Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Pół miliona na drogi i chodniki

35

Ponad pół miliona złotych wynosi wartość prac remontowych dróg i chodników, które rozpoczęto w okresie wakacyjnym. Niektóre z prac już się zakończyły, część z nich dobiegnie końca w październiku br.

W ostatnich dniach zakończyły się remonty chodników przy ulicach: Skalna, Dobrzańskiego, Baczyńskiego, Farna, Kilińskiego, Hubalczyków, Szajnochy - za 71,8 tys. zł oraz remont chodnika przy ulicy bocznej od ulicy Kopernika na osiedlu Kopernika - 11,7 tys. zł.

Poza tym wykonano remont chodnika (dwa odcinki) przy ulicy Kilińskiego za kwotę 24 tys. zł oraz remont chodnika przy ulicy Farnej - 13,6 tys. zł. Końcem sierpnia zakończono również remont chodnika przy ul. Szkolnej za 14,8 tys. zł i wykonano cząstkowy remont nawierzchni osiedlowych dróg żwirowych i tłuczniowych – za 12 tys. zł.

Miasto zawarło umowę na asfaltowanie ulic osiedlowych (ul. Młynarska, ul. Śnieżna, ul. Rzemieślnicza, ul. Jagodowa, ul. Konopnicka, ul. Równia, ul. boczna od ul. Lenartowicza, ul. Starowiejska, ul. Bryły – dwie boczne, ul. boczna od ul. Kwiatowej, ul. Kwiatowa). Niektóre z ulic już zostały ukończone, ale prace na wszystkich drogach mają potrwać do końca października. Wartość robót wynosi 290 tys. zł.

Do końca września ma potrwać wykonanie ogrodzenia oraz nawierzchni z kostki brukowej łącznika pomiędzy parkingiem a ul. Zieloną - 37,5 tys. zł. Natomiast końcem października ma zakończyć się remont chodnika przy ulicy bocznej od ulicy Mickiewicza na osiedlu Gamrat - 14 tys. zł.

Poza tym Miasto zawarło umowy na budowę odcinka ul. Działkowej (osiedla Krajowice) o wartości 47 tys. zł oraz na remont chodnika przy ul. Klasztornej za 8,5 tys. zł. Umowy mają być zrealizowane do końca października br.

