Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Policjanci zabezpieczyli 3,5 kilograma ziela konopi

61

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gorlic, który uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zlikwidowali poletko, na którym zasadził kilkadziesiąt krzaków zakazanej rośliny. W domu jego znajomego policjanci zabezpieczyli trzy i pół kilograma liści i „topów” konopi przygotowanych do suszenia. Śledczy ustalają jaki był udział w nielegalnym procederze kolegi podejrzanego.

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikowali informacje dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich na terenie gminy Skołyszyn. Podejmowane przez funkcjonariuszy działania doprowadziły ich do miejsca, w którym znajdowało się poletko z zakazaną rośliną. Okazało się, że z części rosnących na nim kilkudziesięciu krzaków zebrane zostały już liście i „topy”. Pozostałe konopie policjanci zabezpieczyli.

W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 21-letni mieszkaniec Gorlic. Typowanie okazało się trafne. Po zatrzymaniu podejrzanego policjanci przystąpili do przeszukań miejsc, w których mężczyzna przebywał i mógł ukryć środki odurzające. W trakcie sprawdzania znajdującego się na terenie Gorlic domu kolegi 21-latka, w jednym z pomieszczeń znaleźli osiem foliowych worków wypełnionych zakazaną rośliną. Łącznie policjanci zabezpieczyli trzy i pół kilograma ziela konopi przygotowanego do suszenia.

Zatrzymany 21-latek usłyszał zarzut uprawy konopi z której uzyskał znaczą ilość środka odurzającego. W obliczu zebranych dowodów mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu. Potwierdził, że od maja opiekował się poletkiem, a kilka dni temu zebrał konopie, które policjanci zabezpieczyli w domu jego kolegi. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Trwają policyjne czynności zmierzające do ustalenia zakresu odpowiedzialności i udziału w nielegalnym procederze mężczyzny, w domu którego zabezpieczono ziele konopi.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 58

Dodaj komentarz Widok:
0
@ śmierć [...]
dnia 31.10.2013, 09:43 · Zgłoś
szkoda ze to [...]li
Odpowiedz
2
@ bolo
dnia 20.10.2013, 03:56 · Zgłoś
"Zakazana roślina" i "topy" jakim oni językiem władają. Szacunek dla autora tematu.
Odpowiedz
1
@ GINA
dnia 18.10.2013, 19:57 · Zgłoś
a to se chłopy na komendzie pokurzą.
Odpowiedz
0
@ gandzia
dnia 18.10.2013, 02:15 · Zgłoś
kazdy sie czepil tej trawki ale itak pieski nie znajda wszystkich plantacjii a pozatym kto lubi palic to i tak bedzie palil powinni zalegalizowac z trawka jak i z alkocholem po nim tez sa odbicia od normy a jednak jest legalny i nawet [...] po niego siegaja.nie jeden policjant z jasla strzela [...] jak tylko jest na wolnej przestrzeni..
Odpowiedz
2
@ ixi
dnia 18.10.2013, 00:15 · Zgłoś
Tak chłopakom z posterunku w Skołyszynie sianko zapachniało, że podobno wszystkie stodoły we wsi sprawdzają. A kto nie ma jeszcze sianka w stodole to kopy przeczesują. Ale cóż innego mają robić jak totalna nuda we wsi panuje, naoglądali się "Rancza". Ławeczki pod żadnym sklepem nie ma to gonić nie ma kogo, więc szukają igły w stogu siana. Takie z nich"staśki " z wielkich wioch.
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 17.10.2013, 22:34 · Zgłoś
Jeszcze jedno mi się przypomniało [...] z prawem i orłem na [...] ---sprawa [...] [...] śmieją się i chodzą po wolności gdzie tu jest prawo wykształcono [...] z pod ciemnej gwiazdy RZECZPOSPOLITA G>> WARTA
Odpowiedz
2
@ Sven
dnia 17.10.2013, 22:28 · Zgłoś
No za konopie 8 lat,a Kiszczak za [...] ludzi wolność i emerytura 15 tysięcy złotych BANDYCKI KRAJ jak tylko mi sie porwi zdrowie [...]m stąt mam zamiar się stać lojanym Volksdetschem przeciwko polskim kreaturą umiem już pisać i czytać po [...].

