Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Policjanci poszukują złodziei urządzeń sejsmicznych

36

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży, do których doszło na terenie gminy. Łupem złodziei padł specjalistyczny sprzęt sejsmiczny. Utracone przedmioty są bardzo drogie, a zarazem zupełnie bezużyteczne dla innych osób. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Na ternie gminy Nowy Żmigród trwają badania ziemi mające na celu zlokalizowanie obszarów, gdzie mogą występować złoża ropy naftowej lub gazu ziemnego. Prowadzący badania nie mogą jednak poprawnie wykonać pomiarów ponieważ specjalistyczny sprzęt pada łupem złodziei. Giną przede wszystkim kable sejsmiczne.

Pracownicy firmy wykonującej badania informują, że przewody pomiarowe, które są niejednokrotnie obiektem kradzieży, nie nadają się do żadnych innych celów. Nie można ich wykorzystać, jak sądzą niektórzy, do tworzenia instalacji elektrycznych i teleinformatycznych. Ponadto z uwagi na bardzo mały przekrój przewodu, po opaleniu kabli otrzymuje się z nich znikomą ilość miedzi. Ich kradzież jest po prostu bezcelowa, a straty niewspółmiernie wysokie.

Przypominamy, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Na sprawcy ciąży również obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód.

Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców tych kradzieży proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie pod nr tel. 13 44 38 376. Można również zadzwonić pod nr telefonu zaufania 13 44 38 370.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 35

Dodaj komentarz Widok:
0
@ am
dnia 29.09.2013, 21:20 · Zgłoś
0
@ krol
dnia 29.09.2013, 15:36 · Zgłoś
Firma ubezpiecza sie-kable dziwnym trafem znikaja-pomyslcie czy to nie robia ci co sa przy tym-nie ma co daleko szukac.
Odpowiedz
-6
@ POGROMCA [...]
dnia 28.09.2013, 22:19 · Zgłoś
Znajdzie się [...] jak na ul... DWORCOWEJ to znajdą
Odpowiedz
2
@ sss
dnia 28.09.2013, 11:09 · Zgłoś
a kogo obchodzi jakiś bezużyteczny kabel, piszcie o życiu
Odpowiedz
1
@ ja
dnia 28.09.2013, 04:13 · Zgłoś
Do poczytaj...
Super to opisales,jest dokladnie tak jak to ujales,tylko co z tym zrobic?Ludzie przestali myslec a I buntowac sie niebardzo ma kto, .Wiekszosc sluzy za parobkow za granica.Wstyd , ze w XXI wieku policy tulaja sie po swiecie a polska wladza ma sie lepiej jak krolowie.Tych co na nich jeszcze pracuja nzwia motlochem.Nalezalo by wszystkich odpowiednio rozliczyc.Pozdrawiam.
Odpowiedz
1
@ poczytaj i tak nie masz nic lepszego do
dnia 28.09.2013, 20:10 · Zgłoś
kolego "Ja"pytasz ...''tylko co z tym zrobić?"...może narazie kopiujmy to co wyżej napisałem i niech każdy wkleja pod różnego rodzaju artykułami niech ludzie sobie uświadamiają jak są traktowani w naszym kochanym kraju przez władze... :/ a może ktoś akurat będzie miał jakieś pomysły "co z tym zrobić"
Odpowiedz
5
@ lajk
dnia 27.09.2013, 20:44 · Zgłoś
taka sama [...] jak i na Baczalu tak samo kable znikaly he
Odpowiedz
-4
@ szybki [...]
dnia 27.09.2013, 20:42 · Zgłoś
zdarza sie , zlodzieji w dzisiejszych czasach nie brakuje,ale firma sprzet ma ubezpieczony. przezywaja jak mrowka okres.
Odpowiedz
24
@ poczytaj i tak nie masz nic lepszego do
dnia 27.09.2013, 20:30 · Zgłoś
Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i [...] ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i [...], itd. Obejrzyj się wokoło!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.
Odpowiedz
7
@ ips
dnia 27.09.2013, 21:14 · Zgłoś
Wyjąłeś mi to z ust.Brawo za prawidlowe myślenie.Gdyby wiecej ludzi bylo stać na realną ocenę faktów-Polska wyglądała by inaczej.
Odpowiedz
2
@ xxx
dnia 27.09.2013, 23:18 · Zgłoś
Brawo, brawo, brawo, tylko komu się chce ruszyć muzgownicą?
Odpowiedz
2
@ #Arn
dnia 30.09.2013, 00:01 · Zgłoś
zapomniałeś dodać, że za lekarstwa na tzw. receptę np. w Irlandii się nie płaci - to refunduje państwo, jeżeli jesteś ubezpieczony :-)
Odpowiedz
0
@ kiol
dnia 30.09.2013, 17:26 · Zgłoś
Przecież wiadomo że Polski już nie ma, to nie jest nowość ! Na każdym kroku jesteśmy w [...] robieni. A kto jest temu winien pewno my Polacy ? Nie mam siły już pisać na te tematy. :( Już to wszystko za daleko zaszło i nie ma odwrotu bo nas wystrzelają jak "kaczki". Napisał bym coś ale zaraz będzie i znowu te teorie spiskowe i że psychiczny.
Odpowiedz
6
@ mna
dnia 27.09.2013, 20:28 · Zgłoś
O a mój sąsiad przywiózł w nocy ze dwa dni temu taki żółty kabelek,tak ze 100-150m. Pewnie przypadek XD
Odpowiedz
8
@ lol
dnia 28.09.2013, 02:53 · Zgłoś
rano spodziewaj się nalotu
Odpowiedz
4
@ mna
dnia 28.09.2013, 18:11 · Zgłoś
Eee nie mam sie czego obawiać a ten kabel to chyba nie taki. Zresztą to sąsiad już kiedyś miał nalot za kable sejsmiczne z tarnowca o ile dobrze pamietam :P
Odpowiedz
-4
@ Sven
dnia 27.09.2013, 19:45 · Zgłoś
Ja wiem kto to tylko ci,którzy maja dostęp do tych urządzeń,którzy je ustawiają klasyczny przykład wyłudzenia pieniędzy od ubezpieczyciela lub kolejny zawyżony przetarg na zakup nowych przy okazji parę osób napcha portfele i to grubo.