UMJ

Reklama

Komentarze: 35

Dodaj komentarz Widok:
0
@ W14
dnia 13.09.2013, 22:52 · Zgłoś
Domagacie się chodników, a są ulice gruntowe w Jaśle, gdzie mieszkańcy marzą o odrobinie klińca na drodze, bo dziury po kolana (można testować samochody terenowe za free) np. ul. Cicha.
Odpowiedz
0
@ parafianin
dnia 10.09.2013, 17:14 · Zgłoś
chodniki w jasle są bardzo kiepskie-asfalt na 17 stycznia powinni zrobic , chodnik na ul kolejowej ,niegłowice-mozna by tak jeszcze długo wymieniac.a droga i chodnik na tak znanym osiedlu brzyszczki jest jednak rowniez wazny bo to jedna z najwazniejszych drog do miasta wiec więc choc troche reprezentuje to miasto
Odpowiedz
2
@ jaslanin
dnia 10.09.2013, 15:15 · Zgłoś
Powinni wydać pieniądze na położenie nowego asfaltu na ulicy 17stycznia przy rondzie, ponieważ droga jest bardzo zniszczona od ciężarówek i jadąc po tym oto asfalcie rzuca samochodem bo asfalt jest zniekształcony, pomyśleć o TYM !!!
Odpowiedz
3
@ jaślan
dnia 10.09.2013, 12:04 · Zgłoś
Wszystko piękne. A ja zapraszam wieczorem na spacer ul. Kolejową. Chodników nie ma, ciemno jak [...]... Nawet nie widać od kogo można dostać [...].
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 10.09.2013, 22:07 · Zgłoś
rodaku - jak na Kolejowej można zrobić chodniki skoro wszyscy mieszkańcy ogrodzili się tak że trudno tam przejechać -tak jest wąsko nie dopiero chodniki...
Odpowiedz
1
@ jaślan
dnia 10.09.2013, 23:32 · Zgłoś
Ogrodzili swoje mienie. Miejsca jest dość, tylko, że chęci ze strony władz miasta brak, może tej chęci jest za mało. Nie znasz tematu więc nie pisz byle pisać.
Odpowiedz
0
@ Jaślak
dnia 09.09.2013, 23:38 · Zgłoś
3
@ 50+
dnia 09.09.2013, 20:39 · Zgłoś
A co z chodnikami na ul. Niegłowickiej od byłej Naftobudowy do kościoła i dalej do szkoły? Nowy asfalt się kładzie a chodnik (będzie poniżej poziomu powierzchni asfaltu) pamięta chyba lata siedemdziesiąte. A co z podnoszeniem wjazdów do posesji żeby się woda z ulicy nie wlewała na podwórka i dalej do piwnic?
Odpowiedz
0
@ qwerty
dnia 09.09.2013, 23:29 · Zgłoś
Zabrakło pieniędzy bo któryś [...] na nową limuzyne potrzebuje
Odpowiedz
4
@ parafianin
dnia 09.09.2013, 20:25 · Zgłoś
a gdzie kasa na chodniki na osiedlu brzyszczki ,na kotline a nie [...] ulice robic na ul.przemysłowej!!
Odpowiedz
-3
@ też parafianin
dnia 10.09.2013, 09:57 · Zgłoś
chodnik przy ul.Lwowskiej należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i tam żale prosze kierować , hej
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 10.09.2013, 12:21 · Zgłoś
A komu chodzi o chodnik przy Lwowskiej? Mnie chodzi o ulicę miejską, nie, jak to wmawia władza, osiedlową.
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 09.09.2013, 19:13 · Zgłoś
A gdzie asfalt na ulicy Na Kotlinę, równoległej do Lwowskiej?
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 09.09.2013, 19:35 · Zgłoś
...jest na równoległej Przemysłowej...a dokładniej na prawie 700-metrowym odcinku drogi do nowo powstającej strefy dla czekających w kolejce inwestorów...pani Anno...trzeba być na bieżąco;)
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 09.09.2013, 20:22 · Zgłoś
A kogóż tak boli proste pytanie?
Odpowiedz
3
@ czesio
dnia 09.09.2013, 20:26 · Zgłoś
oj tam oj tam ...boli od razu...fakty takowe przytaczam...się kasiorka rozeszła...to i NA Kotlinę brakło...ot cała prawda.
Ale na pewno posiadacie demokratycznie wybranego radnego/ą to może do niego pytanie zapodać odnośnie tematu???
Odpowiedz
-6
@ dragoness
dnia 09.09.2013, 20:37 · Zgłoś
Ach, to nie do pana adresowane tylko do minusowaczy ;-) Chyba że po prostu alergia na nick. Tak, mamy takowego, ale koncentruje się raczej na Brzyszczkach.
Odpowiedz
1
@ czesio
dnia 09.09.2013, 20:47 · Zgłoś
minusowacze???czyżby nowa mutacja biedronkowców pospolitych???
Odpowiedz
0
@ AQQ
dnia 09.09.2013, 22:13 · Zgłoś
śmieszni jesteście w swej głupocie...cesio ii dragones...nic innego wam pewnie nie pozostało... dowrtościowac się trochę na necie i tyle...
Odpowiedz
-2
@ dragoness
dnia 09.09.2013, 22:21 · Zgłoś
Już nie pij, żabciu, bo Ci szkodzi.
Odpowiedz
2
@ łodyniec
dnia 10.09.2013, 08:36 · Zgłoś
Asfalty i chodniki robione tylko w miejscach gdzie można fotoradar postawić :P