BANDYCKI KRAJ Z KATOLICKĄ [...] I WYKSZTAŁCONĄ [...] OTO CO
Odpowiedz
-1
@ kolo22
dnia 17.10.2013, 22:27 · Zgłoś
ludzie popatrzec trzeba i myśleć troche zapraszam do NL
Odpowiedz
3
@ [...] balon
dnia 17.10.2013, 21:42 · Zgłoś
Ludzie napiszcie skąd całą czerpiecie całą wiedzę o [...] ? Czy dla was każda substancja wrzucana co jednego worka o nazwie [...] jest zła ? Czy przypadkiem nie jesteście w tej kwestii umysłowymi kalekami ?
Odpowiedz
2
@ xxx
dnia 17.10.2013, 21:31 · Zgłoś
chore prawo, żeby za [...] groziło 8 lat
Odpowiedz
-7
@ mini sonda ...
dnia 17.10.2013, 20:24 · Zgłoś
sadzić palić zalegalizować jak to J. Palikot mówił

kto jest za niech + plusa da... no albo - minus
Odpowiedz
9
@ BOB MARLEY
dnia 17.10.2013, 20:12 · Zgłoś
mogę wam załatwić to 3,5kg na 23% VAT ;-))
a na koniec roku w skarbówce {za dobrą działkę } załatwicie sobie zwrot VAT ;-)))

http://www.fanpop.com/clubs/bob-marley/images/3869068/title/bob-marley-wallpaper
Odpowiedz
2
@ oryginalny qwerty oraz 123
dnia 17.10.2013, 19:52 · Zgłoś
już dwóch gości podpina sie pod mój pseudonim.Czy nie potraficie sobie ułożyć własnego pseudo
Odpowiedz
5
@ EDUKOWAC OPODATKOWAC ZALEGALIZOWAC
dnia 17.10.2013, 19:48 · Zgłoś
eheheh a towarek pojdzie pewnie i tak w obieg :)))

