
0
@ ktos
dnia 26.01.2011, 14:33 · Zgłoś
Adamski to cwaniaczek niezły...
Odpowiedz
0
@ marzenka24
dnia 26.01.2011, 11:50 · Zgłoś
Naprawdę taki pokój może zdziałac cuda, uwierzcie. Jest bardzo potrzebny ludziom, u których częstokroć nasilają się choroby psychiczne.
Odpowiedz
0
@ do myslaca
dnia 26.01.2011, 00:18 · Zgłoś
[...] w glowe. zastraszac ludzi na forum publicznym ;)
Odpowiedz
0
@ myśląca
dnia 25.01.2011, 19:02 · Zgłoś
do adam- zastanów się co piszesz. Wbrew temu, co myślą niektórzy w necie nie jesteś anonimowy. A twój komentarz można by potraktować jako pomówienie. Na to są paragrafy.
Odpowiedz
0
@ haj
dnia 25.01.2011, 14:12 · Zgłoś
Rzeczywiście [...] śmieje jakby namiętnie k[...] ma[...] i zagryzał a[...]. Chyba, że może serce roście na widok poborów derektorskich. Z drugiej strony czy derektor lib vicek to nie człowiek i musi mieć minę cierpiętnika? Zadowolony szef i vice to zadowolona załoga. Żyć , nie umierać! - to hasło nie dotyczy [...]ków - kolejka oczekujących na miejsce w tym hotelu Zacisze długa - więc nie przesadzajcie.
Odpowiedz
0
@ burzua
dnia 25.01.2011, 12:47 · Zgłoś
Wam to się wszystkim z jednym kojarzy i oczywiście jak na Polaka przystało doszukujecie się nie wiadomo czego, zamiast upatrywać pozytywnych stron takiej inwestycji.
DO "luks" - "Nawet w Holandii takich luksusów dla [...]ków nie ma" - Widać, że [...] strzała jesteś i nie potrafisz sensownie się wypowiedzieć, wypisując jedynie [...] stwierdzenia. Generalnie powstało mnóstwo tego typu pomieszczeń po innych DPS-ach, a najbliższe okolice hmmmm... chociażby w Rzeszowie na ul.Powstańców Styczniowych... i bardzo dobrze! Działa to niezwykle pozytywnie na takich ludzi (wiem, bo odbywałam praktyki w paru takich miejscach), należy im się to jak najbardziej! Tyle w temacie.
Odpowiedz
0
@ Adam
dnia 25.01.2011, 00:27 · Zgłoś
Ten adamski miał podobno problemy z [...]!Trzeba spraewdzić czy nie miał za to wyroku sądowego?
Odpowiedz
0
@ krzyczne
dnia 24.01.2011, 23:03 · Zgłoś
ta sala jest super, wiem bo mialam przyjemnosc zobaczyc ja z bliska i naprawde pomaga wielu ludzia:)w kazdym osrodku powinna byz ona urzadzona:)
Odpowiedz
0
@ luks
dnia 24.01.2011, 23:00 · Zgłoś
Czyżby wstęp do eutanazji!!!??? Czy unijne wymagania? Nawet w Holandii takich luksusów dla [...]ków nie ma. No no... Nic dziwnego, że na miejsce w Foluszu trzeba długo czekać.
Odpowiedz
0
@ spoko pokojik
dnia 24.01.2011, 22:40 · Zgłoś
jak Zobaczyłem zdjęcie to pierwsze skojarzenie z FLAMINGO
Odpowiedz
0
@ se xxx
dnia 24.01.2011, 22:14 · Zgłoś
"...pobudza do czynności zmysłowo-ruchowych..."
mi to się tylko z jednym kojarzy ;)
Odpowiedz
0
@ Pawel
dnia 24.01.2011, 21:58 · Zgłoś
Kto chodzi do dawnego klubu "Flamingo" to niech narzeka... Dobra robota Karol....pozdro
Odpowiedz
0
@ do ixix i gibon i xx
dnia 24.01.2011, 21:39 · Zgłoś
może czas udać sie do lekarza specjalisty
Odpowiedz
0
@ vip
dnia 24.01.2011, 20:04 · Zgłoś
jakaś [...] i scena z Kilera ;) z komisarzem hehe
Odpowiedz
0
@ T.
dnia 24.01.2011, 19:46 · Zgłoś
BRAWO ZA POMYSŁ TYM LUDZIOM TAK SAMO COŚ OD ŻYCIA SIĘ NALEŻY KAŻDY TAM KIEDYŚ MOŻE TRAFIĆ
Odpowiedz
0
@ miś jogi
dnia 24.01.2011, 18:12 · Zgłoś
Aa ta rura na trzecim zdjęciu to fajka wodna?
Odpowiedz
0
@ bartek
dnia 24.01.2011, 18:00 · Zgłoś
chciałbym mieć taki pokój w domu \"__
Odpowiedz
0
@ uuuuuuuuuu
dnia 24.01.2011, 17:53 · Zgłoś
Ja też chce taki pokój w domu!!! W zakładach pracy powinny być takie pokoje!! CZAD!!!!
Odpowiedz
0
@ MAJA
dnia 24.01.2011, 17:42 · Zgłoś
Super ten pokoik - należy się chorym..
Odpowiedz
0
@ oioi
dnia 24.01.2011, 17:29 · Zgłoś
MUSZE TAM WYLĄDOWAĆ!!!
WIDAĆ ŻE SUPER TAM:)
Odpowiedz
0
@ ...
dnia 24.01.2011, 17:08 · Zgłoś
Radio z Głośnikami -1tys zł
Lampki [...]* rele- 400zł MAX!
5-6 krzeseł 3-tys
Zasłony na Okna i Malowanie - 5-6tys.
I ja sie Pytam Po co tyle kasy skoro to można zrobić za Prawie Frree?
Odpowiedz
0
@ Beta
dnia 24.01.2011, 15:20 · Zgłoś
Sama chętnie posłuchałabym śpiewu ptaków szczególnie gdy włączę telewizor a tu nieustanny jazgot i kłótnie.
Odpowiedz
0
@ elo ;d
dnia 24.01.2011, 15:10 · Zgłoś
I gitara ;D
Odpowiedz
0
@ Lisek
dnia 24.01.2011, 14:33 · Zgłoś
Mi też czasem przydałby się taki pokój :D
Odpowiedz
0
@ KONRAD
dnia 24.01.2011, 14:32 · Zgłoś
TAKIE POKOJE POTRZEBNE SĄ OD JUŻ W URZĘDZIE MIASTA!
W RADZIE,NIEKTÓRYM BYWALCOM OD LAT-OD JUŻ!!!
Odpowiedz
0
@ Bim Bam
dnia 24.01.2011, 13:44 · Zgłoś
Sorry!
Ale tak urządzone pomieszczenia można było wydzierżawić "na zakręcie z palmami".
Z tym, że tam jeszcze serwują fajne masaże ;)
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 24.01.2011, 11:23 · Zgłoś
nie wiem dlaczego ale ten pokoj kojarzy mi sie z relaksacja w innym stylu.. : )
Odpowiedz
0
@ xxxxx
dnia 24.01.2011, 10:33 · Zgłoś
mi to wyglada na tajny pokój do uzywek personelu:):)tajne flamingo:P
Odpowiedz
0
@ gibon
dnia 24.01.2011, 10:29 · Zgłoś
Niczym "FLAMINGO"
Odpowiedz
0
@ jasło i okolice
dnia 24.01.2011, 10:21 · Zgłoś
no ładnie 3 lata od powstania artykuł brawo za reflex......
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.