98 % kradzieży po zakładach pracach i innych obiektach dokonują ich pracownicy jedna nie sądzę aby ciemna masa w mundurach za moje podatki na to wpadła.
Odpowiedz
1
@ szybki [...]
dnia 27.09.2013, 20:59 · Zgłoś
jejku juz myslalem ze to wina kosciolsven- jak cie nie lubie, tak musze przyznac ze poraz pierwszy masz troche racji.
Odpowiedz
1
@ #Arn
dnia 29.09.2013, 23:54 · Zgłoś
@Sven ty tak na serio? bo miałem Cię za normalnego człowieka ...
Odpowiedz
-21
@ merkel
dnia 27.09.2013, 19:33 · Zgłoś
keller zawrzyj dziub
Odpowiedz
11
@ keller
dnia 27.09.2013, 19:44 · Zgłoś
nie ujadaj piesku nie ujadaj .prawda tak boli ?
Odpowiedz
19
@ keller
dnia 27.09.2013, 18:55 · Zgłoś
jeszcze do tych słupków przydrożnych - połamałęś je [...] OK ,państwo naprawi to z kasy twoich rodziców albo z kasy biednej babci co cię utrzymuje.Babcia zamiast ci kupić spodnie na rynku zapłaci podatek ,bo sądząc po tych terenach to się wam nie przelewa.
Odpowiedz
12
@ jack
dnia 27.09.2013, 20:24 · Zgłoś
Betonowe były dobre najwyzej przewracali taki plastik to na smietnik niestety t[...] idą chodnikiempo [...] i machają nogami jak [...], oby sie kidyć taki nadział na betonowy słupek oblany plastikiem i giry połamał
Odpowiedz
24
@ keller
dnia 27.09.2013, 18:45 · Zgłoś
jadąc drogą krajową Jasło-Barwinek odcinek którym jadę codziennie to Majscowa-Jasło wszystkie słupki oznaczające odległość trasy są połamane !!! LUDZIE CZY wy JESTEŚCIE DZICY !!! co ci [...] szkodzi ten plastikowy element,pytam się co ci szkodzi ??? weż kopaj po drzewie jak taki ZUCH jesteś .. a policja nie reaguje na to nie potrafią takiego [...]ja dorwać i dowalić rodzicom karę aż się [...].ją z radośći .
Odpowiedz
-23
@ jasło i okolice
dnia 27.09.2013, 18:49 · Zgłoś
a moze niech ci co kosza pobocza uwazaja bo oni niszcza 3/4 słupków rocznie [...]!!!
Odpowiedz
13
@ keller
dnia 27.09.2013, 19:09 · Zgłoś
człowieku ogarnij się jeden w jeden połamany Z KOPA nie pisz do mnie [...] bo ja z tobą owiec nie pasałem na łąkach.
Odpowiedz
-5
@ Kmicic
dnia 29.09.2013, 09:13 · Zgłoś
Bo ty keller byłeś pasany jako ta owca!
Odpowiedz
1
@ olo
dnia 30.09.2013, 10:01 · Zgłoś
zwykła [...] z ciebie i tyle
[...] bez mózgu wracają z potańcówki i pokazują swoją siłę na plastikowych słupkach
dno
Odpowiedz
10
@ rr
dnia 27.09.2013, 14:06 · Zgłoś
I tak tego [...] nie sprzedadzą bo to specjalistyczny sprzęt i od razu będzie wiadomo skąd mają. A miedzi niewiele bo to cienkie przewody.
Odpowiedz
6
@ jwp
dnia 27.09.2013, 15:51 · Zgłoś
przeczytaliśmy wyżej...
Odpowiedz
5
@ Zuzka
dnia 27.09.2013, 14:00 · Zgłoś
-14
@ Anonim
dnia 27.09.2013, 13:48 · Zgłoś
być może ta kradzież została dokonana dlatego ze ludzie gminy nie chcą dopuszczać do jakiś badań.
Odpowiedz
11
@ lil
dnia 27.09.2013, 16:28 · Zgłoś
A co ludzie do tego mają??Mają prawo szukać wiec nie wiem co tutaj ludzie mają dopuszczać ich czy też nie...
Odpowiedz
4
@ #Arn
dnia 27.09.2013, 21:10 · Zgłoś
w tej gminie tylko las rośnie i butelki po winku :-)
Odpowiedz
3
@ hm
dnia 28.09.2013, 18:54 · Zgłoś
To wpuść ich na swoje podwórko. Jeśli je masz.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.