KONOPIA RATUJE ŻYCIE!!!,Sprawdz

Konopialeczy.pl
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 17.10.2013, 19:45 · Zgłoś
to ma po palone haha
Odpowiedz
8
@ gandzia
dnia 17.10.2013, 19:44 · Zgłoś
o to teraz jasielska policja sie wzbogaci...
z [...] juz nie wyjda...przynajmniej wiadomo kto w jasle jest dilerem wystarczy isc na komende i ziolo sprzedadza.
Odpowiedz
-1
@ hahha
dnia 17.10.2013, 19:27 · Zgłoś
hahahhahaa
Odpowiedz
13
@ ganjamafia
dnia 17.10.2013, 18:42 · Zgłoś
8 lat ! [...] dostane 3...
Odpowiedz
6
@ wjfvwlc
dnia 17.10.2013, 17:27 · Zgłoś
ale będzie lipa :-(
Odpowiedz
0
@ Kukułeczka Tomek
dnia 17.10.2013, 17:08 · Zgłoś
Brawa dla policji. Narkomańskie [...]!
Odpowiedz
17
@ aaaaa
dnia 17.10.2013, 16:01 · Zgłoś
i to jest polska sprawiedliwość, człowiek który [...] człowieka na dworcu pewnie posiedzi tyle samo co gościu ktory hoduje jakies siano
Odpowiedz
-3
@ zlociej
dnia 17.10.2013, 17:23 · Zgłoś
Ale ten ktory zabil byl pod wplywem srodkow oduzajacych i dlatego trzeba zwalczac takie przestepstwapoprzez przeciwdzialanie aby uniknac takich sytuacji. Ja tez uwarzam ze za zabojstwo powinny byc stosowane surowsze kary ale trzeba pisac petycje do premiera zeby zmienil prawo a nie narzekac na jaslo 4u
Odpowiedz
12
@ ja
dnia 17.10.2013, 15:11 · Zgłoś
[...] .ne chłopak się tyle naczekał i opielęgnował a tu przyszli tacy i zabrali wszystko i teraz będą sami handlować i palic co za niesprawiedliwość!!!
Odpowiedz
-6
@ bobo
dnia 17.10.2013, 16:39 · Zgłoś
Ty się ogarnij bo słoma ci z butów wyłazi.Wielki ja.
Odpowiedz
1
@ rr
dnia 17.10.2013, 14:52 · Zgłoś
Straszne po prostu! Przerażające!
Osobiście mi trochę głupio, że Policja marnuje MOJE pieniądze ścigając takich "przestępców". Lepiej już niech piorą [...] dresiarzy i kiboli, ci przynajmniej działają na czyjąś szkodę.
Odpowiedz
3
@ **kp
dnia 17.10.2013, 14:23 · Zgłoś
Skołyszyna nie ruszają. taki rozkaz
Odpowiedz
17
@ Obcy obywatel
dnia 17.10.2013, 13:26 · Zgłoś
A co ze złodziejami co napadali w okresie lata na rodziny w których odbywały się wesela okradali na pare naście tysięcy i policja dalej nic nie wie a zioło to w ciągu kilku dni znajdują.Niech się zajmą tym co naprawdę może zagrażać niezależnie od nas samych a nie latanie za jakimś trawskiem.Nooo tak ale statystyki trzeba podnieść bo koniec roku się zbliża i pan komendant będzie miał o czym opowiadać w styczniu na spotkaniu rady miasta.Dziekujemy że możemy na taką policje liczyć w końcu zioło jest bardziej szkodliwe niż przestepsta kradzieży.
Odpowiedz
-10
@ zlociej
dnia 17.10.2013, 15:27 · Zgłoś
Podobno ten z gorlic sprzedawal ziolo tym co kradli po weselach to teraz juz moze nie beda krasc bo nie bedzie ziola... czlowieku o co ci chodzi.
Odpowiedz
1
@ LOBO
dnia 17.10.2013, 18:15 · Zgłoś
Chodzi o to ze policja zajmuje sie [...]ami a nie sciganiem powaznych przestepstw
Odpowiedz
0
@ ffjhhgkg
dnia 17.10.2013, 12:57 · Zgłoś
Od maichuanu jeszcze nikt nie umarł. To fakt. Ale od [...] zaczynają wszystkie [...]. Kolejny krok to twarde [...] a potem cztery deski. Wychowałem sie wśród cpunów to wiem. Byłem na kilku pogrzebach kumpli.
Odpowiedz
1
@ Obcy obywatel
dnia 18.10.2013, 12:32 · Zgłoś
To mogli nie ćpać twardych [...].Wszystko jest dla ludzi ale z głową.Niestety głowę traci się przez ogólno dostępny [...] który widzimy w sklepie na półkach.Za jedyne 14 zł.Czysta wódeczka.Miód w ustach, pogromca śmierci.
Odpowiedz
6
@ ....
dnia 17.10.2013, 12:44 · Zgłoś
Silnoręki :)
Odpowiedz
-3
@ 123
dnia 17.10.2013, 11:51 · Zgłoś
z gorlic nie ze skolyszyna czytaj ze zrozumieniem [...] strzało
Odpowiedz
-1
@ Jack Herer
dnia 18.10.2013, 19:41 · Zgłoś
to ja jestem
Odpowiedz
2
@ YUI
dnia 17.10.2013, 11:41 · Zgłoś
Jurand ze Spychowa
Odpowiedz
-8
@ kondonek
dnia 17.10.2013, 11:32 · Zgłoś
jak sie nazywa ten gość ze skołyszyna ??
Odpowiedz
1
@ [..]
dnia 17.10.2013, 12:08 · Zgłoś
Konopielka albo Konopnicki
Odpowiedz
0
@ przeryte [...] łapa w gore ! bd dobrze
dnia 17.10.2013, 19:00 · Zgłoś
taki arab [...] ;/
Odpowiedz
15
@ :D
dnia 17.10.2013, 11:29 · Zgłoś
Sie policja będzie cieszyć:D3.5 kg:D Wesoła Jasielska Policja:D
Odpowiedz
19
@ [..]
dnia 17.10.2013, 11:16 · Zgłoś