łohohohohho
Odpowiedz
10
@ jan
dnia 09.09.2013, 17:04 · Zgłoś
do Pana Burmistrza kto odbiera u pana we firmie wykonanie robót a szczególnie jezdni.
Zakrawa o pomstę do nieba ,że pracownicy robia Pana w [...]a nak każdej nowej uliczce studzienki na środku jezdni obniżone są w stosunku do jezdni ok 2-5 cm i to nie wyjątek aler norma
czy to musi tak być , Czy Pan panie burmistrzu nie jeżdzi swoim samochodem po Jaśle co 50 metrów albo studzienka albo odpływ z obniżeniem w stosunku do jezdni , nie przejedziesz normalnie . Nie tym co robią nawierzchnię a ci co odbierają robotę nie tylko zabrał bym wypłatę ale obciążył kosztami naprawy. Pozdrawiam
Odpowiedz
-1
@ qwerty
dnia 09.09.2013, 18:06 · Zgłoś
Sie ciesz że nie masz sportowego samochodu bo wtedy to już tragedia to jasło,w okolicznych wsiach jest dobry asfalt a pożal sie boże metropolii dół na dole
Odpowiedz
3
@ paweł
dnia 09.09.2013, 17:03 · Zgłoś
A gdzie relacja ze spotkania z v-ce prezesem PIS M.Kamińskim?Czyżby go Rzońca i Zającowa nie uznawali?
Odpowiedz
8
@ ???
dnia 09.09.2013, 16:36 · Zgłoś
A na osiedlu Sobniów -nic ???
Odpowiedz
7
@ haha
dnia 09.09.2013, 17:05 · Zgłoś
Ano - jaki Pan taki kram a może Pani.
Odpowiedz
1
@ Osiedlowy
dnia 10.09.2013, 12:46 · Zgłoś
Dokładnie tak. Jaka gospodyni takie drogi. Wstyd pani bezradna przewodnicząca nie wiadomo komu i czemu !
Odpowiedz
-2
@ he he he
dnia 09.09.2013, 16:33 · Zgłoś
za niecałą ćwiartkę miliona moja firma by to zrobiła ;) ale może to super okazja dla znajomych :)
Odpowiedz
10
@ czesio
dnia 09.09.2013, 16:44 · Zgłoś
taa..twoja firma i twoi ludzie pracujacy po 7 zeta na czarno...w systemie rotacyjnym...czyli który dziś trzeźwy...he he he
Odpowiedz
4
@ AntyBiurowa
dnia 09.09.2013, 20:06 · Zgłoś
@czesio: Ten twój 'legal' ma znaczyć haracze dla ZUSu i bandy rządzącej ? Wole 20 zł/h bez 'legalu' i być wolnym człowiekiem. Sam decyduję czy odkładać na emeryturę czy nie. I nie muszę przy okazji utrzymywać całej bandy urzędniczych [...]
Odpowiedz
1
@ czesio
dnia 09.09.2013, 20:23 · Zgłoś
taaa jasne...wolny człowieku,dopóki masz siłę konia to [...] ale potem jak "[...]" w krzyżu albo palce piła utnie to wtedy do szpitala,rehabilitacja itp...to pasuje na koszt tych od haraczu...a po żarcie do w kolejce do MOP-sów,GOP-sów...??

pewnie się mylę,na pewno jesteś honornym kolesiem,i liżąc rany pod mostem,będziesz zagryzał suchy chlebek z kontenerka na śmieci...no bo przeciez nie upodlisz sie do tego stopnia aby prosić o pomoc...
Ale jak sam piszesz TY decydujesz...i na pewno odłożysz na koncie kupe kasiorki...bankowo spotkamy sie za 20-30 lat na południu Europy...szczęśliwi emeryci pijący browka,łowiący rybki...see you :P
Odpowiedz
6
@ inż Mamoń
dnia 09.09.2013, 20:55 · Zgłoś
Widzisz, to że koleś nie zarabia 7zł /h jak to mówisz legalnie tylko bez podatków 100zł/h jest w stanie na takie czarne godziny się zabezpieczyć (o ile jest mądry). Poza tym jest takie coś co się zwie rodziną i tam może szukać pomocy(tak socjaliści [...] rodzinę bo im to na rękę). W normalnym wolnym kraju istniałyby organizacje charytatywne które wspomagałby takich ludzi (oczywiście nie na wieczność).
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 10.09.2013, 14:03 · Zgłoś
100 zeta na godzine na czarno w jaśle???
tee Mamoń...nowy towar na miescie?daj namiar na dealera...sie to wciaga czy dożylnie..:P
Odpowiedz
0
@ inż Mamoń
dnia 10.09.2013, 22:46 · Zgłoś
Gdyby były niskie podatki jak np. w Hong kong-u to 100zł /h nie jest problem. Ciężko to sobie wyobrazić jak się urodziło i żyło w socjalizmie :P Co do [...] to odpowiem Ci tak: WYJDŹ NA CHWILĘ Z POLSKIEGO MATRIXA !!! Nie wszędzie na świecie ludzie są ciemiężeni jak Polacy przez państwo 'polskie'
Odpowiedz
0
@ fisz
dnia 11.09.2013, 12:02 · Zgłoś
a gdzie reszta chodnika na 17-go stycznia dziury że nogi można połamać ale już niedługo sniek to wyrówna bo to polska zje...na pospolita a to dla tych co układają kostkę
http://hardcorowo.pl/14635_Kostka.html
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.