Kiedy wreszcie zaczną ścigać za alkohol? - to jest masakra dla Narodu... Zobaczcie ile cierpienia innym niewinnym ludziom niesie etanol. No tak ale [...] przy korycie także chlają...
Odpowiedz
4
@ boa
dnia 17.10.2013, 11:35 · Zgłoś
Przeciez scigają wiec o co ci chodzi ? Popatrz co robią , podwyzszają akcyze i zwiekszają kontrole w miejscach potencjalnych domowych bimbrowni . Naiwny uwierzy ze ktos kto chce legalizacji [...] - chce dobrze dla "uzytkowników" , przeciez to jasne jak Słońce ze po zalegalizowaniu legalna bedzie droga bo państwo wezmie podatek , a scigac tych co sobie sami sadzą beda dalej i to z wiekszą determinacją . Bedzie to samo co z alkoholem .
Odpowiedz
7
@ [..]
dnia 17.10.2013, 12:06 · Zgłoś
Jak to ścigają?! - przecież w sklepach jest dostępny i to w centralnym miejscu jak ołtarz.
Odpowiedz
0
@ boa
dnia 17.10.2013, 13:19 · Zgłoś
Scigają samoróbkę , legalny jest tylko z akcyzą . To samo chcą zrobić z marychą i znajduja niestety naiwniaków którzy to popierają którzy chcą więcej płacic
Odpowiedz
2
@ ...
dnia 18.10.2013, 14:05 · Zgłoś
Mądry nie bierze, a [...] niech się wykończy - taka naturalna selekcja
Odpowiedz
-10
@ ukarany :P
dnia 17.10.2013, 11:14 · Zgłoś
miałem kiedyś pusty woreczek ale wyweszyl[...] ze tam cos jest i dostałem 500 za posiadanie , śmiech na sali :P
Odpowiedz
-25
@ [...] komando
dnia 17.10.2013, 11:05 · Zgłoś
No to jo bede se zaros wstrzykiwoł [...] do żył. Bedzie sie dzioło o dzioło
Odpowiedz
7
@ bobo
dnia 17.10.2013, 16:35 · Zgłoś
Ty się zacznij leczyć człowieku.
Bo naprawdę będzie się działo.
Odpowiedz
14
@ maryśkadwa bachy
dnia 17.10.2013, 10:51 · Zgłoś
trawy rośnie dość na polu
Odpowiedz
4
@ Tarzan-zan
dnia 18.10.2013, 11:58 · Zgłoś
Jak by sobie sam dla siebie po ciuchu hodował to by guzik z tego wszyscy wiedzieli co za chwast na miedzy rośnie :D
No ale jak się obudziła żyłka przedsiębiorcy i trzeba było na tym zarabiać to i kapusiów nie brakło bo to przecież konkurencja, a poza tym dlaczego on ma mieć kasę... Taki kraj... Siedź cicho i się nie wychylaj bo zaraz się znajdzie [...]...
Odpowiedz
8
@ ggg
dnia 17.10.2013, 10:48 · Zgłoś
Wygląda jak siano ;D
Odpowiedz
12
@ POGROMCA [...]
dnia 17.10.2013, 10:46 · Zgłoś
i co ja będę teraz palił ???
Odpowiedz
16
@ boa
dnia 17.10.2013, 10:56 · Zgłoś
Ty sie martw zeby cie kolo nie wsypał , bo widze ostatnio ze spiewacie miękkim głosem .
Odpowiedz
10
@ twtp
dnia 17.10.2013, 10:59 · Zgłoś
najwięcej dla sprawy "tropienia zioła " zrobił palikot . Kiedy go nie było , nie było szumu w mediach i sluzby nie miały priorytetu . Jak ktos dla siebie miał krzoka to go nie scigali . Dzis kiedy ten [...] zrobił "reklame" pieski węszą i znajdują nawet pół listka
Odpowiedz
-10
@ qwerty
dnia 17.10.2013, 16:50 · Zgłoś
cyt: " i co ja będę teraz palił ???"
może żyła, albo jaka inna kreska ! spoko dadzą se radę...przymknąć patafiana na parę miesięcy,
nabierze doświadczenia u [...]i - innym głosem będzie gadał, mając "głębokie gardło"
a potem się zobaczy.. . . . . ... ...
Odpowiedz
11
@ HAHA
dnia 17.10.2013, 18:29 · Zgłoś
Przecież nikotyna jest bardziej szkodliwa a jest legalna. Poj.ebany kraj ta Polska
Odpowiedz
7
@ Tarzan-zan
dnia 18.10.2013, 11:52 · Zgłoś
Bo od paczki papierochów Tusk bierze akcyzę a z uprawy zioła nie mają ani grosza więc dlatego tak ich to boli...
Odpowiedz
-1
@ do HAHA
dnia 18.10.2013, 16:43 · Zgłoś
Polski nie obrażaj !
To wina rządu który już dawno powinien być zmieniony , bo to co siedzi na wiejskiej nie służy naszym interesom a jedynie próbuje wycyckać obywatela i się ulotnić ( jak [...] ) . Trzeba przetrzeć oczy , nie brać na poważnie obietnic wyborczych które i tak nie zostaną spełnione , gadki które wygłaszają ( układają ją spece od wizerunku ) . Na szczęście w Polsce jak i europie ludzie budzą się z letargu i do władzy dochodzą ruchy narodowe ( jak ostatnio we Francji ) , więc jeszcze nie wszystko stracone .
Odpowiedz
0
@ lek na wszystko
dnia 18.10.2013, 19:35 · Zgłoś
a skąd redaktor wie że to są topy i ile drzewek można posadzić w Polsce żeby dostać wyr w zawieszeniu albo okazać dokument od lekarza ocz nie polskiego.
A jeśli ktoś umrze na rozprawie to co wtedy. Dla tego ja nie będe mieszkał w kraju białych rękawiczek
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.